Ako si vybrať a nosiť kryt na stoličke?

Keď bol mäkký nábytok opotrebovaný, naše babičky našli jednoduché riešenie – skryl ju pod posteľ. Dnes môžete nájsť širokú škálu krytov na kreslách a ďalších čalúnených nábytku. Tieto výrobky sú vybrané nielen vo veľkosti a farbe nábytku, ale aj interiéru.

Názory

Kryty sa stali podvozkom, Používajú sa z rôznych dôvodov:

 • Keď chcú skryť starší alebo poškodený nábytok;
 • Želáte si aktualizovať nudný interiér;
 • Existuje potreba určitej farby nábytku;
 • Je potrebné ho skryť pred zásahom pre domáce zvieratá.

Pre niektorých ľudí je perfektný stav nábytku zásadne dôležitý a nosia kryty na jej akvizíciu.

Poznamenávame ďalšie dva body, pre ktoré stojí za to kúpiť tieto produkty:

 • Nábytok v moderných krytoch vyzerá oveľa viac ako bez nich;
 • Škvrny a nečistoty jednoduchšie umyť prípad ako z nádvoria kresla.

Existujú produkty rôznych veľkostí v predaji, ktoré môžu byť prijaté nielen tradičnými stoličkami, ale tiež ľahko vytiahnuť z vzácnych uhlových modelov. Okrem toho sú kryty na sedadle škrupiny, ako aj pre rôzne druhy stoličiek. Kryty sú vybrané na modeloch s mäkkými a drevenými podrúčkami alebo pre plne plastové výrobky.

Štandardný

Pre štandardné funkcie nábytku pri výbere krytov oveľa viac, sledujete len správne meranie parametrov stoličky. Podľa vlastností CROY a spôsobu upevnenia sú kryty rozdelené do nasledujúcich typov:

Na reťazci

Výrobky sa vykonávajú z neeelastických tkanín, sú handričkou so stuhami, v ktorých je kreslo balené. Vzhľad modelu je tvorený kravatu. Takéto možnosti sa používajú nielen na pokrytie štandardných stoličiek, ale aj pre stoličky, rockers, tašky, ako veľkosť canvase umožňuje použitie nábytku rôznych parametrov. Kryty na reťazci sú vhodné pre Shebbi-Chic Styles, Provence, Chata.

Kapské kryty

Produkty vo forme kompaktných jedincov pokrytých na stoličke a zábradlia, ktoré nefungujú nábytok úplne, nechajte vidieť malý otvor s obložením. Takéto kryty úplne chránia stoličku a nakoniec umožňujú jeho znečistenie.

Natiahnuť

K dnešnému dňu, úseky sa považujú za najobľúbenejšie a bežné. Patrí medzi ne Eurochalters z pogumovaného materiálu a iných možností z veľmi elastických tkanín. V komprimovanej forme majú malé veľkosti, ale ako napínanie pevne opotrebenia na akomkoľvek druhu stoličiek, dokonale opakujú ich formu.

Prečítajte si viac  Vyberte počítačový stôl pre školu

Kryty so sukňou

Sú vhodné pre rovnaké štýly ako modely s väzbami, ale od nich sa líšia krásna sukňa, znížená na podlahu. Takéto výrobky sú dobre chránené novým nábytkom z znečistenia a dokonale maskovaných starých stoličiek, čím sa vytvárajú ich aktualizovaný obrázok.

Roh

Rohové stoličky bez podrúčkania – rarita v interiéri a odnímateľné pokrytie sú zriedkavé. ale Existuje alternatívne riešenie – bezrozmerný Eurochene, vytvorený špeciálnymi technológiami – Bielastico. Tkanina preniká s tenkými gumovými vláknami a získava takú elasticitu, ktorá môže úplne zopakovať tvar stoličky, bez toho, aby sa vytvorili dutiny medzi prípadom a nábytkom. Môže sa natiahnuť a zmršiť, doslova zálohy a zábradlia. V závislosti od samotného tkaniva sa môže strečing dosiahnuť od 20 do 100%.

Ak chcete kúpiť taký kryt na uhlovej stoličke, mali by ste merať jeho chrbát a priľahlý k výstupku, ale Zvyčajne pripravené výrobky do 2-2,5 metra dlhé namontujte stoličku s uhlom v ľubovoľnom smere.

Okrem textílií vytvorených Bielastico Technology, existujú ďalšie supelastické materiály. Napríklad, Kryty voľného štýlu pred naťahovaním tkaniva naťahovania sú vhodné pre neštandardné stoličky, kde by sa mali merať len veľkosti chrbta a výstupku. Vlnitá chliebová tkanina dokonale sedí na akejkoľvek forme nábytku.

Kto sa rozhodol použiť iné druhy materiálov, musí brať do úvahy, z ktorej strany je výčnelok na jeho modeli – doľava alebo vpravo.

Ak je táto skutočnosť ignorovaná, kryt nosiť na stoličke bude nemožné. Rohové stoličky sa vzťahujú na neštandardný typ nábytku a potrebujú pokrývky, ktoré sa predávajú na objednávku.

Materiál

Vďaka dobrým priepustnosti vzduchu a vysokej pružnosti moderných materiálov sú kryty krásne, pohodlné, s ideálnym pristátím pre kučeravý nábytok. Volumetrická textúra a farebná paleta môže ozdobiť najviac profiančnú stoličku, čo mu dáva nádherný vzhľad. Tkaniny sú vybrané neškodné, nealergické reakcie. Eurochells majú nehnuteľnosť na neutralizáciu vône starého nábytku.

Na výrobu krytov, veľa druhov materiálov, hustých a elastických.

Velveteen

Hustá tkanina na báze bavlny sa vyznačuje prítomnosťou rezačiek na prednej strane. Vďaka nim majú kryty pozdĺžnu reliéfnú textúru. Tkanina je odolná, nezmizne a nemení počas procesu prania.

Velbous

Kvôli povrchu kvetu je niekedy zmätená so zamatom, ale hromada tejto tkaniny je kratšia a stojí to lacnejšie. Vyrábať velúr zo syntetických vlákien s pridaním bavlny a vlny. Tkanina nespôsobuje alergické reakcie, je ľahké čistiť, hmatové mäkké a príjemné.

Prečítajte si viac  Taliansky čalúnený nábytok: odrody a tipy na výber

Gabardín

Textúra Gabardanu má šikmý rozruch tvorený tesným tkaním vlnených vlákien, tzv. Sanches. Gabardine pokrýva priťahujú svoju textúru.

Jacquard

Sofistikovaná textúra tkanina s rôznym vzorom a úžasným leskom, pozostáva z tkania rôznych štruktúry nite: hodváb, vlna, ľan, syntetická a bavlna. Jacquard – veľkolepé, svetlo trvanlivé a odolné voči prasknutiam.

Nárazový stojan

Krásna lebatná tkanina štruktúra sa získa v dôsledku lisovacej techniky. Rolls sú praktické, odolné voči poryvu, nie je potrebné železo. Obsahuje hodvábne vlákna, vlnu, ľanu, bavlnu a polyester. Tkanina môže mať matnú a lesklú tenkú základňu, ale vďaka stale efektu, prípad stále vyzerá vo veľkom.

Dizajn

Kryty zdobené ochutnať vlastníkov a na základe štýlu nastavenia. Môžu byť zdobené luky, čipky, blesk, tlačidlá, kamienky, korálky. ale Niekedy sa samotný prípad stáva dekorom v interiéri, napríklad produkt s 3D obrazom alebo perlovým leskom Vizuálne zvyšuje stoličku a robí ho s dôrazom medzi inými typmi nábytku.

Na podporu dizajnu miestnosti, musíte si vybrať štylizované kryty pre čalúnený nábytok.

Provence

Nátery v štýle francúzskej dediny musia byť najmenšie, ako keby vybledli textil z babičiek truhly. Môžu mať dokonca pastelové tóny alebo jemnú kvetinovú tlač. Provence miluje voláky, čipky, luky a iné dekorácie.

Minimalizmus

Pre minimalizmus sú vhodné jednoduché kryty s hladkou textúrou, plne opakujú tvar stoličky. Tak to pokrývajú všetky podrobnosti čalúneného nábytku, že nevenujú okamžite pochopiť prítomnosť samotného prípadu.

Minimalizmus

Stolička a jeho ochranné povlak v tomto štýle sú veľmi jednoduché, nemajú špeciálny dekor. Hrubšia tkanina červenej alebo tehlovej farby je v kombinácii s murivom, ktorá je obvyklá vstúpiť do podobných interiérov. Jedinou dekoráciou možno považovať za veľké blesk, s pomocou ktorej je výrobok odstránený alebo položil na stoličku.

Barokový

Samotné barokové stoličky sú zdobené a frustrované, majú komplikovaný tvar a zdobené rezbármi. Dajte na ne známy prípad – to znamená skryť všetky krásy, ktoré sa snažia sprostredkovať. Preto, pre barokové stoličky šiť nad hlavou malé posteľná bielizeň z drahých tkanív, zdobené bubom, kamienkami a inými trblietkami.

Klasicizmus

Classic Style Case by mal vyzerať bohatý, ale zdržanlivý, bez toho, aby sme ukazovali krásu. Často počas dekorácie interiéru na použitie identických textílií na krytoch, záclonách alebo podsieti.

Prečítajte si viac  Ako urobiť Pouf z plastových fliaš s vlastnými rukami?

Popud

Krásne a Motley Coatings pre majitelia popu umenia často vykonávajú vlastnými rukami.

Výrobcovia

Na domácom trhu Prezentované kryty pre stoličky a pohovky z talianskych, španielskych a tureckých výrobcov.

 • Ga. I. Co – slávna talianska továreň, ktorá sa špecializuje na výrobu exkluzívnych krytov pre čalúnený nábytok. Továreň neustále aktualizuje vybavenie a aktualizuje návrh svojich modelov.

 • Belmarti – Španielska továreň špecializujúca sa na výrobu krytov pre všetky druhy nábytku. Na ruskom trhu, tovar tohto výrobcu prichádza v posledných piatich rokoch. Aktívne získavajú popularitu kvôli ich vynikajúcej kvalite, pohodliu a rôznorodosti produktov.

 • Karna – firma z Turecka. Uvoľňuje úseky z vlnitých tkanín s textúrou podobnou mesiaci. Vzhľadom k úseku, zabrajú stoličky rôznych veľkostí. Farebná paleta je rôznorodá, ale má monofónny smer.

 • Arya – Turecká továreň na prispôsobenie napätia z látky „odlievanie“. Vyrába výrobky z bavlny a syntetických variantov rôznych farieb.

Ako nosiť?

Euro alebo akýkoľvek iný elastický materiál, ktorý je nepohodlný. Musíte ju rozložiť na stoličku, potom položte lakťové opierky a chrbát, aby ste zvolili záhyby, distribuovať tkaninu na výrobok. Ak chcete zlepšiť povlak medzi chrbtom a sedadlami, môžete spať medzi nimi trochu pokrytý alebo utesniť zdvihák valčeka.

Kryty sa zachytávajú na objednávku z tkaniny, ktorá sa netiahne, tiež vopred ležať na stoličke, potom na zadnej strane a podrúčkami, starostlivo vyhladené.

Malo by sa kontrolovať výrobok zo všetkých strán, aby ste dostali pravé švy a len potom upevnite alebo spojili prípad.

Krásne príklady

Veľkolepé kryty zdobia nielen nábytok, ale aj interiér ako celok. To možno vidieť, skúmať fotografie výrobkov.

 • Úžasné Urobte interiérový prípad pre nábytok z džínsových nohavíc rôznych veľkostí, a lavicu s lavicou s lampičkou vo forme džínsovej sukne.

 • Svetlé kryty, domáce útulné, prezentované so súpravou pre stoličku a čajový stôl.

 • Počítačová stolička môže byť zdobená, prešitia pre neho ochranu v technike patchwork.

 • Jednoduchý Cape pomáha chrániť drahý kožený nábytok z rýchleho oblečenia.

Kryt na stoličke je funkčným aj dekoratívnym, je schopný obnoviť starý nábytok, ozdobiť a chrániť nový, zdôrazniť štýl interiéru.

Ako nosiť kryt na stoličke, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: