Haul stoličky

Starý nábytok v dome zvyčajne dala melanchóliu a skľúčenosť. Otvory a odierania v čalúnení, rezanie farby a nepravdepodobné dizajn spôsobujú túžbu otvoriť otvárací interiérové ​​položky na najbližšiu skládku. A nechajte nový chlipsky stoličku a nespoľahlivé, ale koľko pozitívnych emócií z aktualizácie interiéru. Ale môžete získať oveľa viac potešenie, dávať druhý život starej veci. Kreatívny potenciál je v každej z nás, a niektoré rady pomôžu ho implementovať.

Metódy obnovy starého nábytku

Reštaurovanie starého nábytku – proces časovo náročného, ​​ale nepochybne kreatívny. Použitie rôznych techník, bohatstva výberu materiálov a ich kombinácie vám umožní získať jedinečnú vec v naturáliách. Metódy používané pri opravách závisia od typu nábytku a stupňa poškodenia, ale kombinuje ich všetky prípravné fázy: odstránenie starého povlaku z povrchu dreveného výrobku akýmkoľvek dostupným spôsobom, napríklad, brúsny papier, počnúc hrubým a končiace jemnozrnné.

 • Tradičné metódy aktualizácie nábytku sa zvažujú Lacy a plávanie. Týmto spôsobom môžete čiastočne alebo úplne aktualizovať náter.
 • Ďalší populárny a lacný spôsob je Laminácia, To je povrchový kryt. Je vhodnejšie pre hladké povrchy. Pri lepení je dôležité začať sa pohybovať z centra, postupne sa pohybovať smerom k okrajom. Tým sa vyhnúť bubliny non-psycho.

 • Dýhový povlak – Toto je profesionálnejší typ obnovy. Materiály budú potrebovať špeciálne lepidlo, železo a dyha. Technológia nie je veľmi zložitá – 2 vrstvy lepidla sa aplikujú na povrch, dýha platí a zdvih železo z stredu do okrajov. Metóda je niečo podobné predchádzajúcemu, ale výsledok vyzerá veľa.
 • Módnych smerov v aktualizácii nábytku, väčšia preferencia je daná technici Decoupage, cracker, maľba s farbami.

Ak sa objekt obnovy stáva čalúneným nábytkom, napríklad stoličkou, potom okrem základných opatrení je pravdepodobne potrebné na zmenu čalúnenia. Pri aktualizácii mäkkých povrchov je niekedy dosť na to, aby ste jednoducho zmenili dekoratívnu tkaninu. Ale najčastejšie je v prípade skrytých vnútorných porúch, ktoré vyžadujú veľké opravy.

Aké funkcie stoličiek musia byť zohľadnené pri obnovení?

Pred začatím opravy je dôležité určiť typ stolice, jej účel a dizajn. Je potrebné vyhodnotiť viditeľné poškodenie a pokúsiť sa predpovedať pravdepodobné interné. Tieto údaje vám pomôžu pochopiť, aké pomôcky a materiály budú užitočné. Ďalej sa bude zvážiť niekoľko klasifikácií.

Nasledujúce skupiny sa rozlišujú podľa účelu:

 • Pre domácnosť. Táto skupina zahŕňa stoličky v kuchyni, pre obývaciu izbu, kanceláriu a iné izby. Najčastejšie sú univerzálne a používajú sa v akejkoľvek miestnosti bytu;
 • Pre ulicu Najčastejšie robia modely z plastu a polymérov. Existujú príklady drevených stoličiek, ale musia byť liečené impregnáciami odolnými voči vlhkosti;

 • Kancelária Mobilné stoličky, majú chrbát a niekedy aj lakťové opierky, vybavené výškovou úpravou;
 • Barna Stoličky majú výšku až 80 cm, prichádzajú sa späť a bez. Sedadlo barovej stoličky je najčastejšie okrúhle, prítomnosť čalúnenia závisí od modelu.

Podľa spôsobu vytvorenia rámca sú takéto stoličky:

 • Tesárstvo Predsedovia sú najjednoduchšie na výrobu, ktoré boli vykonané na pracovných lekciách v škole;

 • Presný – sú pomenované, takže preto, že všetky prvky kruhového prierezu sú vyrobené na stroji;

 • Ohnutý Stoličky na špeciálne vybavenie. Strom sa spracuje s parou, zadá požadovaný tvar a vysuší;

 • Odhodiť alebo opečiatkované modely vyrobené z kovu alebo plastu.

Podľa typu sedadla, stoličky sú rozdelené do nasledujúcich možností:

 • Tvrdý. Toto sú modely bez podlahy;
 • Sem-tech. Patrí medzi ne stoličky bez pružinového bloku s penovým pásom v 2-4 cm;
 • Mäkké stoličky. Pre elasticitu, vybavenú pružinami a vrstvou penovej gumy, ktorej priemerná hrúbka je 3-5 cm.

Dostupnosťou lakťov:

 • Stoličky s podrúčkami môžu byť tuhé alebo mäkké s kožou alebo textilným orezaním.

Odstránenie starého čalúnenia a kontrole karcou

Počiatočná fáza stolice stoličky je jeho demontáž. Odstránenie každého detailu Zapamätajte si a označte, čo bolo tam, kde to bolo, uľahčí stavbu hotového výrobku. Po prvé, musíte odstrániť sedadlo, pre to musíte odstrániť všetky svietidlá (skrutky, nechty, držiaky, kovové dosky). Podobne, operadlo je tiež prijaté, ak je.

Potom je potrebné skontrolovať rámec stoličky na skryté poškodenie, trhliny, oddelené zlúčeninami, skontrolovať stav pružín, ktoré sa dostanú do disorpair, sa ľahko nahradia jute stuhou. Ďalšie – Tesniace sedadlá a chrbty: Vymazanie konzol a presné odstránenie dokončovacieho tkaniny a plniva. Nemali by ste ich odhodiť naraz, pretože sa dá ľahko topiť a merať príkladnú spotrebu tkaniny. Základňa preglejky sa musí vyčistiť od zvyškov penovej gumy a lepidla, ak je prasknuté, potom rezané nové. Ďalšou fázou je príprava materiálov a nástrojov.

Ako si vybrať materiály?

Vyhodnotenie prednej časti práce, môžete sa presunúť na kompiláciu zoznamu materiálov. Zmena čalúnenia zvyčajne vyžaduje použitie nasledujúcich materiálov.

Čalúnenie tkaniny

Výber čalúnenia je úplne v prípade chuti master a interiérových funkcií. Ale tu existujú nuansy: nie žiadna tkanina je vhodná pre stoličky doma.

Preto potrebujete nasledovať niekoľko odporúčaní:

 • Estetický vzhľad budúceho krytu musí byť kombinovaný s praktickosťou.Mali by ste sa vyhnúť možnostiam s ostrým zápachom a vyblednutím. Pravdepodobne vo výrobe sa použila zlá kvalita, toxické farbivo.
 • Tuková tkanina s hromadu pomôže newcomer skryť chyby čalúnenia. Zároveň, podrobnosti o posunu je dôležité vziať do úvahy smer hromady. Ak zabudnete na túto funkciu, farba detailov v konečnom produkte sa môže líšiť.

 • Ak chcete ušetriť na prietok tkaniva, malo by byť výhodné hladkým materiálom s malým abstraktným vzorom. Takáto textúra a textúra vám umožní mať výskyt vzoru v akýchkoľvek smeroch.
 • Ak by vrchol vášho dizajnu mal byť kresba alebo veľký ornament, potom sa pripravte na nákup viac tkanín. V tomto prípade smer riadkov. Nesúlad vzoru na sedadlách a chrbát je dramaticky zvýraznený a vyzerá nedbalý. Napríklad, ak červený pás otočí ostro na modrú, alebo podrobnosti o ornamentoch sú posunuté voči sebe navzájom.

 • Výber dekoratívneho čalúnenia, berúc do úvahy účel predsedu. Napríklad pre kuchynské stoličky by ste mali vybrať materiál trvanlivý a ľahko vyčistiť.
 • Čalúnenie koženka bude dať pevnosť nábytku, ale bude to o niečo dlhšie ako iné druhy tkaniny.

Tieto tipy nepredpokladajú obmedzenú voľbu.

Typy čalúnených tkanín môžu byť rôznorodé:

 • Najčastejšou tkaninou pri výrobe čalúneného nábytku je tapetizácia. Dvojvrstvové tkanivo, má bohatú textúru a textúru. Ale dobila nábytku nielen s krásou, ale aj trvanlivosťou, trvanlivosťou a praktickosťou. Môže sa umyť, nebráni na slnku. Tapestry má antistatické vlastnosti, vďaka tomu na jeho povrchu, prach nebude.

 • Ďalšia populárna možnosť – Shenille. Je to krásna, cenovo dostupná tkanina vyrobená z našichlých shenylových nití. Canvas tkané z takéhoto závitu sa získa volumetrické a na dotyk je mäkký a zamatovo. Použitie Shenylových nití v rôznych typoch tkaní (Tapestry, Jacquard, Satin) vám umožňuje získať zaujímavé textúry a kombináciu rôznych farieb (ich číslo niekedy prichádza do osemnástich) vytvára jedinečné vzory. Optimálna možnosť pre ťahanie stoličiek doma je vzorky so zmiešanou kompozíciou. Prítomnosť umelých vlákien zvyšuje odolnosť proti opotrebeniu tkaniny. Hlavnou nevýhodou Shenill – Hygroskopicity: Z vody sú na ňom škvrny a jeho deformácia je pravdepodobná, takže sa nehodí na kuchynské stoličky.

 • Stádo – Toto je umelý analóg zamat. Spĺňa všetky požiadavky na čalúnenie tkaniny: príjemný vzhľad, silu, jednoduchosť starostlivosti (ľahko čistí), nebojte sa živočíšnych pazúr.

 • Velbous – jeden z najdrahších a nepraktických čalúnenia záležitostí, zamat na dotyk, veľkolepé, ale rýchlo sa opotrebovávajú. Vhodné pre nábytok, ktorý sa zriedka používa.J

 • Predseda myslenia Prirodzená koža, Dostanete praktickú vec na mnoho rokov. Ale tento materiál je dosť drahý, takže spotrebiteľ ponúka netesnosti: eko-dovolenka a dermatin. Koženka vytiahla vonkajšie charakteristiky skutočnej kože, ale horšie ako. Čalúnenie s kožencou kožencovou odolať od 2 do 5 rokov, v závislosti od intenzity prevádzky. Snáď ťahanie ekokusov mierne zvýši životnosť.

Výplň

Pre huby mäkké stoličky doma výberu plniva nie je tak veľký: sinytender alebo pena. Po zastavení v Sindegone, venovať pozornosť svojej farbe a zápachu. Niečo z bieleho odtieňa, ako aj prítomnosť ostrého zápachu signálu o použití druhých alebo toxických surovín. Skontrolujte štruktúru materiálu a jeho silu. Canvas nerovnomerná hrúbka a hustota, ktorá je ľahké rozbiť ruky jedinečne nie sú vhodné. Vhodná penová guma je jednoduchá rozlišovať v štruktúre: Čím vyššia je hustota a kvalita. Aby sme neboli podvedený predávajúci, uistite sa, že pri stlačení vzorky nerobí trať (to je prasknutie umelo utesnených buniek).

 • Ak je kreslo duše, potom môže potrebovať jutovú pásku. Môže nahradiť pružiny.
 • Prvky pre konečnú úpravu: Stuhy, čipky, šnúry, tlačidlá a iné.
 • Kartón alebo tesný papier pre vzor.
 • Základný náter, farba, lak alebo kostra.
 • Preglejkový list.
 • PVA lepidlo.

Príprava nástrojov

Od nástrojov bude užitočné:

 • Nábytok zošívačky s konzolami alebo kladivom s nábytkovými nechtami;
 • Skrutkovač, kliešte, šipenia, kabíny;
 • Santimetrova páska, nožnice, pravítko;
 • Odolné vlákna na šitie (odporúčané Titan);
 • Šijací stroj.

Proces nahradenia krok za krokom

 • Oprava karcasy. Starý povlak je odstránený, všetky trhliny zistené počas kontroly sú starostlivo rozpustné, čipy sú shuck. Slabé zlúčeniny sú zhutnené, napríklad vloženým klinom a dodatočne upevnené lepidlom. Dodatočné pružiny sú vyčistené, Jute Stripes sú upevnené na ich miesto v šachovnicovom paneli. Ak je spodná časť preglejka, potom v závislosti od stavu, môže byť zmenený na nový alebo vyčistený od zvyškov lepidla a plniva. Rám je pokrytý farbou, lakom alebo dýhou alebo aplikuje jednu z moderných techník zdobenie. Aby nový povlak trvalý dlhšie, pred maľovaním by mal byť povrch liečený primérom. Biely základný náter Vhodný, ak budete používať farby, bezfarebné vám umožňuje uložiť strom vzor, ​​tak vhodný na lakovanie. Po vysušení priméru sa povrch usmial a maľuje aspoň 2 vrstvy.

 • Kým rám suchý, vyrobený Skladanie sedadla. V prvom rade, časti z tkaniny a penovej gumy. Ak staré čalúnenie nefunguje ako šablóna, je vyrobená z lepenky. K tomu, preglejka je znížená a pridaná 2-4 cm na kvóty. S pomocou plniva plničov na papier. Potom je tkanivový vzor urobiť na tej istej prednáške. Pamätajte, že výtlače a nekonzistentné kreslenie nie sú povolené. Vyrezanie tkaniny, nechajte príspevok 10 cm pre ohyb.

 • Ďalši krok – Tesnosť sedadla. Ak je sedadlo samostatná položka, potom je plnivo prilepené k hornej strane základne. Keď lepidlo schováva, rozloží čalúnenie tkaniny pri vyberaní a zakryte sedadlo s portalou stranou. Uistite sa, že základňa je správne vzhľadom na vzor alebo vzor. Dôsledne nastavte okraje tkaniny na základňu pomocou nábytku (krok v 1-2 cm), snaží sa vyhnúť hlavným záhybom. Táto fáza je ťažké vykonávať nezávisle, pretože tkanina potrebuje pevne a rovnomerne ťahať zo všetkých strán. Je dôležité, aby sa „zlatá stredná časť“ udržiavala, keď je pevne vytiahnutá penová guma, je deformovaná a vločka. Rez nadbytočnú tkaninu. Ak je sedadlo neoddeliteľné z rámu, potom všetky manipulácie sa konajú ihneď na stoličke, zatiaľ čo ak sú pružiny, je žiaduce zatvoriť hustou látkou, ako je Burlap, a dať plnivo na vrchole.

 • Ďalšie. Činnosti takmer identické s predchádzajúcim krokom. Pred vykurovaním non-odnímateľného chrbta, ťahajte s lešiou z JUT, potom zakryte Burlap a pripojte plnivo. Ak chcete zdobiť chrbty vozíka, potom odrežte otvor do peny a tkaniny, kde budú vložené tlačidlá nábytku.

Všetky vyššie uvedené kroky sú použiteľné a keď obnovená stolička pôvodne nemala mäkké sedadlo.

Montáž a dokončovanie

Všetky položky sú pripravené, takže môžete začať montovať. Ak pri demontáži predseda zaznamenal a poznamenal, že a ako by sa mala pripojiť, potom nebudú žiadne problémy. Len všetky podrobnosti lepidlo a skrutka v opačnom poradí. Teraz zostáva oddeliť a zdobiť hotový výrobok. Ošklivá zadná časť chrbta je potrebná na uzavretie handričky, jemne šité okolo okraja. Dno príliš potrebné skryť. Švy môžu byť zdobené prameňom alebo ozdobným nábytkovým nechtom, čipkám alebo dokonca korálky. To všetko závisí od vašej predstavivosti.

Príklady a možnosti

Tradičné metódy reštaurovania boli podrobne opísané vyššie, ale nikto nezrušil kreatívny. Ak máte niekoľko zbytočných kožených pásov, potom ich použite na čalúnenie. Musia byť ohromení vo forme koša a bezpečné z nižšie k sebe-kresba. Zaujímavé výsledky možno získať pomocou techniky patchwork. Hlavnou vecou je, že tkanivové charakteristiky klapiek zodpovedajú požiadavkám na čalúnenie tkaniny. Pre prísnejší interiér môžete použiť patchwork pastelové farby. Rám namiesto farbenia môže byť segged s povrazom. Thick a trvanlivé lano, niektorí remeselníci dokonca lietajú sedadlo.

Záver

Summing hore, môžete povedať, že odovzdajte svoje vlastné ruky, stará stolička úplne plní úlohu.

Hlavnou vecou je dodržiavať niekoľko pravidiel:

 • Pri demontáži je dôležité pozrieť sa na objednávku a znaky upevnenia častí;
 • Výber materiálu závisí od účelu predsedu. V každom prípade je lepšie uprednostniť univerzálne tkanivá;
 • Kvalita plniva je žiaduca vyhodnotiť pred nákupom, a nie po týždni, keď predseda opäť uvidí;
 • Zhonu a ponáhľajte sa v takejto práci. Každý krok musí byť premýšľaný a úhľadne dokončený.

Master Class na stoličke kresla nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár