Teplá podlaha na balkóne

Nedávno, otázka zachovania tepla v našich apartmánoch pre mnohých ľudí bola veľmi akútna kvôli nielen rastu cien mestských taríf, ale aj zlepšenie energetickej účinnosti svojich domovov, ako aj túžbu zachrániť. Vzhľadom k tomu, väčšina domov bola postavená v sovietskych časoch, je jasné, že ich energetická účinnosť, ako je vykurovacia kapacita, je malá. Zvlášť táto otázka bude dôležitá v kontexte balkóna.

Mnohí dnes chcú, aby bol rezidenčný. A tu bez takéhoto fenoménu, ako teplá podlaha, jednoducho nemôže. Bez nej, maximálna teplota, ktorú možno získať – 15 stupňov, čo nespĺňa kritériá obytných priestorov. Všetky teplé podlahy na balkónovej práci na princípe elektrického ohrevu. Vodné vykurovacie podlahy na balkóne je zakázané.

Klady a zápory

Vytvorenie takýchto poschodí na balkóne má svoje výhody a nevýhody. Teplá podlaha je spojená s komfortom. Chôdza na studenej podlahe nielen nepríjemne, ale to môže spôsobiť chlad. Ale teplé podlahy vám umožňujú úplne zahriať miestnosť.

Druhou výhodou bude možnosť rozšíriť svoje vlastné obydlie kvôli pridaniu rezidenčnej oblasti. Akonáhle je majiteľ na balkóne nainštalovaný teplú poschodiu, môže ju obsahovať podľa súkromného štúdia, obývacej izby alebo jedálenskej časti. Ale bez teplej podlahy môže byť balkón len skladom alebo skladom.

Ďalšou výhodou bude v malých úspor elektrickej energie, pretože teplé podlahy konzumujú menej energie ako existujúce ohrievače rôznych typov. A bude to veľmi dôležité v zime, vzhľadom na pomerne vysoké užitočné tarify, a bude tiež veľkým krokom k zlepšeniu energetickej účinnosti.

Teraz povedzme o minese tohto typu vykurovania. Prvá nevýhoda bude dlhá inštalácia. Ak chcete vybaviť balkón s tepelnou podlahou, by mal stráviť veľa času a úsilia. Bez ohľadu na to, ako nerovnomerná podlaha na balkóne, bude musieť byť vyčistená, hladká, inštalácia, nastavenie a izoláciu. Ak si chcete vybrať vysoko kvalitný povlak, ktorý bude nad teplou podlahou, musíte tiež stráviť veľa času.

Druhou nevýhodou bude významné peňažné náklady.

Posledný významný mínus bude deformácia. Táto chyba sa môže zobraziť, keď je podlahový vykurovací systém inštalovaný nesprávne alebo s porušením. V tomto prípade môže podlaha rýchlo ukončiť budovu a deformovať iné oblasti priestoru. Preto dôverujete, aby inštalácia vonkajších podláh mali výnimočne skúsených špecialistov.

Typy teplých podláh

Ako už bolo uvedené, teplé podlahy sa môžu uskutočniť na základe niekoľkých technológií:

 • Elektrické;
 • Vodu.

Ak hovoríme o elektrickom tepelnom poli, potom to môže byť:

 • S káblovým systémom;
 • Na základe rohože;
 • Infračervený.

Prvá kategória je najjednoduchšia. Tento typ vykurovania je dokonale kombinovaný s laminátom. V tomto systéme je vykurovací prvok drôt. Pre pohodlnú prevádzku, systém potrebuje napätie niekde 150 wattov na meter štvorcový. Po stohovaní drôtu sa poter vykonáva pomocou cementu, a po mrazení, umiestnených na podlahe.

Takýto mechanizmus má tiež nevýhody, ktorých hlavnou mierou je potreba zabezpečiť hydroizoláciu balkóna. To znamená zvýšenie úrovne podlahy na balkóne niekde na 12-15 centimetrov. A pri vstupe do miestnosti to môže byť nepohodlné.

Nevýhodou bude skutočnosť, že väzby vytvárajú dodatočný stres na samotnú dosku, ktorá môže byť kritická pre staré budovy. Okrem toho je možné použiť podlahu nie skôr ako 4 týždne neskôr. Je potrebné, aby bol poter úplne zmrazený. V opačnom prípade sa všetko veľmi rýchlo začne zhoršiť a čoskoro všetko bude musieť urobiť znova.

Ak hovoríme o infračervených podlahách, tento typ bude vynikajúcim riešením pre malé izby. Výhodou bude, že s ním môže byť použitá v zväzku akejkoľvek podlahovej krytiny, vrátane koberca a laminátu. Princíp činnosti je emisie infračervených vĺn, ktoré sú v určitom rozsahu. V tomto prípade je vykurovací prvok pásy s karbonovou pastou, spojené Lavsan. Pasta je založená na zmesi griffelu a určitých prísad. Elektrický vodič bude medený drôt.

Ak hovoríme o vykurovacích rohožiach, potom sú vyrobené vo forme oka s pevným káblom vo vnútri, cez ktorý sa prenáša elektrina. Jeho žil môže byť vytvorený z rôznych materiálov. Hlavným kritériom bude prítomnosť vysokej odolnosti tohto materiálu. Ak budete zahriať podlahy s rohožami, potom nepotrebuje hydroizolácia. Mriežka je najčastejšie veľkosť šírky niekde 50 centimetrov. Stačí sa vrátiť a nainštalovať povrchový povlak. Ak je dlažba zvolená podlahovým krytom, potom je možné investovať rohože do špeciálnej zloženia. Potom nie je potrebné niečo urobiť s podlahou balkóna, ale môžete použiť dizajn celé dni po 7. Exploit taká teplá podlaha je tiež veľmi jednoduchá.

Vo vode teplé podlahy dochádza k ohrevu v dôsledku prítomnosti chladiča, ktorý sa nachádza v betónovej kravate. Podľa mnohých špecialistov je táto možnosť najlepšia pre balkón. Len legálne je zakázané. Takýto dizajn má malé náklady, sa vyznačuje univerzálnosťou a jednoduchosťou.

Izolačné materiály

Bez izolácie, aby sa teplá podlaha na balkóne bola jednoducho nemožná. Ale čo je najlepšie použiť? Špecialisti ponúkajú použitie takýchto materiálov na tepelnú izoláciu:

 • Penoplex;
 • Peny a materiály z neho;
 • Penogol;
 • Vlna minerálneho typu.

Ak hovoríme o pene, potom odlišuje od ostatných veľmi vysokých nákladov. Ale vlastnosti jeho dobrého – nenechajte si ujsť zvuky, páry, a tiež dokonale proti fyzickému a chemickému poškodeniu. Je tiež ľahko inštalovať. Jediná vec, ktorá sa desí, je veľmi vysoká cena.

Penofol je kompozícia, ktorá je kombináciou penového polyetylénu a fólie. Materiál nielen dobre drží teplo, ale má tiež dobré tepelné izolačné vlastnosti a tiež absorbuje hluk. Penofol môže byť dva typy:

 • Jednostranné;
 • Dvojstranný.

Najčastejšie sa tento izolačný materiál používa v súkromných domoch.

Polyfoam a iné podobné materiály sú lacnou náhradou za vyššie uvedenú izoláciu. Dokonale oneskorí teplo, čo z neho robí pomerne účinné riešenie.

Ak hovoríme o vašom minerálnom type, je tiež považovaný za účinný izolačný materiál, pretože sa ľahko používa a dokonale chráni podlahu pred chladom. Skladá sa zo sklenených materiálov, ktoré sa najprv roztavili, potom, čo vytiahli, ochladili a rozdrvili. Nevýhodou materiálu je zlá odolnosť voči vode a vlhkosti, čo je dôvod, prečo sa minerálna vlna môže používať len v hydroizolačných zväzkoch.

Izolačné materiály na trhu prezentovali veľa a výber sa musí vykonať v závislosti od podmienok každého konkrétneho objektu.

Ako zdvihnúť a zarovnať podlahu?

Problematika zarovnania a zvyšovania podlahy – dôležitou prípravnou fázou pri vytváraní teplej podlahy. Na nerovnomernej podlahe bude celý dizajn veľmi rýchlo. Jeho účinnosť bude tiež pod veľkou otázkou. Aby ste to urobili sám, musíte najprv skontrolovať dosku pre rôzne druhy poškodenia a nezrovnalostí, ktoré sú eliminované naplnením cementu a následným zarovnaním. Má meno poteru. Niekedy je potrebné aplikovať a armatúry.

Ďalším spôsobom je, aby sa podlaha na MAS. V tomto prípade niektoré všeobecne náklady bez vykurovacích systémov. Vďaka používaniu MAS, podlaha stúpa na desať, alebo dokonca dvadsať centimetrov a často sa porovnáva s úrovňou prahovej hodnoty. Nie je to posledný aspekt, skutočnosť, že strom si zachováva dobre.

Štádiu montáže

Inštalácia teplej podlahy je pomerne jednoduchá a implementovaná nasledovne. V prípade potreby sa balkónová doska vyrovnáva pomocou armatúr a cementu. Potom sa vykonáva poter, ktorý vám umožní znížiť podlahu v miestnosti a na balkóne. Ak má vlastník bývania v úmysle spojiť priestory, potom bez neho. Počas týždňa nie je možné niečo urobiť na balkóne, pretože poter musí suchý.

Potom sa postupuje na kladenie hydrober, ako aj vrstvu tepelnej izolácie. Ako druhý, aj obvyklý tepelný reflektor môže prísť. Zostáva len na položenie elektrického systému alebo potrubia. Tu všetko bude závislé od vybranej kategórie teplej podlahy.

Ak hovoríme o inštalácii vodného systému, potom musíte najprv pochopiť, ako sa mechanizmus vykoná – od stúpačky alebo z batérie. Ak si želáte uložiť, je lepšie vykonať dodávku z radiátora. Po vykonaní všetkých prípravných prác začína inštalácia rúrok. Sú upevnené na špeciálnych zátvorkách alebo koberciách. Najprv by ste mali dať značku, ako budú potrubia položené. Ak chcete zachrániť, je lepšie položiť ich hada. Vzdialenosť medzi rúrkami by mala byť o niečo viac ako 20 centimetrov. Po použití označenia sa vyžaduje distribúcia zátvoriek, pričom sa zohľadnia ohyby. Pre priame rúrkové upevňovacie prvky by mali byť umiestnené niekde vo vzdialenosti 60 centimetrov, a tam, kde sú ohyby – vzdialenosť bude menšia. Po položení potrubia zostáva len nalievanie kravatu cez dizajn.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako dôjde k inštalácii spodného prádla voda, môžete sledovať nasledujúce video:

Ak sa rozhodlo urobiť elektrickú podlahu, potom všetko bude ešte jednoduchšie. Tepelnoizolačná vrstva je umiestnená na pripravený poter, po ktorom je stuha namontovaná na montáž. Po, rohože sú naskladané na túto vrstvu, alebo kábel, ktorý bude vykonávať prúd. Ďalšia etapa – inštalácia termostatu. Najlepšie nainštalujte ho na stenu. Zostáva vyplniť poter a podlaha bude pripravená.

Môžete sa naučiť z videa z elektrickej teplej podlahy na základe rohože z nižšie uvedeného videa:

Čo skladovať teplú poschodiu?

Mnohé z nejakého dôvodu nevenujú náležitú pozornosť cieľovému povlaku a márnemu. To tiež závisí od toho, do určitej miery účinnosť teplej podlahy.

Ak je majiteľom bytu záujem o ukladanie, najjednoduchšou možnosťou je len maľovať poter. Vyzerá dobre, ale bude potrebné každé dva alebo tri roky. Alternatívne môžete urobiť drevenú podlahu. V tomto prípade bude záťaž na sporáku nula, ale strom musí byť v súlade s určitými parametrami. Takže trvá dlho, bude potrebovať hydroizoláciu. Hoci, ak si to želáte, môžete jednoducho pokryť.

Ďalšia zaujímavá možnosť – PVC dlaždice. Skladá sa z modulov, ktoré ľahko zbierajú a rozoberajú. Je ľahké čistiť a nebudú sa báť vlhkosti. Okrem toho sa vyrába v rôznych farbách.

Niekto používa už preukázané pokrytie – hromadný sex. Je to estetické, celkom jednoduché v starostlivosti a môže sa naliať na akýkoľvek typ teplej podlahy. Áno, a bude udržiavať jeho integritu a počiatočný vzhľad aj pri malej teplote. Ale napriek tomu je lepšie zahriať balkón skôr, ako bude takýto vonkajší náter aplikovať.

Mnohí uprednostňujú starú tradíciu, aby sa uvoľnil linoleum alebo laminát, a to aj vo všeobecnosti. Čo môže byť jednoduchšie a ekonomickejšie, než hodiť kus materiálu a konsolidovať ho pomocou sloinks? Ak hľadáte praktickosť a chcete uložiť, potom zadané možnosti – pre vás.

A ak chce majiteľ bývania zasiahnuť všetkých svojou originalitou, potom najlepšie riešenie pre neho bude sklenená podlaha. V tomto prípade sa používa veľmi hrubé viacvrstvové sklo, ktoré sa počas poškodenia nerozdelí na kúsky. Bude to vynikajúce riešenie kvôli svojim izolačným vlastnostiam. Sklenená podlaha poskytne príležitosť rozdeliť miestnosť na chladné a teplé oblasti. Ďalšou výhodou bude možnosť kombinácie s rôznymi typmi pokrytia.

Nápady v interiéri

Na nápadoch v interiéri balkónového dizajnu môžete hovoriť veľa a dlho. Je však dôležité pochopiť, že zaujímavé a úspešné riešenia budú v každom prípade individuálne v závislosti od parametrov samotného balkóna. V prvom rade by sa malo pripomenúť, že predstavuje obmedzený priestor, a často príliš obmedzený, a preto by mal byť jeho dizajn tak funkčný. Môžete použiť nasledujúce konštrukčné techniky:

 • Technika by mala byť ľahko zapustená a podliehala úprave;
 • Ak sa rozhodnete urobiť nejaké boxy a nástroje oddelenia, potom ich urobte najlepšie pod stropom;
 • Skrine sú lepšie robiť pozastavené a tabuľky a police – čo najkompaktnejšie;
 • Svietidlá sú lepšie namontovať po celej oblasti balkóna;
 • Je lepšie používať žalúzie a záclony ako záclony a záclony.

Štýl balkóna môže byť akýkoľvek, ak sa vám páčil majiteľa a nevynikol príliš veľa z celkového konceptu dizajnu.

Napríklad, ak sa rozhodnete položiť dlaždice na balkóne, je lepšie používať klasické dizajnérske štýly. Napríklad tmavo hnedý nábytok sa najlepšie pozerá s pastelovými farbami dlaždíc. V tomto prípade, v rohoch balkóna, nebude nadbytočné na inštaláciu hrncov s rastlinami alebo rovnakými farbami alebo malými oddielmi s nimi.

Ak sa rozhodnete uprednostniť drevenú podlahu, balkón bude vyzerať skvele v štýle Provence alebo krajiny. Tiež jemné odtiene ružovej vo všeobecnom dizajne so štandardnými kvetmi parkiet budú vyzerať menej zaujímavé kvôli svojej nezvyčajnej kombinácii.

Ak ste podporovateľom štýlu high-tech, potom sa v tomto prípade môže ukázať ako dlaždice a laminát. Pre dobré osvetlenie indikované typu interiéru, môžete urobiť podsvietenie cez celú podlahovú plochu, alebo využiť príjem umiestnenia svetelných zdrojov v rohoch. Bude tiež poskytnúť príležitosť vytvoriť optický efekt zvyšovania oblasti balkóna.

Zaujímavým riešením môže byť aj podlahová podlaha gumovej. Povlak má všetky potrebné kvality, a tiež nemá sklzový efekt. Jej dôležitou výhodou bude rôzne farebné riešenia. Áno, a originalita takéhoto vonkajšieho obalu – nie je.

Tiež, s finančnými prostriedkami, môžete urobiť podlahy sklo. Môžu byť tiež rozdelené na teplotné sektory, ktoré vyzerajú pevné a krásne.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: