Aké sú tabuľky?

Jedným z najzaujímavejších prvkov v kuchyni môže byť nazývaný Tabletop. Toto je povrch tabuľky, ktorý vykonáva množstvo funkčných aj estetických a dekoratívnych úloh.

Pri výbere tohto produktu je dôležité venovať pozornosť kvalite jeho výroby, praktickosti a štýlového vzhľadu. Je dôležité, aby vybraný tablenop krásne harmonizoval s dizajnom celej kuchyne a pozrel sa do neho ako funkčnú dekoráciu.

Pullop v kuchyni je sotva hlavné pracovisko hostiteľa, a preto je neustále vystavená tromi hlavnými typmi vplyvu: mechanické, tepelné, chemické. Preto pri výbere materiálu, z ktorého musí byť pult dokončiť, je potrebné poznať všetky svoje výhody a nevýhody.

Pri výbere výrobku sa vyžaduje jeho kvalitatívne vlastnosti:

 • Odolnosť voči vlhkosti a rôznym teplotám;
 • znepokojenie a odolnosť voči poškodeniu;
 • Nedostatok strachu pre chemické činidlá a jednoduchosť starostlivosti.

Keď je prevádzka pracovných plôch uvoľní, výber na nasledujúcich materiáloch je častejšie:

 • prírodný a umelý kameň;

 • drevo;

 • laminovaná drevotriesková doska;

 • sklo;

 • kov;

 • Keramické alebo dlaždice;

 • betón.

Môžete tiež stretnúť viac vzácnych materiálov na výrobu moderných dosiek, napríklad kameň sopečného pôvodu pokrytý smaltom, ale spĺňa sa oveľa menej často. A najčastejšie na výrobu drevených konštrukcií používa dub, buk alebo kliešť.

Sú to krásne, ale veľmi zložité drevo. Budú musieť často vymazať ako definované prostriedky s olejmi.

Môžete si tiež vybrať viac známych drevín – Alder alebo Larch, borovice alebo breza. Tieto možnosti sú ideálne pre ekologické drevené bývanie. Okraje výrobku sú mletie a povrch tabuľky je pokrytý špeciálnym olejom na ochranu pred vlhkosťou, rôznymi typmi znečistenia a vysokých teplôt. Môžete si tiež objednať tabier z plemien exotických stromov, ale potom jeho náklady budú veľmi vysoké.

Stojí za to pripomenúť, že nie je možné umiestniť príliš horúce hrnce a vyprážanie rady na drevenú stolovú dosku.

Na stole z nehrdzavejúcej ocele môžete zastaviť svoju voľbu, keď zdobenie kuchyne v štýle hi-tech. Môžete vyskúšať inštaláciu povrchu medi, ale je vhodnejšie pre tradičné dekory.

O tom, ako si vybrať pracovnú dosku, pozrite si nasledujúce video.

Formy a veľkosti

Moderná kuchynská doska má hrúbku 3-4 centimetrov, ale môže to byť ešte hrubšie v závislosti od preferencií domácich majiteľov.

Dĺžka tabletopier sa líši v závislosti od veľkosti kuchyne, avšak časť materiálov má obmedzenie dĺžky plátna. Veľká dĺžka v ich prípade povedie k prítomnosti viditeľných švov a kĺbov. Táto skutočnosť sa musí zvážiť výberom povrchu. Takže kameň bude bezšvový s najväčšou dĺžkou, pretože je vhodný na inštaláciu dlhého povrchu, ale aglomerát nemôže byť dlhší ako 3 metre, takže namiesto toho je lepšie použiť iný materiál vo veľkej kuchyni.

Šírka vrchného nábytku (tak často dizajnéri sa nazývajú dosku), zvyčajne štandardne – 60 cm. Tam sú tablety a širšie. Môžu výrazne vykonávať nad skrinkami alebo ísť s nimi takmer zlodej.

Hlavným parametrom pri výbere Tabletopu bude jeho hrúbka. Zvyčajne je od 2 do 6 cm. Ako základňa je hrubšia, tým trvalejšia bude, ale tým drahšia bude stáť.

Ak si vyberiete kamennú základňu, potom kameň bude hrubší, bude to ťažšie, takže budete musieť posilniť skrine a fasády.

Na mnohých kuchyniach nájdete dvojitý stôl, zvyčajne zatiahnuteľný. Takýto dizajn vám pomôže výrazne uložiť umiestnenie. Ak často používate dosku v kuchyni aj ako vlastný pracovný priestor namiesto kabinetu, budete užitočným pre šikmý mechanizmus, ktorý vám umožní nastaviť pohodlnejšiu polohu tabuľky.

Kovový Produkty sú trvanlivé, trvanlivé, nebojí sa teplotných rozdielov.

Z nevýhod týchto výrobkov môžete prideliť to, čo sú stopy prstov viditeľné, po chvíli môže byť kov plný ťažkých predmetov, domáre môžu zostať na kovovom povrchu, dokonca aj malé škrabance sú jasne viditeľné na kovovom povrchu. Centrálne stolové topy, napodobňovanie bronzovej kompozície materiálu, aj keď v jej čistej forme bronzovej dosky, aby ste našli dosť ťažké.

Sklo Countertops majú zaujímavý estetický pohľad. Tabuľka skla je prekvapivo trvanlivý a stabilný. Sklo najčastejšie používané kalenoe. Niekedy sa aplikuje na IT vzory a obrázky, maľby alebo rôzne inklúzie, používa sa tlač fotografií. Tento materiál je veľmi v dopyte kvôli neobvyklému dizajnu a vynikajúcim vlastnostiam. Sklenené výrobky sa rozlišujú hygienickými, ale tiež často zostávajú stopy z ruky.

Hlavné plus vysoko špecifických dosiek z drevotrieskovej dosky – Toto sú ich nízke náklady. Tiež produkty z drevotrieskovej dosky sú odolné voči teplotám až do 200 stupňov. Ale nevýhody, bohužiaľ, majú veľa: Tento materiál sa bojí vlhkosti a napučiavajú sa pod jeho vplyvom, sa tiež bojí poškodenia. Treba pripomenúť, že drevotriesková doska nie je ekologickým materiálom, v spojovacích žetóch živice obsahuje formaldehydy. Produkt z dosky LDSP, na rozdiel od výrobkov z drevotrieskovej dosky, má špeciálny ochranný film, lisovaný do svojej konštrukcie, čím sa materiál použije trvanlivejší a odolný voči vlhkosti.

Stolička z keramickej dlaždice môže vyzerať inak. Môžete si dokonca myslieť na vzor alebo ornament. Pre miniatúrny povrch sú obvykle vybraté dlaždice, môžete si tiež vziať mozaikovú dlažbu ako základ. Vyzerá to veľmi dobre, veľmi jednoduché pri práci a pri pokládke. Takže takýto výrobok je čo najspoľahlivejší, je stanovený rámcom, ktorý neskôr je pokrytý dlaždicami. Táto tabuľka si bude vyžadovať osobitnú starostlivosť, nebude možné vložiť horúce alebo príliš studené riad. Injektáž medzi švmi bude tiež schopná vyžadovať, aby sa pri odchode vyžadovalo dôsledné umývanie.

Falošný diamant, Čo sa používa na výrobu tabletopier, nemá pórov, ktorý mu pomáha absorbovať vodu, abrazíva a sfarbenie komponentov. Tento základ sa tiež nebojí baktérií a huby a úplne ekologicky šetrných. Ak sa objaví vážne znečistenie, môže byť odstránený veľmi jednoduchý. Bude potrebné len utrieť povrchu handričkou navlhčenou v roztoku mydla. Teplé jedlá uvedené na tento produkt nestojí za to. Hoci ide o nehorľavý materiál, ale môže sa roztaviť. U neprirodzeného kameňa je vynikajúca alternatíva k prírodnému materiálu, okrem toho je lacnejšia a vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči opotrebeniu.

Akrylový kameň má špeciálnu štruktúru, vďaka ktorej je to najobľúbenejší materiál odolný voči vlhkosti. Nebude to ako drevo, pokryté plesňou alebo hubou. Ďalšou dôležitou výhodou takéhoto kameňa je jeho tepelný odpor. Ale akryl je ľahko poškriabaný a dá sa umyť len pomocou špeciálnych detergentov.

Agglomerát (Quartz) – To je priamy príbuzný prírodný kameň, ktorý sa nebojí horúcich jedál a je lacnejší ako akryl. Pri starostlivosti sa nebojí agresívnych látok. Na dotykových aglomerátoch sú veľmi chladné a veľmi ťažké.

Prírodný kameň vyniká pre svoje chytľavé druhy, špeciálnu silu. Kamenné dosky môžu byť hlavným dôrazom v každej miestnosti. Výrobok môže byť tiež uvoľnený z akéhokoľvek prírodného kameňa. Na to sa práve užívajú sporák kameňa s hrúbkou niekoľkých centimetrov. Tento materiál sa nebojí vlhkosti, rôznych teplôt, toleruje k otrasom a hlbokým škrabancom. V prípade potreby môže kameň brúsenie, aby ho priviedli do pôvodného tieňa a pohľad. Produkt kameňa je považovaný za šetrný k životnému prostrediu, je ľahko čistý. Cena takéhoto výrobku je vysoká. Náklady na povrch mramoru budú nižšie, ale žula bude oveľa praktickejšia.

Plastový Je to považovaný za jeden z najobľúbenejších materiálov medzi modernými spotrebiteľmi. Je veľmi praktické, môže napodobniť iné materiály. Mínus plastové dosky je, že sa môže roztaviť, keď sa stotožnite s vysokými teplotami, a tiež spaľuje pod slnečným svetlom.

Polypropylénové dosky Charakterizované dobrou chemickou odolnosťou, odolnou proti vlhkosti a parnej, vysoké odolnosť proti opotrebeniu, odolnosť proti nárazom. Avšak, oni sa častejšie používajú vo výrobe, v bežných kuchyniach, ktoré môžu byť udelené dosť zriedka.

Betón Povrchy sa vyrábajú pre každú chuť, môžu byť leštené bez akýchkoľvek problémov, leštených, rovnako ako natieranie alebo zahrnúť pri vydávaní škrupiny alebo malých kamienkov v ich zložení. Pokiaľ ide o požiadavky na starostlivosť, takéto výrobky musia byť pravidelne namočené špeciálnymi ochrannými prostriedkami.

Niekedy sa môžete stretnúť s doskami s koženými vložkami Na okraji tabuľky. V skutočnosti, použitý materiál je len úspešné napodobňovanie kože, takže sú pre nich veľmi jednoduché a jednoduché.

Dizajn

Pri výbere pracovného povrchu pre kuchyňu, nemôžete zaplatiť všetku moju pozornosť farbe a aký materiál bude lepšie pozrieť sa do tejto miestnosti, je tiež veľmi dôležité vybrať si návrh tohto produktu. Existujú:

 • Rozšírenie (vyberacia) pult. Stiahnuteľný dizajn Môžete nahradiť tabuľku pre rodinu 2-3 ľudí. Môže slúžiť aj ako pokračovanie pracovného povrchu. Izba s takýmto stolom bude vyzerať priestrannejšia.

 • S meniteľnou výškou. Prispôsobiť ich potrebám. Stojaci na takomto produkte môžete jednoducho zmeniť pozíciu, ktorá vám umožní uvoľniť chrbticu a dať zvyšok na nohy. Umiestnenie rastúcej pracovnej roviny na optimálnej úrovni poskytuje prirodzenosť. Zmizne potrebu posúvať alebo naopak, potiahnite krk. Výťah plynu jarného typu, teleskopické nohy môžu pôsobiť ako výťahový mechanizmus.
 • Otáčajúci sa. Najčastejšie vyrobené z vysoko kvalitnej drevotrieskovej dosky, pokrytá dvoma stranami melamínovým filmom, ktorý napodobňuje hodnotné druhy dreva. Kovový rotačný mechanizmus spája hornú dosku hore a dole. Súdiac podľa recenzií tých, ktorí používali túto zmenu v ich kuchyni, umožňuje rozlišovať medzi aktívnou pracovnou plochou hlavnej tabuľky z zóny, kde napríklad môže jednoducho čakať na vašu hodinu akékoľvek produkty , čo je veľmi vhodné pre hostesku.

Farebné riešenia

Výber farebného braja a formy kuchynského povrchu závisí od konštrukcie tejto miestnosti. Najnovšie možnosti sú dvojfarebné alebo zdobené vo farbe jednej z fasád stola.

Veľmi populárny je považovaný za biely. Snow-white lesklé výrobky môžu byť vybrané pre mestský štýl a pre minimalizmus. Sú harmonizované s kontrastom alebo rovnakou bielizeňou. Matte sneh-biela základňa kameňa sa bude klásť dôraz na konzervatívnu kuchyňu.

Tabletop sivého sfarbenia môže byť vybraný pre biele alebo tmavo šedé kuchynské hlavy, nie je viditeľná pre striekajúce vody a omrvinky.

Black Stolový vrch vyzerá veľmi štýlový a vhodný pre kuchyňu stredných parametrov a trochu viac, vizuálne rozdeľuje horné a dolné skrine kuchynskej headsetu. Červené produkty zrušené harmonizovať s bielymi a tmavými headsets. Červený lesklý povrch sa môže opakovať v jedálenskom stole alebo farbe dlaždíc.

Hnedé farby – cappuccino odtiene, čokoláda, odhalenie s podlahovým krytom alebo tabuľkou rovnakých odtieňov. Vhodné pre ľahké kuchyne ako svetlý kontrast. Oranžová pultová doska v kombinácii s bielym zásuvkou je vhodná pre miniatúrne priestory a harmonicky vyzerajú s hnedým nábytkom v priestrannej kuchyni.

Možnosti v interiéri

Povrch zrkadla ocele bude vyzerať skvele v modernom interiéri a zvýrazní všetky výhody malej kuchyne.

Tabletop z masívu sa stane skutočnou dekoráciou pre klasický interiér, dajte mu pevnosť a teplo.

Sklenená doska s podsvietením môže zmeniť vašu kuchyňu do rohu kvalitného odpočinku a relaxácie. Ak je tu aj malý jedálenský stôl s rovnakými účinkami – kuchyňa sa stane skutočnou umeleckou dielom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár