Skriňa na balkóne alebo lodži

Nábytok na balkón je možné vykonať samostatne pomocou minimálneho náradia a materiálov. Vyrobené s jej rukami, kabinet sa plne zhoduje s dizajnérkou myšlienku majiteľa lodžive. Okrem toho slúži ako ručiteľ kvality hotového výrobku, pretože proces vytvárania nábytku je riadený od začiatku až do konca.

Čo možno urobiť?

Konštrukcia skrinky závisí od vybraného interiéru miestnosti. Keď sa nachádza workshop na lodžii, nábytok by sa mal rozlíšiť kapacitou, mať veľa políc na uskladnenie malých predmetov, ale estetické charakteristiky budú zaplatené menej pozornosti.

Na rozdiel od toho, keď je balkón vybavený v ročníkovi alebo modernom štýle, vzhľad kabinetu bude vydaný na prvom mieste.

Na výrobu nábytku používajú rôzne typy materiálov, z ktorých budú funkčné vlastnosti výrobku, jeho farba, textúra a životnosť závisieť. Najviac ušľachtilý a pevný pohľad na nábytok z prírodného stromu.

Možnosť rozpočtu bude šatníková skriňa obloženia, drevotrieskovej dosky alebo plastu.

Drevo

Materiál má najlepšie prevádzkové charakteristiky a dlhšie slúži. Strom je bezpečný, nevydáva škodlivé látky do vzduchu. Vďaka vynikajúcemu vzhľadu, dosky nevyžadujú ďalšie spracovanie, budú vyzerať dobre aj bez farby alebo laku. Materiál však má množstvo nedostatkov. Patrí medzi ne vysoké náklady, masívnosť, vysoká hmotnosť. Strom je horenie, opuch pod vplyvom vlhkosti, môže sa na ňom objaviť forma.

Sadrokartón

Jednoduchá inštalácia je jednou z hlavných výhod materiálu, ktorý vám umožní implementovať komplexné dizajnérske riešenia. Gypsum SoundLock Bety dobre, pretože je vhodný na vytváranie nábytku so zaoblenými rohmi alebo valcovými prvkami dekor. Listy vážia malý, pretože ich ľahko prenášajú, a hotový nábytok sa môžete pohybovať bez problémov. Náklady na materiál sú nižšie ako drevo, takže je populárny u spotrebiteľov.

Minusy zahŕňajú nízke spojovacie prvky a porovnávacie krehkosť hotových výrobkov.

Plastový

Tento umelý materiál má bohatý farebný gamut, môže byť zdobený vzormi a výkresmi. Plastové je palivo na spracovanie, je ľahké spať, je ľahko sa inštalovať, pretože nováčikovia sa s ním zvládne.

Praktickosť materiálu je vyjadrená v nízkej hmotnosti a jednoduchosti starostlivosti: Keď sa objaví znečistenie, stačí utrieť povrch nábytku.

Moderný plast je odolný voči ultrafialovému a šetrí farby saturácie, a to aj pod vplyvom slnečného svetla. Materiál nie je hrozná vlhkosť, nezostane škrabance s menšími mechanickými vplyvmi. Výhodou je nízka hmotnosť hotového nábytku. Plastová šatníková skriňa môže byť ľahko rozobratá na prepravu na iné miesto.

Drevotrieskový

Doska pozostávajúca z drevnej piliny, čipy, drobky. Výhody materiálu zahŕňajú pevnosť, spoľahlivosť a hustotu. Panely Jednoducho pripojte, okrem toho majú nízku cenu. Špeciálna štruktúra dosky vám umožňuje vytvoriť nábytok akéhokoľvek tvaru a veľkosti a jedinečného dizajnu. Produkty z tohto materiálu sa ľahko prepravujú, keď sú uložené, zaberajú malý priestor. Panely sú odolné voči teplotným rozdielom, vlhkosti a slnečnému žiareniu.

Stavebné materiály nie sú tak horľavé ako skutočné drevo, zaručujú dobrý zvuk a termoreguláciu.

Preglejka

Stavebný materiál pozostávajúci z niekoľkých vrstiev dreva hrubý 0.5-10 mm. Niekoľko typov preglejky prideľovania v závislosti od jeho prevádzkových charakteristík a špecifiká výroby panelov. Najmä extrahovať odolné voči vlhkosti, laminované a bakelitové stavebné materiály. Vzhľadom na jeho preglejku je odolná voči vonkajšiemu vplyvu. Panely sa ľahko pracujú: Na ich spracovanie sú vhodné tie isté nástroje, ktoré sa používajú na prírodné drevo. Z preglejky rezané časti akejkoľvek veľkosti a tvaru, ak je to potrebné, môžete ho dokonca ohnúť.

Materiál je odolný voči vysokým a nízkym teplotám, nie je desivé na vystavenie vlhkosti.

Podšívka

Po prvé, používa sa na dokončenie vnútorných a vonkajších priestorov, ale materiál môže byť tiež použitý na výrobu nábytku. V tomto prípade je vyrobený drevený rám, ktorý je spustený pomocou klapky. Výhodou panelov je pevnosť a vysoké estetické vlastnosti. Drevená podšívka vyzerá dobre aj bez farby a laku, pretože je možné ušetriť v štádiu konečnej úpravy. Aby bol materiál odolný voči vlhkosti a teplotám, je pokrytá špeciálnymi riešeniami.

Prečítajte si viac  Railie na balkóne

Pri vytváraní nábytku je prípustné kombinovať rôzne materiály. Ako základ môže byť strom alebo drevotriesková doska, ktorá je doplnená sklenenými policami a vložkami. Táto možnosť je vhodná pre plast – môže byť ozdobený kovovými prvkami.

Prípravná fáza

Pred začatím výroby šatníka je potrebné vyhodnotiť všeobecný stav lodžioby a predbežný plán a interiér. Ak sa miestnosť použije ako rezidencia, je pre-izolovaná, sme orezané, urobíme povrch.

Vytvorenie nábytku je zapojený až po ukončení opravy práce: sú určené s modelom kabinetu, materiálov získavať a pripraviť nástroje.

Aké vybavenie je potrebné na výrobu nábytku na balkóne:

 • budovy;
 • šoková vrták, skladač, perforátor;
 • vrták;
 • kladivo, hacksaw, skrutkovač;
 • spojovacích materiálov;
 • Nábytkové doplnky;
 • Ruleta, meracia páska, ceruzka.

Vývoj modelu budúceho kabinetu sa konvertuje s jeho účelom, na základe tohto, funkčné a dekoratívne prvky. Ak balkón plánuje plemeno kvety a sadenice, časť regálov sú otvorené, pretože rastliny potrebujú slnko. Pre workshop sa zmestí jednoduchú skriňu s minimálnym dekorom. Praktická zložka je dôležitá av prípade, keď je loggia kombinovaná s jedálňou: nábytok sa stane súčasťou headsetu kuchyne.

Merania

Nákup stavebných materiálov začína meraním. Je potrebné rozhodnúť o troch hodnotách: výška, šírka a hĺbka skrinky. Na tieto účely sa balkónová oblasť meria pomocou pravítka, ceruzky a rulety a riešenie, ktorá časť lodžiu bude mať budúci produkt. Zvážte hĺbku regálov: kapacita objektu nábytku závisí od toho.

Ak sa na balkóne postavila iná kabinet, môžete si vziať základ jeho rozmerov.

V tomto štádiu sa stanoví aj zoznam spojovacích materiálov, ich počet a veľkosť. Kovanie, ako sú materiály, predávané v stavebných predajniach. Ak je to možné, malo by byť špecifikované v schémach, aby následne zbierali skrinku.

Možnosti Dvere

Nábytok na balkón môže byť otvorený alebo vybavený dverami. Najnovšie prvky zaberajú celú výšku skrinky alebo len jej časť. Niekedy sú klapky umiestnené len v dolnej časti, a priaznivci moderných štýlov a neštandardných foriem môžu uprednostňovať asymetrické dvere. Na základe funkcií dizajnu sú rozdelené do niekoľkých typov:

 • Hojdačka. Najlacnejšia a najbežnejšia možnosť. Na výrobu týchto častí stačí, aby sa dvere a slučky s upevňovacími prvkami, ku ktorému bude nainštalovaný krídlo.
Prečítajte si viac  Otepľovanie lodžia a balkóna s vlastnými rukami

 • Posuvný. Dvere podľa typu tých, ktoré sa používajú v skrinkách. Sú presunuté na strany, aby sa zjednodušilo prístupom k obsahu. Ak plánujete urobiť šachtu z lodžice, môže byť zrkadlo umiestnené na krídlo. Na inštaláciu dverí, sú potrebné vodiace lišty a valce, inštalované v hornej a dolnej časti skrine.

Tento dizajn uloží miesto kvôli tomu, že krídlo neblokuje pasáž.

 • Rolety.Rozmanitosť žalúzií, jedna z najdrahších možností. Sú vyrobené vo forme rolí, sprievodcov a dosiek. Takéto dvere idú plnú sadu, vďaka ktorej vlastník balkóna nemusí nezávisle získať všetky detaily a spojovací materiál.

Materiál pre dvere môžu byť tiež odlišné:

 • Uzávery z drevotrieskovej dosky, preglejky a podšívky sa vyznačujú nízkou hmotnosťou, je ľahké rezať štvorcové, obdĺžnikové alebo dokonca oválne časti, pretože je možné zvoliť originálny dizajn nábytku.
 • Dvere z prírodného dreva sú charakterizované masívnosťou, trvanlivosťou, dajte skrinku, ale také prvky budú ťažké a nie najpraktickejšie.

Ako krásne urobiť rohovú skrinku?

V podmienkach obmedzeného balkónového priestoru sa zohľadňuje každý centimeter, preto musí uprednostniť kompaktný nábytok. Rohová skrinka ušetrí priestor a neobsahuje časť otvárania okna. Výhodou je skutočnosť, že v miestnosti bude viac svetla.

Rohový nábytok má neštandardnú formu: na jednej strane modelu, ako na druhej strane. Môžete urobiť šatník vo forme trojuholníka, polyhedrónu alebo štvorca s skosenou stranou. Široká časť sa nachádza v blízkosti steny, úzke susedia s balkónovým fasádom. Víťazná možnosť bude vybavená posuvnými dverami skrine, pretože to bude možné ušetriť priestor.

Kroky rohovej skrine:

 • Vytvorenie miniatúr budúceho nábytku. Keď majiteľ balkóna nemá žiadne skúsenosti, je lepšie prijať existujúce modely ako základ a modifikovať ich rozmery v závislosti od existujúceho priestoru.
 • Stanovenie počtu armatúr, spojovacích materiálov, hardvéru. Pre upevnenie regálov odporúčame používať rohy a skrutky.
 • Vedenie meraní. V tomto štádiu sa merania z podlahy odstránia zo zamýšľanej výšky skrinky, určujú šírku. Pri výpočte rámových prvkov sa rozmery znižujú na hrúbke záplach, tvoria miesto pre medzery.
 • Montáž tela. V prvom rade sú nainštalované horné a dolné tyče – musia byť úplne identické. Inštalácia sa vykonáva pomocou rohov. Zvolí sa dĺžka samo-vzoriek, ktorá by zaručila pevnosť spojenia a zároveň nedeformovalo deformácie skrine.
 • Inštalácia zvislých častí. Je najvhodnejšie pracovať na plochom povrchu a len po tom, čo je miesto múru. V tomto štádiu je dôležité, aby ste neurobili chyby. Ak sú podrobnosti namontované zakrivené, musia byť stanovené na novom, inak bude hotový výrobok krehký.
 • Inštalácia políc. Vzdialenosť medzi nimi môže byť rovnaká alebo iná. V druhom prípade bude možné uložiť malé aj väčšie predmety.
 • Kabinet a dvere. Podrobnosti o zvrchovaných, dno a bočných stranách sa musia týkať veľkosti s rámom. V spodnej časti môžete usporiadať nohy alebo bez nich, ak skrinka bude stáť priamo na podlahe. Zvolený typ klapiek je inštalovaný pomocou upevňovacích prvkov.
Prečítajte si viac  Bezrámové zasklievacie balkóny

V poslednej fáze sa zvolený typ krídla zostavený, ak je to potrebné, povrch je natretý alebo lakovaný. Odporúča sa používať špeciálne impregnácie, aby sa nábytok odolný voči vysokým teplotám a vlhkosti.

Majstrovské skriňa Kupé

Systém posuvné dvere šetrí priestor, umožňuje efektívne používať výklenky a prehlbovanie. Pri príprave na vytvorenie skrinky sa rovnaké operácie vykonávajú ako pri výrobe iných predmetov nábytku: Vykonajte meracie dielo, nakreslite diagram, určte presný počet a veľkosť dielov. Rámová výroba, jeho obloženie a inštalácia políc sú tiež vytvorené podobným spôsobom.

Existujú tri možnosti inštalácie dverných handričiek:

 • Horný sprievodca. Roztok sa vyznačuje vysokou pevnosťou. V tomto prípade sa profil nachádza v hornej časti;
 • Spodný sprievodca. Jednoduchý systém. Pri výbere valcov berú do úvahy, že prevezme maximálne zaťaženie;

 • monorail. Jedna z najodolnejších možností. Pre každú krídlo sa používajú ich vodiace lišty, sú upevnené v hornej a dolnej časti.

K vybranému systému sú pripojené k vybranému systému, po ktorom sa vykonávajú dokončovacie práce. Keď boli použité nespracované materiály, sú brúsené, laminované alebo dekoratívne papier.

Podrobnejší proces vytvárania šatníka na balkóne je možné zobraziť v nasledujúcom videu:

Vstavaný model

Integrované skrine sú jednou z najpraktickejších a jednoduchých pri výrobe nábytkových položiek. Ich tvorba vyžaduje minimum aplikácie, pretože je potrebné inštalovať iba regály, police a dvere. Výhodou modelu je jeho kompaktnosť. Nachádza sa v výklenku alebo cez lodžiu, skriňa sa neuskutočňuje v pasáži, slúži ako funkčné pokračovanie steny.

Predbežná práca sa vykonáva rovnako ako pri výrobe vyššie uvedených možností pre skrinky: Merania, Kreslenie a T.D. Ďalej nastaviť rámec. Na tento účel je na prierez 40×40 alebo 50×50 mm vhodný drevený drevený. Môžu byť použité a sadrokartónové profily, kovové prvky.

Tieto sú charakterizované maximálnou silou, majú antikorózny povlak a dlhú životnosť.

Pre police sú hárkové materiály výhodne odobraté, z ktorých je ľahšie rezať detaily požadovaných rozmerov. Prvky sú upevnené na špeciálne vyškolených miestach so samoobslužnými skrutkami alebo hmoždinami. Na montáž sa môžu použiť rohy, ktoré sú pripojené priamo na stenu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: