Čo je semi-roll slučka a ako ho nainštalovať?

Dôležitým prvkom takmer všetkého nábytku a dverových štruktúr sú nábytkové slučky. Je to z týchto častí, že pohodlie ich používania bude závisieť od úrovne funkčnosti. Dnes sa pozrieme na to, čo je semi-roll slučka a ako ho nainštalovať.

Vlastnosti a cieľ

Stavebné slučky sú špeciálne mechanizmy, ktoré sú zvyčajne upevnené na fasáde. Umožňujú hladko otvoriť a zatvoriť rôzne návrhy. V súčasnosti existuje veľký počet odrôd takýchto prvkov, ale najobľúbenejšie možnosti sa považujú za režijné a polo-násobné typy.

Samostatné Loops Modely majú dizajnový formulár na štyroch závesoch. Najčastejšie sa používajú pri výrobe skriniek s dverami s hojdačkou. Tieto vzorky sa vyznačujú špeciálnou úrovňou pevnosti a spoľahlivosti.

Modely možno ľahko inštalovať na hromadné aj malé štruktúry.

Semi-roll slučky je vybavená špeciálnymi ramennými pákami s významným ohýbaním. Vďaka takejto štruktúre dverí v otvorenom stave bude len polovica konca steny pozorovať, takže sa odporúča používať hlavne na prekrývanie. Majú rovnaký uhol ako v štandardných režijných modeloch, 110 stupňov. Semilne lanové odrody sa stanú najlepšou voľbou na montáž a inštaláciu konštrukcií vybavených susednými klapkami (kuchynské slúchadlá, pozostávajúce z niekoľkých sekcií, trojrozmerné skrine).

Porovnanie s režijnými modelmi

Modelové modely sa líšia od semi-rollových vzoriek predovšetkým tým, že po inštalácii úplne zatvorí koniec (druhá možnosť zatvorí len polovicu steny). Rozdiel medzi týmito slučkami je, že polohardové modely sa vyrábajú s ramennou pákou s veľkým ohybom. Je to také štrukturálne funkcie, ktoré im umožňujú uzavrieť iba časť konca.

Odrody

Dnes v špecializovaných predajniach budú kupujúci schopní vidieť širokú škálu polokolových slučiek. V závislosti od spôsobu upevňovania jednotlivých položiek sú rozdelené do niekoľkých druhov.

  • Kľúč. Tento prístup sa často nazýva „klávesnica“. Takéto pánty sa skladajú z dvoch hlavných zložiek prvkov: Coppers s kolenom a upevňovacím maloobchodom. Pri výrobe takýchto vzoriek sa obe časti jednoducho prechádzajú a pripojte sa cez slučku.
Prečítajte si viac  Vlastnosti opravy sedadiel

  • Slide-On. Toto príslušenstvo sa považuje za tradičnú možnosť. Obe časti sa navzájom presunú. Sú upevnené spoľahlivou skrutkou, vďaka tomu, a nastaviť.

  • Klip. Časti detailov sú navzájom nitované. S ich výrobou sa teda nepoužíva upevňovacia skrutka.

V predajniach môžete spĺňať špeciálne modely s bližším. Takýto dodatočný mechanizmus môže byť inštalovaný priamo do samotnej slučky alebo namontovaný samostatne. Dátové odrody vykonávajú odpisovú funkciu.

Poskytujú maximálne hladké otvorenie a uzavretie dverí.

Rovnako ako semi-roll slučky sa môžu líšiť od seba v závislosti od veľkosti misky. Najčastejšie možnosti sú vzorky s rozmermi 26 a 35 milimetrov. Ale dnes mnohí výrobcovia produkujú výrobky a iné hodnoty.

Inštalácia

Takže nábytkové konštrukcie sú najspoľahlivejšie a trvanlivé, je potrebné venovať osobitnú pozornosť svojmu zhromaždeniu.

  1. Najprv musíte urobiť značku. Požadované značky sa aplikujú na dvere nábytku, kde sa prehlbovanie vŕtanie vykoná pre slučkovú misku. Samostatne, označte miesto, ktoré bude centrom diery.
  2. Rozhodnite sa vopred s počtom slučiek. Bude priamo závisieť od rozmerov sám fasády, ako aj z celkovej hmotnosti výrobku. Zároveň v každom prípade je potrebné ustúpiť malé miesto z okraja krídla (asi 7-10 centimetrov). Potrebujete trochu ustúpiť a zo strany povrchu o 2-3 cm. Ak nainštalujete niekoľko slučiek na výrobku s výškou viac ako 100 cm, nezabudnite, že vzdialenosť medzi nimi by mala byť približne 45-50 centimetrov.
  3. Potom otvory pre vŕtanie loopovej misky na značku. Vytvorenie prehĺbenia lepšie so špeciálnym vŕtačkou vodiča. Použitie dobre zaostreného frézy sa vyhne tvorbe veľkého počtu čipov a malých škôd. Predbežné krídlo lepšie leží na rovný hladký povrch.
  4. Približná hĺbka vybrania by mala byť približne 1,2-1,3 centimetrov. Ak urobíte dieru hlbšie, potom existuje riziko poškodenia a deformácie vonkajšej fasády nábytku. Vŕtanie sa odporúča vykonávať prísne vertikálne. V opačnom prípade môže v procese prevádzky nástroj výrazne poškodiť povrch nábytku.
  5. Po vŕtaní otvorov môžete pokračovať do inštalácie samotných slučiek. A budú musieť byť dobre upravené tak, aby boli dvere v budúcnosti viseli. Ich pozícia je lepšie fixovaná s úrovňou alebo špeciálnou čiarou. Nezabudnite, že každý prvok musí najviac stlačiť na povrch fasády. Keď je slučka hladko fixovaná na dizajne, bude potrebné vytvoriť známky pre skrutky s jednoduchou ceruzkou. Na konci sú pevné pomocou skrutkovača riadiaceho polohu slučky.
Prečítajte si viac  Ako si vybrať bielu počítačovú stoličku?

Ako vyzerá semi-roll slučky, vyzeráte ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: