Ako si vyrobiť balkón s vlastnými rukami?

Balkóny, aj keď veľmi funkčné a nepostrádateľné časti bytu, ale stále nie všetky domy sú s nimi vybavené. Často plánujú, kde balkón jednoducho chýba. Ale nemali by ste zúfalstvo – balkón môže byť postavený a urobiť to sami.

Zvážte viac informácií o výstavbe balkónov, ako aj hlavné etapy sú izolácie, povrchové úpravy a usporiadanie.

Možnosti a stavebná konštrukcia

Môžete si vytvoriť balkón s vlastnými rukami, a to nie je tak ťažké, pretože sa môže zdať na prvý pohľad. Ak chcete začať, je potrebné rozhodnúť o funkčnej hodnote výstavby, na základe ktorej sa určí veľkosť balkóna a miesto, kde sa bude nachádzať.

Umiestnenie bytu na prvom poschodí poskytuje jedinečnú možnosť zjednodušenia konštrukcie – základňa balkóna je možné otvoriť na stabilných stĺpcoch. K dispozícii je tiež niekoľko príjemných bonusov vo forme veľkej pivnickej štruktúry alebo dokonca samostatného vstupu do bytu.

Výstavba montovaného balkóna môže byť nemožná z dôvodu hrozby integrity fasády a celého dizajnu obytných priestorov, takže by sa mal vyrábať s konkrétnym základom so samostatným upevňovaním a dodatočnými podväzkami, ktoré ju podporujú nižšie.

Upevnenie môže byť navrhnuté ako v horizontálnej verzii, kde sú dolné a horné časti jednoducho pripojené k fasáde domu a majú rohové podpery, ktoré sú v tomto prípade najlepšie, najbezpečnejšia možnosť.

Ako získať povolenie na stavbu?

Handy Balkónová budova bude nemožná bez získania príslušného povolenia. Bude potrebné zbierať balík určitých dokumentov a poskytnúť im potrebné inštancie.

Zoznam dokumentov požadovaných pre majiteľa balkóna:

 1. Apartmánový plán a rezidenčný dizajn.
 2. Balkónový stavebný projekt (lepšie zverte túto etapu profesionálov).
 3. Písomné a právne certifikované povolenie na stavbu, prijaté od susedov.

Ďalej musíte odkazovať na advokátov na poradenstvo a prijímanie oznámení, že výstavba je úplne právna. Pre nelegálne budovy môže byť súd vymenovaný za sankcie a demolácie štruktúry.

Po prijatí povolenia advokáta bude potrebné zapnúť rovnakú otázku v ZINZ.

V žiadnom prípade by nemal byť zanedbaný s právnou pomocou, pretože môže tiež potrebovať povolenie na používanie pozemkov pod ním rozšíriť balkón do bytu na prvom poschodí (jeho nákup alebo privatizácia).

Príprava projektu

Pred začatím výstavby je potrebné pripraviť príslušný projekt, v ktorom budú hlavné parametre a vlastnosti budúcej konštrukcie splnené a označujú. Balkón nie je výnimkou a tiež potrebuje dizajn.

Zvážte funkcie a poradie dizajnu balkóna:

 • Po prvé, pred dizajnom bude potrebné zhromažďovať niektoré informácie týkajúce sa funkčných vlastností samotného domu. Je potrebné objasniť, či sú povolené ďalšie budovy na technických údajoch, ako aj parametre, ktoré môže mať stavba;
 • Na základe získaných údajov sa vykonáva hrubý dizajn balkónovej miestnosti, ktorá je potrebná pre prezentáciu právnikov získať stavebné povolenie. Ďalej je projekt rafinovaný, zlepšuje sa a v takejto forme je prezentovaný v ZINZ;
 • Počas návrhu je potrebné vziať do úvahy absolútne všetko: stabilitu dizajnu, závažnosť materiálov určených na použitie, ako aj vybavenie balkóna s príslušnými spojovacími prvkami. Aby bol dizajn spoľahlivý, je potrebné vziať do úvahy všetky aspekty a odrážať ich čo najpresnejšie na výkresoch, pre ktoré bude výstavba vykonaná.

Ako urobiť balkón na základe?

Balkón na nadácii, prirodzene postavený len v apartmánoch na prvom poschodí. Stavba je dosť ťažkopádne, ale je nepravdepodobné, že by jej schéma bola príliš komplikovaná.

Výstavba tohto typu balkónov je vyrobená na základni pásky, ktorá je určitým okruhom uzavretého typu z vystužených betónových nosníkov. Tento základ musí byť postavený pod podpornými stenami a základmi budúcich štruktúr.

Po konštrukcii nadácie sa vyrába značka, všetky potrebné zemné práce sú dokončené, potom silný rám je zváraný, poter sa naleje, steny sú konštruované, zasklenie je nainštalované a nainštalované externé a interné dokončovacie práce.

Balkón

Odnímateľný balkón sa nazýva rám miestnosti na ulici. Je to samostatná časť a nemá nič spoločné so stenami miestnosti, s výnimkou susednej centrálnej steny, v ktorej sa nachádza vchod.

Ak chcete vytvoriť vzdialený balkón, musíte vybudovať rám a postarať sa o spoľahlivosť spojovacích materiálov, najmä podpory. Po konštrukcii rámu bude potrebné vybudovať vonkajšiu dosku, je najlepšie, že je posilnená výstužou a vyrobeným z betónu.

Je potrebné urobiť otvorený balkónový poter pre bezpečnosť poschodí.

Aby ste zabezpečili obeh čerstvého vzduchu, potrebujete dobré vetranie. Niekoľko ľudí o tom premýšľa pri výstavbe balkónov, takže sa často stáva, že vôňa vlhkosti sa objavuje v izolovaných priestoroch, vyvíjajú sa hubové mikroorganizmy a okná sú často fistedované.

Existujú dva typy balkóna vetrania:

 • Špeciálne ventily zodpovedné za prítok a odsávací vzduch, namontovaný v rámčeku okna na balkóne;
 • elektrický ventilátor.

Stojí za zmienku, že systém s ventilátorom je silnejší.

Balkón v súkromnom dome alebo v krajine

Nepochybne, pri budovaní súkromného alebo DACHA House, myšlienka na balkón nevedomky, pretože to môže byť krajšie ako balkónové stretnutia s teplými letnými večermi. Zvážte viac možností budovania balkónov v súkromných domoch.

V ideálnom prípade je základom balkóna rovnaká betónová doska, ktorá by mala byť pôvodne spustená počas výstavby domu, pretože dizajn bude spoľahlivejší. Existujú však aj uskutočnenia balkóna, ktorého základ sa opiera, napríklad na stĺpci. Spodná časť balkóna sa teda stane druhom.

Nemusí nevyhnutne vybudovať kameň alebo betónový verziu, len aby si vytvoril silnú základňu. Zábradlie balkóna v súkromnom dome môže byť dobre dekoratívne – kované alebo kótované otvorené práce v závislosti od individuálnych preferencií.

Je oveľa jednoduchšie urobiť balkón v drevenej vilobe domu, a to ako počas výstavby domu a po jeho dokončení. Drevená báza drží na vertikálnych nosníkoch alebo na uhlových držiakoch umiestnených pod ním.

Ale malo by to byť opatrné, výber dreva na podlahu balkóna – musí byť silná a spoľahlivá.

Ako tráviť svetlo?

Balkóny často nie sú len izolačné, ale tiež sa snažia vybaviť a taká funkčná vec ako osvetlenie. Ale aké ľahké je zvýrazniť balkón, bez toho, aby bol poškodil opravu a interiér bytu? Zvážte viac ľahkých spôsobov.

Po prvé, musíte rozhodnúť o mieste, z ktorého bude riadok vykonaný. Existujú tri možnosti:

 • Bytový štít – osvetlenie bude výkonné, ale budete potrebovať veľký počet káblov, bude to musieť vytiahnuť, ak nie cez byt, potom po niekoľkých izbách;
 • Nastaviteľná schránka – optimálna možnosť;
 • Najbližšia zásuvka – je aktivovaný malý počet káblov, ale osvetlenie nemôže byť tak mocné, ako by som chcel, pretože bude priamo súvisí s prácou elektrických spotrebičov v ďalšej miestnosti.

Elektroinštalácia môže byť otvorená aj skrytá. Najjednoduchšia možnosť je otvorená, drôt môže byť jednoducho upevnený na stenách alebo skrytých v slohhe, rohoch alebo špeciálnom plastovom káblovom kanáli.

Vedenie uzavretého vedenia môže byť mierne ťažké, ak sú čerstvé opravy, pretože aby ste skryli vodiče, budete musieť držať steny.

Ako urobiť zbornosť?

Vízor je súčasťou uzavretého balkóna a jeho funkčnou úlohou je zakryť sklo pred dažďom kvapkami a zníženie prúdu slnečného žiarenia padajúce do miestnosti. Po prvé, musíte sa rozhodnúť o veľkostiach COPOR. Je to najlepšie, že jeho dĺžka je o niečo dlhšia ako dĺžka balkóna, a voľný okraj vyšlo trochu nad zábradlím. Vízor bude najfunkčnejším, chráni balkón z dažďových kvapiek.

Ďalším krokom je konštrukcia spojovacích materiálov. Môžu byť úplne odlišné: rovno, mierne, mierne pod nakláňaním alebo dokonca vo forme malého oblúka. Hlavnou vecou je, že všetky prílohy sú vyrobené z vysoko kvalitných kovových profilov a rohov, pretože s vlastnou výstavbou balkóna, spoľahlivosti a bezpečnosti sa oceňujú predovšetkým.

Konštrukcia strešnej krytiny je dokončená. Bude potrebné zvoliť materiál:

 • Pre priamy povrch je vhodné obklady alebo bridlice, ktoré sa často používajú na pokrytie strechy domov;
 • Pre šikmý povrch sú kovové plechy najspoľahlivejšie a jednoduché, ktoré sú stále nazývané profesionálne podlahy, ako aj trvanlivé ondulínu;
 • Pre oblúkové vrchy plechov alebo polykarbonát.

Strecha na poslednom poschodí

Ak je so strednými podlahami, všetko je jasné – strecha dolného balkóna je betónová základňa druhého, ktorá sa nachádza vyššie, potom existuje mnoho otázok o balkónoch na poslednom poschodí, pretože nie každý vie, ako urobiť samotnú strechu.

Tam sú dve možnosti strechy v poslednom poschodí s balkónom:

 1. Štruktúra závislého dizajnu – upevňovací systém je vyrábaný, ktorý je základom a prepravou štruktúry. Táto možnosť je spoľahlivejšia, pretože strecha je založená na dizajne a je na ňom dobre upevnená.
 2. Konštrukcia nezávislého dizajnu – podpery a regálov sa nepoužíva, a strecha je upevnená len na vonkajšiu časť steny.

Pre usporiadanie oboch konštrukcií, kovových profilov a rohov, montážnej peny a veľkých skrutiek vybavených hydroizolačnými tesneniami. A pre samotnú strechu je takýto materiál dokonalý, ako je polykarbonát, dlaždice alebo akékoľvek iné strešné materiály, ako aj rôzne typy oceľových plechov.

Stojí za zmienku, že po výstavbe dizajnu bude potrebné starostlivo šiť všetky trhliny, aby sa zabránilo vstupu vlhkosti počas dažďa.

Izolácia

Pri budovaní balkóna uzavretého typu sa hlavný problém môže stať jeho izoláciou, pretože studená miestnosť bude funkčne len v teplej sezóne. Podrobnejšie zvážte, ako urobiť balkónovú izoláciu a jej hlavné etapy.

Prvá vec je inštalácia izolovaných okien s dvojitým presklením, pretože s bežnými tenkými oknami je teplo sotva na dlhú dobu pretrvávajúcej v interiéri. Potreba je hydroizolácia z vnútra miestnosti, ktorá sa vyrába na ochranu miestnosti pred vlhkosťou.

Ak si želáte a potrebujete po práci hydroizolácie, môžete nastaviť podlahu balkóna s izolačnými elektrickými rohožkami, ktoré sa nazývajú „teplé podlahy“. Je to taká myšlienka, ktorá pomôže zahriať miestnosť a regulovať teplotný režim v ňom.

Okrem toho, ak financie umožňujú, je možné izolovať steny v konštrukcii špeciálnych penových blokov v stavebnom procese. Materiál dokonale drží teplo vnútri miestnosti a riadi to nie je ostré a postupné chladenie.

Jedným z príkladov izolácie balkónov a lodží je možné zvážiť v tomto videu.

Skončiť

Po výstavbe a izolácii balkónovej miestnosti je potrebným krokom priestoru vnútorného priestoru. Aby sme nezohľadnili, vonkajší povrch balkóna je stále lepší poskytovať odborníkom špeciálnym vybavením a vybavením pre externú prácu vo výške.

Dekorácia interiéru sa vykonáva na základe osobných preferencií, balkónovej oblasti a jeho typu izolovaných alebo chladných. Keramická dlaždica alebo vysoko kvalitný laminát s ochranným substrátom je dokonale vhodný pre ohrievaný malý balkón ako vonkajší povlak.

Na výzdobu stien môžu byť použité čokoľvek: od dekoratívnej testraovanej omietky a končiace slosilín tapety. Ak je to však prvá možnosť vhodná pre chladné balkóny s vysokou vlhkosťou, potom je druhá vhodná len pre suché vyhrievané miestnosti.

V prípade orezávania stropy, obkladové farby, biele, plastové a drevené panely sa zvyčajne používajú. Ale v pravde, najpraktickejšie a vizuálne atraktívne je považované za úsek strop, ktorý si nielen zdobí interiér, ale bude trvať aj mnoho rokov.

Usporiadanie

Zatiaľ čo niektorí ľudia sú zapojení do dizajnu klasického interiéru balkóna, iní stelesňujú najviac neštandardné nápady, otáčajúc balkón v niečom úplne nezvyčajným. Zvážte viac neštandardných nápadov balkónových návrhov.

Inštalácia hustých, hermeticky uzavretých okien s dvojitým glazovaným oknám, združením a inštaláciou silných vykurovacích prvkov pomôže otočiť balkónovú miestnosť do skutočnej sauny. Samozrejme, že správanie vodných postupov v tejto miestnosti nebude možné, ale je celkom vhodné, aby sa zahriali.

Na balkóne si môžete vybudovať krásnu salóniku vhodnú pre relaxáciu a odstraňovanie stresu. Môžete napríklad dať mäkké matrace a vankúše na podlahu, a v hornej oblasti ozdobte miestnosť s voňavými krásnymi kvetmi.

Okrem toho, dekoratívna fontána môže byť nainštalovaná na balkóne, vodné zvuky, v ktorých vám pomôže relaxovať a rozptyľovať.

Zabráňte záhradkárov nenechajte si ujsť príležitosť postaviť rastliny na vlastnom balkóne, inak sa obrátiť balkóny v skleníku vôbec. Na tento účel sa navyše inštalované polyetylénové stany, alebo požadovaný teplotný režim je udržiavaný na samotnom balkóne a vlhkosť sa upraví.

Môžem urobiť pivnicu?

Bohužiaľ, nie každý človek má vhodné miesto na uloženie zeleniny pestovanej v krajine, a zakaždým, keď ich jazdíte na mesto – nie sú celkom rozumné trávenie času a vlastných síl. Tam je cesta z takejto situácie – môžete vybudovať pivnicu na prvom poschodí balkóna, ktorý uloží určité množstvo záhradu.

Pivnica môže byť vstavaná aj vo forme nezávislého dizajnu – ohrievaná drevená krabica. Pre výrobu a z toho a druhá možnosť bude potrebovať rôzne drevené detaily – dosky, bary, rohy, ktoré budú umiestnené v dvoch vrstvách – vonku a vo vnútri.

V intervaloch medzi dvoma drevenými vrstvami je ohrievač, ktorý vám umožní udržať teplo vnútri dizajnu. Izolácia zvyčajne používa penové bloky alebo dosky z polystyrénovej peny. A jedna a druhá možnosť majú vynikajúce tepelné izolačné vlastnosti.

Okrem toho, v oblasti štruktúry štruktúry, nainštalujte niektoré malé vykurovacie teleso, ktoré pomôžu udržať vnútri teploty nad nulovými stupňami.

Uchovávajte zeleninu a ovocie najlepšie v samostatných plastových kontajneroch – to prispeje k dobrému cirkulácii vzduchu a pomáhajú dlhšie udržať sviežosť plodiny.

Ako ozdobiť?

Pokiaľ ide o dekoráciu vybudovaného balkóna, nemali by ste byť veľmi múdrejší, vynájdenie rôznych pôžitkov a nezvyčajných interiérových myšlienok. Najjednoduchšie dekoratívne prvky budú vhodné pre balkón.

Napríklad otvorený balkón pomôže zdobiť tvarovaný vonkajší plot alebo čisté drevené oddiely, zdobené závitom. Okrem toho hlavnou dekoráciou otvorených balkónov sú pouličné kvety a kučeravé rastliny.

Jednoduché, ale krásne interiérové ​​položky sú vhodné na zdobenie uzavretých balkónov: sušené kvety, korálky v priehľadných vázoch, obrazoch a maľbách, rovnako ako krásne závesy s nenápadným vzorom.

Nápady na balkón

 • Štýlová a funkčná myšlienka dizajnu balkónovej miestnosti – regál, prezentovaná vo forme mnohých buniek vo forme kosoštvorcov.

 • Vysoké stolové a barové stoličky sa stanú vynikajúcim riešením pre balkón. V takom prostredí bude pekné začať deň s lahodnými raňajkami a dokončiť s románovou večerou.

 • Mäkké pohodlné kreslo, dekoratívne žiarovky, konferenčný stolík a lampa – čo je potrebné na udržanie útulných večerov na balkóne na čítanie zaujímavých kníh.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: