Railie na balkóne

Railie na balkóne

Zábradlie na balkónoch je potrebné nielen zabrániť padajúcim ľuďom, ale aj dať fasádu krásneho a harmonického vzhľadu. Tieto dôležité detaily sú vyrobené z rôznych materiálov a majú rôzne návrhy. Pred začiatkom priamej inštalácie je potrebné študovať vlastnosti a charakteristiky všetkých druhov zábradlia a metódy ich inštalácie.

Railie na balkóne

Railie na balkóne

Vlastnosti a výhody

Balkónový blok vybavený krásnym zábradlím je schopný efektívne zmeniť vzhľad domu alebo urobiť viac dokončených. Pomocou kompetentne vybraných častí vhodných pre spoločný súbor môžete zdôrazniť štýl fasády.

Railie na balkóne

Moderné firmy ponúkajú majitelia domu a možnosti apartmánov z rôznych materiálov. Každá individuálna kópia má vlastné vlastnosti a rozlišovacie znaky.

Nie je možné nehovoriť o bezpečnosti balkónových zábradlia. Sú schopní chrániť osobu pred náhodným pádom. Táto pozitívna kvalita je obzvlášť dôležitá, ak malé dieťa žije v byte.

Railie na balkóne

Railie na balkóne

Mnoho ľudí používa zábradlie ako základ pre upevnenie kvetinových hrncov alebo nádhernej kaše s bujnými závesnými rastlinami. Takže, s pomocou týchto prvkov, môžete urobiť veľmi jemný interiér vo francúzskom štýle.

Railie na balkóne

Railie na balkóne

Dnes má zábradlie s balkónom rôznorodý dizajn. Môže to byť večná klasika s hladkými linkami a minimalistickým výkonom alebo luxusným barokom s jeho fascinujúcimi čiarami a interlačnými. Voľba vhodnej možnosti závisí od všeobecného vzhľadu a štýlu domu, ako aj preferencií chuti vlastníkov.

Railie na balkóne

Railie na balkóne

Nainštalujte tieto údaje môžu byť nezávislé. Aby ste to urobili, musíte sa oboznámiť s AZA tejto práce. Ak máte pochybnosti, a nie ste si istí svojimi schopnosťami, je lepšie obrátiť sa na profesionálnych inštalátorov.

Kvalitné a trvanlivé zábradlie je vyrobené z trvanlivých materiálov, ktoré nie sú korózia a mechanické poškodenie.

Railie na balkóne

Druhy návrhov

Balkónové ploty sú zvárané, kované alebo kombinované (zmiešané). Zvážte ich údaje.

  • Najprístupnejšie a bežne sa vyskytujú, sú zvárané štruktúry. Nelíšia sa v elegantnom dizajne a častejšie majú jednoduché vzory geometrických tvarov. Ale v priebehu času, zábradlie s takýmito štruktúrami prešiel mnohými zmenami. Dekoratívne prvky v nich sa stali zložitejšie a rafinované, takže dnes si môžete vybrať nielen stručný, ale aj pôvodnú verziu. Zvárané ploty nie sú horšie ako iné odrody dizajnov. Ich hlavnou výhodou je trvanlivosť. Ak vybavíte územie parapetu z kvalitného materiálu, bude slúžiť najmenej päťdesiat rokov.

Railie na balkóne

  • Dámske stavby majú úžasný vzhľad. Takéto balkónové ploty sa vyznačujú vysokou umeleckou hodnotou. Vyrábajú sa skúsení majstri, ktorí sú vhodný pre svoju prácu kreatívne a nakoniec dostanú zábradlie rôznych štýlov. Napríklad plot v gothickom štýle je vybavený branériou a zásuvkami so štyrmi okvetnými lístkami. Byzantský štýl je sprevádzaný zložitou detailmi a elegantnými rastlinnými ozdobami. Line oplotenie v ruskom štýle majú krásne vzory v ľudovej žily. Renesančné zábradlia sú vybavené špirálovými detailmi, hroznami a elegantnými farbami bud. Neprekonateľný barokový štýl sa vyznačuje prítomnosťou kučery a kvetinových košov. Rokokové zábradlie majú asymetrické prvky zriedené s objemovými kvetinovými kompozíciami.

Railie na balkóne

Railie na balkóne

  • Populárne nedávne ploty kombinujúce niekoľko rôznych štýlov. Stojí za zmienku veľkolepú francúzsku formu balkónového ploty. V starých dňoch bol taký zábradlia inštalovaný pred dverami zvonku. Umožnila dostupnosť bezplatnej platformy, ale bolo to veľmi malé. Postupom času sa takéto štruktúry zmenili a teraz sú kombinované s elegantným zasklením z podlahy do stropu.

Railie na balkóne

Railie na balkóne

Hlavnou výhodou francúzskeho ploty je jeho nádherný vzhľad. To vám umožní opustiť externé snímky a dodatočnú izoláciu spodnej časti balkónovej jednotky.

Inštalácia takýchto štruktúr neberie veľa času, najmä ak zverujete inštaláciu profesionálov. Menej ako 4 hodiny všetko bude pripravené.

Railie na balkóne

Materiál

Suroviny na výrobu balkónových zábradlí by mali byť najspoľahlivejšie a odolné voči nepriaznivým podmienkam prostredia.Podrobnejšie zvážte viac bežných materiálov používaných pri výrobe odolných voči opotrebeniu a trvanlivým plotom.

Najčastejšie sa vyskytuje zábradlie z kovu. Napríklad nehrdzavejúca oceľ má harmonický vzhľad. S pomocou takýchto detailov môžete urobiť harmonický a zaujímavý dizajn.

Odolné parapety z takéhoto materiálu môžu mať dutinu, dokovaciu alebo pevnú látku. Prierez koľajnice môže byť pravouhlý alebo štvorcový. Formulár sa tiež deje najdlhšie: línie môžu byť prísne a rovné alebo elegantné a zakrivené.

Nerezová oceľ sa nebojí z nepriaznivých poveternostných podmienok a teplotných rozdielov. Zachováva atraktívny vzhľad na dlhú dobu. Zábradlia z takéhoto materiálu vyzerajú štýlovo, aj keď ich nespracúvajú dekoratívnymi farbami.

Railie na balkóne

Railie na balkóne

Oplotenie z kameňa a tehál majú obrovskú a vysokú odolnosť. Inštalácia takýchto štruktúr je zložitá, ale konečný výsledok stojí za to. Pred inštaláciou tehlového zábradlia sa musíte uistiť, že prekrývanie vydrží vážne zaťaženie.

Kameň môže byť prirodzený alebo umelý. Napríklad, vynikajúci vzhľad a trvanlivosť sa môžu pochváliť prvkami z betónového riešenia so špeciálnymi nečistotami.

Railie na balkóne

Railie na balkóne

Tiež zábradlie môže byť sklo a plast. Ak sa rozhodnete ozdobiť balkón so sklenenými plotmi, odporúča sa vybrať možnosti len s potkanovým sklom, pretože sú trvanlivejšie.

V takýchto výrobkoch môže byť vložená z nehrdzavejúcej ocele. Externe budú vyzerať ako krehké a bezfarebné, ale neovplyvní ich silu. Nízke náklady majú plastové zábradlia. Musia byť pripojené k pevnému kovu.

Railie na balkóne

Railie na balkóne

Railie na balkóne

Zábradlia zábradlia dnes. Môžu byť prítomné nielen v drevených budovách, ale aj v tehlových budovách. Stojí za zmienku, že takéto objednávky nie sú veľmi praktické a odolné voči opotrebeniu.

Strom zle toleruje teplotné rozdiely a iné nepriaznivé environmentálne faktory. Podlieha hnilobu a často v ňom sú často rôzne parazity. Ak sa rozhodnete vybaviť balkón s takýmto plotom, potom by ste mali byť dodávané s dodatočnými prostriedkami a impregnáciou na spracovanie dreva.

Railie na balkóne

Tipy na výber

Ak technický stav vášho balkóna umožňuje nainštalovať zábradlie, v súlade so všeobecným štýlom budovy by mali byť vybraté vhodné časti.

Railie na balkóne

Ak je váš domov príliš starý, neodporúča sa kontaktovať príliš ťažké návrhy, pretože môžu spôsobiť výrazné poškodenie prekrývania.

Venovať pozornosť výške koľajnice. Nemala by byť nižšia ako 1 – 1,2 m.

Medzi vertikálnymi pásmi by nemali byť viac ako 12 cm.

Railie na balkóne

Ak je v dome dieťa, je lepšie sa obrátiť na vyššie sadzby.

Kvalitatívne a spoľahlivé ploty musia ľahko odolať ťažkým zaťaženiam. To platí nielen pre hmotnosť ľudí, ale aj vetry pôsobia na dizajne.

Railie na balkóne

Railie na balkóne

Korózia a iné podobné poškodenie by nemali byť zobrazené na povrchu koľajnice.

Ak sa rozhodnete vyzdobiť balkón alebo lodžiu s oplotením s umeleckým kovaním, je lepšie opustiť možnosti s ostrými detailmi.

Railie na balkóne

Inštalácia s vlastnými rukami

Spôsob inštalácie zábradlia je ovplyvnený materiálom. Zostáva nezmenený len to, že pod akýmkoľvek plotom by mal byť solídnym základom. Je možné, aby sa pripojil k vonkajšiemu obvodu betónu prekrytia profilu veľkého videného kovu. Tieto návrhy sú pripojené pomocou kotviacich skrutiek.

Horná časť bočnej časti zábradlí je tiež inštalovaná pomocou kotví skrutky. Spočiatku je potrebné zobrať plot z jedného okraja a postupujte podľa obvodu prekrývania. Prvé pripojenie a bezpečné vertikálne regály, po ktorom sú nainštalované samotné zábradlie.

Konečná etapa bude šitia stien ploty. Toto je nevyhnutné pre montáž prefabriky z dreva alebo nehrdzavejúcej ocele.

Ako nastaviť zábradlie na balkón nezávislého, pozrite si viac na video nižšie.

Ak ste si zakúpili kované parapet, potom ho musíte nainštalovať inak. Takéto vzorky sú jednodielne konštrukcie, takže sú často zvarené na tuhý kovový profil alebo pripojiť k nemu s skrutkami.

Bočné prvky sú pripojené k budove cez hypotéky, ktoré sú zvárané alebo oplotenie.

Ako nainštalovať kované ploty, pozrite sa na video nižšie.

Zaujímavé riešenia dizajnu

Zvážte viac z niekoľkých krásnych a atraktívnych priestorov balkón doplnených zábradliami.

  • Chic Balkón V Bielej omietkovej budove, môžete ozdobiť čiernym kovaným plotom s kamennými alebo tehlovými bočnými stenami, ako dobre upravené svetelné povlaky. Na tomto pozadí bude harmonický vzhľad malé pouličné lampy v štýle retro.

Railie na balkóne

  • Malý otvorený balkón môže byť vydaný s jednoduchým čiernym nerezovým zábradlím. Budú kombinované so stenami pokojnej béžovej a zasklenia s bielymi plastovými rámami. Súbor bude elegantný a nízky.

Railie na balkóne

  • Drevené zábradlie bude vyzerať veľmi pôsobivé na malom balkóne s vysokými a úzkymi oknami, ako aj drevenými rámami proti bielym alebo krémovým stenám.

Railie na balkóne

  • Proti pozadia červených a žltých tehál, čierne kované zábradlie s konvexnými úsekami. Môžu byť doplnené Kashpo alebo hrnce s farebnými rastlinami.

Railie na balkóne

  • NEZOBRAZUJÚCE SA BROKU BUDÚ BUDÚCIU POTVRDZUJÚCICH BALKOVACÍCH V MINIMALISTOVOM. Môžu byť pridané do budov s jednoduchým a nenápadným vzhľadom. Zmierniť hrubý súbor môže byť krásny laminát alebo eukri.

Railie na balkóne

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár