Ako si vybrať kruhový posuvný stôl?

Malé bývanie v našich dňoch nie je niečo vzácne a neštandardné. Moderné apartmány sa z väčšej časti nerozlišujú dostatočným metrom, v ktorom by sa dalo „dostať remu“ a implementovať akékoľvek dizajnérske návrhy. K výberu nábytku pre takéto obytné oblasti by sa mali priblížiť najmä na čeľuste a zodpovedne, aby neznižovali už kompaktný priestor. Dnes, konverzácia pôjde o kruhové posuvné tabuľky, ktoré sú vynikajúcou možnosťou ubytovania v malom bývaní.

Výhody a nevýhody

Kruhové posuvné tabuľky majú rad výhod, pre ktoré ich tak milujú a ocenia.

 1. V prvom rade by sa malo poznamenať laconickú formu takýchto položiek interiéru. Vďaka tomuto nekomplikovanému vzhľadu sa takýto nábytok ľahko zmestí do mnohých súborov.
 2. Kruhové posuvné tabuľky nemajú uhlové prvky, čo indikuje bezpodmienečnú bezpečnosť ich dizajnu. Najmä relevantné podobné výrobky v bývaní, kde žijú malé deti.
 3. Mnohí ľudia sa zmenia na pohodlný okrúhly stôl av rozloženom stave sa môže zvýšiť ich počet.
 4. Produkty s kruhovými a oválnymi doskami sami sú pohodlnejšie a pohodlnejšie použiť kvôli neprítomnosti ostrých rohov.
 5. Nie je možné poznamenať, že relevantnosť posuvných mechanizmov v takom nábytku. V zloženom stave sa tabuľka môže zdať veľmi miniatúra a ľahko sa zmestí aj vo veľmi malej miestnosti. Stojí to však za to dekompresiu, a priestranný tabletop sa otvorí pred ktorým nebude môcť nie menej ako 5 ľudí.

Z takéhoto nábytku nie sú žiadne vážne chyby. Stojí však za zmienku, že posuvné štruktúry často zlyhajú alebo prestanú pracovať správne. Toto pravidlo sa to deje s lacnými štruktúrami, nie najvyššia kvalita.

Modely

Existuje niekoľko odrôd kruhových posuvných stolov. Mali by ste ich spoznať bližšie.

 • Existujú výrobky, v ktorých sa šíri pult s pomocou dvoch polovičiek. Musia byť oneskorené v rôznych smeroch a nasadiť extra drevenú dosku umiestnené v expante. V dôsledku týchto nekomplikovaných akcií sa ukáže veľmi pohodlný oválny jedálenský stôl. Podobné konštrukčné transformátory sú najčastejšie vyrobené z dreva (tu tiež zahŕňajú MDF alebo LDSP). O niečo menej často spĺňajú módne sklenené vzory.

 • Nie menej populárne dnes Tabuľkové knihy. Podobne ako predchádzajúca verzia, pozostávajú z dvoch hlavnej polovice. Jeden z nich sa ľahko rozvíja a tvorí dve zrkadlové zaoblené povrchy, do jednej priestrannej pracovnej dosky. Popularita knižných transformátorov je spôsobená jednoduchosťou prevádzky a dlhej životnosti.

 • Kompaktné sú špeciálne návrhy s zníženými posuvnými údajmi. Takéto systémy sú k dispozícii nielen v okruhu, ale aj uhlové (štvorcové a obdĺžnikové) tabuľky. Závesné prvky nábytku je možné ľahko rozložiť a fixovať inštaláciou na ďalšie nohy pomocou špeciálneho príslušenstva.

Kruhové posuvné tabuľky a podpore typu.

 • Najbežnejšie sú produkty na štyroch nohách.
 • Druhý najobľúbenejší je dizajny statívu.
 • Na jednej nohe sa môžu zdať menej trvalo udržateľných výrobkov, ale vysoko kvalitných výrobcov produkujú spoľahlivé a perzistentné možnosti.
 • Korene na kolesách sú najčastejšie vybavené konferenčnými stolmi, ktoré spravidla pobyt v obývacej izbe v blízkosti mierneho rohu.

Materiál

Moderné posuvné tabuľky s elegantnou kolesovou doskou sú vyrobené z nasledujúcich typov materiálov.

 • Drevo. Takéto modely sú oprávnene uznané ako najvyššia kvalita, životné prostredie a krásne. Výroba nábytku využíva takéto skaly, ako je dub, javor, borovica, breza, buk, Gevent, Alder a matica. Najkrajšie a odolné sú dubové produkty, ale sú dosť drahé. Ak chcete uložiť, potom sa pozrite na nábytok z borovice alebo breza. Výber tabuľky z poľa, Treba mať na pamäti, že bude potrebovať pravidelnú a zodpovednú starostlivosť. Z času na čas bude musieť materiál zvládnuť ochrannými impregnáciami, takže nie je suchý a havarovaný.

 • LDSP, MDF. Nábytok z takýchto materiálov je omnoho lacnejší ako drevené možnosti a je rovnaký odolný a odolný voči opotrebeniu. Avšak tabuľky z MDF alebo DSP vyzerajú jednoduché a obyčajné. Okrem toho, v zložení LDSP, existujú nebezpečné formaldehydové živice, ktoré vyžarujú látky vo vzduchu nebezpečné pre zdravie domácností. Ak chcete poškodiť telo, odporúča sa vybrať produkty z LDSP triedy „E-1“ alebo dýhované modely.

 • Sklo. Sklenené výrobky vyzerajú najmä štýlové a moderné. Odporúča sa kúpiť kvalitné a silné štruktúry z Kaletentnych surovín. Vlastnosti takéhoto materiálu však nie sú úplne oslobodené majiteľom z jemného manipulácie vo vzťahu k stolu, ako si môžete rozbiť absolútne akýkoľvek typ skla.

Rozmery

Priemer okrúhleho stola v 90 cm je vhodný na umiestnenie dvoch ľudí. Avšak, ak to rozložíte, potom pre neho bude môcť sedieť a viac ľudí. Pre umiestnenie 3-4 ľudí bude ideálna možnosť v 110 cm. Westded je model s veľkosťou 100-120 cm. Takýto rozmer je vhodný pre priestrannejšiu kuchyňu alebo obývaciu izbu. Ak máte kompaktnú izbu, je lepšie kúpiť miniatúrne posuvné štruktúry s stolom s priemerom 70-80 cm.

Farba

Pozornosť by sa mala venovať niekoľkým populárnym farbám, ktoré sú dnes vypracované vysoko kvalitné a krásny nábytok.

 • Klasické čiernobiele farby. Vyzerajú veľkolepé ako na rozdiel a podobne ako interiér. Hlavnou vecou nie je urobiť súbor, v ktorom je takýto nábytok trochu so spoločným pozadím.
 • Prírodné farby. Prírodné odtiene prírodného dreva nikdy nevychádzajú z módy. Nábytok Takýto dizajn je schopný transformovať interiér a aby bol viac pohostinných. Zvlášť stojí za zvýraznenie tabuliek tieňa wenge, orech, dub a mahagón.
 • Svetlé farby. Okrúhle tabuľky nasýtených odtieňov budú vyzerať harmonické na neutrálnom pozadí. Nepreťažujte interiér s jasnými farbami, inak to bude nepríjemné.

Formulár

Elegantné stoly bez uhlových komponentov môžu mať kruhovú alebo polkruhovú a oválnu dosku. Buďte opatrní, zdvihnite taký malý izbový nábytok. V takýchto podmienkach môže ťažkopádny model vizuálne skresliť usporiadanie a urobiť ho ešte bližšie.

Štýl

Okrúhly stôl bude vyzerať organicky v nasledujúcich štýloch.

 • Klasický. Pre takýto interiér je vhodný stručný drevený model, nestratí sa mnohými dekoratívnymi prvkami.
 • Minimalizmus. Pre minimalistický súbor stojí za to zvoliť najjednoduchšie monochromatické inštancie. Ako tabuľka bude stručne, tým lepšie sa zmestí do situácie.
 • High Tech. V týchto moderných interiérov nájde svoje miesto sklo stôl alebo drevený monofónny model čiernej alebo bielej farby.
 • Krajina. Štýl krajiny je tiež ideálny pre jednoduchý drevený stôl. To môže byť neošetrené a neinknuté.
 • Provence. Pre olivový štýl je tiež potrebné si vybrať tabuľky z ľahkého dreva.

Dekor

Kruhový posuvný stôl môže byť zdobený rôznymi prvkami.

 • Vyrezávané vložky;
 • Odľahčovacie ozdoby;
 • Umelo staršie povrchy;
 • Kovové časti;
 • Luxusné pozlátenie;
 • Aplikácia decoupage;
 • Patentovanie.

Dizajn

Kruhový posuvný stôl bude vyzerať organicky v širokej škále izieb, či už ide o kuchyňu alebo obývaciu izbu. Farba a štýlový dizajn tohto nábytku sa musí zhodovať s hlavným súborom, aby bol harmonický a dokončený. Ak ste si kúpili svetlý stôl a dajte ho do tej istej svetlej miestnosti, súbor bude musieť poraziť s jasnými defilmi (vázy, vankúše, čalúnenie a podobne). Je to potrebné, aby sa interiérový dizajn nezdalo príliš „žiarivý“ a nezrezal oči svojej belosti. S tmavými kombináciami je prípad podobný. Nevytvárajte zlúčenie interiérov.

Ak si vyzdvihnete stôl pre obývaciu izbu, odporúča sa odporučiť z štýlu zvyšku nábytku v miestnosti. Napríklad, ak je tu stena so sluhom v hale, potom musí byť okrúhly stôl zvolený v podobnej farbe a kučeravému dizajnu.

Ako si vybrať?

Vyberte kruhový stôl nasleduje v súlade s nasledujúcimi kritériami.

 • Materiál. Je lepšie kúpiť nábytok z dreva, ale stojí drahé. Alternatívou môže byť model z MDF, LDSP alebo skla.
 • Kvalita dizajnu. Všetky položky musia byť bezpečne stanovené. Z nábytku by nemal prísť z krému alebo chrumkavých zvukov. Pred zakúpením skontrolujte posuvný mechanizmus. Musí dokonale pracovať.
 • Dizajn. Vonkajší dizajn okrúhleho stola musí pristupovať k hlavnému interiéru a farbe a štýlu.
 • Výrobca. Kontaktujte nás len na populárnych a osvedčených výrobcov, aby ste neprešli na tovar s nízkym stupňom.

Slávne výrobcovia a recenzie

Vynikajúce výrobky z Gevei, Rattan a Wenge vydáva Malajzia. Spravidla sú spotrebitelia spokojní s takýmito výrobkami a poznamenali jeho odolnosť proti opotrebeniu, ktorý zostáva aj po mnohých rokoch.

Krásne a vysoko kvalitné okrúhle stoly produkujú talianske značky Bisazza, Accademy a Morelato. Kupujúci prichádzajú potešiť z drevených a sklenených výrobkov týchto značiek. Na rozrušenie spotrebiteľa môže zvýrazniť niektoré modely.

Krásny a laconický nábytok z skle a dreva ponúka ruský výrobca „Pisline“. Jeho rozsah je ohľadom na jeho rozmanitosť. Ľudia oslavujú cenovo dostupné ceny pre vysoko kvalitné okrúhle stoly, ako aj veľký výber ich odtieňov.

Moderné príklady a štýlové možnosti

Sklenený posuvný stôl by mal byť umiestnený v moderných interiérových štýloch. Ak chcete zvýrazniť svoj módny vzhľad, môžete použiť kovové stoličky s kontrastnými sedadlami bielej alebo čiernej.

V útulných súboroch typu Provence môže byť tabuľka doplnená obrusom pastelových tónov v kvete. Môžete dať nábytok so špeciálnym kúzlom pomocou drevených stoličiek rôznych farieb.

Tmavý veľký stôl na kovovej podpery bude vyzerať elegantné v interiéri kombinácii sklenených a drevených materiálov. Okolo takýchto výrobkov ľahkých stoličiek s kovovými tenkými rámami.

O tom, ako umiestniť okrúhly stôl v rôznych možnostiach interiéru, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár