Aký materiál vybrať klasický písací stôl?

Moderní výrobcovia majú širokú škálu písacích stolov. Vďaka obrovskej škále textúr a dizajnu bude každý spotrebiteľ vybrať model jeho vkusu a peňaženku.

Výhody

Písomné klasické tabuľky sú pomerne populárne a mnoho rokov nevychádzajú z módy.

Tieto pohodlné a univerzálne modely majú nasledujúce výhody:

 • Environmentálna bezpečnosť výrobkov je zabezpečená pomocou prírodných materiálov.
 • Dizajn tabuliek umožňuje ergonomicky používať priestor, úspešne kombinovať skladovací priestor s pracoviskom.
 • Chický vzhľad a používanie drahých materiálov a prvkov konečnej úpravy pri výrobe tabuliek sú pripojené k miestnosti solídny vzhľad a označujú vysoký stav a prosperitu vlastníkov domov.
 • Dobrý obrobok drevených klasických tabuliek vám umožňuje nezávisle obnoviť poškodený povrch.

Odrody

Písomné klasické tabuľky sa vyrábajú v obrovskom sortimente. Podľa typu stavebných a funkčných vlastností je výrobok rozdelený do nasledovných typov:

 • Tabuľka s Tumba. Model môže mať jeden alebo dva priestranné stojany, ktoré môžu byť vybavené policami a vnútornými zásuvkami. Hĺbka rezu zvyčajne zodpovedá hĺbke stočníka a je 70-80 cm. Plus tohto dizajnu je dostupnosť priestrannej úložnej oblasti, ktorá je veľmi vhodná pri práci s veľkým počtom dokumentácie a literatúry. Mínus tabuľkových tabuliek je hmotnosť a ťažkosti pri vykonávaní mokrého čistenia podlahy.
 • Tabuľka so zásuvkami. Model externe podobný tabby. Boxy sú umiestnené vertikálne (jeden nad druhými) a môžu mať jednosmerný aj dvojitý riadok. Výhodou takýchto tabuliek je kapacita a možnosť triedenia a samostatného skladovania písomného príslušenstva, kancelárie, kníh a dokumentácie. Nevýhody zahŕňajú ťažkopádnu a vysokú výstavbu.

 • Tabuľka s doplnkom. Tento model charakterizuje prítomnosť ďalších vertikálne rozmiestnených políc na stola, ako aj hluchý a otvorený vykonanie. Výhodou takýchto výrobkov je pohodlné umiestnenie rôznych predmetov, voľného miesta pod stolom, ktorý nebráni upratovaniu miestnosti a štýlový vzhľad. Minusový dizajn spočíva v nemožnosti umiestnenia tejto tabuľky pred oknom.
 • Stôl so zásuvkami na dlhých nohách. Toto je veľmi elegantný model. Nohy majú často zakrivený tvar, ktorý vyzerá celkom elegantný a neštandardný. Boxy sa nachádzajú pod stolom horizontálne a majú malú výšku. Vhodné na ukladanie písaných doplnkov a malých vecí. Takýto dizajn má malú hmotnosť a nevyžaduje priestor. Minusy zahŕňajú malú kapacitu boxov.

Materiál

Z materiálu, z ktorého je výrobok vyrobený, závisí jeho hmotnosť, náklady, vzhľad, sila a trvanlivosť. Na výrobu klasických písomných stolov, radu dreva, MDF-sporák, LDSP, DVP, kov a koža.

  Masív prírodného stromu

  Tabuľky produkujú borovice, orechy, breza, dub, smrek, buk a mahagón. Vďaka svojmu prírodnému pôvodu je materiál šetrný k životnému prostrediu, hygienický a hypoalergén.

  Schopnosť stromu je dobrá na škvrnu v rôznych farbách vám umožní vyrábať výrobky v širokej škále farebných schém, čo umožňuje vybrať tabuľku pod akýmkoľvek tieňom interiéru.

  Pre klasický štýl bude vybavený tmavými lakovanými povrchmi zdobenými vláknami a pozlátenými prvkami. Pre jemné provence bude dobrá voľba biely drevený stôl jednoduchého tvaru s matným stolom.

  Klasické tabuľky môžu byť v kombinácii s niektorými interiérmi, napríklad v rustikálnom štýle, jasný model je vhodný s imitáciou hrubého dreva, obrysu fena a jasného ťahania drevných vlákien. Pri vytváraní afrického etnického štýlu môžete venovať pozornosť jasným žltým a červeným modelom, ktoré môžu byť vykonané v lakoch a matných verziách. Pre škandinávske smery bude dobré riešenie ľahký béžový stôl s dobre viditeľnými ročnými drevnými krúžkami a nedostatkom masívnych bočných boxov.

  Lídri výroby nábytku z prírodného dreveného masívu sú Taliansko a Indonézia. Spracovanie dreva manuálne vykonávať komplexné volateľné vzory, takže každý model je jedinečný a jedinečný. V exkluzívnych kópiách je povrch stola zdobený prírodnou kožou, ktorá môže mať rôzne odtiene. Tiež charakteristický znak talianskych písomných stolov sú zakrivené dlhé nohy.

  Sledovanie takýchto výrobkov sú luxusné a sofistikované a slúžia ako nezávislý prvok dizajnu domu.

  Produkty z dreveného poľa sú vhodné na reštaurovanie a opravu, čo vám umožňuje nezávisle aktualizovať povrch tableta s brúsením a povlakom lakom. Nevýhodou drevených písomných stolov je ich vysoká hmotnosť, zlá mobilita a vysoká cena. Lakované povrchy sú citlivé na mechanické a teplotné účinky: hrnček s horúcim čajom opustí termálne kruhy na stole, a pohybujú sa na stole ťažkých predmetov, napríklad kancelárske vybavenie – prúžky a škrabance.

  Rattan sa používa aj pri výrobe písacích stolov. Výhody takýchto modelov sú ich ľahkosť, mobilita a estetika. Nevýhody zahŕňajú zložitosť v starostlivosti a intolerancii vysokým teplotám.

   Mdf-sporák

   Vďaka životnému prostrediu a (v porovnaní s radom dreva) nižšia cena je materiál najbežnejší typ surovín používaných na výrobu písacích stolov. Sporák pozostáva z jemných drevných triesok stlačených suchým spôsobom, keď sú vystavené vysokému tlaku a teplote. Karbomidová živica pôsobí ako spojiva.

   Modely vyrobené z MDF dosiek sú charakterizované vysokou pevnosťou konštrukcie a vysokou odolnosťou voči vlhkosti. Štruktúra materiálu vám umožňuje ozdobiť povrch vzorovanými a vyrezávanými prvkami.

   LDSP je tiež obľúbeným materiálom na výrobu klasických písacích stolov. Pozostáva zo stlačeného piliny spojeného s pomocou kompozície, v ktorom formaldehyd. Toto je netopier, schopný vystúpiť z drevotrieskovej dosky na desaťročie.

   Pri nákupe takéhoto modelu sa musíte uistiť, že potvrdenie potvrdenia potvrdzuje povolenú a neškodnú úroveň tejto látky.

   Ak je sprievodná dokumentácia o výrobku chýba, potom je lepšie odmietnuť kúpiť túto tabuľku.

   Film PVC sa používa ako laminátor PVC, ktorý vzhľadom na obrovské množstvo rôznych farieb a textúr, dokonale napodobňuje štruktúru drevených vlákien a farbu prírodného dreva. To vám umožní vyrábať produkty v širokom rozsahu s veľkým množstvom odtieňov a dizajnu. Laminované modely majú vysokú odolnosť voči vlhkosti a zvýšenú pevnosť a nízke náklady ich robia populárnymi a dopytmi. Nevýhody dizajnu zahŕňajú nemožnosť vyrezávania vzorov a zakrivených prvkov.

   Okrem laminácie, výroba klasických písomných stolov využíva dyhové techniky. Dýh je tenký drevený list z prírodného dreva. Urobil to z popola, javoru, breza, dubov, čerešní, orechov, kladky, hrušky, buk a elm. Materiál je absolútne životný štýl a vizuálne nie je odlíšený od masívu prírodného dreva. Je široko používaný na smeru doskového materiálu pri výrobe nábytku, ktorý nie je horší ako jeho prirodzené analógy.

   Z vyššie uvedeného je dyha pokrytá lakom, na kvalitu, ktorej je stabilita povrchu závisí od mechanického stresu.

   Dýhové tabuľky sú oveľa ľahšie drevené. Majú vysokú pevnosť a odolnosť voči vlhkosti. Materiál je krásny a praktický, nepotrebuje osobitnú starostlivosť a má dlhú životnosť.

   Dýh sa môže vyrábať nielen z prírodných materiálov. Moderné technológie umožňujú vyrábať umelé dyhové povrchy, vizuálne a takticky nie sú distingurizovateľné z prírodných materiálov.

   Kritériá voľby

   Pri výbere materiálu pre písomnú tabuľku, musíte navigovať na konštrukciu a veľkosť miestnosti. V malom priestore je lepšie vybrať si produkt jednoduchých formulárov s malými boxmi a pre obrovské pracovné kancelárie vyrobené v klasickom alebo retro štýle, masívny model z prírodného dreva s veľkými bočnými stojanami a zásuvkami roll-out.

   Pri výbere klasickej písomnej tabuľky, z akého materiálu nebola vykonaná, je potrebné vziať do úvahy, že veľkosť pracovného povrchu nemôže byť menšia ako 70 cm dlhá a široká 60 cm a výška dosiek by mal kolísať v rozsahu 70-80 cm.

   Pozri nižšie.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár