Moderné polomerové skrine v interiéri

Čas stále stojí a vývoj technológií umožňuje majstrom ich prípadu vymýšľať viac a viac vylepšených domácich pracovníkov. Šatník ako nepostrádateľná vec v každom interiéri, mnohé storočia v rade nepodliehali prakticky žiadne zmeny: priama forma geometrického dizajnu slúžil ako nádoba s hojdačmi dverami. Ale nie tak dávno, praktické Američania boli vynájdení skriňa s posuvnými dverami, čo umožnilo ušetriť miesto v miestnosti na úkor dverí, ktoré sa posúvajú na kov.

Tieto skrinky dostali „Kupé“ pripevnenie k titulu a ukázali sa, že je tak pohodlný vynález, ktorý model okamžite získal popularitu po celom svete.

Ale nie tak dávno, obyčajný obdĺžnikový šatník prišiel zmeniť modifikovanú verziu – radiálne (alebo radiálne) skrine, schopné viac ušetriť drahých centimetrov priestoru a dať interiér neporovnateľný estetický zárez. Aké sú ich rozdiely a prínosy na pochopenie tohto článku.

Charakteristické rysy

Moderný pohľad na skrinku so zaoblenými rohmi neopustí ľahostajným milovníkom hladkých línií a zjednodušených štruktúr. Dvere dverí sa pohybujú pozdĺž zakrivených vodidiel rôzneho konfigurácie, v závislosti od výberu modelu.

Radius skrine nemajú ostré rohy, Vďaka čomu vytvárame mäkké prechody v interiéri, bezpečné pre malé deti a najvhodnejšie.

Ukladanie metrov štvorcových je dosiahnuté kvôli neprítomnosti alebo malej veľkosti bočných stien, ktoré sú charakteristické pre skrine konvenčného obdĺžnikového dizajnu.

Výhody a nevýhody

Hlavná výhoda kabinetu RADIUS možno bezpečne zvážiť možnosť jeho inštalácie v ktoromkoľvek, dokonca aj v malej miestnosti, miestnosti. Šatník s hladkými zakrivenými čiarami môže mať uhol prázdnoru, zamaskovať neštandardnú geometriu stien, zónovaný priestor v priestrannom štúdiu alebo urobiť hladký prechod z jednej miestnosti do druhého.

Bočné steny skrine môžu byť z akýchkoľvek veľkostí, vrátane chýbajúcich vôbec bez straty kapacity.

Radius dvere NEPOUŽÍVAJTE a nie sú uvoľnené, uzavreli priestor skrine pevne. Sprievodcovia držia dvere, neumožňujú im „vystúpiť“.

Rovnako ako každé riešenie súvisiace s výberom konkrétnej položky v interiéri, radio skrine majú nejaké nevýhody, ktoré nemusia byť v ich prospech. Tie obsahujú:

 • Neštandardný vnútorný priestor. Boxy, zásuvky a obdĺžnikové bielizeň nesmú byť umiestnené v takom šatníku na týchto miestach, kde sú dvere podobné vlny;
 • Rôzne hĺbky políc. Vzhľadom k tomu, že dvere skrinky majú výrazný ohyb, v niektorých modeloch môžu byť police príliš hlboké, čo nie je vždy vhodné pre umiestnenie vecí. Ale ak sa veci vložíte do hĺbky, že nie je potrebné neustále používať, potom sa umiestnenie premeniť na plus ako priestranný priestor pre všetky druhy vecí;
 • Vysoké náklady na výrobok a inštaláciu. Avšak, tento mínus bude plus pre tých, ktorí nevadí, zdôrazňujú územnosť ich interiéru.

Dizajnové funkcie

Mechanizmus skriniek RADIUS je založený na vodiacich koľajniciach určitej zakrivenej formy, s ktorým sa krídlo pohybuje v požadovanom smere. Konštrukcia samotného skrine môže byť prípad alebo zabudovaný.

Nábytok skrinky má spravidla bočné steny, ako aj horné a dolné. Toto je jednodielny dizajn, ktorý sa dá presunúť, preniesť na vhodné miesto, ak chcete zmeniť nastavenie.

Vstavané modely nemajú prípady, šetria priestor kvôli nedostatku stien a najčastejšie sa pohybuje od podlahy do stropu. Toto je najzruženejšia možnosť, ale pred jeho inštaláciou je potrebné jasne rozhodnúť o umiestnení kabinetu a dizajnu, pretože vstavaný nábytok nebude môcť usporiadať na inom mieste.

Prečítajte si viac  Prútený nábytok pre chatu: Krásne možnosti v dizajne interiéru

Montážne mechanizmy

V závislosti od umiestnenia mechanizmu so železničnými a dverovými valcami sú polomerné skrine rozdelené do suspenzie alebo referenčných inštalácií zariadenia.

Zavesené namontované na strop alebo hornú časť steny, čím vytvára štruktúru neformát. Takýto mechanizmus sa najčastejšie používa v modeloch vstavaného typu. Výber možnosti pozastaveného profilu je potrebné vziať do úvahy silu stropu av niektorých prípadoch bude musieť ďalej posilniť. Napríklad strop sadrokartónu nebude stáť hmotnosť objemových dverí rádiozkázy a ich neustále používanie, takže má zmysel naplánovať inštaláciu skrinky spolu so stropom.

Vynikajúca príležitosť ušetriť čas a peniaze, objednanie inštalácie súčasne a skrinkou a zaveseným stropom kombinovaných tónov. Okrem toho vám to umožní naplánovať umiestnenie lampy na strope.

Nosná konštrukcia, naopak, nezávisí od stropu, hmotnosť dverí spadá na spodnú koľajnicu a horná časť slúži len nosným prvkom. Výhodou tohto dizajnu je, že strop môže byť vyrobený z akéhokoľvek materiálu, nemusí ho posilniť alebo zmeniť, ak ste nedávno urobili opravy.

Odrody formulára

Existuje niekoľko foriem šatníkov polomeru. Voľba niektorého z nich závisí od plánovania miestnosti, jej v prvom a samozrejme, vlastnosti dizajnu miestnosti. Ak chcete rozhodnúť o najvhodnejšom modeli, musíte ich zvážiť všetky:

 • Konvexný formulár – Radius skriňa vo forme hemisféry s úzkymi bočnými stenami alebo bez nich bez nich. Stáva sa dobrým v prázdnych výklenkoch a kapacita vnútorného priestoru sa dosiahne z dôvodu zjednodušeného objemu polkruhovej bielizne dverí;
 • konkávny formulár – Takýto model má tvar dverí zapustených vo vzťahu k bočným stenám. Nie je to tak priestranné v porovnaní s konvexnou formou, ale môže urobiť hladkosť línií s nepravidelnými rohmi. Vizuálne zvyšuje priestor, dáva IT objem a okrúhlosť;

 • Kombinovaná forma, Je to hladký prechod klapiek dverí z konvexného tvaru na konkávne, tvoriť vlnu. Ak je priestor povolený – kombinovaná skriňa podobná vlnu sa stane vynikajúcou dekoráciou interiéru zmenou obvyklého nárysu priestoru;
 • kolóna Kryt RADIUS pripomína cylindrické vysoké razenie pre plagáty alebo volumetrické stĺpy. Môže sa stať prvkom územného priestoru veľkej sály alebo prijímacieho úradu, ale pre malé priestory táto možnosť bude musieť byť vylúčená;
 • Uhol – najobľúbenejší model medzi všetkými konfiguráciami skriniek RADIUS, ktorý má trojuholník v jeho základni. Dokonale vyplňte uhol vypnutia, môže to byť konvexná a konkávna forma. Konvexný tvar skrine uhlového polomeru vytvorí ďalšiu kapacitu vďaka priestoru, ktorý ide do uhla a konvexných dverí. Betónový rohový šatník bude vizuálne rozšíriť priestor, aby zjednodušil.

Možnosti fasád

Skriňa v interiéri je objem, ktorý priťahuje pozornosť, takže harmónia celých priestorov vo všeobecnosti závisí od dizajnu fasády. Rozdiel medzi skrinkami z jeho klasických kolegov sa skladá tiež v tom, že pre jeho dizajn je možné použiť širokú škálu materiálov – plast, sklo, tenký film.

Môžete si vybrať verziu dizajnu už existujúcej zbierky modelov podľa katalógu alebo si objednáte jedinečnú možnosť, ktorá je vhodná pre váš interiér.

Jediným obmedzením, že profesionálni majstri a dizajnéri dávajú listy drevotrieskových dosiek a zrkadiel. Drevené štiepky nie sú vhodné na polomer ohyby skrinky v dôsledku nepružnosti, a zrkadlá vo výfukovej forme si môžu dôrazne skresliť obraz.

Avšak, tieto obmedzenia výrazne neznižujú možnosti výzdoby skrine RADIUS, pretože namiesto toho existuje významný počet rôznych možností pre konečnú úpravu krídla dverí.

Prečítajte si viac  Skrinky so zrkadlom

Tlač

Pomerne ekonomický spôsob, ako urobiť fasádu kabinetu RADIUS v štýle interiéru a chuti. Tlač fotografií je možné aplikovať na rôzne materiály s akoukoľvek stupňom drsnosti nadácie. Vďaka vlastnostiam špeciálnej farby, výkres dokonale padá na plast, sklo a zrkadlový povrch. Fotografie tlač je odolný, odolný voči ultrafialovým lúčom.

Tlač fotografie je niekoľko druhov:

 • Rozpúšťadlový film – spôsob nanášania farieb na najlepšiu fóliovú základňu;
 • rozpúšťadlo na matný alebo lesklý papier – tu film nahrádza papierovú tkaninu. Je to oveľa lacnejšie, ale menej trvanlivé;
 • Ultrafialové zariadenie – aplikovanie vzoru priamo na základe materiálu podľa zvoleného náčrtu. Maľovanie mikročastice prenikajú povrchovú štruktúru a fixované ultrafialovým materiálom. Je to najodolnejší a odolný typ fotografickej tlače.

Niektoré z vybraných metód tlače zaručuje jas a realistický obraz, hustý alebo priesvitný vzor, ​​jasnosť kontúr a vysoké rozlíšenie.

Pieskový vzor

Sandblasting Technológia je aplikácia vzorov postrekom pieskových častíc rôznych priemerov vopred určenou šablónou. Môžu to byť rôzne kvetinové motívy, živočíšne obrázky, krásne siluety, abstraktné kompozície. Po použití je kresba pokrytá polymérnou vodou repellent kompozíciami, takže sa stane trvanlivým a nenáročným v starostlivosti.

Vhodné pre sklenené povrchy a zrkadlo. Ak ste sa ešte rozhodli vybrať zrkadlový povrch pre fasádu dverí dverí dverí skrine RADIUS, potom môže byť umiestnenie lovu liniek s pieskovým vzorom a vytvoriť niektoré časti plátna Matte.

Laserové gravírovanie

Vytvorenie laserového vzoru je najnovšia technológia moderného dizajnu. Laserový lúč odstraňuje mikroskopickú vrstvu z materiálu – skleneného alebo zrkadla, čím sa vytvára matný povrch vo forme vopred určeného výkresu v počítačovej verzii samotného laserového stroja. Grafické schopnosti laserového zariadenia vám umožňujú vytvoriť skutočne majstrovské diela všetkých tvarov a konfigurácií, až po efekt 3D obrazu.

Samotný laserový kresba je klesá, ale uvažuje sfarbenie. Aby ste to urobili, pred aplikáciou vzoru je materiál pokrytý špeciálnymi kompozíciami, ktoré na konci práce umožňujú vzoru chytiť rôznymi farbami.

Interiérové ​​plnenie

Možnosť vnútorného plánovania šatníka RADIUS bude závisieť od jej účelu a umiestnenia v miestnosti. Kapacita kabinetu je určená funkčnou distribúciou priestoru vo vnútri, a v prípade šatníka RADIUS, ktorá zaberá oblasť od podlahy k stropu, môžete zvážiť použitie každého užitočného centimetra.

Najpohodlnejší spôsob, ako naplánovať priestor tak, že je pre vás vhodné – je vizuálne rozdelený na tri rovnaké časti, kde sa položky s nízkou spotrebou budú umiestnené na samom vrchole, a zvyšok – na úrovni oka a nižšie.

V závislosti od účelu skrinky bude vnútorná náplň odlišná:

 • Ak je šatníková šatníková skriňa, potom v hornej časti je lepšie umiestniť police pre položky, ktoré sú menej časté, alebo pre sezónne veci a klobúky. V strednej časti – police pre každodenné, často používané veci a v spodnej časti – pre topánky alebo zanechať voľný priestor pre celkové objekty;
 • Volumetrické šatníkové skrine môžu byť mini-šatne, vrátane nielen políc, zásuviek a tyče pre vešiaky, ale aj malé komody na skladovanie šperkov alebo domáce najmenšie veci, zrkadlo na montáž;
 • Princíp distribúcie priestoru pre skrinky RADIUS RADIUS sa bude líšiť od oddelenia. Pre knihy sú vybraté police určitej veľkosti. Ak tento kancelársky priestor alebo kancelária, potom sa zohľadňujú veľkosť súborov a priečinkov, ktoré budú umiestnené v kabinete;
Prečítajte si viac  Konštantné konzoly v interiéri

 • RADIUS Skrinky môžu byť plne vybavené pracovnou kanceláriou a počítačovou technikou s notom;
 • V kuchynskej skrinke sa môžu použiť sušičky kovov, prívesné kuchynské nádoby držiaky, boxy príbory;
 • Radius skrine určené pre služobníka, spravidla majú sklenené police a priehľadné krídlo dverí. Budú sa stanú vynikajúcou showcase pre demonštráciu krásnych sadov, umeleckých predmetov, figúr alebo fotografií.

Style

Môže sa zdať, že moderné šatníkové skrine môžu prísť len na určitý štýl interiéru, ale nie je to ďaleko od.

Samozrejme, Hai-tech štýly a minimalizmus sú hlavným štýlom smerov, v ktorých všetky typy polomeru skrine budú vyzerať absolútne harmonické. Ale so správnym výberom formy a dizajnu fasád Radius skriňa môže pridať originálny vrchol na takmer akýkoľvek štýl.

Zvážte najobľúbenejšie pokyny štýlu vo vzťahu k šatníku Radius.

Minimalizmus

Tento štýl sa vyznačuje praktickosťou situácie a minimálny počet objektov v ich maximálnej funkčnosti. Štýl minimalizmus k otvorenému priestoru a veľkému množstvu vzduchu. Na základe týchto základných postulátov štýlu, bude polomer skriňa konkávneho tvaru, vyrobený vo farebnom rozsahu stien, hladký uhol, vizuálne zvýši priestor, vytvorí prídavný objem a hĺbku.

High Tech

Najnovšie technológie, bizarné abstraktné formy, „Cosmic“ dizajn, oceľ a čiernobiely farebný gamut. Radius skrine v tomto štýle môžu byť akýkoľvek tvar a veľkosť, dokonale zapadajú do atmosféry miestnosti, ak dostanete fasádu striebornej fotografie tlače alebo laserové gravírovanie.

Klasický

Prísny štýl jasných čiar a vysoká chuť. Konštrukcia skrinky s hladkými riadkami musí byť zvolená veľmi opatrne, aby nerušovala vynikajúcu atmosféru štýlu. Tam môže byť biela konkávna skriňa, s lesklým povrchom a zlatými pruhmi vo vnútri dverných priestorov.

Etno

Etnické ozdoby zapadajú do akejkoľvek formy rádiuszielka, ak sú kombinované vo farebnej schéme s interiérom miestnosti. Východný ázijský štýl je dokonale doplnený kombinovaným šatníkom Radius – jeho vlnový tvar s motívmi východných vzorov zlatých a červených tónov bude druh „čínskej obrazovky“ v interiéri.

Moderný

Modernosť klasiky modernosti, ktorá prišla do zaoblenej formy, takže polkruh riadiacej skrinky konvexnej formy, pretože nie je možné zdôrazniť vlastnosti štýlu a váš vkus. Skriňa môže byť vykonaná v tónoch drahých plemien dreva s zrkadlovými alebo sklenenými vložkami.

Zaujímavé riešenia v interiéri

Každý kus nábytku potrebuje jeho dokonalé miesto, ktoré majú byť čo najkonfektívnejšie, neinterferujete na ceste a harmonicky zmestia do okolitého priestoru. Radius skriňa v tomto ohľade – nepostrádateľným asistentom, kde je potrebné skryť nesprávne uhly, ušetriť miesto alebo použiť priestor, kde nie je vhodný žiadny kus nábytku.

Na chodbe medzi dvoma metroovými dverami, konkávny skriňa vyplní priestor, ukladanie metrov štvorcových a poskytuje užitočnú oblasť pre ukladanie vecí.

Konvexná hemisféra skrine môže slúžiť ako dvere obvyklého skladovacej miestnosti, čo dáva interiér pevným a slušným druhom.

Priestranná obývacia izba je vhodná pre skrinku kombinovanej polomeru v tóne nábytku. Môže to byť nasýtené odtiene alebo takmer transparentné s laserovými gravírovacími prvkami a tlačovými prvkami.

Pre spálňu je lepšie vybrať si nezmyslovú skriňu pohodlnú pre vás osobne konfiguráciu. Napríklad model skrinky „radion“, jeho symetrická konkávna konštrukcia, zdobená tenkou kožou wenge alebo dubom, poskytne spálňu ďalšie pohodlie. A plastové vložky farby dojnice oživujú povrch listu dverí a pridajte sofistikovanosť spálne.

Ešte viac odrôd a vlastností polomerových skriniek nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: