Kreslo s podrúčkami v kuchynskom interiéri

V malých kuchyniach na deformáciu jedálenského priestoru sa často používajú stoličky. Zriedkavá kuchynská miestnosť sa môže „pochváliť“ stoličky s podrúčkami. Táto možnosť je najčastejšie výberu vlastníkov priestranných kuchyní, v ktorých nie je potrebné ušetriť každý meter voľného miesta. Zvážte hlavné výhody a nevýhody stoličiek, ich odrôd a tiež odporúčania na výber optimálneho modelu.

Vlastnosti, Klady a nevýhody ubytovania

Produkty s podrúčkami sa líšia vplyvom. Kvôli masívnosti nebudú vyhovovať kompaktné kuchyne. Toto je hlavná črt modelu, ktorá stojí za zváženie pri uvádzaní. Ak stále chcete zariadiť jedálenský kút s kreslami s podrúčkami, odporúča sa uprednostniť skladacie modely. Zaberajú minimálne miesta v zmontovanej polohe a počas transformácie sa zmenia na plnohodnotné pohodlné miesto na posedenie odpočinku.

Kuchynské stoličky s podrúčkami majú nasledujúce výhody:

 • Veľký rozsah (mäkký, tuhý, kombinovaný, vyrobený v rôznych dizajnových a farebných riešeniach – ak si želáte, vyberte si vhodný model pre seba
 • Pohodlné – kreslo s lakťom je oveľa pohodlnejšie ako tradičná stolička;
 • Zabezpečenie rekreačných svalov rúk kvôli lakťom;
 • Pevný vzhľad – stoličky štýlovo vzhľad, dávajú interiéru slávnosti a elegancie.

Nevýhody zahŕňajú vysoké náklady (tieto výrobky budú stáť viac stoličiek alebo stoličiek) a potrebu veľkej plochy v umiestnení.

Odrody

Kuchynské stoličky s podrúčkami sú niekoľko druhov. Takéto výrobky sú klasifikované v závislosti od mäkkosti. Tuhé modely sú vyrobené z plastu alebo dreva. Rovnaká skupina zahŕňa riešenia s čalúnením kože alebo tkaniva s minimálnou hrúbkou plniva. V mäkkých výrobkoch je plnivo vo forme hrubej vrstvy penovej gumy, sinteponu, hollopiber alebo pružín. Takýto nábytok nevyhnutne má tkaniny alebo kožené čalúnenie.

Kreslá s podrúčkami sú stacionárne alebo skladacie miesto na spanie. Ten môže transformovať, reinkarnovať do jediného spiaceho postele. Takýto nábytok sa spravidla vyznačuje veľkými veľkosťami. A výrobcovia ponúkajú riešenie na jednej nohe s možnosťou nastavenia sedadla na výšku. Táto možnosť je vhodná pre rodiny s deťmi.

Ďalšia zaujímavá možnosť – stoličky-stoličky. Majú podrúčky, fúzované s mäkkými bočnými stenami alebo pri pohľade vo forme slučky. Takéto výrobky sú vhodné a jednoduché, ale líšia sa väčšou masívnosťou a závažnosťou v porovnaní s konvenčnými stoličkami.

Materiál

Na výrobu rámu stoličky sa používajú rôzne materiály. Rozpočtové variácie zahŕňajú plastové, drevotrieskové dosky alebo MDF s vrstvou laminátu alebo dyhovej vrstvy. Plastové modely nenáročné, sú dokonale „proti“ rozdielom v oblasti teploty a ostrých teplôt, ale nie je vhodné pre všetky interiérové ​​štýly. Výrobky z drevotrieskovej dosky alebo MDF sa líšia nízkou cenou, ale budú trvať dlho.

Drahšie materiály pre rámec stoličky – kovové a prírodné drevo. Drevené modely sú šetrné k životnému prostrediu, externe atraktívne a trvanlivé z dôvodu impregnácie so špeciálnymi kompozíciami. Ich jedinou nevýhodou je vysoká cena. Kovové roztoky sú odolné, sú schopní odolať vážnym mechanickým zaťažením. Odolnosť voči nepriaznivým podmienkam kuchyne – ďalšia váha výhoda kovových výrobkov.

Ako čalúnené materiály môžu byť:

 • skutočná alebo umelá koža;
 • gobelín;
 • jacquard;
 • Rohozhod;
 • Mikrovlákna.

Dať potravinársky nábytok, penová guma, sintEPON, pružinové bloky, plsti alebo odpaľovanie.

Farebné riešenia

Kuchynské stoličky s podrúčkami môžu mať rôzne farby. Modely sú k dispozícii v pokojnom, jemnom, pastelových farbách – béžová, svetlohnedá, krém. Takéto riešenia sú vhodné pre akékoľvek typy kuchýň. Používajú sa na výzdobu priestorov v štýloch klasických, moderných a ďalších populárnych štylových smerov.

Kôň môžu byť tiež:

 • Burgundsko;
 • Modrá;
 • zelená;
 • Šalát;
 • žltá;
 • hnedá;
 • šedý.

Nestrácajte svoju popularitu čiernobiele modely. Ak je ťažké vybrať si optimálnu farbu, môžete zostať na transparentných produktoch. Sú spojené s vizuálnou ľahkosťou, vzduchom. Transparentné stoličky budú kombinované s akýmikoľvek farbami a povrchmi prítomnými v kuchyni.

Tipy na výber

Starostlivosť o kuchynské stoličky s podrúčkami, je dôležité vedieť, čo venovať pozornosť. Budeme sa zaoberať kritériami voľby.

 1. Stupeň tuhosti. Mäkké produkty s čalúnením sa vyznačujú zvýšeným komfortom, ale starajú sa o ne je oveľa zložitejšie ako pre tuhý nábytok. Aké výhodné je čisto individuálne rozhodnutie. Tu každý hrá priority.
 2. Gabarits. Rozmery by mali byť vybrané s prihliadnutím na voľný priestor v jedálni a komplex každého člena rodiny.
 3. Dizajn a farba. Predsedovia by mali harmonizovať s iným nábytkom, záclonami, podlahou alebo stenou potiahnutou. Môžete si vyzdvihnúť gauč takým spôsobom, že pôsobia ako svetlý kontrast na pozadí domácich spotrebičov alebo zdieľaných povrchových úprav.
 4. Kvalita čalúnenia. Najlepšie je vybrať si kožené výrobky a s obmedzeným rozpočtom – z koženka. Tieto materiály sú odolné voči vlhkosti a ľahko sa starať. Pre prevádzku v kuchyni nie sú riešenia vhodné s čalúnením z pórovitých látok a materiálov absorbujúcich vône.
 5. cena. Ako pravidlo, modely domácej produkcie s podobnou kvalitou lacnejšie tovary značiek zahraničného obchodu. Ak chcete uložiť, je lepšie uprednostniť ruský nábytok.

Stolička musí byť pohodlná. Pred nákupom sa odporúča sedieť v ňom, oceniť skúsenú spoľahlivosť a stabilitu. Mala by tiež skontrolovať produkty pre externé poškodenie, pevnosť a fixáciu spojovacích materiálov.

Prehľad stoličiek Pozri na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: