Modulárna uhlová pohovka

Modulárna uhlová pohovka

Prvýkrát sa modelové uhlové pohovky objavili v Taliansku v polovici 80. rokov minulého storočia. Páči sa mi mnoho kupujúcich s ich originalitou a nezvyčajnosťou. Mnohí výrobcovia mäkkých výrobkov začalo vyrábať takéto nezvyčajné modely.

Dnes sú modulárne uhlové pohovky vo veľkom dopyte. Takmer každý výrobca čalúneného nábytku ponúka niekoľko modelov pohodlných a praktických pohoviek modulárneho systému vo svojom sortimente.

Modulárna uhlová pohovka

Zvláštnosť

Modulárna uhlová pohovka obsahuje niekoľko sekcií. Podľa dizajnu je to veľmi podobné dizajnérovi. Modulárne pohovky sú charakterizované neprítomnosťou prísnej konfigurácie, ako aj tuhej fixácie sekcií.

Rohové modely môžu byť použité na navrhovanie rôznych štylistických smerov. Dokonale zmestia do interiéru obývacej kuchyne, priestranných hál.

Modulárna uhlová pohovka

Modulárna uhlová pohovka

Hlavné výhody modulárnych uhlových pohoviek:

 • Veľkosť výrobku je plne samostatná. Môžete si nezávisle kúpiť správny počet modulov, ktoré dokonale zapadajú do rozmerov vašej izby. Niektoré modely zahŕňajú približne 60 sekcií. Pre priestrannú obývaciu izbu môžete použiť kombináciu 4 alebo 5 modulov, ktoré sú ideálne pre pracovnú kanceláriu, spálňu a prezeranie televízora;
 • Veľkosť vyčnievajúcej časti je možné nastaviť. Obvykle obsahuje priestranný box, navrhnutý tak, aby uložil spiace zariadenia a veci, ako aj pohodlnú trubicu;
 • Ak si želáte ľahko, môžete zmeniť konfiguráciu modelu. Aby to urobilo, stačí oddeliť emblémy z celej štruktúry;
 • Uhlový modul často obsahuje pohodlnú poličku, kde môžete umiestniť rôzne malé veci;
 • V prípade potreby je možné spoľahlivo kombinovať všetky moduly pohovky. Táto možnosť je ideálna pre dom, kde sú malé deti, pretože s veľkým potešením vzlietnuť sekcie;
 • Niektoré modely majú rozsiahle lakťové opierky, ktoré sa používajú ako konferenčný stolík;
 • charakterizované jednoduchosťou a jednoduchosťou transformácie, kompaktnosti a funkčnosti;
 • Takýto model je ideálny pre zónové priestranné izby, ako aj ušetriť priestor;
 • Moderní výrobcovia ponúkajú širokú škálu modelov, foriem, rozmerov.

Ak hovoríme o nevýhodách takýchto pohoviek, potom sa ťažkosti vyskytujú, keď sú moduly vybrané pre malé miestnosti.

Modulárna uhlová pohovka

Modulárna uhlová pohovka

Modulárna uhlová pohovka

Takéto modely nie sú nikto, pretože výrobcovia dávajú pozor na spoľahlivosť dizajnu, čo umožňuje početné permutácie.

Odrody

Rohová pohovka modulárneho typu je charakterizovaná originálnosťou štruktúry, ktorá umožňuje jeho modifikáciu. Vďaka rôznorodosti modulov môže byť dizajn predĺžený, dodatočne dať nové položky, ako aj zmeniť uhol usporiadania.

Moderné konfiguráciu mäkkého nábytku sú reprezentované dvoma odrôd:

 • Možnosť sekcií zahŕňa prítomnosť rôznych blokov, ktoré sú navzájom spojené. Odpojenie sekcií alebo ich zmeňte na miestach, bude musieť vyvinúť úsilie.
 • Transformný model je charakterizovaný neprítomnosťou tuhej fixácie pohovka prvkov. Pomocou špeciálnych spojovacích materiálov môžete ľahko vymeniť akýkoľvek modul, zmeniť uhol alebo demontážne čalúnený nábytok. V tomto uskutočnení môžu byť niektoré modely použité ako nezávislé prvky.

Modulárna uhlová pohovka

Modulárna uhlová pohovka

Aby ste si riadne vybrali relačný model pre konkrétny interiér, musíte venovať pozornosť nielen na čalúnenie výrobku, ale tiež berúc do úvahy veľkosti chrbta a podrúčky, ako aj hĺbku sedadla.

Nábytok typu čalúneného sekcií je charakterizovaný univerzálnosťou, pretože vám umožní vytvoriť rôzne konfigurácie v závislosti od želaní vlastníkov.

Pohovka transformatívneho typu môže byť vybraná pre malé miestnosti, ale stojí za to byť extrémne elegantné, takže nie na preťaženie interiéru miestnosti s nadbytočnými detailmi. Takéto pohovky sú ideálne pre rôzne moderné štýly ako minimalizmus, podkrovie, moderné alebo high-tech.

Modulárna uhlová pohovka

Modulárna uhlová pohovka

Výrobcovia a populárne modely

Mnohí výrobcovia ponúkajú štýlové a krásne modulárne rohové pohovky, ktoré poskytuje zákazníkom slobodu voľby. Medzi najobľúbenejšie a požadované možnosti patria:

 • Montreal – uhol model vrátane troch modulov: stoličky, rohu a kanyly s priestorovým priestorom priestorového priestoru. Každý modul môže byť použitý samostatne. Táto pohovka je vyrobená v rôznych čalúneniach a textúroch. Uhlový prvok je univerzálny a môže byť umiestnený vpravo alebo vľavo. Model je prezentovaný v dvoch farebných verziách a priťahuje pozornosť kombinovaným tkanivám.
 • Relaxujte – uhlová pohovka, ktorá má v porovnaní s vyššie opísaným modelom dve ďalšie oddiely. Všetky položky môžu byť doručené v pohodlnom poradí. Výrobok je ponúkaný v mnohých farebných riešeniach a textúrach. Jeden modul môže vydržať zaťaženie do 190 kg, pretože je vybavený vystuženou a spoľahlivou konštrukciou. Navrhované modifikácie môžu mať prínik rôznych šírky.
 • CORMAC – moderná pohovka vyrobená v minimalistickom štýle. Pre čalúnenie sa používa ekologické označenie, ktoré je charakterizované zvýšenou odolnosťou proti opotrebeniu. Produkt je vybavený vhodným transformačným mechanizmom „Dolphin“, ktorý vám umožní rýchlo vytvoriť priestrannú posteľ. Tento model sa vyznačuje zvýšenými rozmermi, takže je často vybraný pre priestrannú obývaciu izbu. Vďaka použitiu moderných technológií sa pohovka pohovky nepožíva ani počas dlhodobej prevádzky.

Modulárna uhlová pohovka

Modulárna uhlová pohovka

Modulárna uhlová pohovka

 • Pharaoh – luxusná pohovka uhlového tvaru, ktorá sa vyznačuje funkčnosťou. Model obsahuje malý konferenčný stôl v uhlovej časti av bočnej časti – iného mobilného typu. Lakťové opierky sú dostatočne široké pre umiestnenie políc podľa vecí a malého zatiahnuteľného tyče. Pharaoh odkazuje na drahý nábytok, pretože je vyrobený z dreva (dub alebo buk), zvyčajne pokrytý tkanivovým čalúnením a originálnou kožou je extrémne zriedkavá.
 • Atlantis – tento model ponúka ruskú továreň na výrobu čalúneného nábytku s názvom „Sirius“. SEOKA má dve dosky na oboch opierkoch. Vyznačuje sa prítomnosťou priestranného nasadenia na spanie. Vzhľadom na prítomnosť pohodlných opierok hlavy na zadnej strane pohovky, ktoré sú pripomínajúce automobilový priemysel, môže byť dokonale odpočívať po ťažkom pracovnom dni. Vďaka kompaktným veľkostiam je model ideálny pre malé izby. Má dve časti, ktoré sa vyznačujú silným pripojením.
 • Premiér – pohodlný a veľký roh pohovka. To priťahuje atraktívny vzhľad, vybavený transformačným mechanizmom, ktorý vám umožní vytvoriť pohodlnú dvojlôžkovú izbu s ľahkosťou. Často sa používa na zdobenie spální. Táto pohovka môže byť použitá pre pohodlné pristátie veľkého počtu hostí kvôli prítomnosti „výsuvného miesta“. Model obsahuje dve skladovacie priestory a spiace zariadenia. Veľké rozmery priehradiek dobre nahradiť malú šatníkovú skriňu.
 • Monica – Modulárny dizajn, ktorý je charakterizovaný elegantným a svetelným tvarom. Ďalšie pohodlie vytvára mäkké strany, ktoré sú prezentované v vankúš. Canapeho modul vybavený priestrannou úložnou schránkou. Výrobcovia ponúkajú luxusné možnosti vo svetlo a tmavých farbách. Pre čalúnenie, prírodnú kožu alebo kožu. Zvyčajne je pohovka prezentovaná bez postele.

Modulárna uhlová pohovka

Modulárna uhlová pohovka

Modulárna uhlová pohovka

Modulárna uhlová pohovka

Ak hovoríme o výrobcov modulárnych uhlových pohoviek, stojí za to venovať pozornosť bieloruským značkám. Továreň Bieloruska ponúka modely vynikajúcej kvality, ktoré sú charakterizované atraktívnym vzhľadom a sú vyrobené z materiálov šetrných k životnému prostrediu. Napríklad model pohovka „Premier“ bol vyvinutý dizajnérmi továrne Borovichi.

Slávny bieloruský výrobca Laguna ponúka širokú škálu modulárnych pohoviek. S ich výrobou sa použijú rôzne typy transformácie (francúzske, belgické a americké). Každá možnosť je ľahko použiteľná a trvanlivá. Ak chcete rozkladať pohovku, musíte odstrániť vankúše a potom odstrániť skladací mechanizmus.

Modulárna uhlová pohovka

Modulárna uhlová pohovka

Preskúmanie modulárnej pohovky Pozri v nasledujúcom videu.

Tipy na výber

Modulárna rohová pohovka je ideálna pre zdobenie interiérov v rôznych smeroch štýlu. Ale stojí za to byť opatrný pri výbere modelu, aby sa harmonicky zmestil do vnútra miestnosti.

Hlavné kritériá na výber uhlovej pohovky modulárneho typu:

 • Oblasť miestnosti a rozmery modulov – veľké úseky tlmijú prítomnosť dekorových prvkov;
 • Umiestnenie – stojí za to venovať pozornosť rohu, v ktorom sa bude nachádzať pohovka, rovnako ako vziať do úvahy, ktoré strany budú predĺžené;
 • Kvalita a materiály výrobku – nekupujte lacné analógy modulárnych pohoviek, pretože rýchlo stratia svoj počiatočný vzhľad, ako aj transformujúce prvky môžu zlyhať;
 • S obmedzenými finančnými spôsobilosťami stojí za to zakúpiť základné moduly a časom ich pridajte ďalšie;
 • Účel štýlu – modely čalúneného nábytku sa musia harmonicky zapadnúť do interiéru miestnosti.

Modulárna uhlová pohovka

Modulárna uhlová pohovka

Modulárna uhlová pohovka

Modulárna uhlová pohovka

Nezabudnite, že modulárna pohovka môže byť použitá na spánku v dôsledku prítomnosti transformačného mechanizmu. Skladanie by sa malo stať ľahko a rýchlo. Ak chcete rozšíriť sektor pohovky pozostávajúci z dvoch prvkov, stačí vytiahnuť slučku.

Stojí za to venovať pozornosť vnútornému vyplneniu čalúneného nábytku. Mnohé produkty zahŕňajú pružinové alebo ochutené bloky. Úlohou plniva sa používa pena, syntetón alebo syntetická chmýří. Každý materiál má plusy, ale hlavná vec je životné prostredie.

Modulárna uhlová pohovka

Modulárna uhlová pohovka

Pri výbere pohovky je vziať do úvahy, v ktorej miestnosti sa bude nachádzať. Napríklad pre obývaciu izbu si môžete vybrať svetlý farebný model, ktorý vyzerá dobre. Mäkký kútik pre detskú izbu alebo spálňu by sa mal pohybovať na spanie. Pre kuchyňu je potrebné získať praktické a priestranné moduly.

Ak správne vyzdvihnete modulárny roh pohovky, poteší vás s ergonomickou a funkčnosťou.

Modulárna uhlová pohovka

Modulárna uhlová pohovka

Modulárna uhlová pohovka

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár