Čo dať počítačovú tabuľku do miestnosti?

Takmer všetky problematické aspekty týkajúce sa správnej organizácie pracovného priestoru pre PC sú riešené v procese výberu tabuľky počítačov. Tento výrobok musí maximalizovať požiadavky ergonómie, na obsadenie, ak je to možné, malý priestor v miestnosti, byť pohodlný, aby sa harmonizoval s interiérom miestnosti a zároveň poskytol užívateľovi možnosť najúčinnejšej práce.

Aké sú názory

Dnes je trh pôsobivý rôznymi modelmi, a preto je v procese výberu najlepšej možnosti, je dôležité zohľadniť tieto aspekty.

 • Funkčnosť produktu;
 • Výrobný materiál;
 • Forma;
 • Rozmery;
 • Dizajnové funkcie.

Okrem toho je otázka relevantná pre spotrebiteľa, ako sa harmonický výrobok zmestí do vnútra miestnosti. V tomto kontexte, oblasť miestnosti, jeho vlastnosti a štýlové riešenia.

Z hľadiska pohodlia a pohodlia je užitočné zohľadniť vek a rast užívateľa, ako aj vlastnosti jeho postavy.

Podľa funkčnosti sú tabuľky rozdelené do dvoch rozsiahlych pracovných skupín:

 • Exkluzívne pre počítače. V tejto skupine, konštruktívne riešenia poskytujú maximálne podmienky pre efektívnu prácu;
 • Produkty, ktoré kombinujú písanie a počítačové tabuľky. Táto možnosť je vhodná pre študentov a kancelárskych pracovníkov, častejšie vykonávaný so zásuvkami.

Užšia klasifikácia zahŕňa tabuľky pre dve, obývaciu izbu, skladanie a posuvné, s hrudníkmi zásuviek, modulárne a stenové stoly.

Materiál

Na základe použitých materiálov sú počítačové tabuľky nasledujúce odrody.

 • Z dreva. Drevo – environmentálne bezpečnostný materiál. Jeho výrobky z nej sú sofistikovanosť, prestíž, trvanlivosť, ako aj rad ďalších výhod. Napríklad, tam je populárny nábytok dnes, v ktorom sa používa Sonoma Oak, charakterizovaný svojím príjemným, mäkkým sici-ružovým odtieňom. Takýto nábytok estetický, trvanlivý a odolný voči opotrebeniu. Nevýhody zahŕňajú vysokú cenu;

 • Z drevotrieskových dosiek a mdf. Dodávka je najobľúbenejšia dnes materiál relatívne nízkych nákladov. Vzhľadom na špeciálne nátery vlhké a dostatočne trvanlivé. Tento materiál je však toxický a napučiavať v prítomnosti poškodenia a vlhkosti. Počas montáže alebo demontáže produktu sú často deformované. Nie vždy uspokojuje kvalitu povlaku. Pri nákupe je potrebné mať na pamäti prítomnosť označenia environmentálnej triedy (E1; E2; E3). Najlepšia voľba – Nábytok triedy E0, E1. MDF, v porovnaní s drevotrieskovou doskou, praktickejšími a environmentálnymi, ale má vyššiu cenu.

 • Sklo. Sklo ako exkluzívne riešenie sa používa ako prvok vizuálne rozširujúca miestnosť a osviežujú svoj interiér. Je šetrný k životnému prostrediu, je to zle poškodené a je ľahko čistí, ale má menej kvalitných vlastností v porovnaní s inými materiálmi. Bohužiaľ, sklo sa ľahko zachováva odtlačky prstov, čo si vyžaduje dodatočnú starostlivosť. Materiál „studený“. Odporúčaná hrúbka takejto pultu – najmenej 10 mm. Modely dokonale vyzerajú v interiéroch malých miestností;
 • Kovový. Často sú jatočné telá a iné predmety výrobkov z kovu (nehrdzavejúca oceľ alebo hliník). Plast sa vzťahuje aj na vykonávanie jednotlivých prvkov.

Rozmery

Štandardná dĺžka tabuľky pre počítač je približne 110-140 cm. Dlhé tabuľky sú splnené najmä pre kancelárie alebo pre domácnosť, napríklad pre dvoch školákov. Šírka produktu – 50-80 cm. Správna voľba tabuľky, ktorá môže byť priama alebo oválna forma, je spôsobená parametrom monitora a ďalším komponentom počítačových jednotiek. V malej veľkosti miestnosti, aby sa táto oblasť zachovala, stôl je vybavený policami a výklenkami. Vo veľkej miestnosti sa pracovný priestor môže zvýšiť horizontálne, vďaka dodatočným doske a TUMB.

Prečítajte si viac  Všetko o lavičke

Ergonomicky odôvodnená hĺbka stola – 60-90 cm. Úzka tabuľka neposkytuje optimálnu veľkosť pracovného priestoru a príliš široký vytvára pocit nepohodlia.

V tomto zmysle je vhodnejšie pre model, tabuľky, ktoré majú špeciálny výrez, ktorý zvyšuje užitočnú oblasť a úroveň pohodlia v práci.

Prípustná výška tabuľky – 75-80 cm. Samostatné modely poskytujú jeho úpravu, ktorá je veľmi vhodná, ak je užívateľ školský. Tvorba tabuľky by mala byť umiestnená na úrovni solárneho plexu užívateľa a jeho nohy by mali byť voľne stojace na podlahe v ohnutej pod 90 stupňov. Existuje vzorec pre výpočet optimálnej výšky.

NH75 / NSR,

kde h je ľudský rast; 75 cm – typická výška tabuľky; NMR – rast stredného muža (175 cm) alebo ženy (162 cm). Pre vysokých ľudí je tabuľka lepšia na požiadanie.

Farba

Farebná paleta počítačových tabuliek je veľmi rôznorodá. Existuje niekoľko kritérií, ktoré výhodne priľnú pri výbere výrobku.

 • Ak užívateľ na dlhú dobu strávi počítač, potom bude dôležitejšie zakúpenie počítačovej tabuľky svetelných tónov, pretože táto farba kontrastuje v menšej miere s jasnou obrazovkou. Takáto kombinácia je menej únavná pre oči;
 • Z praktického hľadiska je dôležité vziať do úvahy, že vlhké povrchy výrazne viac ako na svetlo;

Výber farby, musíte sa tiež riadiť aj na farebný dizajn interiéru miestnosti. Nie posledné miesto v rovnakom čase zaberajú a módne trendy a štýl. Dnes, napríklad, populárne bohaté hnedé a tmavé odtiene. Farby modrej, modrej a ich odtieňov sú menej časté.

Čierna a biela kombinácia výrazne oživuje kompozíciu. Dobre s čiernou kombinovanou šedou. Nie je značkou a má mnoho odtieňov. Šedé počítačové stoly predávané v variantoch – šedá transparentná a sivá matná.

Pre malé výrobky je strieborný odtieň veľmi populárny. Takýto materiál vyzerá technologicky, zodpovedá pokročilým štýlom a dokonale kombinované s tmavými zariadeniami a chrómovými fragmentmi kompozície.

Trendy je považovaný za nábytok kombinujúci biely (ELM) s ušľachtilou čiernou (wenge) alebo farbou pod maticou. Tieto farby sa používajú, ak sú v súlade s interiérom miestnosti.

Štýl

High-tech štýl – zmes smerov minimalizmu, konštruktivizmu a kubizmu. High Tech je najpohodlnejší a funkčný. Počítačové tabuľky tohto štýlu sa vyrábajú pre rôzne oblasti a dobre osvetlené izby. Tam sú a kancelárske verzie. Formuláre a farebné riešenia Produkty stručné a prísne. Tento štýl je harmonicky kombinovaný sklo, plastové, kovové, drevo a umelý kameň, nábytok tohto štýlu vyžaruje optimizmus a kreatívny život. Rozmery týchto výrobkov sú väčšinou malé.

Klasická verzia počítačovej tabuľky je spravidla štandard bez zbytočných prvkov používaných pre obe písmená a pre počítač. Hlavné výhody – Comfort a univerzálnosť.

Prečítajte si viac  Vyberte si poof pre toaletný stôl

Pokojný, pokojný a spoľahlivý životný štýl – to sú pocity, ktoré spôsobujú štýl provence. Základom tohto štýlu je typický pre dizajn celého bytu, jeho nábytku a dekoratívnych palcov. Provence kombinuje klasické s ľahkými farbami textúry dreva alebo vhodným povlakom. Aplikované ako jednoduché drevo a vo veku.

Loft Style kombinuje minimalistické trendy, asketicizmus a používanie neošetrených prírodných povrchov (kovové, tehly, drevo, prírodný kameň). Jednoduchosť, pohodlie, praktickosť, funkčnosť, kompaktnosť, nedostatok dekoratívnych prvkov, prirodzenosť materiálov – hlavná kvalita podkrovia. Konštruktívna počítačová tabuľka v tomto štýle sa nelíši od obvyklého.

Dekor

Vo všeobecnosti akceptovanom zmysle je slovo dekor kombináciou ďalších prvkov patriacich do umeleckého a estetického dizajnu jedného alebo iného dizajnu, interiéru. V skutočnosti je to nekonštruktívna časť hlavného predmetu. Štýl, farba a príslušenstvo sú hlavné komponenty dekor.

Ako dekor, nezvyčajné predmety, kompozície umiestnené na stole, veľmi krásne remeslá získané v obchode alebo vyrobené vlastnými rukami. Všetky tieto príslušenstvo môžu byť funkčné alebo ľahko zdobiť počítačový stôl. Hlavnou požiadavkou na dekor je harmonická kombinácia jeho prvkov so spoločným interiérom miestnosti, jej štýlom a dizajnom.

Medzi odrody dekor patrí zrkadlá, maľby, ekodecor, plagáty a fotografie, drevené výrobky, kovové a iné materiály.

V tomto kontexte je dekor výnimočná výsada užívateľa.

Dizajn

Dizajn – Kombinácia funkčných a estetických vlastností objektu. V tomto kontexte sú počítačové tabuľky rozdelené do typov.

 • Rovno;
 • Roh;
 • Polkruhové a p-tvarované
 • S policami alebo boxmi;
 • S bazénom a stĺpcami;
 • S elitnými nadstavbami a skrinkami;
 • Regálové stoly;
 • Nezvyčajný.

Pre ukladanie miesta používajte uhlové a polkruhové tabuľky. Obdĺžnikové tabuľky sú univerzálne.

Aj v malých izbách, s pomocou rôznych typov doplnkov, sankcie môžu byť formalizované plnohodnotný pracovný priestor. Nadstavby sú zvyčajne navrhnuté tak, aby vyhovovali knihám a obchodným nástrojom. Je vhodné umiestniť dekor a položky. Toto stretnutie má ceruzky, implementáciu „všetko po ruke“.

Tabuľkový stojan je obzvlášť praktický pre študentov, pretože to môže úspešne kombinovať pult a police, čo umožňuje funkčne umiestniť potrebné veci v práci.

Ako si vybrať model?

Počas výberu vhodnej tabuľky pre počítača, ako vo funkčnom aj ergonomickom význame, je potrebné postupovať z viacerých požiadaviek všeobecného a súkromného charakteru. Všeobecné požiadavky sú.

 • Je žiaduce, aby oblasť stola robí asi 1,5 metrov štvorcových;
 • Osvetlenie stola by malo byť dobré a svetlo rozptýlené. Mal by sa nastaviť smer svetla;
 • Anglický model je snáď najvhodnejší, pretože nielenže poskytuje správnu polohu lakťami, ale aj dostupnosť všetkých častí tabuľky;
 • Prístup k procesoru musí byť pohodlný a jednoduchý;

 • Stabilita tabuľky musí byť spoľahlivá;
 • Monitor je nastavený na úrovni hornej časti stola alebo dokonca mierne nižší;
 • Tabuľka má potrebné otvory pre pripojenie káblov.

Môžete formulovať niektoré samostatné komentáre k výberu počítačovej tabuľky.

 • Miesto pre nohy by malo spĺňať pohodlné pracovné podmienky. Procesor by nemal byť zmätený pod nohami;
 • Stojan na umiestnenie procesora by mal byť otvorený, aby sa zabezpečilo dobré vetranie.

Výhody a nevýhody

Výber produktu je dôležité viesť vedomosti a pamätať na niektoré z jeho typických výhod a nevýhod, ktoré sa môžu vyskytnúť v neúspešnom mieste navrhnutých a vyrobených modeloch. Výhody zahŕňajú nasledovné.

 • Model je navrhnutý s prihliadnutím na kompetentné a pohodlné miesto pri stole, pokiaľ ide o zachovanie zdravého držania tela a vízie práce;
 • Konštrukcia modelu umožňuje usporiadať pracovné predmety vo vzdialenosti predĺženého ramena;
 • Model má všetky potrebné a vyhovujúce boxe a regály na prispôsobenie počítačových jednotiek;
 • Úspora voľného miesta sa vyskytuje na úkor pohodlia a zdravia používateľov.
Prečítajte si viac  Dizajnérske stoličky pre kuchyňu: Druhy a tipy na výber

Nasledujúce: \ t

 • Stojan pre procesor sa vykonáva vo forme hlušiny, ktorá zabraňuje jeho normálnemu vetraniu;
 • Nepohodlný prístup k procesoru;
 • Počítačový stôl nestabilný.

Slávne výrobcovia a recenzie

Na modernom trhu počítačových tabuliek, napriek množstvu ich výrobcov, talianski výrobcovia a švédsky záujem IKEA zaberajú osobitné miesto. V prípade výrobkov týchto výrobcov je charakterizovaný optimálny vzťah kritéria „kvality cenovej kvality“, bohaté voľby, záväzok voči jednému dizajnérskemu konceptu a praktickosti.

Talianska počítačová tabuľka Výrobcovia ponúka širokú škálu výrobkov, jeho funkčnosti a spoľahlivosti. Modely z Talianska sú mimoriadne rôznorodé. Prírodné materiály sú široko používané: buk, dub taliančina, wenge, Apple strom a ďalšie. Hlavné štýly vykonávania sú.

 • Moderné;
 • Art deco;
 • Klasické;
 • Barokový;
 • Glamour a ďalšie.

Krásna a nezvyčajná v ich tvare a realizácii talianskych sklárskych počítačových tabuliek. Sofistikovanosť, vysoká kvalita, a nádherný dizajn je prospešný odlíšený talianskym výrobcom nábytku z mnohých iných.

Analýza recenzií kupujúcich talianskych nábytkárskych výrobkov svedčí predovšetkým o vysokej kvalite tovaru a jeho prijateľné ceny.

V pozitívnom aspekte sa zaznamenáva rozmanitosť návrhov, a to aj pre miestnosti malých veľkostí, ako aj rôznych štylizovaných riešení. Prevažná väčšina kupujúcich poznamenala, že sú pravidelnými zákazníkmi talianskych výrobcov. Taliansky nábytok má svoj stabilný spotrebiteľ v Rusku.

IKEA sa dnes zaslúži jedným z najlepších výrobcov domácich nábytku za rozumné ceny. Výhody produktov z IKEA zahŕňajú nasledovné.

 • Široký rozsah;
 • Dostupnosť jediného koncepcie dizajnu;
 • Kompaktnosť, ergonómia, praktickosť a funkčnosť;
 • Používanie materiálov šetrných k životnému prostrediu;
 • Vysoko kvalitné výrobky – hlavná produkčná zásada obavy.

Spoločnosť vyrába stoly pre počítače z dreva, plastov, kovov a kombinovaných modelov. Jedná sa o výrobky z borovicových polí, breza, s dekoráciou dubov alebo popolovej dyhy, rôzne morilies, akrylové laky. Prevládajúca paleta farieb – biela, sivá, tmavo hnedá.

Podľa kupujúcich je firma charakterizovaná veľkým množstvom nových myšlienok a úspešných implementácií. Treba poznamenať, že produkty IKEA sú spoľahlivé, štýlové a praktické a jediná koncepcia dizajnu s rôznymi modernými riešeniami štýlu a dizajnu a s relatívne nízkymi cenami pre produkty vám umožní vybrať si nábytok podľa vašich predstáv.

Moderné novinky a štýlové možnosti nábytku.

Súčasná a štýlová verzia pracoviska Idek pre domácnosť vyzerá skvele vo svetlej miestnosti.

Designer Model z Heckler vzory pre malé izby. Odporúčaná lokalita – V okne.

Pôvodná synchronizácia model Desktop z Gareth Battensby s výsuvným monitorom.

Pracovná stanica z konštrukcie misosoup je vhodná pre prácu a skladovanie kancelárskych potrieb na police tvorenej horným ohybom.

O tom, ako správne vybrať počítačový stôl, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: