Teplý glazing balkón

K výberu zasklenia balkóna je potrebné pristupovať veľmi zodpovedný. Z toho závisí od ďalšej prevádzky miestnosti a jeho funkčnosti. Je potrebné určiť nielen s materiálom rámu a ich farbou, ale aj priamo so zasklením. Môže byť studený alebo teplý. O najnovšej verzii a bude reč.

Výhody a nevýhody

Najnovšie, balkónové priestory a lodžia boli určené výlučne na ukladanie rôznych položiek, ktoré nenašli miesto v byte. Mohlo by to byť bicykel, banky, zvraty, zelenina, staré oblečenie, stepladers a iné veci.

Mnohí majitelia bytov stále naďalej používajú svoje balkóny na tieto účely, ale teraz majú na výber. Izba môže byť použitý ako sklad alebo ho premeniť na plnú a funkčnú miestnosť. Na stavebnom trhu je dnes obrovské množstvo rôznych materiálov, s pomocou ktorej môžete samostatne oddeliť balkónový blok vo vnútri aj zvonku.

Pri navrhovaní útulných a praktických priestorov, jedna z hlavných rolí hrá typ zasklenia. Ak ste si vybrali studené sklo, nebudete môcť removať balkón v obývacej izbe. Na jeho území bude veľmi chladno v zime alebo na jeseň, takže bude neustále nemožné byť na ňom.

Zasklenie za studena sa tiež spracovávajú len na ochranu balkóna z negatívnych faktorov životného prostredia. Patrí medzi ne dážď, sneh, prach, špina a t. D. Nedrží v teple a nechráni pred mrazom.

Praktickejšie a funkčné v tomto ohľade je teplé zasklenie, stojí to drahšie, ale jeho charakteristiky sú celkom odôvodnené vysokou cenou:

  • Tento dizajn balkóna vám umožní znovu vybaviť v obývacej izbe a ísť do svojej oblasti aj v jednotkách. Dnes mnohí majitelia bytov prevíjajú svoje balkónové bloky v pracovných kanceláriách, rekreačných oblastiach alebo zimných záhrad len s teplou zasklenie.

  • Samozrejme, celá vec nie je len v samotnom zasklení, ale aj vnútorná výzdoba balkóna. Potrebuje poskytovať vysoko kvalitnú a spoľahlivú izoláciu. Ľudia sa často obracajú na populárnu „teplú podlahu“ systému. Vo všeobecnom súbore s riadne vybraným zasklením sa balkónový blok zmení na veľmi útulnú a pohodlnú miestnosť.

  • Nie je možné poznamenať nádherné hlukové izolačné vlastnosti takýchto okuliarov. S nimi sa staráte o nepríjemný hluk ulice alebo vetry v Bado počasí. Mnohí majitelia bytov čelia tomuto nepríjemnému problému, prevencii spánku v noci a teplé zasklenie ju rieši bez ťažkostí.
  • Mnohí majitelia bytov sa odvoláva na toto zasklenie s cieľom rozšíriť obývací priestor s balkónom. Takže malý apartmán môže byť oveľa priestrannejší, ak jeden z izieb sa spája s balkónom územia.

Môže to byť kuchyňa, obývacia izba, detská izba alebo spálňa.

Ale existuje takáto úprava a niektoré nevýhody:

  • Väčšina spotrebiteľov nie je veľmi spokojná s vysokými nákladmi na teplé zasklenie. Najobľúbenejšie je plastová povrchová úprava, ale stojí dvakrát drahšie ako hliník.
  • Tieto návrhy sú veľké a masívne, čo určite ovplyvní voľný priestor balkóna. Teplé dvojité presklené okná sa vyznačujú veľkou hrúbkou a rámy sú slušnou hmotnosťou, ktorá núti majitelia bytov, aby predinpeštuje betónové dosky balkónov, takže sú trvanlivejšie a odolné.
  • Špecialisti tvrdia, že podobné konštrukcie okien narúšajú svetlý prúd a znižujú jeho intenzitu, takže v miestnostiach s takýmto zasklením je vždy o niečo menej ako svetlo.
  • V horúcej letnej sezóne sa balkón rýchlo zahrieva a bude to dusný.

V prípade potreby?

Ak chcete zahriať zasklenie, musíte kontaktovať, ak budete kombinovať balkónovú izbu s rezidenčnými miestnosťami alebo ju vybaviť do funkčnej miestnosti.

Bez takéhoto zasklenia nie je potrebné, ak si využívate balkón celoročne, a potrebujete vás pri každom počasí. Ak nie je veľmi dobré vykurovanie na území bytu, potom s pomocou takejto úpravy môžete vytvoriť funkčný priestor, v ktorom bude vždy teplý a útulný.

Názory

Existuje niekoľko odrôd zasklenia teplého typu. Zvážte ich údaje.

Panoramatické zasklenie

Neprekonateľný vzhľad sa môže pochváliť panoramatickým zasklením. Takáto úprava bude stáť majiteľa v okrúhlej sume, ale stojí za to! Tento návrh balkónových priestorov často zvyšuje náklady na byt pri predaji.

Najčastejšie je panoramatické zasklenie vidieť v elitných domoch. Vyzerá to veľmi drahé a krásne, najmä ak je ubytovanie v malebných miestach.

Bezrámové štruktúry sa zdajú len jednoduché a beztrestné. V skutočnosti sú veľmi ťažké a masívne. Môžu byť bezplatne od každého betónovej dosky, takže je možné začať takéto zasklenie len po porade so špecialistami.

Panoramatické okuliare sú charakterizované ich hrúbkou a silou. Môžu byť nielen transparentné, ale aj tónované. Nainštalujte sa panoramatický dizajn sami. Jeho inštalácia je zložitejšia a dlhá.

Kovové plastové konštrukcie

Veľmi populárne kovové plastové konštrukcie s teplými dvojito presklenými oknami. Sú vybavené štandardnými klapkami s hojdačkou a skladacím mechanizmom. Stojí za zmienku vysokú hmotnosť týchto systémov, takže predtým, ako sú nainštalované, je potrebné uistiť sa, že betónový základ pre potreby balkóna.

Takéto návrhy nie sú vhodné pre staré apartmány a khrushchev. Vyznačujú sa vynikajúcimi tepelnými charakteristikami a vysokou hlučnosťou izoláciou. Ale existujú v nich niektoré nevýhody.

Napríklad kov-plastové teplé zasklenie nie je veterné. Nad takýmito štruktúrami je potrebné montovať detské vozidlá, a to vytvorí dodatočné zaťaženie betónovej dosky a parapetu.

Existujú prípady, keď sú parapety absolútne nie sú vhodné pre podobné manipulácie. Jednoducho sa zmení na murivo, čo dodáva len masívnosť celého dizajnu.

Hliníkové konštrukcie

Zabráňte preniknutiu studeného a konceptov hliníkového zasklenia. Najmä populárne systémy s termo zámkom. Obsahujú špeciálne izolačné vložky, ktoré poskytujú vynikajúce tepelné charakteristiky.

Takéto návrhy sú ohňovzdorné. Sú vyrobené v rôznych farebných dekoráciách, takže si krásny a harmonický interiér s hliníkovými oknami nebudú ťažké.

Drevené vzory

Môžete sa obrátiť na drevené rámy s teplými dvojitými oknami. Sú šetrné k životnému prostrediu, praktické a vyzerajú veľmi zaujímavé. Drevené konštrukcie Vytvárajú pohodlné vnútorné mikroklímat.

Budú môcť udržať svoju trvanlivosť len pomocou špeciálnych impregnácií. Za drevenými rámami sa bude musieť pravidelne starať a spracovať ich s rôznymi ochrannými prostriedkami.

Postupom času, takéto zasklenie stratí svoje odvolanie. Strom má vlastnosť starnutia, vyblednutia, suchého a crack.

Plastové konštrukcie

Najobľúbenejšie je plastové zasklenie balkónových priestorov. Vyzerá to krásne a elegantné. Vysoko kvalitné materiály a teplé dvojité okná si zachovávajú pohodlnú teplotu na balkóne po celý rok.

Postupom času, vzhľad takejto úpravy nestratí svoju atraktívnosť. Je potrebné monitorovať čistotu bielych štruktúr. Nečistoty a prach s ním sa čistí veľmi ľahko, najmä ak ho okamžite začnete odstrániť.

Ale takéto štruktúry majú veľa hmotnosti, takže nie je vhodný pre každý dom. Napríklad v malom Khrushchev, plastové okná poskytnú väčšie zaťaženie betónovej dosky, čo môže viesť k veľmi vážnym následkom vo forme kolaps a hrubých trhlín.

Dnes je možné zvoliť teplé zasklenie s plastovými rámami na akúkoľvek peňaženku.

Posuvné štruktúry

Posuvné konštrukcie sa často používajú v tepelnom aj studenom zaskoku. Majú mnoho fotoaparátov v profile, ktoré poskytujú vynikajúce tepelné charakteristiky.

Stojí za zmienku praktickosti takýchto systémov. Na balkóne nezaberajú veľa miesta, pretože systém Windows sa otvorí a zatvorí systémom SlIDors. Je to špeciálny vodorovný sprievodca, ktorý, ako na koľajniciach, posunutá krídlo.

Polotovarové zasklenie

Použité Sliders System a pre polotovarové zasklenie. To vám umožní zahriať priestory, nie načítanie parapetu. Spearly Podobné návrhy robia balkónový priestor priestrannejší a štýlový.

Dvojité zasklievané okná v podobných systémoch sú jednopohodň. Umožňujú vám udržiavať teplotu plus v zime a mať vysokú koľajnicu, ktorá chráni celý dizajn od mrazenia a akékoľvek iné negatívne faktory zvonku.

Inštalácia podobných okien, povedzme na vysoké podlahy. Moderný systém Slidors poskytuje priemernú tepelnú izoláciu. PVC Swing Windows stále majú lepšie tepelné charakteristiky.

Bezpečnostné nástroje a bezpečnosť

Na pripojenie teplého zasklenia balkóna, musíte zásobovať bezpečnostné zariadenia. Odporúča sa obrátiť na športový pás pre prácu. Vo svojich vlastnostiach nie je nižšia ako stavba, ale je to oveľa lacnejšie.

Ideálne pre dlhú chybu 2,5 cm. REPUSTRÁCIA KRÁTKA FAL DOMAKAČNOSTI A PROSTREDNA.

Pás a karabína musia vydržať zaťaženie väčšie ako 400 kg. Tieto charakteristiky nájdete na certifikáte. Ak nie je takýto balík s tovarom, je lepšie ho odmietnuť.

Fázovaná výmena studeného skla pre teplo

Najprv musíte demontovať studené okná. Najprv odstráňte posuvné okná (ak existujú) a po nich a rámy. Je potrebné stiahnuť strany, okenné parapety a všetky upevnenie tak, aby nezasahovali do procesu inštalácie nových okien. Po všetkých týchto prácach sa môžete presunúť priamo do inštalácie nových okien.

Deň pred inštaláciou nových okien je potrebné vyplniť vnútornú časť montáže peny profilu. Taký jednoduchý príjem eliminuje tvorbu studených mostov v dizajne.

Nad balkónovým jednotkou musíte nainštalovať COPOR. On bude chrániť pred dažďom a snehom a tiež udržiava vnútornú z prenikania vlhkosti a tvorbu vlhkosti.

Ďalej je potrebné inštalovať a konsolidovať PVC (ak ste si vybrali tento materiál) rámy na zábradlie balkóna. Vždy skontrolujte všetky povrchy pomocou úrovne. Výška môže byť nastavená na dizajn odsávania pásu.

V otvorení je celý systém pevný so špeciálnymi kotvami. Všetky medzery a prázdnota musia byť ošetrené montážnou penou.

Po úplnom zmrazení peny môžete pristúpiť k okamžitej inštalácii dvojitých presklených okien a visieť von.

Konečná fáza všetkých diel je inštalácia spieva, armatúr a okenných parapetov. Posledný prvok je pripojený k bežným skrutkam. Všetky sloty musia byť použité.

Podrobnejšie informácie o technike výmeny studeného skla za teplo, môžete sa naučiť z nasledujúceho videa:

Tipy

Inštalácia teplého zasklenia môže byť nezávisle, ale odborníci odporúčajú, aby pre takúto prácu prijali len pre tých ľudí, ktorí sú presvedčení o svojich schopnostiach a majú v tejto veci aspoň minimálne zručnosti.

Ak pochybujete sami, alebo sa bojíte urobiť chybu v niečom, potom je lepšie zveriť inštaláciu teplých okien pre profesionálov.

Obráťte sa na špecialistov, ktorí vám povie, či chcete posilniť betónový základ vášho balkóna a aké zaťaženie je schopné vydržať. Je potrebné, aby sa zabránilo nepríjemným dôsledkom inštalácie ťažkého zasklenia.

Vyberte si výnimočne vysoko kvalitné a spoľahlivé materiály a kontaktujte iba firmy známe vo vašom meste.

Ihneď po všetkých inštaláciách nezabudnite skontrolovať servisnosť všetkých mechanizmov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: