Ako renovovať starú tabuľku s vlastnými rukami?

Nie je zriedkavé prípady, keď obľúbený predmet interiéru stráca svoj primárny vzhľad a na nákup nového jediného jednoduchého finančného zdroja. V takýchto prípadoch môže obnova nábytku pomôcť. Berte podrobnejšie, ako obnoviť tabuľku doma, že je dôležité zvážiť a aké etapy sa nedajú stratiť.

Metódy

Existuje pomerne veľa spôsobov, ako obnoviť nábytok, od svetla „kozmetické“ dekor a končiace hlavnou úpravou produktu. Renovácia starej tabuľky s vlastnými rukami nie je tak ťažké, ak nemá vážne poškodenie. V tomto prípade to bude stačiť na zvládnutie emeryho papiera a maľovať starý kus nábytku, aby svietil v úplne novom svetle.

Oprava sklenených stolov doma môže byť časovo náročná, ako aj veľmi nákladovo efektívny proces. V prípade, že existuje rozdelenie skleneného povrchu, nemusí byť potrebné, aby to nielen opraviť, ale aj pri nákupe nového, pretože ďaleko od akejkoľvek deformácie skla môžu byť odstránené lepením a brúsením.

Najväčší priestor pre kreativitu sa otvorí pri obnove dreveného stola. Koniec koncov, práve pre objekty nábytku z lesa stromov dokonale aplikuje rôzne techniky maľovania a aplikovanie vzorov, vrátane decoupage techniky. Stojí za zmienku, že maľovanie a rôzne dekoratívne techniky sú najviac ocenené tabuľky malých veľkostí. Takže môže byť dokončená, napríklad, malý písací stôl alebo kompaktný konferenčný stôl. Ale na obnovenie dubového skladacieho modelu môžu byť potrebné ďalšie zdroje. Keďže tabuľka má veľký pevný povrch, bude dosť prípustný na dokončenie svojich častí s takýmito materiálmi ako MDF a drevotrieskovou doskou. Spoľahlivo fixované a úhľadne spracované, že stôl dať nielen nový život, ale tiež dávajú úplne iný vzhľad.

Plastový stôl môže byť zrekonštruovaný pomocou rovnakej maľby, ale je možné urobiť len vtedy, ak kus nábytku nemá vážne trhliny. Plast je skôr rozmarný materiál, a keď sú vystavené vysokým teplotám, lepený švec nemusí vydržať, čo povedie k novým zlomeniu.

Počítačové stoly vyrobené z drevotrieskovej dosky a drevotrieskovej dosky, pomerne často obtok, vzhľadom na ktoré vzhľad sa stáva nedbalým a nedbanlivým. Pre opravu takýchto modelov budú vhodné špeciálne lepiace pásky a filmy, ktoré napodobňujú drevený povrch.

Kuchynský stôl musí byť zrekonštruovaný čo najnižší, ako je to možné, s použitím výhradne šetrných k životnému prostrediu a hypoalergénneho materiálu. Vzhľadom k tomu, že tabletop je pomerne často v kontakte s jedlom, je potrebné dbať na to, aby materiály na dokončenie jeho povrchu neboli toxické a škodlivé pre zdravie. To isté platí pre detský stôl.

Prečítajte si viac  Vintage skrine v interiéri

Reštaurovanie stravovacieho stola môže byť vyrobený s použitím povrchového brúsenia a aplikovanie novej vrstvy dekoratívneho laku. Takže povrch atribútu nábytku opäť získa lesklý lesk.

Niekedy môže byť potrebné zvýšiť výšku, napríklad, toaletný stôl, v prípade poruchy nôh. V tomto prípade sú z dreveného materiálu konštruované špeciálne príplatky alebo nové nohy požadovanej veľkosti. Ak chcete aktualizovať akýkoľvek model, môžete použiť klasickú manuálnu maľbu. Táto technika je vhodná na posuvné tabuľky, ktoré nemajú žiadne kritické poškodenie povrchu.

Materiály a nástroje

Pre proces reštaurovania môžu byť potrebné rôzne materiály a nástroje.

Prečítajte si viac so svojím zoznamom a cieľom:

  • Ak chcete obnoviť tabuľky s dreveným povrchom, budete určite potrebovať stroj na brúsenie alebo hrubý brúsny papier. S týmito nástrojmi môžete vytvoriť hladký povrch, odstrániť všetku drsnosť;
  • Ak chcete dať povrch čerstvejšieho vzhľadu a inej farby, bude potrebná úplne obyčajná farba. Aby ste zistili, ktoré druhy môžu byť veľmi ľahko maľované, pretože rozsah aplikácie je takmer vždy opísaný na balení akéhokoľvek výrobcu;
  • Aplikujte rôzne vzory a ozdoby Najlepšie akrylové farby, pretože je to veľmi havran a zostane na povrchu nábytku.

Pre opravu všetkých jednotlivých častí tabuliek môžu byť tiež potrebné a rôzne stavebné nástroje:

  • Napríklad, s pomocou kladiva, skrutiek a jednoduchých nechtov, môžete dôkladne upevniť nohy stola;
  • Ak chcete pripojiť plastové a MDF panely, bude potrebné získať špeciálne lepidlo, ktoré sa nazýva aj tekuté nechty a často sa používa počas opravy;
  • Ak chcete pracovať s drevenými časťami, je potrebné mať malú pílu alebo skladačku s vami, s ktorou môžete znížiť potrebnú časť z kusu drevenej pevnej látky.

Nie je možné vynechať rôzne malé detaily, v mnohých ohľadoch zjednodušuje proces obnovy. Takže so sebou je lepšie mať veľký pravítko alebo ruletu, svetlý marker alebo ceruzka, stavebná páska, kefy na odstránenie prachu a piliny, ochranné prostriedky a mokrá tkanina.

Proces aktualizácie etapov

Opravte predmet nábytku doma úplne, v tomto formulári, v ktorom je – úloha je prakticky nevyriešená, pretože mnoho detailov potrebuje individuálny prístup. Napríklad tabuľka počas povrchových úprav zvyšku detailov je lepšie odstrániť, aby sa chránil pred čerpaním väčšieho poškodenia.

Nezávislá obnova dokonca najmenšieho stola môže byť veľmi pracným procesom, ak nie správne, odovzdanie dôležitých detailov a krokov. Je to včasné vykonávanie každej fázy práce, aby bol akčným akčným aktom.

Prečítajte si viac  Drevené počítačové tabuľky: Vlastnosti výberu

Kontrola škôd

Pred pokračovaním s obnovením je potrebné starostlivo preskúmať prednú časť nadchádzajúcej práce. Veľmi často existujú výrobky s vážnym poškodením, nebude možné vyrovnať sa s kozmetickou úpravou. Napríklad, ak stôl spadol z nohy, maľba by to neopravila.

V prvom rade musíte rozobrať tabuľku, ak model umožňuje, a starostlivo preskúmať povrch každej časti na vážne poškodenie. Ak tieto chýbajú, môžete pokračovať v ďalších akciách v závislosti od počatých reštaurátorských prác.

Ak má povrch častí dosť hlboké škrty, silné žetóny alebo vážne poruchy, bude potrebné prijať opatrenia na ich odstránenie. V prípade, že je škoda jednoducho odstrániť, možno sa musíte musieť uchýliť k nahradeniu akejkoľvek časti atribútu nábytku.

Až po starostlivej inšpekcii a identifikácii všetkých „slabých bodov“ objektu nábytku môže byť ďalším akčným plánom a začať priamo procesu obnovy práce. Dodržiavanie sekvencie je v tejto veci veľmi dôležitý.

Brúsenie

V akomkoľvek procese opravy po určovaní „prednej časti práce“ by mal byť fáza čistenia a vyhladzovania povrchu. Reštaurovanie tabuliek nie je výnimkou a bez ohľadu na ich odrody, brúsenie jednotlivých častí je povinnou časťou celého procesu.

Ak nie je špeciálne zariadenie na brúsenie povrchu, bude potrebné použiť brúsny papier. Ak chcete odstrániť pozostatky starého povrchu, bude potrebovať pohľad z hrubého povrchu.

Ak môžete použiť pás na brúsenie povrchov – mali by ste si vybrať v prospech, pretože to pomôže urýchliť proces. Mali by ste však vedieť, že stroj je vhodný len na spracovanie priestranných hladkých povrchov a malé diely musia manuálne ovládať.

Ak je povlak úplne odstránený a potrebujete len na povrch hladosti, mali by ste použiť jemný papier. Takže drsnosť bude vyhladená bez poškodenia povrchu. V žiadnom prípade nie je možné brúsiť povrch cez vlákna, pretože sú dosť zle poškodené a vytvoria sa škrabance rôznych hĺbok. Spracovanie sa vykonáva výlučne pozdĺž umiestnenia vlákien. Treba tiež použiť respirátor alebo špeciálnu masku, aby sa zabránilo prachu a malým časticam dreva v dýchacích cestách.

Shpaklevka

Ako už bolo povedané, v prítomnosti silného poškodenia a hlboké škrabance, bude potrebné ich zbaviť. Najjednoduchší a najdostupnejší spôsob je tmel. Okrem toho môže existovať tmel aj najväčšie otvory, takže výmena časti môže byť potrebná.

Je potrebné použiť extrémne špeciálnu tmelu pre drevo, pretože obvyklá kompozícia pre iné opravárenské práce sa nezmestí a nebude držať drevený povrch.

Ak má povrch výrobku len plytký trhliny, môžete použiť smútiť, a potom aplikovať niekoľko vrstiev ochranného laku. Vláknitá štruktúra drevených prvkov sa teda uloží a krásne zdobené.

Prečítajte si viac  Regály z paliet

Po použití tmelu a pred použitím konečného povlaku je potrebné dôkladne značkovať povrch a znova zneli. Primér pomôže odmasťovať časť atribútu nábytku a re-brúsenie – hladké nezrovnalosti.

Maľovanie

Konečný a veľmi dôležitý stupeň, ktorý si vyžaduje osobitnú pozornosť, je proces maľby povrchu. Je dôležité nielen vybrať si správnu farbu, ale aj starostlivo aplikovať ho bez rôznych formácií, hrudiek, nezrovnalostí a chrániť čerstvý povrch od vstupu do malých častíc vlny, prachu a chlpov.

Tmavé odtiene sú lepšie aplikovať v niekoľkých tenkých vrstvách. Takže farba je lepšia a farba sa ukáže, že je nasýtený.

Ak chcete vytvoriť účinok starožitností a odhodnocovania, natretý povrch tabuľky bude musieť byť ošetrené brúsnym papierom na určitých miestach.

Opatrne by ste si mali vybrať odtiene a veľmi starostlivo aplikujte farbu, pretože v prípade nespokojnosti s vašou prácou bude pomerne ťažké prelakovať tabuľku, bude musieť znovu vykonávať všetky časovo náročné práce, počnúc fázou povrchovej brúsenia.

Na povrch krásne žiarivý lesklý lesk, povrch vrstvy laku by sa mal liečiť, a po jeho sušení a ochrannej vrstve. Najčastejšie na ochranu povrchu nábytku sa používajú rôzne leštiace kompozície, ako aj voskové zmesi, ktoré, keď sa trenia do povrchu stola, dá mu lesklý lesklý, chráni pred nečistotou a veľkou akumuláciou prachu.

Ako aktualizovať starú tabuľku, môžete vidieť v nasledujúcom videu.

Dokončenie a dekorácie

Po maľovaní alebo v jeho procese, ak si želáte, môžete dodatočne zdobiť povrch stola, dávať jej jednoduchší, uvoľnený a neformálny vzhľad. Zvážte najčastejšie a najkrajšie spôsoby obnovených tabuliek:

  • Technika „decoupage“. Pre konštrukciu tabuľky v tomto štýle sa používa biele pozadie, špeciálne lepidlo, tenké obrúsky s ornamentami a vzormi alebo špeciálnym papierom pre decoupage, ako aj lak, ktorý pokrýva poslednú vrstvu. Papier je prekrytý na tenkej vrstve lepidla a valcov, po sušení je potrebné zakryť povrch lakom.

  • Modely so skleneným povrchom Veľmi často zdobené fotografiou. Ale je to takmer nemožné, aby taký dekor doma, takže musíte urobiť tabletop na objednávku.

  • Okrem toho môžu byť jednotlivé časti starej tabuľky s hladkým povrchom Urobte špeciálny filmový film. Je však potrebné vziať do úvahy dôležitý bod – je potrebné zabezpečiť, aby sa pri lepení pod filmu, vzduchové bubliny nespadajú.
  • Okrem toho môže byť starý stôl Farbenie vzory V príslušnom štýle a jeho povrch je spracovaný špeciálnym ochranným povlakom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: