Ako si vyrobiť police na balkóne?

Balkón je ďalším priestorom v dome, ktorý môže byť použitý na rôznych účel. Jedným zo spôsobov, ako zvýšiť užitočnú oblasť, je inštalácia niekoľkých políc. Všetko môže byť umiestnené na ne: kvety, staré veci z ručnej ochrany a t.D., A tiež použiť, ako pult.

Názory

Balkónové police môžu byť použité na riešenie rôznych úloh, čo vedie k vzniku mnohých typov takýchto štruktúr.

V závislosti od spôsobu upevňovania môžu byť rozdelené do niekoľkých kategórií:

 1. Odnímateľné návrhy. Tento typ regálov je inštalovaný na špeciálnych podpery. Aby bol výrobok odolať zaťaženiu, je vyrobený z trvanlivých materiálov (doska, kov a t.D.).
 2. Skladané police. Produkty sú vybavené špeciálnymi spojovacími prvkami, čo vám umožní posunúť ich vzhľadom na vertikálnu. Dokonale vhodné pre malé balkóny, pretože si v prípade potreby berú malý priestor a aplikujú len v prípade potreby.
 3. Vonkajšie systémy. Tieto návrhy sa podobajú malým regálom, ktoré sú inštalované vertikálne pozdĺž steny. Odborníci odporúčajú, aby ich inštalovali v dĺžkach predĺžených balkónov alebo balkónov.
 4. Pevné police. Tento model sa vyznačuje prítomnosťou špeciálnych upevňovacích prvkov, ktoré chránia výrobok z posilňov. Police tohto typu sa najčastejšie používajú na skladovanie ťažkých produktov.
 5. Zavesené štruktúry. Tieto police sú pripojené priamo k stene, čo vám umožňuje ich inštalovať kdekoľvek. Veľkosť produktu je možné zvoliť aj v závislosti od oblasti balkóna.

Významné údaje môžu byť rozdelené do niekoľkých kategórií:

 • Rohové police perfektne zapadajú do interiéru bez obsadenia veľa priestoru.
 • Priame návrhy. Tento druh políc je najjednoduchší a najbežnejší.
 • Obrázok produktov sa používajú na výzdobu balkóna. Forma a veľkosť sa môže líšiť v závislosti od predstavivosti dizajnéra.
 • Zatvorené alebo otvorené. Police tohto typu sú odrody regálov alebo malých skriniek.
 • Kombinované police. S ich výrobou používajte niekoľko prístupov a materiálov, čo umožňuje získať veľmi zaujímavé riešenia.

Na účely sú balkónové police rozdelené do takýchto typov:

 • Knihy. Používa sa na teplé balkóny, ktoré sa zmenili na malú obytnú miestnosť.
 • Obuv. Návrhy sú charakterizované malú výšku s veľkým počtom oddielov. Umožňujú vám uložiť topánky, ktoré nie ste tak často nosiť.
 • Univerzálne police sa vyznačujú praktickosťou, ktorá vám umožní umiestniť čokoľvek pre nich: z plechoviek na rybársky výstroj.
 • Dekoratívne návrhy. Tieto výrobky sa vykonávajú v pôvodnom dizajne, ktorý vám umožní zdobiť balkón.
Prečítajte si viac  Sušička balkóna

Materiál

Balkónové regály sú univerzálnym atribútom, ktorý by nemal vydržať veľa hmotnosti, ale aj na prispôsobenie maximálneho počtu položiek.

Ako materiály na ich výrobu:

 1. Drevo. Doska sa vyznačuje silou a trvanlivosťou, ale potrebuje dodatočnú starostlivosť. Mnohí remeselníci robia police z podšívky, ktoré dokonale odolávajú ťažké zaťaženia. Na ochranu povrchu pred deštrukciou sú drevené regály výhodne pokryté nátermi. Upozorňujeme, že s pomocou týchto fondov môžete vytvoriť jedinečný dizajn celého dizajnu.
 2. Kovový. Dnes môže byť trh nájdený poličky, a to z ocele a hliníka. Tento produkt sa vyznačuje trvanlivosťou a trvanlivosťou. Vo väčšine prípadov sú vyrobené len snímky z kovu, na ktoré sú regály samotné.
 3. Plastový. Je to trvanlivé a relatívne lacné, sa vyznačuje jedinečným dizajnom, ktorý môže byť vybraný pre akýkoľvek interiér. Plast ľahko nesúhlasí s rôznymi externými stimulmi.
 4. Drevotrieskový. Police z tejto látky sú charakterizované originalitou. Sila oddielu závisí od jeho veľkosti a množstva spojovacích materiálov. Neodporúča sa, aby dlhé police z drevnej dosky bez ďalších vertikálnych podperov – s veľkým zaťažením, produkt jednoducho previesť.
 5. Sklenené police. Ako hlavný materiál sa používajú len špeciálne typy tohto produktu, ktoré môžu odolať významným zaťaženiam. Jednou z nevýhod týchto políc je zložitosť ich fixácie.
 6. Kombinované výrobky. Ak chcete zvýrazniť police, mnohí odborníci používajú niekoľko materiálov, ktoré kombinujú spolu.

Požadované nástroje a podrobnosti

Balkónové police sú veľmi jednoduché návrhy, ktoré sú často vyrábané nezávisle.

Na vykonanie takýchto diel by ste mali byť skladovaní nástrojov:

 • Elektropolitanzik. Často sa používa na spracovanie dreva alebo drevotrieskovú dosku;
 • píliť sa. V závislosti od zvoleného materiálu môžete potrebovať nástroj, a to tak na dreve a kovu;
 • Vrták (skrutkovač), vŕtačky a sada trysiek. S jeho pomocou, sú vytvorené otvory pre upevňovacie prvky alebo sa vykonáva ich okamžitá fixácia;
 • Ceruzka, pravítko, úroveň a iné pomocné zariadenia.
Prečítajte si viac  Aké záclony si vybrať na lodžive?

Ak chcete vytvoriť police, ktoré potrebujete na nákup:

 1. Materiál, z ktorého budú regály vyrobené. Najbežnejšia papierová doska alebo laminovaná drevotriesková doska. Je možné s nimi pracovať aj bez špeciálnych zručností. Ak chcete urobiť pôvodný dizajn, môžete použiť niekoľko materiálov.
 2. Upevňovače. Typ týchto prvkov závisí od vyššie uvedeného materiálu. Ak dávate prednosť stromu, potom budete potrebovať samoobslužné skrutky, potvrdzuje, plastové alebo kovové rohy. Ak chcete pracovať s kovom, môžete použiť skrutky, orechy alebo špeciálne self-capping skrutky. Niekedy môže byť konštrukcia železa jednoducho varená.

Tipy od majstrov

Police na balkóne – nielen jedinečný interiér, ale aj praktické návrhy. Preto musia spĺňať požiadavky vlastníka.

Pri výrobe regálov by sa malo zohľadniť niekoľko odporúčaní: \ t

 1. Dizajny Výhodne vytvoria malú veľkosť. Je však dôležité zvážiť rozmery objektov, ktoré budú umiestnené na nich.
 2. Nainštalované police by nemali tieniť balkón. Je dôležité, aby nezavbrali okná, pričom vám umožnia ľahko presúvať v interiéri.
 3. Materiál pre police musí zodpovedať údajnému zaťaženiu. Je tiež žiaduce vziať do úvahy faktory, ako je vlhkosť a teplotný rozdiel. Záleží na tom, ako dlho bude materiál trvať.
 4. Pred začatím práce sa uistite, že ste vypočítali všetky parametre políc, berúc do úvahy veľkosť balkóna. Preto odborníci odporúčajú vytvoriť niekoľko výkresov na uplatňovanie všetkých špecifických údajov.
 5. Police štýl vyzdvihnúť balkónový dizajn. Často predpokladá výber farby alebo zmeny vo forme štruktúry.
 6. Používajte iba vysokokvalitné spojovacie materiály. Ak chcete zvýšiť dizajn, použite ďalšie rohy, ktoré predĺžiť životnosť výrobku.

Ako to urobiť sami?

Technológia výrobných regálov závisí od ich typu.

Jednoduché zavesené štruktúry sa získavajú len v niekoľkých po sebe nasledujúcich etapách:

 • Po prvé, musíte znížiť základňu políc z dosky alebo listu. Ich veľkosť a forma závisí od vašej túžby. Najjednoduchšia možnosť bude obvyklý obdĺžnik.
 • Potom sú dva kovové rohy priskrutkované jednou zo strán. Upozorňujeme, že dĺžka jednej zo svojich strán by mala byť približne rovná šírke dosky. Podobné upevňovacie materiály môžete kúpiť v obchode alebo urobiť sa.
 • V tomto štádiu je výsledný dizajn upevnený priamo na stenu. Ak to chcete urobiť, použite nesebeckosť alebo hmoždinky. Je dôležité vopred nastaviť povrch police striktne horizontálne odstrániť pád položiek umiestnených na nich.
Prečítajte si viac  Nastavenie plastových dverí balkóna

Podobne môžete vytvoriť niekoľko políc.

Ak chcete získať komplexnejší dizajn, potom môžete pre-zostreliť malý box s niekoľkými horizontálnymi jumpermi. Potom je pripojené podobne, iba aplikuje viac upevňovacích materiálov.

Jedným z odrôd políc je dizajn vo forme stojana. Nainštalujte ho do jedného z rohov balkóna.

Proces výroby stojana môže byť opísaný v niekoľkých krokoch:

 1. 4-drevených tyčí tvoria dva páry regálov. Mali by ste sa starať, aby ste sa nachádzali striktne vertikálne. Medzi sebou sú všetky podpery spojené barmi s rohovými alebo samoobslužnými skrutkami. Ideálne, druh boxu.
 2. Mimo celej dĺžky BruseV upevnite podpery. Musia byť umiestnené na rovnakej úrovni, pretože sa na nich spoliehajú.
 3. Potom je zadná časť regálu orezaná tenkým listom drevotrieskovej dosky alebo preglejky.
 4. V tomto štádiu sú regály vyrobené podľa špecifických veľkostí dizajnu. Potom, čo sú pripevnené k rámu vlastnej kresby.
 5. Proces maľby je dokončený.

Pomocou podobného pracovného algoritmu môžete vytvoriť police aj z kovu. Len pre to budete potrebovať zručnosti na prácu s vŕtačkou a zváraním.

Nápady v interiéri

Pri vytváraní police nie sú prakticky žiadne obmedzenia pre kreativitu. Na balkóne môžete nainštalovať všetko z najjednoduchších systémov, na komplexné kučeravé štruktúry. Mnohí majitelia dopĺňajú police s rezbami, a tiež vybaviť podsvietenie.

Krásne hľadá závesné štruktúry vo forme malých buniek. Nepoužíva obdĺžnikové tvary, ale prispôsobte ich všeobecnému štýlu. Sklenené police budú vyzerať originál, ktorý vizuálne zvýši priestor.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: