Dekoratívny kamenný balkón

Prírodný kameň sa používa na výstavbu a dekorácie už nie je sto rokov. Mnohé z jeho výhod (sila, tvrdosť, nádherná estetika) je ťažké preceňovať. Má však niektoré vlastnosti, ktoré môžu výrazne obmedziť jeho použitie na dizajn balkónov v obytných budovách – hmotnosť a cena. Výstupom z tejto situácie bude použitie dekoratívneho kameňa umelého pôvodu.

Klady a zápory

Umelým kameňom je zmes cementu, piesku, väzbových aditív, rôznych plnív a zmäkčovadiel. Z kompozície materiálu sú jeho fyzikálne mechanizmy a prevádzkové charakteristiky priamo závislé. Externe, umelý analóg je veľmi podobný kameňom prírodného pôvodu.

Výhody dekoratívneho kameňa:

 1. Sila, tvrdosť, spoľahlivosť, trvanlivosť.
 2. Priaznivá cena.
 3. Široká škála farieb a textúr.
 4. Rýchla a jednoduchá inštalácia (nevyžaduje profesionálne nástroje a väčšie skúsenosti, pomerne vysoko kvalitné lepidlo zmesi).
 5. Odolnosť voči teplostným poklesom.
 6. Odolnosť proti korózii, vodotesný.
 7. Vynikajúce tepelné izolačné vlastnosti.
 8. Odolnosť voči účinkom chemických činidiel.
 9. Ekológia, hypoalergénnosť.
 10. Nádherné dekoratívne vlastnosti.
 11. Odolnosť voči vzhľadu formy, huba.
 12. Nekompatizovaný.
 13. Jednoduchá a jednoduchosť údržby a starostlivosti.

Takéto vynikajúce vlastnosti robia dekoratívny kameň takmer dokonalým materiálom na stretnutie s balkónom. Existuje však niekoľko nevýhod, na ktoré by sa mala vyplatiť aj pri výbere vhodnej možnosti dokončenia.

 1. Väčšia životnosť v porovnaní s prírodným kameňom (nedostatok podmieneného, ​​pretože životnosť je vypočítaná niekoľkými desiatkami rokov).
 2. Niektoré odrody kameňa sú veľmi nestabilné na mechanickú expozíciu.

Čo si vybrať – Umelé alebo prírodné?

Pri výbere vhodného materiálu je potrebné starostlivo zvážiť všetky svoje výhody a nevýhody. Samozrejme, nájsť materiál je tvrdý, bezpečnejší a krajší ako prírodný kameň je ťažké, avšak jeho hmotnosť a vysoké náklady sa môžu stať rozhodujúcimi faktormi v prospech výberu umelého analógu.

Okrem toho moderné materiály takmer úplne napodobňujú povrch prírodného kameňa, hoci vážia a stojí oveľa menej.

Porovnávacie charakteristiky prírodného a umelého kameňa:

 • Umelý materiál je oveľa lacnejší ako prírodný.
 • Umelý analóg je prezentovaný v širokej škále veľkostí a hrúbky. Veľmi uľahčuje proces jeho znášky.
 • Nie je potrebné žiadne ďalšie posilnenie balkóna.
 • Pri inštalácii nevyžaduje prepravky, umelý kameň je ľahko rezaný.

Sortiment dekoratívnych materiálov umelého pôvodu je veľmi široký a rôznorodý. Tu sú niektoré z najobľúbenejších a použitých možností:

 • Panely, napodobňovanie prírodného mramoru, žula, Quartz (materiál má neošetrené hrany, prírodné čipy, konvexné, zakrivený povrch);
 • Panely, imitáciu pieskovcového kameňa, vápenca a iných materiálov (hladké hrany, hladký povrch);
 • Imitácia balvanov a kamienkov (chelátový kameň);
 • tehlová imitácie;
 • imitácia brúsneho kameňa;
 • Materiál so vzormi a kombinácia odtieňov sa nenachádza v prírodnom prostredí.

Moderné technológie na vytváranie a spracovanie umelého kameňa umožnili vytvoriť širokú škálu krásnych a cenovo dostupných možností pre čelné balkóny. Medzi nimi: porcelánový kamenisko, akrylový kameň, konglomeráty, umelý kremeň a sadry.

Porcelánový kamenisko – najodolnejší z prezentovaných možností. Skladá sa z minerálov, niekoľko hlinených odrôd, poľa top, farbivá. Externe pripomína dlaždicu veľmi odolného a vysoko kvalitného skla, takže hladký a hladký jeho povrch.

Konglomeráty zahŕňajú žulovú drvinu, mramor, vápno, kremenný, farbivá. Tento materiál sa rozlišuje zvýšenou pevnosťou a odolnosťou proti opotrebeniu, odolným voči poklesu teploty.

Akryl má malú špecifickú hmotnosť, takže je ľahké manipulovať a namontovať. Prezentované v širokej škále farieb.

Quartz je vhodný na použitie vo vnútri a mimo miestnosti. Odoláva veľkému zaťaženiu a ostrým teplotám.

Sadrový – najmenej trvanlivý materiál. Sa líši na nízkom koeficiente vodotesnosti, takže sa neodporúča používať na použitie v balkónoch bez dodatočnej hydroizolácie.

V ktorom mieste?

Jednou z výhod dekoratívneho kameňa je jeho vynikajúca kombinácia s inými povrchovými materiálmi. Poskytuje takmer neobmedzené možnosti na vytváranie zaujímavých, komplexných, originálnych balkónových návrhov.

Dekoratívny kameň možno použiť na obloženie celého vnútorného priestoru. Zároveň je najlepšie vybrať si najkrajšie materiály s nízkym obsahom tuku, teplé odtiene, inak sa malá miestnosť balkóna bude vyzerať veľmi tvrdo.

Najbežnejšie interiéry kombinujúce kamene a iné materiály (tapety, dekoratívna omietka, farba).

Vyzerá to veľmi zaujímavé, keď kameň pokrýva kus maľovanej alebo omietnej steny. Vytvorí pocit nedokončenej tehly alebo muriva.

Závažšia možnosť – Registrácia vnútorných uhlov s kameňom. Klávanie môže byť symetrické alebo vytvoriť pocit surového rohu so stuhou, nerovnomernými hranami.

Dekoratívny kameň možno použiť na konštrukciu okien alebo dverí, jednu alebo viac stien. S kombináciou materiálov rôznych textúr je veľmi dôležité správne vybrať ich farebný gamut.

Fázy konečnej úpravy

Dekoratívny kameň sa môže zapadnúť do dreveného, ​​kovového, penového bloku, tehlu, betónu a iných typov povrchov.

Celý proces práce na konštrukcii vnútorného priestoru balkóna je možné rozdeliť do niekoľkých stupňov:

 1. Prípravné práce. Pred začatím hlavnej práce je potrebné starostlivo preskúmať stav stenách: eliminovať nezrovnalosti, zavrieť trhliny, omietky alebo zosúladenie rozdielov s GLC. Potom je potrebné v 2-3 etape na spracovanie povrchu.
 2. Dokončovací balkón. Hlavná časť práce je možné vykonať dvoma spôsobmi: s extenderom a bezproblémovou metódou. Prvá možnosť je pomerne jednoduchá a zomrie aj začínajúci majstri. Malé švy medzi panelmi vám umožňujú zamaskovať a skryť malé nezrovnalosti, ktoré vznikajú v priebehu práce.
 3. Bezšvový vzor vyžaduje oveľa viac úsilia a odborného vzdelávania. Počas prevádzky je potrebné starostlivo zabezpečiť, aby nadbytok lepidla nespadlo na vonkajšiu stranu dlaždice, inak čistiť porézny, nerovnomerný materiál bude veľmi ťažké. Ale hotový povrch bude vyzerať hladký, pevný, monolitický pás bez jedného švu. Pracuje na položení platní začínajú uhlom miestnosti.
 4. Pokládka. Najzaujímavejšia a dlhodobá etapa. Poponáhľanie je tu vylúčené. Pred začatím priamej inštalácie, skúsení stavitelia odporučili najprv rozkladať panely na podlahe, aby ste vybrali najviac optimálnu kresbu, prehrávanie s odtieňmi rôznych panelov. Je potrebné vyhnúť sa príliš častému opakovaniu výkresov a farebných rozdielov. Tak, aby sa nezmäkli, môžete potom očíslovať dlaždice na chrbte.
 5. Potom sa úroveň nula posiahne pozdĺž obvodu miestnosti a je nainštalovaná podpora (Pre to môžete použiť napríklad fragmenty kovového profilu).
 6. Zostaň začína zdola tak, že celá doska je pod stropom. Všetky orezávanie sa vykonávajú v blízkosti podlahy.
 7. Pre obklady je najlepšie použiť lepidlo na báze bieleho cementu. Kompozícia s pomocou hrebeňa sa aplikuje na stenu a špachtľu s tenkou vrstvou pre každú dlažbu. Potom je dlaždice lepené, pevne ho stláča na niekoľko sekúnd na stenu. Po skončení prvého riadku začne pokladenie nasledujúceho. V ten deň sa odporúča položiť dlaždice nie viac ako 1.5 metrov na výšku. Prebytočné lepidlo sa okamžite odstráni.

Po ukončení práce je potrebné dať dlaždice čas na konečné fixáciu (12-48 hodín, v závislosti od zloženia lepidla). Až po tom, začnú injektážne švy.

Recenzie

Majitelia balkónov, ktoré používali dekoratívny kameň ako čiastočné alebo úplné povrchy, ochotne zdieľajú svoje dojmy na stránkach tematických stránok. Oslávujú nádherné estetické výhody takéhoto materiálu, ktorý nie je horší ako krása prírodného kameňa. Jednoduchá a jednoduchosť inštalácie, ako aj nízka hmotnosť panela – nesporné výhody umelého kameňa.

Bohatý výber textúr, farieb a cenovo dostupných nákladov si môžete vybrať v prospech tohto materiálu takmer zrejmé.

Okrem toho kupujúci oslavujú vynikajúcu kompatibilitu dekoratívneho kameňa s drevom, omietkou, farbou, tapetou a inými povrchovými materiálmi. Interiér, vyrobený v kombinácii týchto materiálov, vyzerá skutočne drahé, sofistikované a ušľachtilé.

Príklady dizajnu

Vynikajúca kombinácia rôznych materiálov v interiéri balkóna zdobená v štýle Provence. Jedna z stenách je zdobená dekoratívnym kameňom a zdobená kvetinovými kompozíciami. Tender pastel farebný gamut pomáha vytvoriť veľmi útulnú a teplú atmosféru.

Kombinácia dekoratívneho kameňa a omietky vyzerá neobvykle originálne kvôli systému asymetrickej podšívky. Spôsob registrácie, v ktorom miestnosť vyzerá umelo z času na čas, dnes, dnes má špeciálne popularitu. Extra vrcholom balkóna sa skladá z jeho nezvyčajného formulára – sektor.

Dokonca aj veľmi malá miestnosť môže byť krásne vydaná s použitím takého reliéfu a objemového materiálu ako dekoratívneho kameňa. Napríklad, ako v tomto prípade. Steny sú zdobené dekoratívnou nasýtenou farbou omietky a okno a dvere sú lemované kameňom. Ukázalo sa, že veľmi moderný a krásny interiér.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: