Čo je umelý ratan a čo to robí?

Štýlový, útulný, ale zároveň interiérom šetrným k životnému prostrediu je sen väčšiny obyvateľov veľkých miest. Použitie prúteného nábytku vám umožňuje dosiahnuť podobný účinok. V posledných rokoch je umelý ratan veľmi obľúbený, ktorý bude diskutovaný v tomto preskúmaní.

Čo to je a čo robí?

Prírodný ratan je Materiál rastlinného pôvodu. V podstate sú tieto a sušené palmové stromy rastú v Indonézii a na juhovýchode od Malajzie. Spolu s prírodným ratanom je možné kúpiť nábytok z umelého materiálu. Vyznačuje sa vysokou kvalitou, výnimočnou silou a environmentálnou priateľskosťou. Z výroby sa ukazuje v rôznych menách – syntetický ratan, polytrotang a dokonca technický. Tento inovatívny materiál bol vyvinutý nemeckými chemikov na konci minulého storočia a doslova sa okamžite stal trendom.

Rattan Nábytok je veľmi populárny medzi užívateľmi a priťahuje dizajnérov z rôznych krajín.

Suroviny pre umelý ratan sú polyetylénové granule. Sú stiahnuté na špecializované vybavenie – extrudér. Materiál sa v ňom zahrieva, pod pôsobením tepla sa stáva viac dodávaným a bubnom. Roztavené suroviny sa prechádzajú cez otvor určitých veľkostí.

Po takomto spracovaní TechnoTang vizuálne pripomína šnúru alebo plastovú pásku. Na zvýšenie pevnosti je materiál vystužený kaprom alebo hodvábnymi vláknami. Syntetický ratan môže mať rôzne farby, vďaka ktorým harmonicky hodí do akéhokoľvek interiéru krajiny. Predáva sa v zátokách 500 metrov, každý približne 5 kg. Menej často sa krájajú na kúsky.

Porovnanie s prírodným materiálom

Umelý ratan vyzerá na fotografii. Jeho rozdiely z klasického dreva prakticky neviditeľné.

Funkčné charakteristiky techotang sú však vyššie. Tento materiál je odolnejší: ak skutočný ratan slúži 20-25 rokov, potom nábytok z umelého bude slúžiť najmenej 5 desaťročí.

Syntetický ratan si zachováva svoj tvar pod vplyvom studených teplôt a priameho slnečného žiarenia. On sa nebojí nečistôt, môže odolať vysokým mechanickým zaťaženiam. To je to, čo robí nábytok z polymérneho ratanu populárne medzi DACMS, záhradkárov a majiteľov prímestských domov.

Umelý ratan bude najlepším riešením pre domáce majitelia domácich zvierat a rodín s malými deťmi. Prírodný materiál v extrémnych prevádzkových podmienkach nebude trvať dlho.

Nákup takéhoto nábytku bude ekonomicky nevhodné: neustále ho musíte opraviť alebo zmeniť vôbec.

Polytotang je vhodnejší pre tých ľudí, ktorí v dôsledku zamestnania nemajú schopnosť zabezpečiť nepretržité monitorovanie prúteného nábytku a starostlivosť o to. Ak silný vietor stúpa, dážď pôjde alebo vyzerá ako horiace slnko, stav prírodného ratanu sa okamžite zhorší. Takýto nábytok nemožno ponechať v zime v mrazu v nepokojnom Dachách, ale technológie sú odolné voči akékoľvek nepriaznivé atmosférické účinky.

Nakoniec, Výrobky vyrobené z prírodného ratanu budú musieť byť lakované ročne a impregnáty, aby sa zabránilo vzniku formy alebo útoku hmyzu. Áno, a je možné ho vyčistiť len suchou obrúskou bez čistenia peňazí alebo vysávačom so špeciálnou kefou. Umelý ratan je výhodnejší, tento nábytok môže stáť kdekoľvek.

Okrem toho nevyžaduje osobitnú starostlivosť – dať a zabudnuté.

Hlavné charakteristiky

Podobne ako akýkoľvek iný materiál, technológia má svoje výhody a nevýhody.

Najprv zdôrazňujeme plusy.

  • Vysoká odolnosť voči vlhkosti. Aj keď opustíte prútie na jesennom zimnom období na ulici, potom sa vôbec nezmení.

  • Trvanlivosť. Syntetický ratanový nábytok môže byť uložený kdekoľvek (na verande domu, v blízkosti radiátorov vykurovania a dokonca aj vo vani).

  • Odolnosť voči UV žiareniu. Polytrotang nezmizne v pravých lúčoch slnka.

  • Stabilné jatočné mäso. Pri výrobe nábytku z technológie sa používajú objemné hliníkové rámy alebo drevo. Odlišuje ho pred prírodnými surovinami.

  • Schopnosť odolať veľkým váhovým zaťaženiam. Technologický nábytok je veľmi odolný. Je možné skočiť na to, budeme sadnúť a dokonca zvyk.

Materiál však má svoje nevýhody.

  • Toto nie je prírodný materiál. Avšak, s jeho výrobou sa používajú polymérne zložky šetrné k životnému prostrediu, ktoré dokonca s významným vykurovaním nevydávajú prchavé toxické látky a chemický zápach.

  • Veľká hmota. Vďaka masívnemu rámu je nábytok na rekreáciu z polyarotanu dosť ťažký. Toto však nie je problém, pretože nemusíte neustále pohybovať na ochranu pred slnkom a dažďom.

Preskúmanie druhov

Syntetický ratan je k dispozícii v štyroch základných verziách. Dajte nám prebývať.

Polmesiac

Tento ratan je hrúbka 6-12 mm so zaoblenými koncami. Ak sa pozriete na tvar časti takéhoto ratanu, bude sa podobať polkruktru. To vám umožní vytvoriť objemový efekt. Preto hotový nábytok vizuálne vyzerá viac, hoci materiál sa často strávite dosť.

Hmotnosť tohto ratanu je však väčšia ako štruktúry pásu. To je obzvlášť viditeľné, keď sú závity 9 mm a viac sú vybrané na tkanie. Vlákno bude vlákna, tým ťažšie je produkt na výstupe.

Preto, ak potrebujete široký materiál, preferencia je lepšie dať pásu.

Tón

Rattan vo forme tyče je guľaté vlákno na rezu. Polymér môže byť pevne alebo plast. Predaja vstúpi do Rolls v rôznych priemeroch. Najbežnejšie veľkosti zahŕňajú 2.12.2, 2.7, 3.0 a 4.0 mm.

Imitácia drevenej kôry

Tieto polyetylénové vlákna majú polkruhovú profilovú formu. Môžu obsahovať ďalšie profily – oválny alebo plochý polkruhový. Najviac vyhľadávaná veľkosť 4.0, 5.0, 6.0, 7.0, 8.0, 12.0 mm.

Pruhy s textúrou a bez

Užite si najväčšiu popularitu Rotan, Je to táto modifikácia, ktorú najčastejšie používajú výrobcovia nábytku. Výhody kapely sú nízka hmotnosť, takže práca s ním je veľmi jednoduchá.

Pôsobnosť

Výnimočné kvality technológií ho pri vytváraní záhradného nábytku. Pohovky, stoličky a sekanové stoličky pre leňošnú zónu. Dátum, rozsah výrobkov vyrobených z polymérneho ratanu zahŕňa veľkú sadu polôh – nafúknutý, hrudník, vázy, boxy, trubice, lavice, handry, panelové regály a kávu a jedálenské sady. Arbors sú postavené z tohto materiálu, sú vybudované ploty.

Obrazovky z tohto materiálu nevytvárajú rušenie s prirodzenou výmenou vzduchu. Preto sa často používajú na zamaskovanie vykurovacích zariadení. Materiál v dopyte pri vytváraní blokov na skladovanie obilnín a cestovín v kuchynských skrinkách.

Zaujímavosti

Rattan Nábytok bol populárny v dávnych časoch.

V Európe, pletené stoličky zdobeli majetok francúzskeho kráľa Louis Philip.

V Amerike, Rattan’s Amateur bol George Washington.

Archeológovia našli Rathány aj v hrobke Tutankhamon.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár