Rozhrievacie lodidlá

Priestranná otvorená loggia je skvelým miestom na sušenie bielizne, skladovanie domáce riad a letný letný večer pre šálku čaju. Jeho schopnosti však nie sú vyčerpané. Moderná loggia je plnohodnotná obývacia izba akéhokoľvek bytu.

Tam si môžete zariadiť miesto na spanie, pracovný priestor, jedáleň alebo hraciu plochu, vybaviť malú telocvičňu

Avšak, prach, hmyz, vtáky, mestský hluk, atmosférické zrážky a nízke jesenné teploty, môžu interferovať s implementáciou týchto plánov. Skôr alebo neskôr, väčšina majiteľov apartmánov má potrebu vojnovej izolácie.

Zvláštnosť

Napriek tomu v poslednej dobe, otázka izolácie lodžioby zostala otvorená pre mnohých obyvateľov bytových domov. Dnes je odpoveď na túto otázku takmer jednoznačná izolácia. To umožní chrániť ubytovanie, chráni ju pred hlukom ulíc, otravného hmyzu, atmosférických javov a bude tiež plne využívať funkčnosť lodžiu po celý rok.

Pre obyvateľov malých apartmánov v panelovom dome sa izolácia lodžií alebo balkóna výrazne rozširuje jeho obytný priestor:

 • Môžete napríklad previesť časť šatníka, knižnice, domáce potreby na balkón.
 • Teplá loggia je skvelé miesto na plemeno dekoratívnych rastlín alebo malé skleníkové zariadenie.
 • Toto je skvelé miesto na relaxáciu, relaxáciu a priestrannú verandu pre rodinný obed.
 • LOGGIA umožňuje používať voľné miesto na vytvorenie širokej škály izieb – nielen rezidenčné, ale aj priemyselné účely. To platí najmä pre panoramatické lodžia zdobia fasády kancelárskych a priemyselných budov. Tieto izby sa používajú ako úplná kancelária, pracovné priestory a rekreačné rohy pre zamestnancov.

Čo izolovať?

Moderní výrobcovia stavebných a dokončovacích materiálov ponúkajú obrovský výber rôznych možností pre izoláciu lodží a balkónov na akúkoľvek peňaženku. Materiály majú rôzne zloženie, rozmery, líšia sa metódou inštalácie, fyzikálno-chemických a prevádzkových vlastností. Zostáva len vybrať a kúpiť vhodnú izoláciu. Medzi najobľúbenejšie, praktické a dostupné materiály dnes možno rozlíšiť dve možnosti.

Penoplex

Štruktúra Penoplex sa veľmi podobá obvyklej peny. Penoplex – jeden z obchodných mien extrudovanej polystyrénovej peny, ktorá sa používa na izoláciu.

Medzi jeho výhody patrí:

 • Vynikajúca pevnosť (s rezaným plechom s písacím nožom, materiál sa nerozpadá a rez je plochý a hladký);
 • Koeficient s vysokým tepelným izoláciou;
 • Odolnosť voči mechanickému poškodeniu (ťahy, ohyby, poruchy) – Kvôli tomu sa materiál môže použiť aj na podlahovú izoláciu;
 • požiarna odolnosť;
 • Dobrá vaporizolatácia.

Nevýhody tohto materiálu zahŕňajú relatívne vysoké náklady. Penový blok je prezentovaný v niekoľkých verziách hustoty, vďaka ktorým sa môže použiť v rôznych klimatických zónach, jednej alebo viacerých vrstvách.

Izolovaný

Isolon – fóliový materiál, ktorý vám umožňuje výrazne znížiť tepelné straty (v dôsledku účinku tepelného odrazu späť do domu). Vyrobené vo forme roll, plechu alebo rukávov – v závislosti od rozsahu pôsobnosti.

Výhody:

 • ľahká hmotnosť;
 • Elasticita (materiál môže byť ľahko pokazený rukami a rýchlo vráti pôvodný tvar);
 • Jednoduchá inštalácia;
 • Vysoké koeficienty tepelnej a zvukovej izolácie;
 • šetrnosť životného prostredia;
 • priepustnosť pár;
 • Chemická odolnosť.

Jeho nevýhody zahŕňajú dostatočne nízku mechanickú pevnosť.

Tyčinok

Polyfoam – Slab materiál, ktorý je mrazenou penou hmotnosťou.

Jeho plusy zahŕňajú:

 • Vysoký zvukový a tepelný izolačný koeficient;
 • Odolnosť voči teplotným rozdielom;
 • nízka hmotnosť;
 • Nízke náklady (v porovnaní s náprotivkami);
 • Jednoduchá inštalácia a pohodlie v prevádzke;
 • trvanlivosť.

Medzi jeho nevýhody, môže byť rozlíšená prípustná látka (materiál „nechá dýchať“), nízku pevnosť, nestabilitu účinkom chemicky účinných látok, horľavosti.

Penfor

Penofol – materiál, ktorý je charakterizovaný vysokým tepelným izolačným koeficientom a dvojvrstvová štruktúra vám umožňuje používať vnútri a mimo priestorov.

Pros:

 • žiaruvzdorný;
 • šetrnosť životného prostredia;
 • Krásna zvuková izolácia;
 • Nízky koeficient tepelnej vodivosti;
 • Malá hrúbka.

Nevýhody: malá mechanická pevnosť a montážna zložitosť.

Minerálna vlna

Minerálne Watt-Fiber Materiál, ktorý je rozdelený do jeho zloženia na kameni, sklenenej a troske bavlnenej vlny.

Výhody:

 • žiaruvzdorný;
 • Odolnosť voči teplotným rozdielom;
 • Vysoká mechanická pevnosť;
 • Odolnosť voči chemikáliám;
 • Dobrá voda odpudzujúca schopnosť (nie všetky materiály majú túto nehnuteľnosť).

Medzi nevýhodami, prítomnosť jedovatého fenolu môže byť zaznamenaná medzi formaldehydovými živicami. Okrem toho materiál obsahuje častice škodlivé pre ľudské dýchacie orgány, takže inštalácia materiálu je vyrobená len v špeciálnych prostriedkoch ochrany.

Minvata sa používa na internú aj externú prácu. Je reprezentovaný v širokom spektre hrúbky.

Pri výbere ohrievača je potrebné venovať pozornosť nielen vlastnostiam tepelného izolácie, ale aj na jeho hrúbke. Tento moment je veľmi dôležitý pre malé izby, kde každý extra štvorcový centimeter námestia je takmer na hmotnosti zlata.

Na prácu súvisiacu s izoláciou môžu byť potrebné tieto materiály a nástroje: Sadrokartón, kovový profil, upevňovacie prvky, montážna pena, úroveň, kliešte, papiernictvo nôž, skrutkovač, drevené reiki, samonivelačné podlahové zmesi, hydroizolačné kompozície, maliar-omietka.

Ako izolovať?

Táto otázka vyplýva od každého, kto prvýkrát čelí usporiadaniu lodžií. Rýchlo, efektívne a správne vykonávať izoláciu, je potrebné striktne dodržiavať krok za krokom pokyny.

Začnite najlepšie s definíciou plánu potrebnej práce:

 1. Prípravný stupeň (zúčtovanie územia z cudzích predmetov a odstraňovanie starého povlaku, vyrovnanie podlahy, hydroizolácie povrchov).
 2. Zasklenie.
 3. Elektrifikácia.
 4. Ohrelovanie všetkých povrchov (podlahové stropné steny).
 5. Dokončovacie práce v interiéri.

Ak je v miestnosti poskytnutý zdroj stacionárneho vykurovania, potom sa jeho inštalácia musí okamžite predvídať v počiatočnom štádiu práce.

Glazing – povinná časť práce, bez nej, technológia izolácie jednoducho nedáva zmysel. Vykonajte prácu na zasklení nestojí za to, je lepšie zveriť ho profesionálom.

Na zasklenie sa odporúča dvojkomorové sklenené okná so hrúbkou skla aspoň 3.2 cm.

Vonku

Ak chcete získať lepší výsledok, musíte osloviť lodžiu a zvonku.Je veľmi ťažké ju uplatniť sami – kvôli nedostatku profesionálneho vybavenia a zvýšenej zložitosti a nebezpečenstva práce.

Pred zatepľovaním lodžia je potrebné odhadnúť stav parapetu, ktorý je jeho vonkajším plotom. Toto je najzraniteľnejšia oblasť zariadení. Nemal by zabrániť prenikaniu slnečného svetla, ale musí chrániť miestnosť pred prachom, vtákmi, hmyzom, studeným vzduchom, vetrom, hlukom.

Ak je loggia oplotená kovovými tyčami, zvyčajne sa postaví ďalší prídavný penový blok alebo tehlová vrstva. Pre dokončovacie povrchové úpravy používajú kovové alebo vinylové vlečky, pozinkované železo.

Ak parapet podáva vystuženú betónovú dosku, potom pred začatím vnútornej práce je potrebné zatvoriť široké lúmeny s tehálmi a malými medzerami – betónu. Po zasklení musíte zahriať všetky okná.

Vizuálny proces izolácie loggie alebo balkóna je znázornený v nasledujúcom videu:

Zvnútra

Po procese zasklenia a izolačných okien sa môžete presunúť na internú pracovnú fázu. Proces tiež začína predbežným tréningom.

Príprava povrchu

Najprv musíte určiť, ktoré povrchy potrebujú izoláciu. Najčastejšie sú to „studené“ prekrytie, ktoré neprichádzajú do styku s vyhrievanou miestnosťou.

Vnútorný priestor je kontrolovaný na trhliny alebo trhliny v podlahách, ktoré je potrebné použiť.

Ďalej je vybratá potrebná izolácia. Jeho hrúbka, pohľad a množstvo priamo súvisia s klimatickými podmienkami v regióne. Studené miesta sú preferované typy izolácie dosiek.

Izolácia steny

Zvyčajne sú všetky steny a uhly vybrané na izoláciu, ktorá hraničí s ulicou. Vybraný materiál (napríklad polystyrénové penové dosky) sa zloží do jednej alebo viacerých vrstiev takým spôsobom, aby sa počas inštalácie nevytvorili koncové otvory.

Dosky sú vložené s malým posunom.

Priamo na prekrytie tepelnej izolácie je pripevnené doskovými hmoždinami a ďalšia vrstva je prilepená na prvú montážnu penu.

Je nevyhnutne izolovaný grafom pod sklenenými obalmi, ako aj vnútro parapetu.

Na izoláciu vnútorných rohov sa materiál používa s hrúbkou najmenej 20-30 mm. Izolácia je pokrytá izolačným materiálom pary (povrch fólie v lodžive). Potom nie sú predinštalované suspenzie nastaviť kovový profil.

To sa vykonáva takým spôsobom, že klírens vzduchu zostáva medzi ním a izoláciou.

Podrobný proces izolačných stenách je možné zobraziť v nasledujúcom videu:

Ďalší krok – Dekoratívny povrch. Plastové, drevené panely, sadrokartónová doska odolná voči vlhkosti pre ďalšiu omietku, maľovanie alebo vkladanie tapiet, ako aj iné materiály sa používajú ako materiál pre steny stien.

Tepelný strop

Po prvé, suspenzie sú inštalované, na ktoré je umiestnený pozinkovaný profil. Potom pomocou hmoždiniek upevnite listy tepelnej izolácie. Dowels môžu mať plastové alebo kovové jadro (v závislosti od hustoty a hmotnosti materiálu).

Konečná fáza – stropný dizajn s konečnými materiálmi. Môže to byť suspenzia alebo strečový strop. Vhodná drevená alebo hliníková koľajnica, ako aj plastové panely a iný materiál.

Dôležité moment: Medzi vrstvou izolácie a povrchovej úpravy musí byť malý vzduchový klírens. Je možné získať s použitím drevenej prepravky pripojenej k tepelnej izolácii samočinnou izoláciou.

Izolácia podlahy

Vonkajšie potiahnuté diela – sotva najdôležitejšia časť celého procesu. Toto je najchladnejší povrch, takže potrebuje povinnú a veľmi opatrnú izoláciu.

Celý proces práce je možné rozdeliť do niekoľkých stupňov:

 1. Demontáž starej podláh (až do betónovej kravaty). Toto sa vykonáva, aby sa zachovala najvyššia možná výška miestnosti. Budovanie odpadu odstránené, povrch je starostlivo vyčistený.
 2. Ak počiatočný povlak nepotrebuje korekciu, potom existujúci betónový poter tvoriť základ nového podlahy. Ak sú nezrovnalosti viditeľné voľným okom, potom sa betón nalial vrstvou samonivelačnej zmesi a nechala, kým sa nezrazia.
 3. Pohladaná podlaha je spracovaná anti-grapple zloženie. Potom je umiestnená vrstva hydroizolačného materiálu – napríklad pena.
 4. Pokladanie koľajníc a priečnych lúčov – MAS, ktoré sú pripojené k sebe-kresbami. Skontrolovali rovnomernosť samostatných ležiacich prvkov. Výška regumu by mala byť najmenej 5 mm nad povrchom izolácie. Dosky z tepelnej izolácie sú položené do priestoru medzi MAS, ktoré sú preložené s izoláciou fóliou. Všetky spojovacie švy filmu sú pevné medzi sebou s stavebným škótkom.
 5. Ktorým sa podlaha – napríklad Eurodoski, preglejka alebo drevotriesková doska. Na vrchole podlahy môže byť pokrytý linoleum alebo kobercom. V prípade potreby plány „Teplé“ podlahy – najmä ak je loggia plánuje byť použitá ako pokračovanie obytnej zóny (napríklad pre detské hry).
 6. V cieľovej fáze práce, zásuvky, prepínače sú namontované, naskladané sokou.

Podrobný proces izolácie LOGGIA – v nasledujúcom videu.

Možné chyby

Pred plánovaním výstavby a dokončovacie práce súvisiace s izoláciou je nevyhnutné počúvať niektoré odporúčania, ktoré sa vyhnú chybám:

 • Urobiť akékoľvek zmeny v dizajne bytového bytu (a LOGGIA je jej súčasťou) by sa mala vykonávať len dohodou s príslušnými orgánmi. Nezáleží na tom, či je to obstredná stena medzi loggiou a miestnosťou alebo vonkajšou izoláciou parapetu. ZNÚTNÍCTVO ZNÁMKU Mali by byť podľa toho oznámené, aby ďalej (napríklad pri predaji apartmánov), aby sa zabránilo nepríjemným situáciám o nekonzistencii dizajnu technickým pasom.

 • Stavebné normy nie sú povolené odstraňovať batérie alebo chladičové potrubia mimo staveniska. Tepelné straty na lodžiu je viac ako významné a nesprávna inštalácia alebo izolácia povedie k zmrazeniu radiátorov a možných nehodách.

Výstup z tejto situácie – „Teplý“ podlahový alebo olejový radiátor.

 • Aplikácia bezrámového zasklenia. Zo boku takáto loggia vyzerá veľmi zaujímavé: hladké, transparentné, pevné plátno. V prípade potreby sa krídlo zloží s „akordeónou“, bez zníženia priestoru miestnosti. Avšak, pre teplú lodžiu sa táto možnosť neodporúča: Jedno sklo a praskliny neumožňujú optimálnu teplotu v chladnom období.

Okrem toho tento typ zasklenia nie je veľmi praktický: Nemôžete zabezpečiť sieť komára, sklo je rýchlo kontaminované.

 • Niekedy, aby sa zvýšila oblasť loggie, presklený rámec je vytvorený za rovinou budovy steny. Z vyššie uvedenej takejto lodžií zavrie špeciálne cvičenie. On akumuluje sneh v zime, na jar, v jar, v ňom je vytvorené v ňom, av lete je hluk pod prívalovým dažďom.

Spoľahlivo izolujte dizajn fasády, veľmi drahé a problematické.

 • Jedna vrstva izolácie. Niekedy sú parapet a steny izolované hrúbkou peny bloku od 70 do 100 mm. Tepelné izolačné vlastnosti tohto materiálu sú jednoducho nádherné, ale na vytvorenie pohodlných teplôt podmienok je potrebné použiť ďalšiu vrstvu izolácie.

 • Parosolácia. Ak je zvolená minerálna vlna zvolená ako ohrievačka, musí ho položiť izolačný materiál pary. V opačnom prípade sa naň hromadí vlhkosť a jednoducho opätovne opätovne opätovne používa.

 • Montážna pena. Tesniace alebo penové švy musia byť nevyhnutne chránené pred expozíciou priameho slnečného žiarenia. V opačnom prípade sa ochranná vrstva zrúti v priebehu času, znovu vystavením medzier a trhlín.

 • Použitie na zarovnanie a izoláciu podlahy hrubej vrstvy pieskovej betónovej zmesi je jednou z najčastejších chýb. Nemôžete nadmerné prekrývanie dosky. Z vyššie uvedeného poteru položte ďalšiu vrstvu lepidla a potom porcelánový kamenisko alebo iný povlak.

Je múdrejší vybrať tepelne izolačný materiál s veľmi malú špecifickou hmotnosťou (Penoplex alebo minerálna vlna).

 • Ohrievanie priľahlej steny medzi loggiou a miestnosťou. Zvyčajne sa nevykonáva kvôli absencii významu. Klimatické podmienky vo vnútri bytu a na lodžiu sa výrazne nezmenia, ale náklady na peniaze, sily a čas na zbytočnú prácu budú pomerne veľké.

 • Pozornosť na malé detaily. Už v štádiu plánovania, môžete a musíte venovať pozornosť takýmto drobne ako usporiadanie perá v sklenenom balení, používanie sietí komárov, široké zariadenie so systémom Weashill.

Ďalším problémom, ktorý majitelia lodžiu čelia po nesprávnej práci na izolácii – to je vzhľad kondenzátu na stenách. Účinok „plaču“ sa vyskytuje z niekoľkých dôvodov:

 • Nesprávne vybratá a namontovaná izolácia;
 • Nedostatok vzduchovej medzery s metódou rámu izolácie;
 • Nesprávne položený pár a hydroizolačný film.

Ako výsledok, teplý vzduch, opustenie miestnosti, kondenzuje na studených vonkajších stenách. Pracia izolácia výrazne znižuje svoje tepelné izolačné vlastnosti, začne hnilobiť a byť pokryté hubami a plesňou.

Recenzie

Majitelia bytov a súkromných domov, čelia práci na izolácii lodžia, zvyčajne všimli pozitívny výsledok práce. Izba sa stáva pohodlným na pobyt aj v najchladnejších zimných dňoch

V teplej lodžii je možné rásť farbu a iné rastliny, jeho priestor sa používa ako stolovanie, hra, pracovné oblasti.

Aby bol výsledok najlepší, majitelia zahrených lodných lodných radí vopred poskytujú použitie „teplých“ podlaží a olejových radiátorov, ak sa loggia bude používať ako plnohodnotné obytné priestory.

Náklady na elektrinu, samozrejme, sa výrazne zvýšia, ale cieľ odôvodňuje finančné prostriedky.

Príklady dizajnu

Kompetentne premyslené interiéru a vysoko kvalitné práce na izolácii obrátil lodžiu do útulného rohu pre rekreáciu. Malá pohovka, namontovaný stôl, kvitnúce zelene – to všetko vyzerá veľmi harmonické. Interiér je udržiavaný v teplých pieskových tónoch. Rollové záclony vám umožňujú tlmivé slnečné svetlo.

Priestranný a ľahký roh, kde môžete pracovať v tichu a pokojných dokumentoch alebo dôležitých projektoch. Voľné miesto loggie je premýšľané v najmenších detailoch. Vnútorná časť parapetu sa používa pod poličkou v celej stene (na skladovanie kníh alebo dokumentov). Lampa a valcované záclony pomôžu nastaviť intenzitu osvetlenia.

Ľahká útulná loggia môže byť použitá ako jedálenský kút. Malý stôl a pár stoličiek umožní romantický večer pre dvoch alebo usporiadať zhromaždenie s jeho milovanou priateľkou. Široký systém Windows pozdĺž parapetu bude voľne vymeniť pult.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár