Ako si vybrať písací stôl?

Hlavná aplikácia písania bola pridelená v obchodnej kancelárskej sfére, kde slúžil ako individuálne pracovisko. V modernom interiéri sa čoraz viac začal byť nahradený počítačovým stolom, tajomstvom, konzolou alebo inými pracovnými povrchmi. Klasická verzia tohto objektu nábytku je však stále v dopyte po detských izbách a domácich pracovných kanceláriách.

Názory

S rozvojom interiéru a vzniku nových moderných materiálov sa písací stôl začal pozerať novým spôsobom. Teraz môže byť nielen pracovná verzia, ale aj významná časť interiéru v každej miestnosti. Napríklad modely z prírodného dreva poľa budú organicky zmenené aj v obývacej izbe s najviac elegantným interiérom.

A nemusí byť klasická verzia tabuľky – môže to tiež nahradiť elegantnejšie a malé predsedníctvo.

Predpokladá sa, že ergonomicky najvýhodnejší model písomnej tabuľky – roh. S minimálnymi nákladmi na okolitý priestor ukazuje úplne veľkú oblasť pracovného povrchu. Takýto dizajn môžete nainštalovať v každom rohu miestnosti, najmä ak je model vyrobený s podsvietením, ale spravidla je umiestnenie okna je vhodnejšie. S touto voľbou môže byť tabier doplnená policami, boxmi, skrinkami, ktoré môžu byť zahrnuté alebo zakúpené samostatne.

Dvojitý dizajn tabuľky je dobrým riešením, ak potrebujete vybaviť pracovisko pre dvoch ľudí minimálne voľného miesta. Dvojitá doska môže byť vybavená dvoma pohovkami so zásuvkami, a môžete si to zariadiť tam, kde je voľné miesto – niekedy môžu slúžiť aj malý výklenok medzi stenami.

Klasický písací stôl pre kanceláriu má štyri podporné nohy alebo dve masívne stojany, na ktorých je pracovný povrch umiestnený vyššie. Stôl takýchto návrhov môže dosiahnuť dĺžku až 2 metre a viac, často je vyrobené zrejmé vo ​​forme malého stola pre prijímanie návštevníkov, a bude vykonaná v rovnakom štýle ako hlavná tabuľka. Medzi podpornými prvkami celého dizajnu – či je to gauč alebo nohy, existuje voľný priestor pre nastavenie.

Niekedy v tejto oblasti urobte špeciálnu podložku s miernym sklonom na pohodlie.

Súčasné modely, Štýly vykonávania a materiály používané na výrobu písacích stolov pre školákov alebo študentov. Takéto modely môžu byť vykonávané z dreva, kovu, plastu. Buď ich kombinácia sa používa – napríklad stôl na kovových nohách s dreveným stolom. Môže byť doplnený so zatiahnuteľným stolom, pokrytým skrinkami, policami. Niektoré modely sú vyrobené s trestom umiestneným pod stolom – špeciálne zariadenie na ukladanie písaných doplnkov.

Pre detskú izbu vyvinuli výrobcovia nábytku zaujímavý dizajnový stôl v spojení s hrudníkom. Takýto model má veľmi malé námestie, ale vykonáva úlohu pracovného povrchu a miesta na skladovanie vecí dieťaťa.

Kombinácia písomnej tabuľky s nadstavovanými policami, skrinkami, boxu vytvára druh modulárneho komplexu, pohodlné pre prácu a skladovanie potrebného príslušenstva. Tento modul sa vykonáva v jednom štýle a veľmi kompaktnom. Často sa používa tam, kde je potrebné umiestniť počítačový systém v kombinácii s pracoviskom.

Dizajnéri nábytku Ročne vytvárajú čoraz atraktívnejšie nové vzory písacích stolov s využitím moderných materiálov a zaujímavých návrhov.

Materiál

Je to názor, že materiál tabuľky charakterizuje stav toho, ktorý by ich užíva, okrem toho táto voľba ovplyvňuje cenu výrobku a jeho prevádzkové obdobie. Hlavnými materiálmi na výrobu písomnej tabuľky sa tradične považujú za rad prírodných drevo alebo výrobkov na spracovanie dreva – drevotriesková drevotriesková doska, MDF. V modernej izbe je často možné vidieť sklenené dosky ovplyvňujúce predstavivosť svojím pôvodným pohľadom.

Takýto stôl môže byť zostavený na kovovom ráme alebo sa vykonávať úplne zo skla.

Materiály na spracovanie dreva majú nízke náklady, na takom nábytkových doskách sú umiestnené z dyhy prírodného dreva, napríklad sonoma dubov alebo jeho bielenej verzie. Model tabuľky je získaný reprezentatívny a pôsobivý. Dýhová vytvára vizuálny efekt prirodzeného radu dreva, hoci je tu taký nábytok niekoľkokrát lacnejší.

Prečítajte si viac  Káva stoly v rôznych štýloch

Ochranný povlak vo forme laminácie pred polyvinylchloridom (PVC) sa používa na výrobu tabuliek v detskej izbe alebo pri výrobe nábytku v moderných štýloch, high-tech, minimalizmus. Takéto možnosti majú vysokú odolnosť voči vlhkosti, nevyžadujú osobitnú starostlivosť, ľahko čistenú detergentmi, majú dlhú životnosť. Tabletop pokrytý PVC vrstvou nie je hrozné čipy a škrabance, nebudú žiadne stopy z horúceho pohára a rozliatej vody. Ochranná laminácia pomerne často napodobňuje rôzne druhy dreva a vizuálne vyzerá, že nie sú horšie ako jeho analógy z prirodzeného poľa. Pozrite sa, čo je stôl s povlakom napodobňuje popol shimo.

Najprestížnejšie a drahé tradične zvážiť tabuľky z drahých plemien stromov – dub, orech, popol, buk, karelian breza, ako aj ihličnaté plemená – smrek a borovice. Tento nábytok sa vykonáva pre tuhé štátne inštitúcie, kancelárie, majú v elegantných apartmánoch veľkých súkromných budov. Písací stôl tejto úrovne hovorí o vysokom postavení svojho hostiteľa. Pred niekoľkými desaťročiami, takéto interiérové ​​predmety stáli v skrinkách úradníkov a boli pokryté zelenou látkou, čím sa vytvoril dojem z dôležitosti a založenia celej veci, ktorá sa udiala okolo nich.

Takáto tabuľka môže byť považovaná za skutočnú prácu umenia, je často zdobená rezbármi alebo reliéfnými prvkami. Termín jeho služby je pomerne dlhý a často sa prenáša z jedného vlastníka do druhého.

Rozmery

Rozmery tabuľky závisia nielen na jej funkčnom účele. Úloha zohráva materiál, z ktorého je vyrobený a miesto, kde má byť umiestnený. Klasický štandard má dĺžku tabletop 120 cm a jeho šírka musí byť najmenej 60 cm. Moderné modely však môžu byť neštandardné, vykonané v akomkoľvek pomere a rozmeroch.

Napríklad veľký stôl s masívnymi bodmi podpery môže byť v dĺžke viac ako 2 metre. Možnosti pre modely zabudované do Windows, niekedy dosiahnuť 3 metrov dĺžky.

Dlhá pult je vhodná, pretože môže byť umiestnená na dodatočnom doplnkoch z políc alebo skriniek.

Tabuľka môže byť široká, od 60 cm a viac alebo úzky, až do 30 cm. Široké modely majú často kučeravý výrez alebo neštandardný formulár. Úzke tabuľky sa nachádzajú v obmedzenom priestore, čo ich dopĺňajú smerom nahor.

Výška písomnej tabuľky v štandardnej verzii sa pohybuje od 77 do 80 cm. Vysoká osoba sa bude cítiť únava na dlhú prácu pri stole, a dieťa bude musieť vysoko zdvihnúť ruky. Preto je nábytok pre školákov s prihliadnutím na ich rast a spravidla majú moderné modely možnosť nastaviť výšku stola.

Výroba nábytku má dnes možnosť vyrábať písomné tabuľky podľa vášho individuálneho poriadku na týchto veľkostiach, ktoré budú vhodné na prácu s vaším rastom.

Farba

Vzhľad tabuľky môže byť harmonizovaný so zvyškom nábytku v miestnosti alebo naopak, aby sa stal protikladným miestom prilákaním pozornosti. Farba závisí od materiálu, ktorý sa používa na jeho výrobu. Prirodzený rad dreva bude mať farbu, ktorá je neoddeliteľnou plemenou z dreva, z ktorej tento nábytok bude vyrobený – dub, orech, karelian breza, popol a ďalšie. Polyvinylchloridový povlak, ktorý laminovaný nábytok dosky z drevotrieskovej dosky, môže napodobňovať drevené vlákna a majú veľmi rôznorodú škálu farieb – ľahký orech, čerešňa Oxford, dub Ferrara čierna a hnedá, červená, modrá, ružová, béžová, farba.

Rôzne farby môžu byť navzájom kombinované v detailoch povrchovej úpravy alebo celých čísel dizajnu.

Formulár

Tradične má stôl obdĺžnikový formulár, ale moderné modely tiež naznačujú ďalšie možnosti:

 • Rohový formulár Tabuľka dokonale vykonáva svoju funkciu pracovného povrchu, pričom zaberá minimálny priestor. Takéto nábytkové predmety vyzerajú štýlovo, nie odpustiť a umožniť vám dopĺňať dizajn vo forme regálov, doplnkov, boxov;

 • Ovál. Absencia ostrých rohov robí oválny model pohodlného a ergonomického. Ľahko sa hodí do okolitého priestoru, bez toho, aby ste ho stratili. Takýto nábytok vždy priťahuje pozornosť a harmonicky dopĺňa akýkoľvek interiér;

 • Stolový tajomstvo. Zabudli ste niekoľko desaťročí, model opäť získava bývalú popularitu. V súčasnosti sa takáto tabuľka vykonáva v rôznych variantoch: imitácia pod starovekom, v štýle minimalizmu, vo forme bloku s nadstavbami. Tajomník vyzerá celkom nezvyčajné a pôsobivé, stáva sa centrom interiérového zloženia miestnosti, kde sa nachádza;

 • Stolička. Kombinácia dosky s hrudníkom robí kompaktný a zároveň multifunkčný. Typicky sa tento dizajn vykonáva v malých rozmeroch a ľahko sa ocituje miesto aj v malých miestnostiach v veľkosti priestorov, pričom prináša starožitný trend v interiéri s jeho prítomnosťou.

Prečítajte si viac  Módne skrine v interiéri

Tvar stočiaca je do značnej miery závislý a na aký účel je určený pre. Takže, ak to funguje s výkresmi, budete potrebovať široký a dlhý stôl. Ak je model vybraný pre školák alebo študenta – to môže byť menšie, ale s nadstavbami vo forme regálov, boxov. V prípade, že sa dizajn používa ako dekoratívna interiérová časť – jeho veľkosť a tvar je vybraný na základe štýlu celkového dizajnu miestnosti.

Dizajn

Tradične má stôl štyri podporné body a horizontálnu dosku, ktorá je pripojená k týmto podperam. Dizajnéri však často ustúpia z tohto triviálneho modelu, v dôsledku čoho získame originálne návrhy:

 • Stena. Tento model má montáž na stenu a bod nosiča, ktorý môže byť vyrobený vo forme konzol alebo vonkajšieho skladacieho zastavenia. Existujú možnosti, keď je celý dizajn tabuľky spolu s ďalšími policami jediný dizajn, úplne upevnený na stenu a nie v kontakte s podlahou;

 • Tabuľkový transformátor. Konštruktívny model môže obsahovať rôzne možnosti, ktorých podstata je, že všetky časti sú zhromažďované kompaktné, transformované na malú tabuľku veľkostí. V rozšírenej verzii sa úžitková pracovná plocha tohto dizajnu zvyšuje niekoľkokrát;

 • Stolička – Nevyhnutná možnosť pre rastúce dieťa, ktoré študuje v škole, a neskôr rovnaký nábytok môže použiť študenta na prácu na výkresoch. Konštrukcia modelu poskytuje zmenu vo výške hornej časti tabuľky, jeho uhol sklonu, je tiež možné nastaviť výšku tabuľky.

Pri výbere konštrukcie tabuľky sa zameriavajú na jeho funkčné vlastnosti, rozmery a rozmery priestoru prideleného na jeho umiestnenie.

Štýl

Štýl písacieho stola závisí najmä od štýlu miestnosti, v ktorom sa bude nachádzať.

 1. Prísny klasicizmus zahŕňa jednoduchý dizajnový model s rovným stolom top a spoľahlivé podpory pre ňu.
 2. Štýly baroky alebo ampír Nechajte zakrivenú reliéf nosných nôh, vyrezávaný dizajn, použitie maľby alebo pozlátenia.
 3. HIGH TECH STYLE znamená stručnosť formulárov a jednoduchosť detailov. Často môžu byť takéto tabuľky doplnené vložkami so zrkadlom alebo kovom.
 4. Jednoduchý olivový štýl Umožňuje nejednotené formy obdĺžnikových dosiek, doplnené skrinkami a policami.

Dekor

Desktoping Tabuľka s ďalšími prvkami sa vykonáva na základe konceptu spoločného štýlu. Vo forme dekorácií môže byť použitá reliéf spojovacie vlákno, dodatky z masívnych stĺpcov s pilastermi. Je možné, že ochrana bude zdobená okrasnou maľbou alebo vzorom. Buď to bude len lesklá vrchná vrstva aplikovaná na drevotriesky nábytku a napodobňovanie prírodného dreva. To všetko závisí od účelu nábytku a okolia interiéru.

V nasledujúcom videu – tabuľke ako umenie.

Krásne návrhy

Jedinečné interiérové ​​kompozície, ktoré si môžete vytvoriť, užívajte si nejaké nápady na vzorky.

Pozrite sa na tento pôvodný starožitný stôl – vytvára špeciálne kúzlo a je centrom pozornosti medzi ostatnými interiérovými položkami.

Úzka a často dosť dlhá pult, nazývaná konzola, sa môže stať elegantným pridávaním v dizajne obývacej izby.

Často môže byť základom písacieho rámca základom písomnej tabuľky a stola je vyrobená zo skla, mramoru alebo dole dreva.

Prečítajte si viac  Puchy na nohách: odrody a tipy na výber

V modernom interiéri môžete často vidieť prílohu písacieho stola so skladacou časťou.

Ako si vybrať tabuľku?

Pri výbere písomnej tabuľky sú dôležité parametre svoje vymenovanie a ergonómia. Ak chcete pracovať, bolo vhodné pre takýto dizajn na dlhú dobu, musí byť pohodlný a zodpovedá ľudskému rastu.

Pre školáku alebo študenta vyberte možnosť nastaviteľnú výšku a uhol tabletu naklonenia. Ak sú rozmery miestnosti malé, ergonomický model môže byť vo forme skladacieho transformátora, kde rotačný mechanizmus poskytuje zvýšenie užitočnej plochy pracovného povrchu.

Venujte pozornosť ďalším prvkom – veľmi pohodlné stojany so zásuvkami na kolesách, ktoré môžu byť umiestnené v blízkosti stola a pod ním. Ak existuje potreba dvoch pracovných miest, stôl môže byť duálny a umiestnený pozdĺž okna alebo v výkriku medzi stenami. Tí, ktorí používajú takýto nábytok na prácu s výkresmi, budú vhodné pre možnosť s posuvným systémom, ktorý umožňuje tabuľku, ak je to potrebné v podrobnej forme.

Pre notebooku nemá zmysel kúpiť veľký stôl – je celkom vhodný pre konzolový stôl alebo malý prívesok.

Výhody a nevýhody

Návrhy písacích tabuliek sa rozlišujú odrodou, ale každý model má svoje výhody a nevýhody, aby vyhodnotili, že vzhľadom na vymenovanie každého modelu.

 1. Pozastavená možnosť zaberá malý priestor vo vesmíre, ale nemôže byť veľký a široký, čo ho obmedzuje funkčnými parametrami.
 2. Model zabudovaný do nábytkového modulu v kombinácii s celým dizajnom, ale táto tabuľka nie je nemožná používať mimo dizajnu, pretože je často monolitický.
 3. Transformátory pomerne zložité v zostave, napriek popisu a oprávnená dodatočná tabuľka je oveľa pohodlnejšia ako masívny pevný analógový.

Nákup Nábytok, musíte myslieť vopred vopred nielen tam, kde sa bude nachádzať, ale a kde pre vás odstráni všetky potrebné príslušenstvo. Preto je výhodné, aby modely s policami, ktoré budú dopĺňať do tabuľky alebo pripevnené oddelene od nej.

Slávne výrobcovia a recenzie

Podľa ratingov nákupu dopytu a spätnej väzby o obchodných organizáciách, najviac autoritatívny výrobcovia nábytku písacích stolov sú:

 • OLYMP Nábytok„. Spoločnosť z Ruska produkuje vysoko kvalitné a silné modely tabuliek v širokom rozsahu;

 • Vodca„. Uvoľňuje návrhy pre školákov a študentov, rozsah sortimentu obsahuje klasické možnosti a moderné modely so šikmými rovinami;

 • Interiéry Asnaghi – Elite písanie tabuliek z Talianska. Modely sa vyznačujú vynikajúcim dizajnom a vysoko kvalitnou prácou. Materiál na výrobu je prirodzený strom;

 • Woka – Táto značka zavádza rôzne modely skupiny Rakúsko;

 • Ikea – Mark so svetovými slávami prináša pôvodný dizajn na trhu nábytku pre jednoduchosť výkonu a vysoko kvalitných písacích tabuliek rôznych návrhov.

Produkty týchto výrobcov sú distribuované prostredníctvom obchodných sietí v Rusku a môžu sa tiež kúpiť prostredníctvom internetových obchodov na katalógoch s dodávkou do domu.

Štýlové príklady a možnosti

Moderný domáci nábytok umožňuje písomnú tabuľku širokej škály foriem a stretnutí. Teraz sa jej funkcie stali oveľa širšie ako pred niekoľkými desaťročiami. Tento nábytok môže byť inštalovaný nielen v kancelárii alebo v školskej miestnosti – nezvyčajné možnosti stola nájde miesto v spálni, obývacia izba, dokonca môžu byť vybavené útulným rohom na balkóne.

Je veľmi zaujímavé pozrieť sa na modely desktopov umiestnených v blízkosti systému Windows, a niekedy ho nahrádzať.

Všeobecne platí, že tabuľka v okne je najviac optimálnym riešením. Denné svetlo je priaznivé na nervovom systéme a umožňuje použitie prirodzeného osvetlenia, šetriť elektrinu.

Písací stôl môže vykonávať rôzne funkcie, a dizajnérske riešenia niekedy prichádzajú na najočakávanejšie.

Moderný alebo napodobňujúci starobylý model písací stôl sa stal spoločným detailom v interiéri. Dnes je jeho použitie dosť odôvodnené a vhodné v akejkoľvek miestnosti rezidenčného alebo kancelárskeho typu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: