Sušička balkóna

Len pred niekoľkými rokmi Problém sušenia bielizne Každá rodina vyriešila pre seba svojou vlastnou cestou: Niekto ho videl v kúpeľni, niekto vytiahol lano na balkóne, niekto vzal dvor alebo sušený priamo v byte.

Dnes je tento jeden z najdôležitejších domácich problémov úspešne vyriešený pomocou stropného sušiča pre bielizeň. Teraz taký jednoduchý, ale neuveriteľne pohodlné zariadenie nájdete na každom balkóne. Tento dizajn je veľmi nízky, pohodlný a ľahko použiteľný.

Vlastnosti a výhody

Vzhľad sušičky pre bielizeň rozhoduje o niekoľkých otázkach naraz. Kompaktný dizajn, možno ho ľahko namontovať. To vám umožní starostlivo stráviť veľké množstvo zaklinených bielizne a zdvihnúť to takmer pod stropom, aby neblokoval balkónový priestor.

Okrem toho je teplý vzduch jednoduchší ako studený, Takže spodné prádlo umiestnené pod stropom sa veľmi rýchlo vysuší.

Sušička balkón eliminuje miestnosť z konštantnej vlhkosti, ktorá je vždy vytvorená pri sušení mokrého bielizne. Vysoká vlhkosť spôsobuje plesne a huby.

Medzi ďalšie výhody možno prideliť:

 • Jednoduchosť použitia – Ďalšie sušičky výhod. RAVE BEZPEČNOSŤ, ZVÝŠTUJEME POTREBUJE POTREBUJÚ.
 • K dispozícii Umožňuje umiestniť takýto dizajn na sušenie na vlastnom balkóne aj osobou s malým množstvom.
 • A ešte jeden nezrozumiteľný plus – sušička je prakticky Okamžite pod stropom, To znamená, že neporušuje všeobecný estetický obraz balkóna alebo lodžive.

Názory

Moderné príslušenstvo pre domáce doplnky ponúka širokú škálu jednoduchých a vylepšených modelov stropu.

Všetky z nich majú jeden spoločný majetok – sú pripojené k stropu, ale dizajnové funkcie, prípustné zaťaženie, dizajn, farba, veľkosť a náklady sa môžu výrazne líšiť:

 • Najjednoduchším modelom je plastový alebo kovový dizajn Okrúhly alebo obdĺžnikový tvar s niektorými clothespins. Zo všetkých strán sušičky pripojené reťazce, ktoré sa zblížia v centrálnej časti. Tam sú napojené na háčkovanie, ktorý je pripojený priamo pod stropom. Takéto modely sú ideálne pre malé veci (ponožky, spodná bielizeň, detské veci).

 • Nasledujúca zjednodušená možnosť je určená pre veci, ktoré nevyžadujú sušenie na priečnostiach alebo pomocou clothespins. Napríklad vlny, cashmere produkty, iné jemné tkanivá. Sušička je rám s polymérnou mriežkou, na ktoré sa veci rozvíjajú. Sušenie sa uskutočňuje v dôsledku prenikania vrstiev teplého vzduchu. Tento pomalý proces, ale tento rám neberie veľa miesta ani v pozastavení alebo v slobodnom stave. Stavba môže mať niekoľko úrovní

 • Rozšírenejšie modely – lúče s mechanizmom zdvíhania výťahu. Dizajn je dva tuhé priechody a niekoľko priečne medzi nimi. Môžete znížiť a zdvihnúť šnúru pomocou kábla rozbité cez stropný lúč. Môže to urobiť manuálne buď pomocou manuálnej prevodovky. Jeho nestabilita môže byť pripísaná nevýhodám takéhoto dizajnu (spodná bielizeň musí byť prepustená ako rovnomerne rovnomerne, takže sušička sa nelepí v jednom smere).
 • Tam je zložitejšia odroda Sušičky s mechanizmom výťahu. Má formulár rovnobežníka, dostatočne stabilný a spoľahlivý.
 • Jeden z najviac milovaných vlastníkov typu sušičky – Liana berie do úvahy nedostatky predtým preskúmaných zariadení. Konštrukcia sa skladá z 5 oceľových priebehov s dĺžkou 2 metrov, z ktorých každý má svoj vlastný vyžarujúci mechanizmus. To vám umožní používať iba potrebnú časť sušičky. Na iné výhody produktu zahŕňajú jeho jednoduchosť a schopnosť nastaviť výšku. V prípade potreby suché veľké množstvo bielizne, môže byť skrútené na rôznych úrovniach (kaskáda). Takže to bude sušiť oveľa rýchlejšie. Súčasne na sušičku môžete ubytovať až 15 kg bielizne.

 • Elektrický sušič – Moderné, vybavené najnovším technologickým mechanizmom, ktorý môže odolať širokým teplotným rozsahom a umožňuje súčasnému umiestneniu na priečnych obliekach viac ako 30 kg oblečenia a iných vecí (rohože, malé prikrývky). Okrem toho väčšina modelov je vybavená vstavanými svietidlami. Tyče majú teleskopický tvar, to znamená, že vám umožní nastaviť dĺžku. Konštrukcia je riadená diaľkovým ovládaním alebo montážou na stenu bloku.
 • Viac pokročilých sušičiek sú vybavené vstavanými sušičkami vlasov a iónovými lampami. To vám umožní vyschnúť spodnú bielizeň v priebehu niekoľkých minút a v prípade potreby a sterilizovať. Tento moment je obzvlášť relevantný pre detské oblečenie.

Typy štruktúr

Podľa typu dizajnu sú sušičky:

 • skladanie;
 • posuvné;
 • nástenný strop;
 • elektrický.

Zvážte viac informácií:

 • Sušičky skladacieho dizajnu sú dnes najobľúbenejšie a dopytom. Externe sú niekoľko dosiek fixovaných zátvorkami. Môže vyvinúť dĺžku alebo šírku. Zvyčajne je počet lamierov v rozsahu od 4 do 6 kusov. Toto je najobľúbenejšia možnosť zabezpečiť potreby strednej rodiny.

Výhody takýchto modelov zahŕňajú nízke náklady, jednoduchosť používania a inštalácie, kompaktné rozmery. Tieto modely sa vykonávajú hlavne z plastu, takže je s nízkou hmotnosťou (asi 7 kg).

 • Posuvné sušičky Pozostáva z dvoch blokov a natiahnutých reťazcov medzi nimi, ktoré sú vytiahnuté a skrývajú sa v hlavnej jednotke podľa typu rulety. Hlavná jednotka je pripojená k stene a struny sú vytiahnuté a pripojené naproti. Dizajn je dosť spoľahlivý a môže odolať veľkej hmotnosti. V nečinnosti je dizajn veľmi kompaktný a nie pozoruhodný.

 • Stropný dizajn odoláva značnú hmotnosť (až 20 kg) a má vysokú pevnosť. Pre jeho výrobu používa smaltovaný oceľ.
 • Elektrické sušičky Výrazne znížte čas schnutia, kvôli chladimu inštalovanému vo vnútri dizajnu. Stropné modely môžu byť odnímateľné a neodstrániteľné. Prvá možnosť je viac mobilná, sušička môže byť odstránená v prípade potreby. Sušičky druhého typu sú upevnené na stene pre konštantný čas.

Dĺžka

Dĺžka lana alebo priečok na sušenie bielizne sa môže líšiť v pomerne širokom rozsahu. Všetko závisí od zvoleného modelu, ako aj rozmerov balkóna alebo lodžia.

Medzi najobsnejšie veľkosti: 5, 6, 7, 8, 8.2, 9, 10.5, 10.8, 12, 13.2, 14.4 metre. Ide o celkovú užitočnú dĺžku, ktorá závisí od počtu priečočkov, a na dĺžke jedného prieskumu. Zvyčajne je 1.5 -1.8 -2 metra s menšími toleranciami v jednom smere alebo inom.

Dĺžka priečku sa vypočíta na základe materiálu výroby, ako je napríklad dizajn a typ sušičky.

Ako si vybrať správne?

Voľba vhodnej verzie sušičky bielizne môže byť vecou oveľa zložitejšie, než sa môže zdať. Pri výbere je potrebné vziať do úvahy nielen konštrukčné vlastnosti modelu, ale aj schopnosti samotného balkóna a odhadované zaťaženie sušičky:

 • Dĺžka Karlastinu. Optimálna možnosť – 2 metre. Menšie laná sú vhodné na sušenie malého počtu vecí alebo ľahkého oblečenia. Dlhšie možnosti môžu byť deformované vážnym zaťažením.
 • Materiál. Sušičky plastov sú veľmi ľahké, kompaktné, ale aj najmenej trvanlivé. Sú vhodné na sušenie malého počtu vecí a nie je dostatočne trvanlivý. Hliníkové trubice sú tiež veľmi pľúca a sú určené pre malé zaťaženie. Okrem toho, hliník môže zanechať špinavé stopy na mokrom oblečení. Pešné sušiče majú veľmi jednoduchý dizajn, môžu byť vyrobené nezávisle. Ale laná sa časom zdieľajú a takýto dizajn nie je veľmi spoľahlivý. Trvanovateľnejšia a silná opcia – rúrky z nehrdzavejúcej ocele s plastovým povlakom. Ďalšia nezvyčajná možnosť – drevené priečky. Pozerajú sa, samozrejme, veľmi originálne, ale strom bude s tmavým časom stmaviť, deformuje sa.

 • Krajina výroby. Najekonomickejšie možnosti sú ponúkaní čínskych výrobcov. Avšak, ak ide o trvanlivosť, silu a vyššiu kvalitu výroby, potom je najlepšie venovať pozornosť výrobkom nemeckých alebo tureckých spoločností
 • Celkové rozmery a balkón Funkčný účel. Malý balkónová dĺžka neumožňuje stacionárny objemný vešiak. Najmä ak sa balkónový priestor používa ako rekreačná oblasť. V tomto prípade budú vhodné skladacie alebo posuvné modely.
 • Stropná liana – optimálna možnosť pre rodiny, kde je sušenie bielizne pravidelným postupom. Zvlášť ak sa sušička použije na ventilačné, plici a iné veci.
 • Pri výbere vhodného modelu je potrebné odhadnúť jeho rozmery v zložených. Na najvyššej možnej hornej polohe by skúmali rúrky nemali zabrániť voľnému otvoreniu okien.

Inštalácia s vlastnými rukami

Stále v štádiu príslušenstva je potrebné starostlivo preskúmať pokyny na inštaláciu. To by malo byť podrobne napísané, zrozumiteľné, pretože je veľmi ťažké inštalovať niektoré modely.

Prvá etapa práce – prípravné. Strop je dôkladne utieraný od nečistôt a značky. Na tento účel sa držiak aplikuje na strop cez nosnú stenu a ochranná známka je vyrobená. Ďalšia značka sa vykonáva cez vzdialenosť, ktorá sa rovná dĺžke reťazca, paralelne s prvým upevnením. Držiaky sa nachádzajú vo vzdialenosti asi 10 cm od steny.

V aplikovaných známkach vŕtaných otvorov. Konzoly sa aplikujú na ne a upevnené s kotviacimi skrutkami.

Ďalšia etapa – montáž. Trubice sú chov v otvoroch bočných dosiek sušičky a utopiť sa. S pomocou skrutiek je montovaný dizajn upevnený na stropných zátvorkách. Kábel je naložený cez centrálnu otvor bočného panela, stúpa na poschodí, je naložené cez otvor držiaka, natiahne pozdĺž stropu cez otvor druhej konzoly a je zviazaný uzlom na druhom bočnom doske. Svorka pripojená k voľnému koncu kábla. Sušička je pripravená na prácu!

Najjednoduchší model sušiča môže byť vyrobený nezávisle. Aby to urobilo, bude trvať nejaký čas a tieto materiály a nástroje:

 • 5 drevených dosiek s prierezom 2,5 – 3 cm;
 • 2 Drevené tyče 50 * 50 mm a 65 cm dlhé;
 • Vŕtačka peria;
 • dvojica samoobslužných skrutiek;
 • Silné lano;
 • Perforátor;
 • hmoždinky;
 • 2 malý bar;
 • Bulharský s brúsením.

Pracovný proces:

 • Zaokrúhľovanie z okraja tyče 5 cm, 5 otvorov pre veľkosť registrov sú vyvŕtané každých 10 cm.
 • Brucks sú vyčistené, brúsené, lakované, sušené. Maľované aj malé tyčinky.
 • Na strope sa nachádzajú miesta, kde budú upevňovacie prvky fixované a otvory sú vyvŕtané. Brucks sú upevnené hmoždinami, potom skrutky skrutkami s krúžkom.
 • Všetky koľajnice sa vkladajú do otvorov tyčí na oboch stranách. Ak vstúpia do obrobku príliš voľné, potom musíte na pripojenie klesnúť malé lepidlo.
 • Lano je zavesené barmi a bočnými koľajnicami na každom konci sušičky. Ranné segmenty sú navzájom spojené tak, aby sa ukázalo 2 trojuholníky.
 • Trojuholníky sú spojené lanom, ktoré je upevnené uzlom a tiahne cez stropné krúžky.
 • Koniec lana je pripevnený na stene so špeciálnym držiakom. Teraz môže sušička ľahko zdvihnúť alebo vynechať na zavesenie spodného prádla.

Recenzie

Zníženie sušičky – potreby príslušenstva dnes, bez ktoré je ťažké si predstaviť každodenný život. Nie je prekvapujúce, že názory o rôznych typoch a modeloch sušičiek stropu sú čoraz viac.

V podstate sú pozitívne. Bez ohľadu na výrobcu, dizajn, dizajn a materiál, všetky sušičky sú kombinované niekoľkými podobnými výhodami: umožňujú vám rýchlo, vysokú kvalitu a presne umiestniť spodnú bielizeň na sušenie.

Pokiaľ ide o materiály, najčastejšie sa odporúča získať sušičky s kovovými trubicami a plastovými vrkôčkami. Tento materiál je najspoľahlivejší a trvanlivý. On opustí špinavé stopy a šance na košele a šaty.

Ďalšou plus je „nepostrebanosť“ pre iné a kompaktné dizajnové veľkosti. Spodná bielizeň a oblečenie visia takmer pod stropom, nie prehľadom osvetlenia a nezasahuje do balkóna.

Samostatná zmienka bola udelená elektrické modely, najpraktickejšie a multifunkčné možnosti. Pohodlné v prevádzke a klasických Lianach a modely s možnosťou upevňovania rúrok na rôznych úrovniach. Cenové rozpätie, v ktorom sú sušičky prezentované, veľmi široké a umožňuje kúpiť také pohodlné príslušenstvo pre rodiny s rôznymi finančnou pozíciou.

Ako nainštalovať sušič stropu na bielizeň na balkóne, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: