Exteriérový výzdobný balkón

Balkónová izba sa stáva atraktívnou a viac dokončenou, ak si vyberiete vysokokvalitné a krásne materiály pre interiérové ​​dekorácie. Ale nemôžete zabudnúť na vzhľad balkóna. Dnes v obchodoch nájdete mnoho rôznych materiálov pre vonkajšie obklady.

Prídavok

Na registráciu vonkajšej časti balkónového bloku sa vyrábajú rôzne materiály z drevných panelov na plechové plechy. Môžete si vybrať spoľahlivú a trvanlivú možnosť pre každú chuť a peňaženku. Našťastie, moderní výrobcovia ponúkajú spotrebiteľom chický sortiment stavebných materiálov všetkých farieb a odtieňov. To umožňuje majiteľom bytov vydávať svoj domov štýlový a harmonicky.

Hlavnými výhodami vysokokvalitnej externej dekorácie sú jej ochrannými vlastnosťami. Chráni základňu balkóna z negatívnych vplyvov a nepriaznivých podmienok prostredia. Kompetentne vybrané a správne nainštalované plošné materiály sú schopné významne predĺžiť životnosť miestnosti.

Mnohé možnosti dizajnu je možné inštalovať nezávisle. Nie nevyhnutne prenájom pracovníkov a utratiť peniaze navyše, pretože môžete vykonať inštaláciu s vlastnými rukami. Ak stále pochybujete o vašich schopnostiach, alebo sa bojíte riešiť podobné diela, stojí za to kontaktovať špecialistov.

Nie je možné poznamenať atraktívny vzhľad, ktorý získal orezaný balkón. Po celej práci na vonkajšom orezaní, bude vyzerať veľmi opatrne a krásne.

Vysoko kvalitné materiály majú tepelné izolačné charakteristiky. Samozrejme, že nemôžu zohrávať úlohu reálnej izolácie, ale pomôžu udržať si pohodlnú klímu v balkónovej miestnosti, najmä ak je teplé zasklenie.

So spoľahlivými a opotrebovanými povrchovými materiálmi môžete uložiť balkón z deštruktívneho vplyvu vlhkosti a vlhkosti.

Ako oddeliť?

K dnešnému dňu existuje veľký počet rôznych materiálov určených pre vonkajšie čalúnenie balkónových blokov. Každá kópia má svoje charakteristické charakteristiky, výhody a nevýhody.

Plastové panely

Najčastejšie sa na uliciach mesta, môžete stretnúť s balkónom zdobené plastovými panelmi. V opačnom prípade sa nazývajú aj plastová alebo vinylová klapka. Podobné materiály sa vyznačujú trvanlivosťou a odolnosťou proti opotrebeniu. Plast sa používa pre vonkajšie aj interiérové ​​dekorácie.

Ďalšou významnou výhodou plastového balkóna je jeho dostupné náklady. Takáto ekonomická možnosť je najlepšia cenová hodnota v pomere cien a kvality.

Plastové panely vyzerajú veľmi opatrne. Obnovujú balkónový blok, a to vyzerá oveľa atraktívnejšie.

Prečítajte si viac  Dokončovanie balkónové klapky

Inštalácia takýchto materiálov obkladu je veľmi jednoduchá a jednoduchá. Na pokrytie balkóna, nemôžete najímať špecialistov, ale to urobíte veľmi.

Vlečka

Ďalším spoločným materiálom je vlečka. Sú dokončené nielen doma, ale aj balkónové priestory. Je vhodný aj na vnútorné a vonkajšie obklady.

Vlečka je kovová, drevo (vyrobené z drevenej polymérneho kompozitu) alebo vinylu. Táto možnosť je posledná možnosť. Takýto materiál nepodlieha korózii. Časom sa nedeformuje a nestratí atraktívny vzhľad.

Stojí za zmienku, že vlečka je veľmi ťažká škvrna, takže nebude vyžadovať špeciálnu a častú starostlivosť. Je tiež šetrný k životnému prostrediu a absolútne bezpečný. Vidiaci ohňovzdorný a je prezentovaný v širokej škále farieb.

Na montáž takého materiálu, stále stojí za to predstavovať nejaké zručnosti a vedomosti.

Nemenej sľubný materiál je kovová vlečka. Má cenovo dostupné náklady a krásny vzhľad.

Kovová vlečka je veľmi odolná voči opotrebeniu. Jeho horná vrstva nie je farba, ale špeciálny polymérový povlak, ktorý nemusí neustále aktualizovať alebo preať. Nebojí sa teplotných rozdielov.

Profesor

Mnohí majitelia bytov sa odvoláva na externú konečnú úpravu profesionálneho podlahy. Takýto materiál je tenké vlnité listy z ocele. Môžu mať rôzne veľkosti a farby.

Často sú ľudia skeptickí o podobnej verzii dizajnu kvôli jeho jemnosti a ľahkosti. A veľmi márne. V skutočnosti, profesionáli je spoľahlivý a veľmi silný. Takéto charakteristiky sú zabezpečené reliéfnym povrchom, ktorý dáva hárky zvýšenú tuhosť.

Minerálna a silikónová omietka

Menej často majitelia bytov sa obrátia na dokončovanie minerálnej a silikónovej omietky. Takéto riešenia nielen vyzerajú veľmi krásne, ale majú tiež zvukové izolačné vlastnosti.

Vysoko kvalitné sadrové pary permeát. Neabsorbuje veľké množstvo vody, takže na balkóne bude vždy udržiavaná mikroklíma. Nebojte sa takejto dokončovacieho materiálu a mechanického poškodenia. Tiež to nebude vyžadovať osobitnú starostlivosť.

Drevené podšívky

Menej praktické sú materiály na báze dreva. Napríklad obvyklé podšívky sa pozerá na balkónový blok atraktívny, ale zle toleruje vlhkosť a vlhkosť.

Z času na čas bude musieť byť ošetrené špeciálnymi impregnáciami, prenájom životnosti podšívky, takže sa odporúča zvoliť plastové panely.

Bezrámové zasklenie

Nie je to tak dávno, veľmi veľkolepé bezrámové glazované. Okná v takýchto štruktúrach sa nachádzajú na podlahe na strop (podľa špeciálnej fínskej technológie). V takýchto systémoch je veľmi odolné sklo. Rozlišuje sa trvanlivosťou a ohromujúcim vzhľadom.

Prečítajte si viac  Glazing balkón s vlastnými rukami

Ak ste sa ešte rozhodli obrátiť sa na takéto okná, stojí za to zvážiť dve veľmi dôležité body:

 • Takáto „sklenená stena“ v jeho energeticky úsporných nehnuteľnostiach je horšia ako tradičné sady zložené z rámového zasklenia, rôznych izolácií a externého plášťa.
 • Bezrámové glazing Dnes je dosť drahé.

Bezpečnostné predpisy

Nie je žiadnym tajomstvom, že všetky práce na vonkajšom obložení balkónových blokov je vyrobené vo výške, takže je potrebné mať špeciálne vybavenie vo vašom arzenále.

Obsahuje vybavenie Topworfish a špeciálne nástroje, ktoré umožňujú pracovať v ťažkostných oblastiach. Ak sa rozhodnete na prenájom špecialistov na inštaláciu vonkajšej kože, mali by ste kontaktovať pracovníkov, ktorí majú všetky vyššie uvedené zariadenia a skúsenosti.

Ak sa rozhodnete urobiť všetku prácu s vlastnými rukami, potom musíte dodržiavať základné bezpečnostné predpisy, najmä ak je balkón na vysokej podlahe. Potrebujete byť veľmi pozorný a elegantný, keď používate DILLER alebo HIGH STEPLADER. Odporúča sa mať asistent, ktorý vás môže inšpirovať a pomôcť v iných otázkach externej konečnej úpravy.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, musí byť chránená celá plocha inštalačných prác. To môže byť vykonané s červenou, žltou alebo pruhovanou stuhou, ako aj povrazom.

Požadované nástroje

Pred obložením balkónovej jednotky je potrebné vyriešiť problém s izoláciou. Po jeho inštalácii môžete ísť priamo do obloženia. Ak to chcete urobiť, musíte mať nasledujúce nástroje:

 • Vŕtačka, perforátor, brúska, kovové profily a skrutkovač;
 • Korbly a výlisky;
 • Bursat Samory a hmoždinky. Môžete si tiež kúpiť špeciálnu stavebnú zošívačku s konzol na drevo;
 • Budete potrebovať pravítko a úroveň;
 • Nerobia v procese práce a bez montážnej peny;
 • Môžete skladovať drevené bary a kovové rámy.

Vonkajšie ovládanie vlastnými rukami

Zmena balkónovej jednotky s vlastnými rukami. Zvážte proces inštalácie v príklade listov profesionálnych podláh:

 • Najprv musíte demontovať staré orezanie. Potom je potrebné stanoviť prepravku na kovových konštrukciách (uhlové regály umiestnené okolo obvodu);
 • Potom musíte vyvŕtať dva otvory s priemerom približne 4 mm v každom stojane. Medzi nimi je potrebné ponechať viac ako 1 mm;
 • Odstráňte otvory od vnútornej strany balkóna, bez výberu;
 • Nie je to ťažké. Ak to chcete urobiť, môžete pripojiť prepravku na skrutkach skrutiek. Nezabudnite na to, keď idete na nákup požadovaného upevňovača;
 • V dôsledku toho by ste mali mať dvojitý pás zložený z dosiek umiestnených okolo obvodu;
 • Strom musí byť liečený špeciálnou vodotesnou impregnáciou;
 • Až po tom, čo tieto akcie môžu byť pripojené k inštalácii hotových listov vlnitých veľkostí;
 • Listy musia byť priskrutkované skrutkami so špeciálnymi tesneniami. V rohoch by mal byť dizajn vydávaný rohovými profilmi;
 • Prispôsobené časti potrebné so špeciálnymi nožnicami na rezací kov;
 • Ak sa na pleche zostali škrabance, môžu ľahko skryť. Na to stojí za to kontaktovať špeciálnu vodotesnú farbu.
Prečítajte si viac  Tabuľka na balkóne

Jasnejšie, proces smerujúcou k vonkajšej fasáde balkóna môžete vidieť v nasledujúcom videu:

Nainštalujte si vložky môžu byť tiež nezávislé. Zvážte postupnú inštaláciu takýchto materiálov:

 • Najprv sa musíte zoznámiť s technickým podmienkam balkónovej jednotky. V prípade potreby je potrebné vykonať obnovovaciu prácu;
 • Vlečka nemôže byť nainštalovaná, kým nenainštalujete špeciálny rámec, ku ktorému budú panely namontované. Najčastejšie sa skladá z dosiek a barov. Ak prostriedky umožňujú inštalovať spoľahlivejší kovový rám;
 • Nezabudnite na inštaláciu vysoko kvalitnej izolácie na balkóne;
 • Po všetkých prípravných prácach môžete začať nastaviť vlečku. V rohoch potrebujete zabezpečiť rohy. Bočné konce panelov budú inštalované v nich;
 • V spodnej časti balkónového bloku musíte pripojiť štartovací panel pomocou vlastných vzoriek. Je na tejto položke, ktorá bude montážne panely;
 • Ďalej v drážkach na bare musíte vložiť prvý list vlečky. Panel je upevnený s vlastnou kresbou na prednej strane;
 • Neprevádzajte upevnenie, kým nezastavíte. Potrebujú odísť asi 1-2 mm voľný priestor. Je potrebné dodržiavať toto pravidlo tak, že v prípade vysokých teplôt sa vlečka nedeformuje v dôsledku upevňovacích klobúkov;
 • Podobne je potrebné pokračovať v inštalácii zdola nahor.

Na nižšie uvedenom videu môžete vidieť celý proces pokovovania balkóna pomocou vedľajších panelov:

Ak správne a správne nainštalujte všetky panely, potom nebude potrebovať dodatočné tesnenie. Špecialisti sa odporúča, aby vyhodili všetky štrbiny a drážky pred priamou inštaláciou panelov. Je potrebné zabezpečiť vysokú úroveň ochrany pred vlhkosťou, vlhkým, návrhmi a nízkymi teplotami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: