Dokončovanie balkónové klapky

Dokončovanie balkónové klapky

Usporiadanie LOODGIA sa uskutočňuje v niekoľkých fázach. Dizajny sa zaoberajú posledným okamihom a všeobecný vzhľad miestnosti závisí od týchto prác. Dokončovacie balkón s podšívkou – lacná a praktická možnosť, ktorá bude robiť útulné a príjemné oči.

Dokončovanie balkónové klapky

Vlastnosti, výhody a nevýhody

Čistenie balkóna – populárne a kombinované riešenie. Materiál sa ľahko spracováva a inštalácia je k dispozícii za cenu a má atraktívne vonkajšie charakteristiky.

Spočiatku je podšívka dobre navrhnutá drevená doska, ale teraz môže byť vyrobená z inej suroviny. Je to však prirodzené materiály, ktoré má lepšie charakteristiky.

Dokončovanie balkónové klapky

Výhody podšívky zahŕňajú:

 • Silový. Prírodné drevo je odolné voči vonkajším mechanickým účinkom, nezostane škrabancom.
 • Bezpečnosť a životné prostredie. Podšívka nevyvoláva škodlivé látky do vzduchu, je to netoxické.
 • Dlhá životnosť. Čas prevádzky obloženia môže dosiahnuť až 20 rokov, ak je správne nainštalovaný.
 • Temporegulácia. Podšívka absorbuje slnečné lúče a udržuje teplo vnútri miestnosti.
 • Potlačenie hluku. Materiál absorbuje znie z ulice, vďaka ktorému bude ticho na balkóne.

Dokončovanie balkónové klapky

Okrem toho pri inštalácii pod vozňa, drôty a komunikácie sú skryté, čo je dôležité pri rafinácii obytných priestorov. Chôdza nemôže byť maľovaná, čo znižuje čas opravy. Plus stojí a jednoduchosť. S výskytom znečistenia stačí utrieť materiál.

Dokončovanie balkónové klapky

Dokončovanie balkónové klapky

Vďaka prírodnej štruktúre je podšívka príjemná na dotyk. Prispieva k vytvoreniu a údržbe mikroklímu v interiéri, zúčastňuje sa na cirkulácii vzduchu. Preto bude na balkóne udržiavaná pohodlná teplota a teplá. Zaručuje a udržiava konštantnú úroveň vlhkosti.

Dokončovanie balkónové klapky

Tento materiál má množstvo mínov:

 • Jedna z nevýhod je spojená s funkciami rámcovej štruktúry: je ľahká a rýchlo horľavá.
 • Rovnako ako všetky výrobky z dreva, podšívka je citlivá na kvapky teploty a ostrých teplôt. Aby sa predišlo predčasnému poškodeniu, dosky sú liečené špeciálnymi kompozíciami.
 • Okrem toho, v rozpore s pravidlami prevádzky sa materiály deformuje.

Čo je lepšie využiť?

Podšívka môže byť niekoľko druhov, ktoré sa líšia v prevádzkových a vonkajších charakteristikách. Špecifikácia zariadenia dosiek a starostlivosti, ako aj interiéru budúcich obytných priestorov závisí od výberu materiálu, ako aj interiéru budúcich obytných priestorov. Môžete ukryť loggiu jeden z nasledujúcich typov podšívok.

Dokončovanie balkónové klapky

Drevený

Prírodný materiál so všetkými výhodami. Podšívka je vyrobená vo forme tenkých panelov rôznych rozmerov. Bruses Urobiť z rôznych druhov dreva: Ash, dub, Alš, Cedar, Linden, smrek, borovica, smrek. Materiál „dýcha“ nedáva vzduch na balkóne. Neobvyklá vlastnosť orezania je príjemná, čerstvá vôňa. Prichádza prvý, z ihličnatých dosiek.

Dokončovanie balkónové klapky

V závislosti od kvality surovín je podšívka rozdelená do typov:

 • Najlepšie je materiál s označením „Extra“. Dosky sú dobre spracované, zbavené vonkajších nedostatkov. Náklady na takýto materiál je vyšší.
 • Trieda „A“ umožňuje malú sučku, ale má vysokú pevnosť.
 • Stredné kvalitné drevo sa vzťahuje na vytváranie tried triedy „B“. Trhliny a živicové vrecká môžu byť umiestnené na tyčoch.
 • Najnižšia kvalita je materiál triedy „C“. Podšívka je slabo leštená, ľahko deformovaná. Na doskách sú nešťastné hojdačky vo veľkosti až 25 mm, trhliny s krátkou doskou, pruhy a iné chyby.

Používa sa na pokrytie skladovacích priestorov, technických a pomocných priestorov.

Dokončovanie balkónové klapky

Eurovale

Rôzne drevené panely. Externe sú tieto typy veľmi podobné, ale žena euro má vyššiu kvalitu, pretože je vyrábaná európskymi normami. Takýto materiál je drahší, cena je spôsobená vysokým výkonom. Evrovagonka je silnejšia, vyrobená z najlepších stromov.

Dokončovanie balkónové klapky

Dokončovanie balkónové klapky

Materiál je rozdelený rozmermi a formou. Štandardné profily, Softline, Landhausez, Landhau, Americký, Blokový dom.

Najobľúbenejšie je posledný. Externe vyzerá model ako bar s jednou zo strán vo forme valca.

Dokončovanie balkónové klapky

Euromagle robí s prihliadnutím na prísne požiadavky týkajúce sa jej veľkosti. Má hrúbku 13, 16 alebo 19 mm a šírka je 80, 100, 110, 120 mm. Dĺžka BROUS je 500-6000 mm.

Dokončovanie balkónové klapky

Plastový

Stavebné materiály sú vyrobené z PVC, vinyl, majú dobré tepelné a zvukové izolačné charakteristiky. Životnosť plastovej podšívky dosahuje 30 rokov.

Polyvinylchlorid sa vzťahuje na suroviny šetrné k životnému prostrediu: neobsahuje škodlivé chemické zlúčeniny, ktoré potvrdzujú sanitárne certifikáty.

Dokončovanie balkónové klapky

Dokončovanie balkónové klapky

Plastové tyče sú jednoducho namontované, zaručujú hustotu kĺbu. Sú odolné voči ultrafialovým lúčom, nevyhoršujú na slnku. Materiál nie je hrozný studený a horúce počasie: Rozsah prevádzkovej teploty pre ňu je od -50 do + 50 s. Široká škála dizajnu brusev vám umožňuje vybrať si ich pre akýkoľvek interiér. Výrobcovia vytvárajú plastové podšívky, napodobňovanie prírodných materiálov zdobené výkresmi alebo vzormi.

Dokončovanie balkónové klapky

Dokončovanie balkónové klapky

Uvedené materiály majú svoje výhody a nevýhody. Plastové panely vykonávajú lacný analóg drevených barov a dokonca majú dlhšiu životnosť. Drevené dosky sú však spojené s šľachticou a pohodlím. Drevené podšívky je odolnejšie voči ostrým kvapkám teplôt, ale plastov – odolné voči svetlom.

Vykonať výpočet

Pred opravou opravy je potrebné určiť, koľko materiálov bude potrebné. Správne strávený výpočet vám umožní vyhnúť sa nákupu zbytočných dosiek a nedá sa hádzať peniaze do vetra.

Pre obloženie, ktoré berú samotné obloženie a drevené tyče, na nákup, musíte poznať ich rozmery:

 • Prvá vec je vypočítaná oblasť miestnosti. Ak chcete merať dĺžku, šírku a výšku, budete potrebovať ruletu alebo konvenčnú meraciu pásku. Z výsledných hodnôt sa odpočítajú oblasť dverí a okenných otvorov. Kvôli nerovnomerným povrchom a vlastnostiam spojovacích materiálov koľajníc môže byť užitočná oblasť stratiť, aj počas práce niekoľko dosiek môže byť pokazený. Na tento účel, 8-10% pridať k konečnému obrázku.

Dokončovanie balkónové klapky

Dokončovanie balkónové klapky

 • Ak chcete vypočítať množstvo obalu, oblasť miestnosti je rozdelená do oblasti jednej dosky. Pre štandardné veľkosti (60×9.5 cm) Táto hodnota bude 0.52 m2.
 • Je potrebné určiť počet tyčí používaných na inštaláciu prepravky. Štandardné údaje o rozmeroch – 50×40 cm. Výška ošetreného povrchu je rozdelená intervalom medzi vodidlami (0.6) a vynásobené dĺžkou. Meranie tyče sa získa pri skladaní stabilných hodnôt.
 • Pred zakúpením musíte objasniť veľkosť profilov konkrétnej značky. Môžete to urobiť s konzultantmi v stavebnom obchode alebo na výrobcov stránok. Spravidla sa spoločnosti umiestnia špeciálne kalkulačky na výpočet materiálov.

Dokončovanie balkónové klapky

Dokončovanie balkónové klapky

Požadované nástroje

Na montáž podšívky nepotrebujete špecializované profesionálne vybavenie, a to je jeho plus. Zoznam sa líši v závislosti od typu vybraného materiálu, ale vo všeobecnosti zoznam nástrojov obsahuje:

 • Perforátor, vrták so šokovým mechanizmom;
 • Vrták s priemerom 4 alebo 6 mm;
 • Skrutkovač (elektrický alebo nabíjateľný);
 • Boer;
 • Hacksaw, skladačka;
 • Stavebná úroveň, Kit, Headbld Cord;
 • Bitový kríž;
 • kladivo, sekera.

Dokončovanie balkónové klapky

Ak chcete vykonať merania, budete potrebovať aj ruletu, štvorcový a ceruzkou, upevňovacie prvky sa vykonávajú pomocou klincov s veľkými uzávermi (60 mm), drevené skrutky alebo kovové (50, 75 a 90 mm) a kotevných prídavných zariadení. A počas dokončovacie práce sú potrebné časti pre armatúry: Rohy a sokry.

Dokončovanie balkónové klapky

Ako obhajovať svoje vlastné ruky: krok za krokom pokyny

Balkónový povrch sa vykonáva v niekoľkých krokoch:

 • V prvej fáze sa vykonávajú prípravné práce, ktorých účelom je čistenie povrchov od starej farby, bielych a iných povrchových materiálov. Je potrebné odstrániť zjazdovky okna, systém Windowsill and Slinth – Ukazuje sa k boxu bez všetkého.

Dokončovanie balkónové klapky

 • Pred obložením sa vykonáva rámček. Vyhradené detaily sú nahradené, na povrch sa aplikuje antiseptika, aby sa zabránilo poškodeniu. Aby ste zabránili vzhľadu huby, mali by ste spracovať povrchy s výhľadom na severový smer; Ako možnosť je rámec umiestnený s hydroizolačnými vlastnosťami. Medzery medzi doskami a stenami sú naplnené penou. Keď je oplotenie balkóna vyrobené z plechov, vytvorí sa vrstva penových blokov, ktorá je umiestnená na cementovej malte.

Dokončovanie balkónové klapky

 • Povrchy, na ktorých je obloženie naskladaná, musia byť čo najhladšie: takže pokrývajúca dlhšie slúži. Dostupné chyby a praskliny sú zarovnané s primérom, odporúčam ho použiť v dvoch vrstvách. Pred pokračovaním do ďalšej fázy je potrebné čakať na úplné sušenie riešenia.

Dokončovanie balkónové klapky

Z inštalácie prepravky závisí od celkového výsledku všetkých prác. Reiki sa nachádzajú kolmo na obloženie tabuliek. Prednastavenie pre rámy sa tiež liečia antiseptickými prostriedkami. Pri opravách je dôležité dodržiavať postupnosť práce. Prvé sú namontované koľajnice pod stropom (vo vzdialenosti 10 cm) a na podlahe (zarážka je 3-5 cm).

Etapy inštalácie prepravky:

 • Znižuje stojan požadovanej dĺžky. Na tyč si robia markery v rovnakých intervaloch. Použitie vrtáka, ktorý je korelovaný v priemere s veľkosťou upevňovacích prvkov, sú vytvorené otvory.
 • Bar je aplikovaný na stenu, otvory v stene hĺbky 5-6 cm sú vŕtané na mieste budúcej montáže.
 • Self-capping skrutky sa používajú na upevňovacie prvky a pôvodne ich otáčajú na koniec, aby ste skontrolovali vhodnosť kladenia častí.
 • Samoobslužné skrutky sú okradnuté kladivom, ponechané asi 10 mm. Potom ich otočia tak, že dizajn udržuje najviac tesnejšiu.

Dokončovanie balkónové klapky

Dokončovanie balkónové klapky

Zostávajúce tyče sú inštalované podobným spôsobom. Po inštalácii dvoch častí medzi nimi ostatné prvky prepravky. Na tento účel vertikálny roztiahnite korpáty. Intervaly medzi pruhmi by nemali prekročiť 60 cm. Rám je namontovaný na všetky steny a strop.

Ramená tiež bránia sprievodcom. Sú živia vertikálne a horizontálne v jednej rovine s rámom. Ak plánujete izolovať loggiu, detaily sú naskladané medzi lamelmi. Valcované materiály môžu byť prilepené priamo na stenách, potom vyplňte rám z vyššie uvedeného.

Keď sa balkón spracováva v mokrej klíme, pred inštaláciou prepraviek môžete zakryť povrchy vodotesného muža.

Dokončovanie balkónové klapky

Proces pokovovania balkóna sa vyznačuje jednoduchosťou, najmä ak ste boli správne nainštalované vodiace lišty. Drevené podšívky umiestnené dvoma spôsobmi, charakteristickými vlastnosťami a plastovými materiálmi.

S otvoreným upevnením

Samoobslužné skrutky a nechty sa používajú na inštaláciu, s ktorou sú panely priskrutkované do rámu. Jedná sa o jednoduchý a rýchly predmet orezania, ale stráca na estetických vlastnostiach, pretože vzhľad podšívky v dôsledku vyčnievajúcich samolepiacich skrutiek je tak pokazený.

Dokončovanie balkónové klapky

Dokončovanie balkónové klapky

S skrytým upevnením

Pri vykonávaní práce sú nechty poháňané do vnútornej časti drážky a klobúky sú orezané tak, aby nezasahovali do inštalácie nasledujúcich prvkov. Ako upevňovacie prvky môžu byť použité klamer z kovových dosiek. Inštalácia je vyrobená z jedného rohu do druhého. Cleera sa vložia do drážok a skrutky do vlastnej kresby. Následné panely sú inštalované v obaloch predchádzajúcich, postup sa opakuje až do konca.

Dokončovanie balkónové klapky

Dokončovanie balkónové klapky

Plastové podšívky

Pred začatím práce v rohu nainštalujte roh. Je pripojený k rámu pomocou stavebného zošívačky, potom je panel vložený do časti. Podšívka je vybavená tenkou predĺžením – na tomto mieste sú inštalované štítky. Ďalší prvok je vložený do drážky, takže prichádzate so všetkými doskami až do konca práce. Niekedy je potrebné orezať poslednú dosku tak, aby sa nachádza v šírke steny.

Dokončovanie balkónové klapky

Dokončovanie balkónové klapky

V poslednej fáze sa vykonávajú dokončovacie práce. Podšívka sa odporúča na pokrytie riešením na vypálenie ochrany pod vplyvom slnečných lúčov. Na tieto účely sa použije lak, odolný voči nestabilnému teplotnému režimu, bioprotektívnej impregnácii, bráni vzhľadu rotačných formácií a foriem. Navyše, prírodné drevené dosky môžu byť natreté, aby zdôraznili tieň a textúru materiálu.

Dokončovanie balkónové klapky

Dokončovanie balkónové klapky

Dokončovanie balkónové klapky

Podrobnejší proces dokončovania balkóna je možné zobraziť v nasledujúcom videu:

Zaujímavé nápady

Drevené materiály, ktoré vyhľadajú všetky izby. Luxusné drevo poskytne balkónový komfort a prírodné hnedé odtiene budú pôsobiť upokojujúce. Pôvodným riešením bude podlaha podlahy a steny panelov rôznych farieb.

Dá sa dizajn loggie konceptuality, vám umožní urobiť moderný interiér.

Dokončovanie balkónové klapky

Viac zdržanlivých možností so zálohami kontrastných odtieňov. Podrobnosti nielenže skryjú nezrovnalosti a sloty, ale tiež odtieň farbu hlavného povlaku. Vyberte položky, ktoré by mali byť prvky pre niekoľko tónov DARMER podšívky.

Môžete tiež váhať rohy, okenné otvory.

Dokončovanie balkónové klapky

Fanúšikovia prírodného dreva môžu ísť ďalej a vložiť nábytok rovnakého tieňa ako podšívka. Tabuľka a obchod z dreva budú vyzerať ako pokračovanie stien. Okrem toho ušetrí priestor, pretože nábytok bude umiestnený na rohoch.

Spolu s prírodnými materiálmi, pletené dekoratívne prvky, dekorácie kameňa budú výhodné.

Dokončovanie balkónové klapky

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár