Zrkadlové zástery do kuchyne: druh, dizajn a aplikácia v interiéri

Pri navrhovaní kuchynského dizajnu je venovaná veľká pozornosť výberu zásteru. Tento dizajn môže byť len ziskovo predložený na výzdobu miestnosti, ale aj pridať coziness. A toto nie sú všetky jeho funkcie. Zástera dokonale chráni steny izieb pred kvapkami vlhkosti a tuku. So všetkými týmito úlohami je dizajn zrkadla dokonale zvládnuť. Okrem toho táto možnosť pomáha vizuálne rozšíriť miestnosť.

Zvláštnosť

Pred časom na ochranu stien v blízkosti pracovného povrchu sa používa hlavne dlaždice. Vďaka rôznorodosti moderných materiálov sa väčšina ľudí stala dostupnou väčšinou ľudí: iné typy čelia:

 • kameň;
 • plast;
 • kov;
 • Zrkadlo.

Pri vytváraní modernej dizajnu kuchyne, špeciálne miesto zaberá zrkadlovú zásteru. Jeho popularita súvisí s množstvom výhod, ktoré tento materiál zabezpečuje. Takže povrch zrkadla vykazuje vynikajúcu tepelnú odolnosť a odolnosť voči vlhkosti. Okrem toho dokonale prenesie ostré teplotné rozdiely. Tento dizajn má ďalšiu významnú výhodu – je ľahko čistá. V procese varenia na reprodukcii z akéhokoľvek materiálu sa objavia kvapky tuku a rozvody z odparovania vody. A to je z zrkadlového povrchu, že sa ľahko odstránia. Ak to chcete urobiť, stačí použiť handričku mikrovlákna alebo jednoduchú špongiu a umývanie zrkadla.

Okrem toho, zrkadlá pomáhajú vizuálne rozšíriť priestor kuchyne. Tento faktor je obzvlášť dôležitý pri zdobenie malých miestností. Moderné zrkadlové zástery sa líšia dostatočnú odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Takýto materiál je ťažké rozbiť, ale ak sa to stane, fragmenty sú bezpečné. Táto vlastnosť materiálu je relevantná v prípadoch, keď v dome existujú malé deti.

Ďalším plusom tohto typu záster je materiál kvality hustoty. Absencia pórov na jeho povrchu eliminuje tvorbu plesní a húb. Pre kuchynskú miestnosť je to dôležité, pretože sa často vyskytuje vo vysokej vlhkosti, čo je vítané biotopy pre takéto formácie. Tu chcem tiež všimnúť hypoalergénne vlastnosti zrkadiel, ako aj ich environmentálna bezpečnosť.

So všetkými jeho výhodami, tento povlak nie je vysoká hodnota. Dokonca aj nepripravený pracovník bude môcť zostaviť štruktúru. Zrkadlová zástera môže byť konsolidovaná nielen s inštaláciou špeciálnych spojovacích materiálov, ale aj pomocou lepidla. Tento dizajn má niekoľko nevýhod. Na udržanie dobrého vzhľadu musí výrobok často umývať. Okrem toho, pre lepší dekoratívny účinok musí byť tento povrch úplne otvorený. Preto by sa malo zamietnuť z visí extra police a závesov v tejto zóne.

Odrody

V závislosti od modifikácie zrkadlovej zástery, vzhľad zmien kuchyne. Tieto návrhy môžu byť vyrobené vo forme:

 • monolitický panel;
 • dlaždice;
 • Mozaika.

Typ panelu Produkcia z temperovaného skla. Tento dizajn nie je tiež rozlíšený zavesením sily, ale aj dostatočne veľkú dĺžku plátna – až 3 metre. To vám umožní inštalovať panel ako celok, ktorý, zase, robí dekor drahšie. Zrkadlové dlaždice je veľkolepé dekorové prvok. Môžete nájsť a úpravy pod tehál. Rôzne a typy povrchov. Môžu byť lesklé aj matné. S takýmto modifikáciou je však proces čistenia výrazne komplikovaný. Rôzne znečistenie, vrátane tukových škvŕn, usadiť sa na kĺboch ​​dlaždíc, ktoré sú ťažké extrahovať.

Pre moderný dizajn v štýle high-tech alebo techno je zrkadlová mozaika dokonale vhodná, ktorá vyzerá moderné a dokonale kombinované s chrómovými a kovovými kuchynskými predmetmi. S pomocou dostatočne malých strán dizajnu vo veľkých miestnostiach sa ukáže na vytvorenie efektu vymedzeného priestoru.

Dekor

Zrkadlové povrchy pre zástery sa vyznačujú rôznymi ďalšími dekormi, čo dáva vzhľad povrchu jedinečnosť a originality. V súčasnosti dizajnéri ponúkajú niekoľko základných riešení pre dizajnové zrkadlá vo forme kuchynskej zástery:

 • Farebné plátno;
 • saténový efekt;
 • Textúra vo veku;
 • Dostupnosť kreslenia.

Farebné zrkadlo zahŕňa veľký počet možností dekorov. Farbenie je možné zvoliť v súlade s farbou kuchynskej headsetu alebo jeho príslušenstva. Dobrým nápadom môže byť kontrastné tónové zrkadlo. Satinový efekt sa vytvorí pomocou povrchovej rohože. V tomto prípade môže byť povrch zrkadla spracovaný pod saténom úplne aj čiastočne. Dizajnéri ponúkajú veľký počet geometrických možností, ako aj vytvorenie jedinečných matných vzorov a kresieb.

Vo starých zrkadlových zástery kombinujú nie so všetkými smermi dekorov. Najčastejšie sa takéto štruktúry používajú pri vytváraní klasického dizajnu miestnosti. Univerzálne sú zrkadlá so vzorom. Vzor je vytvorený nielen nalepením špeciálneho filmu, ale aj pieskovania. Kresba môže byť aplikovaná na objednávku na pripravenej zrkadlovej zástere.

Kombinácia

Zrkadlové návrhy môžu byť inštalované v miestnostiach rôznych veľkostí. Najčastejšie sa prvok používa na rozšírenie a prehlbovanie priestoru. Maximálny účinok v tomto prípade sa získa s kombináciou bielej kuchyne a zrkadlovej zástery. Táto farba, keď sa odráža pridáva do miesta svetla a vytvára dojem absencie hraníc v miestnosti. Treba poznamenať, že kombinácia nevyžaduje silné osvetľovacie zariadenia v oblasti hornej oblasti, dosiek alebo umývania. Bude dostatok osvetlenia osvetlenia, pretože väčšina osvetlenia pridá zrkadlový zásteho. Tento princíp v prítomnosti bielej headsetu je platný nielen v dennom svetle, ale v tme.

Ako dať?

Pred inštaláciou zrkadlovej zástery alebo dajte dlaždice, musíte zarovnať povrch steny. To je dôležité pre správne refrakciu svetla. Po vykonaní práce môžete prejsť k výpočtu veľkosti štruktúry. Pri inštalácii akéhokoľvek zrkadla modelu na získanú oblasť musíte pridať ďalších 10%. Presunúť panely sú potrebné so špeciálnou presnosťou, aby sa zabránilo poškodeniu. Montáž sa vyrába v dvoch etapách. Na začiatku musíte použiť špeciálne lepidlo na stenu. A potom presne uvedenie zásteru, pevne stlačte jeho minimálne 15 sekúnd. Ak je povrch ťažký, môže sa zvýšiť čas grip. Potom musíte sa uistiť, že konštrukcia je inštalovaná hladko a nechať ju až do sušenia lepidiel. Celý proces sa vykonáva striktne v súlade s pokynmi na obale lepiacej látky.

Na tomto princípe sa dlaždice vykonáva. Odporúča sa vykonať všetky činy rýchlo, takže je čas na zlepšenie tkaniny zástery. Samostatné dlaždice sa môžu posunúť pri pokládke. Ak lepiaca látka padla na povrch zrkadla, potom sa musí okamžite odstrániť. Po vysušení kompozície to bude oveľa zložitejšie, najmä bez skleneného vinutia. V prípade potreby umožňujú zmáčanie špongie alebo tkanivového uteráka malým množstvom rozpúšťadla.

Po niekoľkých dňoch, keď je lepidlo úplne suché, môžete prejsť na utesnenie kachľových švov. Toto sa robí s jasným silikónom. V prípade pevného dizajnu sa odporúča podobne zaobchádzať s bočnými križovatkami. Zrkadlová zástera dokonale zapadá do akéhokoľvek dizajnu a dáva kuchyňu moderný a štýlový vzhľad. Preto pri vytváraní novej dekorácie je potrebné túto možnosť prijať na zváženie.

Prečítajte si viac v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: