Jedálenské stoly z dreveného masívu

Tabuľka je dôležitým kusom nábytku. Plastové, sklenené, kovové a drevotrieskové dosky alebo MDF môžu byť použité ako materiál na výrobu jedálenského stola. Hoci lacnejšie možnosti a vyzerajú celkom krásne a jemne, nemôžu porovnať so spoľahlivosťou výrobkov z oblasti dreva.

Zvláštnosť

Dôležitou súčasťou akéhokoľvek interiéru je jedálenský stôl z dreva. Hlavnými vlastnosťami takéhoto nábytku sú šetrnosť k životnému prostrediu, vysokokvalitný a estetický vzhľad.

Výrobky z prírodného dreva majú mnoho cenných vlastností.

 • Malice sú získané nezvyčajne silné a trvanlivé. Takéto tabuľky budú slúžiť ako oveľa dlhšie výrobky z iných, menej trvanlivých a vysoko kvalitných materiálov. S dobrým spracovaním budú takéto výrobky schopné slúžiť 50 alebo viac. Obnovenie z nich rýchlo a bez šampionátu.
 • Drevený nábytok je vhodný na použitie. Prítomnosť príjemného a teplého na dotykovú plochu bude využívať použitie takýchto výrobkov.
 • Jedálenské stoly z Array majú luxusný vzhľad. Vykladané, vlákno, Applique sa používajú ako ďalšie dekoratívne prvky pre tento nábytok.
 • Vzhľadom k jeho vzhľadu a vlastnostiam dreva Výrobky z tohto materiálu sa dokonale zapadajú do akéhokoľvek interiéru a zdôrazňujú jeho jedinečnosť.

Nevýhodou takéhoto nábytku je, že je sotva vhodná pre ľudí, ktorí si vyberú jasné a neštandardné produkty. V tomto prípade by mali venovať pozornosť plastovým stolom alebo sklom, a nie na produktoch prírodných materiálov s prirodzenou farbou a textúrou.

Stojí za zmienku, že cena takýchto výrobkov je zvyčajne pomerne vysoká, najmä v porovnaní s tabuľkami z plastu alebo drevotrieskovej dosky.

Použité materiály

V modernej výrobe nábytku používajte drevo rôzne úrovne tvrdosti. Tabuľky pre kuchyňu môžu byť vyrobené z rôznych plemien, ale ako pre pult, najviac pevné odrody si pre ňu vyberú. Takéto materiály môžu mať podobné charakteristiky, ale líšia sa na výkresoch a odtieňoch dreva.

Oak vstúpi do kategórie pevných skál. Z dubov, odolné výrobky sú odolné voči hnilobe. Často je dubový nábytok vystavený more. Výsledkom je, že hotové kuchynské slúchadlá s originálnou farbou, ktorá sa môže líšiť od zeleného hnedého na čiernu farbu. Berúc do úvahy pórovitosť tohto prírodného materiálu, sa odporúča povrch výrobku na zakrytie bezfarebného laku. Uloží sa nábytok pred znečistením, a tiež pomáha zdôrazniť jedinečnú štruktúru stromu, kreslenie.

Prečítajte si viac  Všetko o plastových regáloch

Elm Je tiež považovaný za najvhodnejší pre vytvorenie nábytku pri plemene s krásnym, výrazným roztrhaným textúrou dreva.

A tiež dobré možnosti na výrobu stravovacích stolov môžu byť masy matice, popol, smrek.

Jednou z najúspešnejších možností na výrobu takéhoto nábytku je Borovica. Samotný sa strom považuje za krásny. Vdýchnutie borovicovej arómy pomôže zvýšiť imunitu, zbaviť sa chladu.

 • Borovicové výrobky môžu byť umiestnené v miestnostiach, ktoré majú zvýšenú vlhkosť, vrátane v kuchyni. Na povrchu sa nikdy nezobrazí hnilobáš a forma.
 • Prispôsobte materiál aj ľudí náchylných na alergie.
 • Výrobky vyrobené z borovice budú môcť dlhú dobu slúžiť bez straty svojich vlastností a počiatočného vzhľadu. Voľba tabuliek z borovice vám umožní používať ani jeden desať rokov.

Táto možnosť je čoraz viac uprednostňuje mnohí kupujúci, vzhľadom na náklady na nábytok z borovice, čo je rádovo nižšie ako cena výrobkov z dubového masívu,

Nedávno, rozšírený nábytok z malajzijského dubu alebo Gevent. Vďaka svojej početnej výhody sa tento materiál stal populárnymi nielen vo svojej vlasti v Malajzii, ale v mnohých krajinách.

Zvláštnosti tohto materiálu sú jeho environmentálnosť a vysoká pevnosť, niet divu, že sa nazýva malajzijský dub. Vzhľadom na to, že vlasť Geyedye je krajinou s vysokou vlhkosťou, odporúča sa používať drevo pre priestory, kde môžu byť zmeny teploty a zmeny vlhkosti. To je dôvod, prečo je rad GAVI vhodné pre kuchynskú headsetu.

Výhodou tohto materiálu je jeho nižšia cena v porovnaní s vyššie uvedenými možnosťami v dôsledku dostupnosti dreva a rýchlosť získania takýchto surovín.

Formulár, rozmery a dizajn

Kuchynský jedálenský stôl z masívu môže mať inú formu, rôzne veľkosti, sa líšia dizajnu. Vo formulári môžu byť takéto výrobky rozdelené do niekoľkých možností.

 • Obdĺžnik. Tento model je vhodný pre všetky priestory. Takéto výrobky môžu byť umiestnené v strede obývačky alebo inej miestnosti, ako aj v rohu miestnosti.

 • Modely vo forme oválu alebo kruhu. Kruhový alebo oválny stôl je vhodnejší na ubytovanie vo veľkých oblastiach. Tento nábytok inštalovaný v strede miestnosti môže byť hlavným prvkom interiéru.

 • Námestie. Námestie modely sú vhodnejšie pre rodinu 4 osoby. V tomto prípade by ste si nemali vybrať veľký stôl, inak budú majitelia nepohodlí dosiahnuť jedlá v jeho centre.

Zvyčajne prijímajú tabuľky bez uhlov, aby sa v centre priestrannej kuchyne alebo obývacej izby. Pre malú miestnosť je vhodný stôl vo forme štvorcového alebo obdĺžnika. S veľmi malými veľkosťami kuchyne sa zmestí tabuľka vo forme polkruhu alebo trojuholníka.

Prečítajte si viac  Čo je lepšie kúpiť malý písací stôl?

Výber kuchynského nábytku by mal závisieť od parametrov samotnej miestnosti. Pre kuchyňu s obdĺžnikovým tvarom budú vhodné rovnaké obdĺžnikové tabuľky. Pre priestrannú kuchyňu v súkromnom dome bude vhodná headset s stôl v strede miestnosti.

Dôležitým faktorom je veľkosť nábytku. Predpokladá sa, že jedna osoba sedená pri stole by mala byť uvedená aspoň 60 cm dĺžky.

Prítomnosť veľkého jedálenského kruhového formulára umožní doplniť interiér priestrannej miestnosti. To umožní vhodné sedieť za ním všetkých členov rodiny a ich hostia. Absencia v takýchto uskutočneniach zabezpečí bezpečnosť pre deti.

Konštrukčná tabuľka môže byť posunutá, skladacia alebo so zdvíhacím mechanizmom. Existuje pomerne niekoľko modelov, ktoré nesú ďalšie funkcie. Môžu vymeniť skriňu a v prípade potreby stanoviť a rozvíjať. Pre malé kuchyne je model transformátora dokonalý – to ušetrí priestor av prípade potreby šíri nábytok na príchod veľkého počtu hostí.

Farba nábytku tiež hrá obrovskú úlohu. Nedávno sa stal módnym sprevádzať izby v bielej farbe. Vzťahuje sa tiež na varenie. Napríklad, pre stolovú dosku si môžete vybrať bielu farbu, zatiaľ čo pre nohy a lemovanie na použitie tmavých odtieňov. Táto možnosť je vhodnejšia pre kuchyne vykonané v štýle minimalizmu.

Štýl Provence je vhodnejší pre tabuľku bez spieva a dekorácií. Taký hrubý nábytok, pretože nie je možné zapadnúť do rustikálneho štýlu.

Ale nábytok s drevenou surovinou je vhodnejší podkrovný štýl. Kovové stolové nohy pomôžu posilniť vybraný štýl, je to prospešné poraziť vybraný dizajn.

Populárne výrobcovia

Mnohé spoločnosti sa zaoberajú výrobou tabuliek z masívu. Nábytok ruskej výroby je veľmi populárny.

 • Spoločnosť „Bagsan“ z Ulyanovsku Od roku 1998 sa zaoberá uvoľňovaním jedálenských stolov z dreveného poľa. Charakteristické znaky produktov Bagsan sú použitím výlučne prírodného dreva s nedokončenou kvalitou povlak, ako aj vysokú pevnosť hotových výrobkov v kombinácii s jedinečným dizajnom.
 • Nábytok Factory z Muom „Caprice“ Začal od roku 2001. Pri výrobe nábytku sa používajú iba prírodné a ekologické materiály vo forme borovicového, bukového, dubového a brezy. Povrchové povlak tabuliek sa vyrába trojzložkovým lakovým výrobou Talianska a smaltov s míľmi, ktoré majú vynikajúcu odolnosť proti opotrebeniu a umožňujú dlhodobé produkty, aby sa udržal pôvodný vzhľad.
Prečítajte si viac  Pendula Rocking Chair: Vlastnosti a výber

Značný dopyt po podobných výrobkoch zahraničných výrobcov. Tí, ktorí hľadajú vysoko kvalitnú a spoľahlivú tabuľku pre kuchyňu, stojí za to platiť pozornosť nábytku z radu tropického stromu Geve (Malajzia). Výrobky z GEVE rozlišujú zvýšenú silu, ako aj slabú náchylnosť na vlhkosť, berúc do úvahy klímu, kde strom rastie. Medzi Malajziou nábytkom, môžete nájsť klasické obdĺžnikové modely a produkty oválny alebo okrúhly tvar, ktorý, ak je to žiaduce, môžu byť zložené a premiestnené do steny.

Medzi výrobcami z Malajzie stojí za zmienku spoločnosti „Tatcher“, ktorý sa zaoberá výrobou kruhového, oválnych a posuvných stolov a kuchynských stolov. Výrobcovia používajú pole GAVI ako rámec pre tabuľky.

Klasické modely s monolitickým stolom bude slúžiť ako viera a praví majitelia domu a dokonca aj na dedičstvo. Ultra moderné posuvné modely vám umožňujú rýchlo rozoberať stôl a zakryť neočakávaným príchodom veľkého počtu hostí.

Pravidlá starostlivosti

Napriek niektorým ťažkostiam v prevádzke tabuliek z masívu, mnohí radšej získajú presne podobné možnosti. Akýkoľvek nábytok z prírodných materiálov bude reagovať na určité faktory.

Ak chcete rozšíriť životnosť tabuliek z radu, mali by sa dodržiavať určité odporúčania: \ t

 • Je žiaduce, aby sa tento nábytok vložil z biť, aby sa lúče slnka;
 • Neumiestňujte stôl vedľa vykurovacích zariadení, sporák, batérie;
 • Je potrebné zachovať prípustné parametre teploty vzduchu (18-25 stupňov) a vlhkosť (45-60%);
 • Treba pripomenúť, že nábytok by mal stáť neustále, na rovnom povrchu;
 • Nežiaduce vystavenie produktu nadmernému zaťaženiu.

Aby sa nábytok z poľa nezačal rozvíjať, odporúča sa dať ďalší zdroj vlhkosti v miestnosti, napríklad akvárium alebo vnútorné kvety.

Hlavným pravidlom starostlivosti o takýto nábytok je pravidelne wip prach s použitím mäkkých tkanív špeciálne navrhnutých na tento účel. Čiastočné stieranie s mokrými obrúsky navlhčené mydlovou vodou. Povrch by mal byť chránený pred rozpúšťadlom, acetónom, agresívnym čistiacim prostriedkom od jeho vstupu.

Na leštenie drevených povrchov je lepšie použiť tuhý karnaub vosk. Aplikujte ho s vložkou bez vlákna a potom poľsky. Keď sa miesta objavia na stole z mokrých riadov, musíte aplikovať ocot na tkaninu, miešanie s olivovým olejom a povrch utrite povrch.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: