Ako si vybrať stoličku nastaviteľný?

Pre dospelých a deti trávia veľa času na stole alebo stole, je veľmi dôležité zachovať výkon. Pohodlná a pohodlná pozícia poskytuje nastaviteľné stoličky.

Aké druhy existujú?

Deti aj dospelí môžu byť použité stoličky s výťahmi. Povrchové a zadné povrchy môžu byť obyčajné alebo ortopedické, zodpovedajúce tvar tela.

Ortopedické modely môžu mať takéto konfigurácie:

 • Valce pre bedrá a boky;
 • Podrúčky;
 • Opierky hlavy (so zmenou uhla sklonu);
 • Nohy (predné alebo obežné), čo umožňuje zlepšiť krvný obeh. Môžu byť tiež skladané alebo stacionárne);
 • So zastávkami pre nohy a kolená (vizuálne takéto modely vyzerajú nie veľmi pohodlné, ale umožňujú vám redistribuovať zaťaženie z chrbta na nohy);
 • Štruktúrované operadlo (uľahčuje bremeno na chrbtici).

V závislosti od mechanizmu zdvíhania alebo zostupu sa rozlišujú tieto typy.

 • S režimom manuálneho ovládania:
  • Skrutka – Najjednoduchšia možnosť. Výšku môžete zmeniť, len otáčať sedadlo: proti smeru hodinových ručičiek na zdvíhanie a v smere hodinových ručičiek. Prakticky sa nepoužíva, pretože existuje viac moderných a pohodlných možností.
  • Rýchlosť – Keď sa posedenie a chrbtové lietadlá pohybujú pozdĺž základne a zabezpečte špeciálne zámky. Takéto mechanizmy sú zvyčajne vybavené detskými stolmi, kde nastavenie ide ako dieťa rastie.

 • Poloautomatický (s gazliftom) – to sú systémy, v ktorých je zmena vo výške riadená pákou. Je potrebné kliknúť na to a mechanizmus bude fungovať.
 • Automatický. Vstavaný valcový valcový valci s plynom uvádza tlakový piest. Plynové stláčanie pružiny a umožňuje, aby sa sedadlo pohybovať. Hladkosť pohybu závisí od tlmiča nárazov. Lepšie, ak je to kovové, nie plastové.
 • Transformátory. Taká stolička môže byť otočná, s nastaviteľným naklápaním a zmenou vzdialenosti od predného okraja sedadla k zadnej časti. Sú vhodné pre všetkých ľudí, ktorí strávia na počítači viac ako tri hodiny denne.

Materiál

Najprirodzenejšie, šetrné k životnému prostrediu, a preto vhodné aj pre deti detí je strom. Lepšie, ak sa použijú viac pevných stromov, takže produkt bude silnejší. Okrem toho sú pre textúru lepšie viditeľné. Aby sa strom nezobrazil a praskloval, uchovávajte podobný produkt od vykurovacích zariadení a zdrojov vlhkosti. Okrem toho, strom vyžaduje osobitnú starostlivosť a spracovanie.

Moderné stoličky sú úplne vyrobené z jedného materiálu úplne, pretože takéto modely budú menej trvanlivé. Okrem toho má každý materiál vlastné vlastnosti spracovania. Zvyčajne je rámec vyrobený z kovu alebo plastu s kovovým profilom vo vnútri, menej často – z preglejky. Lepšie, ak sú podpery tiež čiastočne alebo úplne kovové. Kov a plasty sa ľahko čistia, sú odolné voči vlhkosti. Hlavnou vecou je venovať pozornosť hrúbke rámu. Nemusí sa ohýbať.

V závislosti od množstva plniva sa rozlišujú tieto typy stoličiek:

 • Mäkké;
 • Poloiform;
 • Tvrdý.

Ako plnivo môžu byť použité ako lacnejšia pena alebo plsť a drahšia polyuretánová pena (je to pružnejšia, menej a deformovaná).

Pre čalúnenie používajú inú hmotu:

 • Textil (mikrovlákna, sieťová tkanina, akryl, polyester). Tkaniny odolné voči opotrebeniu a priedušnému. Najčastejšie sa používajú na deťové modely.
 • Koža. Líši vysoké náklady, odolné voči deformácii, opotrebeniu a znečisteniu.
 • Umelá koža (vinyl). Horší ako jeho prirodzený analóg, menej trvanlivý, nenecháva vzduch.

Rozmery

Priemerná výška sedadiel pre dospelého je od 45 do 50 cm, nosný povrch chrbta – aspoň 32 cm, šírka je najmenej 38 cm.

Priečnym parametrom roviny sedadla môžu byť:

 • Úzky – až 50 cm;
 • Priemerne – od 50 do 60 cm;
 • Široký – od 60 cm.

Pozdĺžne parametre sú nasledovné:

 • Malé – od 50 do 60 cm;
 • Priemer – od 60 do 70 cm;
 • Hlboko – od 70 cm.

Nastavením výšky sedadla pre deti, môžete sa riadiť nasledovnou tabuľkou:

Rast

Výška

70-79

šestnásť

80-89

dvadsať

90-99

24

100-109

28

110-119

32

120-129

35

130-139

38

Výška zadnej časti dieťaťa musí byť až do stredu čepelí. Pre dospievajúci, môžete použiť parametre dospelých. Samozrejme, Treba mať na pamäti, že všetci ľudia sú individuálni, a proporcie tela sú rôzne: Niekto má dlhšie trup, niekto má nohy. Preto je potrebné vybrať nábytok na dlhé a nepretržité použitie v súlade s vašou postavou. Bude lepšie pred nákupom, aby zmerali všetky parametre osoby na sedenie.

Farba

Po prvé, akýkoľvek nábytok sa musí priblížiť k interiéru miestnosti, kancelárie, kancelárie, inštitúcií. Ak už predseda zakúpil ako darček alebo poskytol zamestnávateľ, jeho farba je možné zmeniť, iba chrliť prípad, nahradenie čalúnenia alebo prehrávaním s vhodnými farbami. Ak výberový proces ešte nie je dokončený, stojí za to premýšľať o tom, ako to bude vyzerať.

Model a farebný riadok naozaj obrovský. Môže to byť monofónne aj farebné možnosti. Ale nie všetky myšlienky môžu byť realizované v živote, rovnako závisí od materiálov. Drevené povrchy môžu byť prírodné odtiene, maľované alebo patinované. Ich paleta je trochu obmedzená. Kov môže byť natretý alebo chróm, s brilantným alebo matným povrchom, farebný roztok v tomto prípade je obmedzený výberom farby.

Plastové – pohodlnejší materiál na spracovanie a maľovanie. Výrobky z neho môžu mať rôzne tvary, farby a textúry. Modely, v ktorých sú dve alebo tri farby kombinované s najväčšou požiadavkou.

Dekor

Dekorácie môžu slúžiť ako hlavné zložky kresla a jeho extra, napríklad koberec, ak model na kolesách alebo kryt. Chrbát môže mať rôzne tvary – oválne, lichobežníkové, obdĺžnikové alebo iné ľubovoľné. Pôvodný formulár a tiež kontrastná farba, nie je vhodná pre ergonomické modely, ale stanú sa svetlým prvkom interiéru. Pre školské, lakťové opierky nie sú potrebné, ale ak sa vykonáva na počítači, sú jednoducho potrebné. Lakťové opierky môžu byť rôzneho tvaru a upevniť späť aj sedadlá.

Stolička môže mať jednu podporu alebo dve (v závislosti od metódy nastavenia výšky). Môžu byť kontrastovať so zvyškom jednotiek alebo sa zhodujú s farbou. Ak existuje veľa brilantných povrchov v miestnosti dekor, potom môže byť podpora lesklá. Kríž (ako sa zdvihol, s piatimi lúčmi) môže byť tiež kontrastovať. Drevené modely môžu byť zdobené vyrezávanými detailmi, dekoratívne obklady s ozdobou zakrivených podperov.

Ďalšou dekoráciou môže byť čalúnenie. Môže to byť monofónny, so vzorom (napríklad zobrazujúci váš obľúbený hrdina z karikatúry alebo filmu). Späť môže byť plne pokrytá textíliou s objemovými predmetmi vo forme zvieraťa.

Dizajn

V porovnaní s stoličkami regulovanými vo výške, vďaka ich dizajnovým funkciám je ťažké prísť s niektorými originálnymi riešeniami. Novelties však neprestávajú udivovať. Ak model vyzerá neobvyklý, neznamená to, že je to nepríjemné sedieť. Naopak, stoličky na koleno účinne odstránia zaťaženie z chrbtice a niektoré originálne modely môžu byť použité od narodenia do dospievania. Predseda s impozantným komplexným mechanizmom bude vyzerať skvele v interiéri, kde sa používajú najnovšie technické inovácie. Svetlé, elegantné, kompaktné stoličky bude mať centrálne miesto v modernom interiéri. Odvážne možnosti budú vyhovovať nielen pre dom, ale aj na rozklad situácie v kancelárii.

Hojnosť dekoratívnych prvkov, prírodných materiálov a diskrétne farby v kombinácii s modernými spúšťacími systémami sú vhodné pre priestory vyrobené v klasickom štýle.

Ako si vybrať pre deti

Detské modely sa výrazne líšia od dospelých.

Pri výbere ich potrebujete zvážiť niekoľko nuans:

 • Prvá požiadavka na celý detský nábytok – trvanlivosť, spoľahlivosť svietidiel a bezpečnosť materiálov.
 • Pre deti je strana vhodná pre jednoduchú stoličku, zatiaľ čo pre školákov potrebujete najpohodlnejšiu a multifunkčnú stoličku a stôl.
 • Pristátie by malo byť správne: medzi stehnámi a shinmi – priamym uhlom, nohy sa stlačí na podlahu a chrbát – na chrbát. Najmladší školák by nemal byť lakťom (lakte by mali ležať na stole) a opierky hlavy (takže dieťa nie je sedením, leňom).

 • Nie je potrebné vybaviť stoličku prvého zrovnávača s komplexnými mechanizmami a valcami (swinging alebo kruh, dieťa bude rozptyľované), toto je možnosť staršieho veku.
 • Čalúnenie by malo byť priedušné. Aby ste uľahčili čistenie, môžete šiť alebo objednať odnímateľné kryty.
 • Samozrejme, v tomto prípade je dôležitý praktickosť, ale vidieť príjemné farby alebo kreslenie, dieťa začne vykonávať hodiny s veľkým potešením.
 • Napriek ich veku by sa malo dieťa zúčastňovať aj na procese voľby. Takže dieťa nebude len oceniť a chrániť nábytok, ale tiež cítiť ich význam.

Výhody a nevýhody

Takéto stoličky sa stali populárnymi kvôli ich výhodám:

 • Hlavnou výhodou oproti obyčajným stoličkám je, že môžu zmeniť svoje parametre a kvôli tomu, pohodlnejšie;
 • Rastúce modely ušetria peniaze a čas na výber iných modelov, ak sa dieťa pestuje;
 • Vďaka meniacim sa nadmorskej výške môže byť osoba akéhokoľvek rastu umiestnená na takejto stoličke;
 • Stolička upevnená v rôznych polohách umožní sedieť pri tabuľke rôznych výšky;
 • Umožnite vám udržať a udržať zdravie.

Nie sú bez nedostatkov:

 • Ak je kreslo určené na určité zaťaženie, nie je možné sedieť na ľudí s hmotnosťou presahujúcou maximálnu povolenú;
 • Modely s Gazliftom zakázané používať pri nízkych teplotách. Je potrebné určiť parametre a len potom sadnite a uistite sa, že sú pohodlné;
 • Modely s stupňovitým systémom umožňujú zvýšiť výšku určitého kroku, je to menej pohodlné ako kontinuálne zvýšenie.

Slávne výrobcovia a recenzie

Pri výbere „Triste“ stoličku alebo len pohodlnú kancelársku stoličku môžete kontaktovať svoju spätnú väzbu od priateľov alebo ich prečítať na špeciálnych stránkach. Malo by sa zvážiť niekoľko najobľúbenejších výrobcov. Všeobecne platí, že dobré recenzie dostali ochrannú známku „Byrokrat“. Kupujúci vyhovujú hodnote za peniaze, širokú škálu detských i dospelých stoličiek a súprav, dobrú prácu mechanizmov, svetlé farby. Malé sťažnosti spôsobené čalúnením. Niekde za pol alebo dva roky používania stratila koženka svoj vzhľad.

Výrobca „Demi“ má tiež veľa pozitívnej spätnej väzby. Užívatelia oslavujú pohodlie a ergonómiu rastúcich modelov, vysokej kvality, veľkej sortičky, jednoduchosť montáže všetkých produktov všeobecne. Medzi želaniami výrobca poznamenáva potrebu zahrnúť do balíka krytov.

Nie sú horšie ako vyššie, názory na značku Ikea. Zo mnou je tuhý chrbát a prítomnosť špeciálnej brzdy na kolesách. Avšak, pre niekoho to bude plus.

TCT NANOTEC Žiadne sťažnosti na používateľov, naopak, existujú ďalšie podrobnosti ako špeciálna rukoväť zo zadnej strany pre pohodlný pohyb a prítomnosť blokov. Avšak, ako stoličky Kettler, Jediná nevýhoda je veľká hmotnosť.

Séria „Shkolyarik“ Z továrne na nábytku „Absolútne“ Dostal som sa s mojou prirodzeninou (väčšinou všetky výrobky z prírodného dreva). Náklady na takýto nábytok sú však nadpriemerné.

Spoločnosť „Smartstool“ iba pozitívne reakcie, najmä model s prerozdeľovaním zaťaženia na nohách a kolenách.

Úspešné príklady a možnosti

 • V sérii ekonomickej triedy existujú aj modely so schopnosťou zmeniť výšku. Môžu byť použité ako školský nábytok alebo v iných detí.
 • Modely s jasným dizajnom bude stáť trochu drahšie, ale aj pohľad bude vhodné.
 • Predseda – „rustirist“ pre predškolákov bude vyhovovať všetkým bežným stolom alebo stolom.
 • Najznámejšie nastaviteľné modely stále zostávajú stoličky s GAZLIFT.

 • Možnosti s chrbtom vo forme zvieraťa nenecháva deti a dospelých ľahostajných.
 • Okrem toho si môžete vybrať čalúnenie s obrázkami svojich obľúbených hrdinov alebo len vhodným abstraktným vzorom.
 • Všetky druhy ortopedických modelov pomôžu ušetriť a zlepšiť zdravie v každom veku.

Ako správne vybrať stolicu, naučíte sa z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár