Ktoré pohovky je lepšie vybrať si?

Výber pohodlnej pohovky, musíte zvážiť nielen externé ukazovatele, spoľahlivosť a transformačný mechanizmus. Plnivo nie je menej dôležité, pretože z toho, ako to bude, úroveň pohodlia a pohodlie závisí. Ak chcete pochopiť, ktorá pohovka plniva je lepšie vybrať si, musíte mať koncepciu ich odrôd, vlastností, funkcií a rozsahu trvanlivosti.

Typy nábytku Filler, ich výhody a nevýhody

Voľba nábytku na spánok a rekreáciu znamená solídny prístup. Zvyčajne závisí od účelu výrobku (voľba hosťujúceho skladania alebo pohovka, nahradenie plnohodnotného postele).

Plnivo je z rôznych typov, stupeň mäkkosti, sa vykonáva z prírodných, umelých vlákien a ich zmesí. Výber pohovky V prípade príchodu hostí si môžete kúpiť kúsok mäkkého výplne. Ak sa plánuje pracovať v plnej sile, potom nerobte bez tvrdej plnenia, ktorá má okrem jednotnej distribúcie zaťaženia ortopedický účinok.

Umelý

Syntetické plnivá sa vykonávajú z rôznych vlákien a existujú pruh a nerovnomerný typ.

Nerovnomerný

Vo väčšine modelov nerovného typu, výrobcovia používajú plnivá z lacných surovín, ktoré nie sú zaťažujúce v práci. Najvýraznejší zástupca série je polyuretánová pena (skrátená PPU). Pochopiť, čo to je a čo je lepšie ako pružinový blok, musíte poznať charakteristiky výplne.

V podstate je polyuretánová pena elastický nábytok peny rôznej kvality, ktorá je vyrobená zo syntetického polymérneho mixu a externe pripomína špongiu v listovom formáte. PPU je rozdelená do dvoch odrôd:

 • Štandard (obyčajný typ t);
 • HR typu penová guma (integrálne PPU).

Blokový polyuretán sa vyznačuje rôznou hustotou. Je to plech plniva strednej a tuhosti, ktorá je nakrájaná na základe určených rozmerov a pripojenie k požadovanej hrúbke. Je lepené vo forme sendviča, pripájajúce sa listy z ťažko až mierne. Tak, aby sa nezamieňali v hrúbke listu, sú natreté v rôznych farbách.

Je to lacné, ale nie najmä praktický materiál.

Polyuretánová pena odlievania produkovaná odlievaním vylejením do konkrétnej formy, ktorá je detailom modelu (napríklad chrbát, sedadlá alebo vankúše). Tvrdenie, kompozícia si vyžaduje požadovanú konfiguráciu, takže táto metóda eliminuje ďalšie orezávanie častí. Ukazuje sa za hotový prvok, ktorý je doplnený čalúnením.

Stojí za to taký materiál viac ako blokový analóg.

Odlievané plnivo je považované za elastické – to nie je možné sa zrútiť do rolka, hoci je úplne odolné voči ohýbaniu. Tento materiál je odohraný denné zaťaženia, neuspokojuje sa, ale po niekoľkých rokoch prevádzky sa môže mierne zmeniť farbu. Medzi jeho výhody patrí vynikajúca priedušnosť, odolnosť voči prasknutiam, redukujúcim formulár po kompresii.

Jarný blok

Plnivo vo forme oceľových prameňov v prípade je považované za najodolnejšie a praktické.

Je rozdelená do troch odrôd:

 • Bonveň. Závislý typ, ktorý znamená zlúčeninu pružín pomocou špirálového drôtu z ocele;

 • Had. Zvláštne pružiny-cievky umiestnené horizontálne v rovnakej vzdialenosti od seba;

 • Nezávislý typ. Každá pružina je oblečená v textilnom prípade a pracuje nezávisle od iných, bloková zostava sa vykonáva spojovacími krytmi.

Prvé dva typy pružín sú natiahnuté v horizontálnom smere. Jednotka nezávislého typu je usporiadaná takým spôsobom, že každá pružina je zameraná kolmo na podlahu. Pružná jednotka je pripojená k rámu a v ideálnom prípade nevyhnutne má obloženie z dvoch strán.

V niektorých prípadoch je doplnená polyuretánnou penou, plsťou a hustou textíliou.

Výhody pružinového bloku zahŕňajú životnosť, odolnosť voči maximálnym zaťaženiam, voľným vzduchom -. Poskytuje tiež pohodlie počas spánku, plochého povrchu a elasticity spiaceho postele.

Nevýhody plniva sú malým výberom formulára, schopnosť obrazovky počas prevádzky, vysoké náklady a drahé opravy (v prípade výmeny bloku).

Podrobnejšie informácie o funkciách a nuancii pružinového bloku sa môžete naučiť z nasledujúceho videa:

Plnivá chrbtom a podrúčkami sú syntetické chmýří a synteps, ako aj periothek (modifikácia plsti prírodného alebo syntetického pôvodu).

Prirodzený

Prírodné plnivá pre pohovky zahŕňajú latex, Coir (kokosové vlákno), sisal (rastlinné vlákno z mexickej Agavy). Zriedkavý doplnok k plnive je kôňové vlasy. Je to komponent pre rohože s náplňou kokosu.

Prírodné plnivá sú odlišnou hrúbkou a často sa používajú na nábytok s ortopedickým účinkom.

Vylučujú účinok „potápania“, a preto sa neohýbajú.

Jedným z najpraktickejších a užitočných materiálov je Coyra. Toto je prirodzené, hypoalergénne plnivo, ktoré podporuje normálnu výmenu vzduchu, a tiež eliminuje tvorbu huby a formy. Je ideálny pre kožu a je dobrá prevencia problémov ochorenia muskuloskeletačného systému.

Uplatňuje sa medzi plnivami prírodného pôvodu. Je to handrička od 5 do 10 cm v hrúbke, ktorá uzatvára hustú textílie na oboch stranách.

Toto plnivo sa používa s pružinovým blokom a robí elastický matrac mäkší.

Kombinovaný

Dnes na trhu nábytku nájdete zaujímavé riešenia s kombináciou plniva. Externe, takáto rohož je zásobník dvoch alebo troch vrstiev materiálov rôznych zložení. Je možné použiť jedno plnivo rôznej hustoty alebo rôznych materiálov.

Napríklad plnenie polyuretánovej peny môže byť doplnená radom ističa, pružinového bloku – peny alebo koiróna a tak ďalej.

Okrem toho môže byť model vyrobený s podrobnosťami o rôznych stupňoch mäkkosti: sedadlo, spravidla, tuhé, chrbát a podrúčky môžu byť vykonané zo stredného plniva tuhosti a vankúše sú z veľmi mäkkého materiálu.

Aké plnivo sa považuje za dobré pre každodenné použitie a spánok?

Výber plniva závisí od účelu pohovky a preferencií kupujúceho. Ak účel nákupu predpokladá alternatívu k postele, je lepšie kúpiť model s pružinovým blokom a elastickou polyuretánovou penou HR.

Bežné trenie peny nebude trvať dlho, ak spíte na pohovke denne.

Ak potrebujete pohovku s ortopedickým efektom, stojí za to venovať pozornosť modelu s kokosovým plníkom a rovnakým pevným chrbtom. V rozloženom stave tvorí hladké nespokojné spanie a prispeje k správnej polohe tela počas spánku a odpočinku. Zvyčajne, odpočinok na takejto pohovke eliminuje vzhľad bolesti v oblasti chrbta a krku.

Tí, ktorí sú zvyknutí na čalúnený nábytok, je lepšie sa starať o možnosti s ističom.

Čo naplňte vankúše?

Pohák vankúš – neoddeliteľná súčasť pohodlného pobytu. Takže je to čo najpohodlnejšie, výrobcovia ponúkajú rôzne typy plniva. Je dôležité, aby nebol alergénny, vlastnil vynikajúcu výmenu vzduchu, regulovaná výmena tepla, sa rozlišuje malá hmotnosť, držala tvar a bol praktický v starostlivosti.

Dnes, ako plnivá vankúšov vo výrobe:

 • Bambusové vlákno (prírodné pôvodné výrobky);
 • Prírodný latex (derivát šťavy z gumového stromu alebo Gevent);
 • Syntput (umelá výmena chmýří vtáka);
 • Singrytegone (netkaný materiál z polyesterových vlákien);
 • HOLLOFIBER (Sintecon Derivát s skrútenými vláknami, ECOIBER, COFTER).

Tieto plnivá spravidla sú mäkšie, ktoré sa používajú na spanie. Líšia sa menšia váha a pridávajú pohodlie k akémukoľvek dizajnu.

Ako si vybrať správne?

Aby bol nákup nábytku úspešný a spĺňať uvedené požiadavky spoľahlivosti a kvality, musíte rozhodnúť o účele pohovky (pre odpočinok, spánok alebo hostia) a vybrať optimálnu tuhosť matraca. Voľba sa nemôže spoliehať výlučne na dizajn, čalúnenie, transformačný mechanizmus alebo plnivo: Všetky charakteristiky sú dôležité.

V modeli sa často môže použiť kombinované plnivo. Kombinácia materiálov poskytuje maximálny komfort nielen počas spánku: táto technika vám umožňuje pohodlné prezeranie televízora, čítanie vašich obľúbených kníh alebo novín a oveľa viac.

Odborníci odporúčajú dôkladnú kontrolu modelu a účtovania nasledujúcich nuans:

 • Priemerná rigidita je žiaduca (zbytočne tuhé alebo poekované mäkké plnivo spôsobí bolesť v chrbte);
 • Pri výbere modelu s pružinami stojí za výhodné s možnosťou s oceľovým blokom;
 • Je žiaduce, aby hrúbka matraca bola aspoň 8 cm;
 • Navyše, model bude mať kryt: Po prvé, to umožní vidieť plnivo pri nákupe, po druhé, umožní tomu, aby sa prípad mohol umyť, tretí, v prípade potreby vykonať opravy;
 • Ak je to možné, stojí za to zakúpiť produkt prírodného vlákniny (vylúčené riziko alergií a zvýšenie úrovne pohodlia);
 • Ak sa model kúpil na spánok, sedadlo a chrbát by mali byť vyrobené z rovnakého plniva;
 • Nákupom nábytku pre deti je lepšie, že lakťové opierky sú z mäkkého materiálu: tak eliminuje možnosť zranenia dieťaťa.

Okrem plniva, musíte zvážiť veľkosť miestnosti, transformačný mechanizmus, farbu modelu a dizajnu. Pohovka musí byť úspešne zapadajú do interiéru miestnosti, nielen krásne a pohodlné. Je dôležité, aby vo všeobecnom pozadí netvorili miestnosť, ale bola harmonická zložka interiéru.

Hodnotenie najlepších plnív pre recenzie

Hodnotenie plniva je určené na základe súčet vysokokvalitných a praktických charakteristík. Dobré plnivo by malo:

 • odolať veľkým váhovým zaťaženiam;
 • byť tichý a pohodlný na prevádzku;
 • majú väčší stupeň spoľahlivosti a odolnosti voči deformácii;
 • majú antimikrobiálne vlastnosti;
 • byť schopný opraviť;
 • byť vetrané;
 • náklady podľa uvedených charakteristík;
 • sa líšia vo veľkej životnosti;
 • Poskytnite pohodlný pobyt.

V súlade s recenziami skutočných kupujúcich, medzi najlepšími plninami, dopytom od kupujúcich, zadali:

 • Coyra (rozkladacie pohovky pre deti a adolescentov a nábytok pre ľudí, ktorých práca je spojená s veľkou fyzickou námahou);
 • Bealesové elastické polyuretánové penové HR (dvojité a trojizbové pohovky pre tých, ktorí uprednostňujú čalúnený nábytok);
 • Jarná jednotka strednej tvrdosti (modely so spanie 2 x 2 m).

Medzi firmami, ktoré sa zaoberajú výrobou a predajom čalúneného nábytku, najvýraznejšie Ascona, 8. marca, Atlanta, Natalie, Flexoform, Anderssen.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár