Aké sú vosky nábytku a ako ich používať?

Drevený nábytok sa používa v rôznych interiérových štýloch a je najbežnejším typom nábytku v zásade. Nedávno sa trend smerom k obnoveniu starých objektov v prospech rozšírenia života stále rastie. Nábytok je obnovený, aktualizovaný pomocou dostupných a efektívnych prostriedkov. Jeden z nich, dôležitý v určitých štádiách obnovy, jevosk.

Čo to je?

Nábytok vosk – materiál spásy, ktorý je potrebný v jemnej opravy, ako aj v starostlivosti o predmety z prírodného dreva, parkiet, ako aj laminát, DVP a drevotrieskové dosky. Pomáha odstrániť čipy a praskliny vo dverách plátna a okenné rámy, on „zaobchádza s“ schodiskovým zábradlím a opravuje chyby starých kasiek.

Hlavný prvok, na ktorom sa uvažuje o práci nábytku Prírodný včelí vosk, ako aj v ňom, môžu existovať špeciálne syntetické živice potrebné na zvýšenie odolnosti kompozície. Môže byť prítomný vo vosku a sfarbenie pigmentu, ktorý mu dáva potrebný tón alebo tieň. Nie je nezvyčajné, keď sú prirodzené oleje prítomné vo vosku, najčastejšie je to bielizeň alebo dokonca olivový.

Olejový vosk spoľahlivo chráni strom pred vlhkosťou a pridajte matný lesk pokrytý povrchom.

Nasledujúce funkcie sú neoddeliteľné v vosku nábytku:

 • maskovanie škrabancov, čipov, trhlín a iné podobné chyby na strome;
 • Aktualizujte povrch objektov pridaním trblietky a podkladu textúry materiálu;
 • Ochrana nábytku z vonkajších agresívnych účinkov s hlbokým prenikaním do štruktúry samotného materiálu;
 • Použite pre malú zmenu v tieni objektu alebo zosilnenia, zdôrazňujúc prirodzený tón;
 • Antistatické vlastnosti – Pre predmet bude menej prachu.

Vosk alebo prostriedky založené na tom, poskytujú starostlivé starostlivosť o drevené povrchy. Radikálne zmeniť farbu stromu, pretože by to bolo maľovať, vosk nemôže. Ale nemá takéto úlohy, je potrebné aktualizovať povrchy hriadeľa, aby sa vec transformovala a „rozdrvená“.

Základnou dôstojnosťou nábytkového vosku je jednoduchosť jeho používania. Pevné vosky tiež regály na mechanické expozície a mäkké a kvapalné môžu byť okamžite použité na otvorenie obalu. Jednoduché a pomerne rýchlo aplikované, čoskoro suché, pridajte spracované veci peknú prirodzenú arómu.

Ak sa nachádza olejový komponent vo vosku, vzor dreva sa bude klásť viac a výraznejší.

Častejšie, vosk sa používa na nábytok skrine, pre obnovenie starého dreva. Vytvorené v čipoch a prasklinách, v škrabancom prázdnoty vosk vyplní, čo umožňuje zlepšiť kvalitatívne charakteristiky materiálu. A brilancia hotového výrobku je najlepším komplimentom starej veci, najzreteľnejším znamením aktualizácie a revitalizáciu starého stromu. S pomocou vosku je možné obnoviť podlahy, efektívne obmedziť medzery, trhliny v drevenej podlahe, na laminátu alebo na podlahe.

Nakoniec, Prvky opravy s voskom môže byť tiež. Vzťahuje sa na drevené rámy, boxy. Rôzne dekoratívne nádrže. Dokonca aj tí, ktorí sú ďaleko od reštaurovania nábytku, majú zmysel udržať voskovú ceruzku v dome. Najmä v dome, kde sú malé deti alebo zvieratá, môže sa rýchlo spracovať ceruzkou a opraviť poškodenú vrstvu.

Preskúmanie druhov

Existuje niekoľko typov nábytkového vosku, ktorý sa dá ľahko nájsť na predaj.

Mäkký

Táto konzistencia zloženie je najviac podobná vazelína. Je to lepšie ako iné zdôrazňuje prirodzenú textúru dreva, Pomáha dať výrobok príjemný matný lesk. Avšak, mäkký vosk sa podieľa nielen v reštaurovanie nábytku. Je to tento druh vosku, že podlahový povrch sa trel, vracia jej bývalý vzhľad a nútiť ho, aby nemocifikoval.

Soft vosk – všetko vďaka konzistencii – je možné naplniť ešte hlboké škrabance a praskliny, na maskovacie vážne čipy.

Vlastnosti používania mäkkého vosku:

 • Je potrebné použiť špachtľu a na odstránenie nadmerného používania plsteného disku;
 • Odstránenie veľkých a hlbokých prázdnin – dokonalá možnosť;
 • Nie je vhodný na spracovanie nábytku, ktorý bude musieť neskôr umiestniť do slnka alebo procesu s chemikáliami;
 • Kŕmenie v pohároch, rúrok a vedier.

V skutočnosti tento typ vosku je jeden mínus – Nemôže byť použitý na vonkajšiu prácu. Inak je takmer bezchybný. Big Plus je, že táto možnosť je najjednoduchší spôsob, ako nájsť na predaj.

Pevný

Takýto prostriedok na spracovanie nábytku sa vyrábajú vo forme valcov a ťahov, voskových ceruziek a dokonca kriedy. Veľmi často sa obnovovací produkt predáva súborom rôznych odtieňov (jedna z možností je zvyčajne bezfarebná alebo transparentná). Niektoré pevné zlúčeniny sa používajú okamžite bez predchádzajúceho zahrievania. Iní sa musia najprv zahriať, aby prišli do pracovného stavu.

Vlastnosti pevného vosku:

 • Zblízka čipy a škrabance na dverách, oknách a rôznych drevených interiérových položkách;
 • zaručuje vysoký stupeň ochrany proti teplotným účinkom a vonkajším zraneniam;
 • Nástroj nie je vždy schopný rýchlo sa nájsť na predaji, niekedy chýba odtiene (napríklad, potrebujete čierny vosk pre skriňu a na ukážke len tmavo modrá alebo wenge);
 • Pevný vosk má hustú textúru a odolnosť voči negatívnym vonkajším faktorom, a preto sú prostriedky vhodné pre vonkajšie práce.

Solídny vosk sa musí roztaviť pred prácou, najjednoduchší spôsob, ako to urobiť s vodným kúpeľom. Kvapalná hmotnosť špachtle sa aplikuje na deformovanú plochu stlačením kompozície. Alebo je mäkká handrička, ktorá je jemne lisovaná v smere drevných vlákien. Kompozícia zostáva na povrchu až do úplného sušenia. Prebytočný vosk je nutne odstránený, a potom leštený a poľský povrch tkaniny X / B. Ak je obnovené, hlboko poškodené, jeden prístup nie je obmedzený na.

Mimochodom, Vosk je možné vykonať a nezávisle. Potrebujú prirodzené včely vosk (je to pevné), dobrý terpentín a malý rózín. Na 200 g vosku predstavuje 50 g Rosin a 100 g vysoko kvalitného Turpidaru. V smaltovanej miske by sa mal vosk roztaviť (je ľahšie to urobiť vo vodnom kúpeli), tam sú malé dávky na hladký, a potom sa zložky úplne rozpustení, tukropidár sa vleje do zmesi.

Chladenie, naturprodukt hrubý. A ak ho porovnáte s nákupným produktom, je nepravdepodobné, že by uviedli.

Tekutý

Ak je poškriabaní na povrchu rámu alebo napríklad dosky, nie veľmi hlboké, kvapalný vosk je vhodnejší na reštaurovanie. Dobre sa presunie s nie veľmi hlbokými škrabancami.

Vlastnosti kvapalnej kompozície:

 • V samotnom produkte tento produkt obsahuje syntetické prísady, ktoré pomáhajú udržať konzistenciu prostriedkov;
 • Na rozdiel od pevných a mäkkých analógov, tekutý vosk aplikuje pohodlnejšie na skutočnosť, že je pripravený okamžite použiť;
 • Ak musíte spracovať komplexný povrch s veľkým počtom dekoratívnych prvkov, kvapalný vosk bude najvýhodnejší, pretože sa aplikuje na kefu;
 • Tento produkt sa predáva v bohatej palete farieb;
 • Kvapalný vosk eliminuje tvorbu tokov, pretože zloženie schováva, ak nie je okamžite, potom veľmi rýchlo.

Používa sa tento typ je najjednoduchší. Po prvé, povrch stromu sa čistí z minulého povlaku (farba, lak), potom aplikujte prvú vrstvu. Najčastejšie je to vyrobené s strapcom, ale ak je povrch veľký, môžete použiť a valček. Po hodine alebo dvoch aplikujú druhú vrstvu. Zostane len poľský povrch s mäkkou handričkou, leštenie bude lesklý alebo matný – čím dlhšie je leštenie trvať, tým väčšia bude lesk.

Ďalší typ vosku, ktorý si zaslúži výber, je možnosť farieb. Ak sa normálna kompozícia aplikuje na povrch, nemení tieň stromu, nenarušuje ho. Farebný produkt však ovplyvňuje tieto charakteristiky.

Radikálne zmeny nebudú, ale týmto spôsobom zmenia tonalitu dreva.

Ako použiť?

A teraz viac o tom, ako s voskom obnoviť drevené veci, aplikujte povrchovú úpravu. Ak sú pokyny pripojené k získanému zloženiu, je lepšie zoznámiť s ním – výrobca môže byť nuansy. Ak je konfigurácia algoritmu použitia nenájde, musíte konať podľa štandardných odporúčaní.

Algoritmus aplikácie.

 1. Musí byť pripravený povrch, ktorý bude spracovaný. Najprv musíte byť prediskutovaný, čistý, umyť, ak existuje taká potreba.
 2. Odstráni sa aj stará vrstva farby a laku z povrchu, Toto pokrytie nepodstupí nič, ale zabráni obnoveniu.
 3. Ak je práca, ktorá má byť globálna, je rozumné, že je rozumné odkrytie, tzv. Špeciálne zariadenie, ktoré sa topí nábytok vosk. Ak nie je oprava obzvlášť veľká, môžete obmedziť sušič vlasov, prípadne dokonca aj výstavbu, dosť a domáce.
 4. Ak je to pevné vosk, musíte odrezať malú časť z baru. Tak, aby neboli zranené, nasleduje z tuhého noža. Kompozícia sa musí zahrievať, kým sa jeho konzistencia nestane plastom.
 5. Na drevený povrch sa aplikuje špachtľa alebo len mäkký tkaninový plastový vosk. Je potrebné vyplniť zloženie deformovaných oblastí stromu. Potom by sa mala kompozícia uložiť. Prebytok je možné starostlivo odstrániť rovnakým ostrým nožom.
 6. Ak je potrebnéBrúsny povrch, Bude to ďalšia etapa.
 7. Ak oprava konzervyMalý povrch, Ľahšie používať voskové kriedy alebo ceruzky. Nemôžu byť zahrievaní, stačí stráviť niekoľkokrát na mieste, ktoré potrebujete obnoviť. Áno, takýto povlak bude menej odolný, ale pre expresné opravy je vhodné.
 8. Ak sa rozhodne s mäkkým voskom, aplikuje sa aj špachtľou, veľmi pomaly a opatrne rozbiť, dať mrazené a potom stráviť brúsenie. Uchopte povrch na lesklý stav s mäkkou handričkou.
 9. Kvapalný produkt, ako už bolo uvedené vyššie, vyžaduje použitie kefy (niekedy a valčeka). Farba kefa nádherne pokrýva povrch je dosť tenký, ale stabilná vrstva. TRUE, postup bude mať aspoň raz opakovať po vysušení prvej vrstvy.

Ak sa to stalo, že vosk klesol na povrch, ktorý nie je určený na spracovanie, obyčajná kocka ľadu pomôže. Škvrna potrebujú zmrazenie. Chladený vosk a potom ľahko odstrániť s špachtľou alebo plastovou škrabkou. A keď sa na čalúnenie nábytku, napríklad zostal tuková vosková trasa, mala by byť posypaná s mastencom, rozdrveným kriedou alebo obyčajným škrobom. Táto kompozícia je potrebná na absorpciu, je nevyhnutne pokrytá papierom, ktorý je pevne stlačený a tak udržiavaný na farbe aspoň pár hodín. A potom utrite povrch štetcom.

Zlomenina je starý, preukázaný spôsob obnovenia dreveného nábytku. Pomáha zdôrazniť krásu stromu, vzorového vzoru, nedávajte vlhkosť a hnijete povrch prírodného materiálu.

Okrem toho sú vosky kompozície šetrné k životnému prostrediu, oveľa bezpečnejšie ako laky a farby.

    S pomocou vosku dnes aktualizujte povrchy kuchynských hláv, dosky a veľké rezacie dosky. V prípade dreveného parapetu bude vosk tiež užitočný. Služobník starej babičky môže byť obrátený na nádherný element Hyrugge vo svojom dome, odstránenie starého povlaku a obnoviť starý vosk. A hlavnou vecou je, že osoba, ktorá je ďaleko od opravárenských skutkov, sa môže vyrovnať s rozšírením.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: