Bar Stools: Typy a výber

Pri vytváraní interiéru v obydlí si zaslúži kuchyňa. V súčasnosti existuje veľký počet zaujímavých nápadov na dizajne takýchto priestorov v modernom štýle. Neobvyklý doplnok k akýmkoľvek dizajnom je barové regály a stoličky. Dnes budeme hovoriť o tom, čo existujú také stolice a ako si ich vybrať.

Vlastnosti, výhody a nevýhody

Bar stoličky pre kuchyňu, spravidla nemajú chrbát alebo majú len malú podporu. Takéto štruktúry sú vyrobené s vysokou nohou, špeciálnymi stojanami a nohami. Najčastejšie sa vyrábajú so špeciálnym mechanizmom, ktorý vám umožní nastaviť výrobok na výšku.

Takéto stoličky sa vzťahujú na skupiny objektov nábytku, básnik v kuchyni by mal byť umiestnený aspoň dva alebo tri výrobky. V opačnom prípade môže nábytok výrazne kazí výskyt zóny.

Bar Stools majú rad dôležitých výhod, vrátane:

 • možnosť použitia zónového domu;
 • nevyžadujú veľký počet priestorov;
 • dlhá životnosť;
 • Umožnite vám vizuálne rozšíriť priestor miestnosti;
 • zvýšenú odolnosť voči veľkým množstvám;
 • relatívne malé náklady;
 • Dobrá úroveň sily.
 • Minusy zahŕňajú, aké takéto stoličky nebudú môcť používať starších ľudí a malé deti. Takéto kópie sú pre nich nepohodlné a sú traumatické.

Odrody

V súčasnej dobe, v obchodoch nábytku, kupujúci môžu spĺňať širokú škálu barových stoličiek, ktoré sa líšia od seba navzájom dizajn.

Bez chrbta

Tieto kópie sú považované za najviac kompaktné, môžu byť umiestnené aj na malej kuchyni. Žiadne bezhlavé produkty sú štruktúry s jedným alebo viacerými odolnými a odolnými nohami, Na ktorom je ploché sedadlo fixované bez podpory a podrúdrosti.

S chrbtom

Tieto polo-kuchyne nábytkové predmety môžu byť vhodné pre umiestnenie v jedálni. Sú pohodlnejšie v porovnaní s predchádzajúcou možnosťou. Späť je súčasne môže byť iná výška.

Prečítajte si viac  Hra Armchair Aerocool: Charakteristiky, modely, výber

So skladacím mechanizmom

Vzorky barov so skladacím mechanizmom sú najčastejšie používané v malých kuchynských zariadeniach. Môžu byť ľahko zložené rýchlo a odstrániť na iné miesto. Môžu byť vyrobené s chrbtom a bez neho. V samostatnej skupine môžete zvýrazniť s vysokými tyčovými semenami. Tieto modely sa spravidla vyrábajú spolu s pohodlným chrbtom a podrúčkami. Tento nábytok poskytuje aj stabilitu stability.

Takéto nábytkové výrobky sú často vybavené špeciálnym zdvíhacím mechanizmom. V takýchto vzoroch sa sedadlo zvýši spolu so zameraním. Dnes tiež produkujú špeciálne nízke stoličky. Majú rovnaký dizajn ako štandardné stolice. Ale zároveň je ich noha kratšia.

Často sa tento nábytok uvoľní s pohodlným sedadlom s chrbtom a podrúčkami.

Materiál

Barové stoličky pre kuchynskú zónu Môžu byť vyrobené z rôznych materiálov.

 • Takýto nábytok je často vyrobený z dubov. Toto plemeno sa vyznačuje špeciálnou odolnosťou a trvanlivosťou. Zároveň však náklady na takéto výrobky budú oveľa väčšie ako výrobky z iného stromu.
 • Často sú takéto stoličky vyrobené z borovice. Majú relatívne malú hmotnosť a náklady. Treba však mať na pamäti, že život takýchto stoličiek je nižší ako predchádzajúce modely dubov, okrem toho, časom, ich povrch môže byť pokrytý malými dentmi a poškriabaním.
 • Modely vyrobené z Larch, Willow alebo Rattan majú dobrú flexibilitu. Takáto nehnuteľnosť umožňuje vytvoriť rôzne návrhy nábytku s rôznymi formami a dekoratívnymi vzormi.
 • Vzorky z vlašského orecha, Vo svojich hlavných vlastnostiach podobných dubovým produktom. Ale ich náklady budú o niečo menšie ako náklady na dubový nábytok.
 • Tiež takéto stoličky môžu byť vyrobené z kovových základní. Výhodou takýchto štruktúr je ich sila a vysoká životnosť. Okrem toho môžu ľahko odolať významným zaťaženiam. Kovové stoličky pre kuchynskú oblasť sa neboja zvýšenú úroveň vlhkosti v miestnosti, účinky slnečných lúčov a ostrých rozdielov teploty. Tieto stoličky sú ľahko čisté. Oceľové modely, keď sú vystavené vysokým teplotám, môže vytvoriť nejaké nepohodlie pre osobu. V tomto prípade je lepšie vyzdvihnúť vzorky s mäkkým sedadlom.
 • Mnohé takéto stoličky produkujú plastové základy. Tieto možnosti sú považované za najobľúbenejšie medzi spotrebiteľmi. Koniec koncov, plastové výrobky majú relatívne malú hodnotu.
Prečítajte si viac  Kabinet v interiéri obývacej izby

Nábytok z tohto materiálu má malú hmotnosť, dobrú úroveň odolnosti voči teplotným rozdielom. Ale zároveň sa nelíšia vo vysokej pevnosti, sú pomerne ľahko zlomiť alebo poškodiť.

Rozmery a formuláre

Tvar barových stoličiek môže byť najviac odlišný. Najbežnejšími možnosťami sú modely s okrúhlymi, štvorcovými sedadlami. Populárne sú aj stoličky vo forme misy. Chrbát takýchto stoličiek môžu byť tiež iné. Častejšie sú tu štvorcové, obdĺžnikové, polkruhové modely. Neobvyklá možnosť je považovaná za vzorky s kruhovým alebo polkruhovým sedadlom a štvorcovým chrbtom.

Rozmery takéhoto nábytku sa môžu tiež veľmi líšiť. Najčastejšie sú tu modely s maximálnou výškou 750 mm, 850 mm, 900 mm. Vzorová vzorka s ovocia má menšie hodnoty (60, 65, 70 cm).

Farby

Barové regály môžu byť vykonané v rôznych farbách. Takýto nábytok je častejšie používaný pri vytváraní interiérov v štýle Loft, moderné štýly. V tomto prípade sú najvhodnejšie možnosti vzorky vyrobené v čiernej alebo bielej farbe. Ak chcete vytvoriť moderný štýl, bude tiež môcť prísť s kovovými chrbtami, nohami a mäkkým sedadlom v pokojných neopatrných farbách (sivá, béžová, mlieka, hnedá, bledo modrá).

Klasickú možnosť sa bude môcť stať modelmi, ktoré sú plne vyrobené z rôznych plemien dreva. Ak chcete vytvoriť svetlý prízvuk v interiéri stojí za to používať bar stolice s monofónnymi jasnými farbami (oranžový, červený, žltý, fialový, modrý).

Štýly

Vysoká stolová stolička je možné umiestniť do kuchynských zariadení zdobených v rôznych štýloch. Častejšie sú vybraní pre loft štýl. V tomto prípade je lepšie použiť modely z dreva, transparentné plastové alebo kovové základne. Drevené vzorky budú tiež schopné dobre zapadnúť do interiéru v klasickom štýle alebo v štýle krajiny. Oceľové vysoké modely lepšie si vybrať pre moderný dizajn alebo high-tek dizajn.

Niekedy high-tech štýl Zdvihnite modely s tenkým kovovým rámom a s jasným monofónovým mäkkým sedadlom alebo štvorcovým tvarom. Takéto výrobky sú vhodné pre interiéry v pokojných neutrálnych farbách.

Prečítajte si viac  Tabuľky z borovicového masívu v interiéri

Tipy na výber

Pred zakúpením vhodnej sady barových stoličiek pre kuchyňu musíte zvážiť množstvo dôležitých funkcií. Vyberte si takýto nábytok potrebný, venovať pozornosť veľkosti miestnosti. Vysoká a veľká stolica budú mať príliš veľa miesta v miestnosti, a tiež to vizuálne ešte menej. Pre malé zóny si môžete vybrať malé semi-razené modely alebo univerzálne skladacie produkty. Pre priestory s veľkou plochou si môžete vybrať takmer ľubovoľný súbor tohto nábytku. Vo veľkých priestoroch kuchyne často robia hotelový priestor s barom. V tomto prípade je lepšie vybrať si niekoľko vysokých stoličiek jedného sfarbenia s pultom barov.

Rovnaký Pri výbere lepšie, venujte pozornosť materiálu, z ktorého bol nábytok vyrobený. Najkrajšie a silné sú dubové stoličky. Ich náklady budú však oveľa vyššie ako náklady na nábytok z iných materiálov. Väčšina možností rozpočtu sú konštrukcie, ktoré sú plne vyrobené z plastovej základne. Budú môcť napraviť pre akýkoľvek typ interiéru, ale zároveň sa nelíšia vo vysokej pevnosti a odolnosti.

Postupom času môže byť tento nábytok trochu deformovaný, na ňom sa môžu objaviť škrabance.

O tom, ako urobiť jednoduchú barovú stoličku s vlastnými rukami, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: