Odrody nábytkových slučiek a ich účel

Nábytkové slučky sú jedným z najdôležitejších prvkov armatúr, pretože je to z veľkej časti praktickosť a trvanlivosť nábytkových modulov a ich estetika závisí od nich. Voľba týchto výrobkov by sa mala venovať samostatnej pozornosti, pretože výrobcovia produkujú rôzne typy slučiek a každý model má svoj účel. V našom preskúmaní sa pokúsime hovoriť o najbežnejších odrodách závesov, vlastností ich štruktúry, cieľa, poskytovať poradenstvo pri výbere a inštalácii.

Čo to je?

Loopy pre nábytok sú zariadenie, ktoré sú na konštrukčné klapky dverí pripevnené k fasáde nábytkovej jednotky. Rôzne typy slučiek môžu vykonávať rôzne funkcie – Existujú jednoduché modely, ktorých úlohy sú znížené na udržiavanie otvorenia, a tam sú modely s bližšie, sú potrebné pre hladké zatváranie bez ostrého klepania. V súčasnosti sa pri inštalácii dverí dostali štyrihroby. Vyznačujú sa jednoduchosťou inštalácie, trvanlivosti a praktickosti, môžu slúžiť dlhú dobu aj s intenzívnym používaním.

Konštrukcia akejkoľvek slučky zahŕňa prítomnosť šálky, dosky, ako aj ramena. Priamo k závesu je pripojená k šálke, as pomocou dosky je upevnená na ráme nábytku. Vo väčšine prípadov sa na inštaláciu používajú skrutky alebo skrutky alebo skrutky. Rameno je pripevnené medzi barom a pohárom, v tomto poradí, preberá úlohu odkazu. Všetky detaily dizajnu sú pripojené pomocou štvortaktného mechanizmu.

Preskúmanie druhov

Dvere príslušenstvo môže mať rôzne štruktúrne funkcie v závislosti od možnosti upevnenia krídla a štrukturálne znaky samotného výrobku. Môžete nájsť tajomstvo, skryté, rovnako ako druhu a autooler slučky. Produkty sú končia, posilnené alebo dekoratívne. Kupujúci sú ponúkané závesy pre Fibelan, na skladacie moduly, výrobky na pružinách a bez, ako aj transformátory. Ak chcete nájsť optimálny model, musíte sa zoznámiť s hlavnými technickými a prevádzkovými parametrami každého typu.

Pomocou dverí a zariadenia

Zvážte viac hlavných odrôd.

 • Nad hlavou a polopolitím. Loopy tohto typu sú štvorhŕňa mechanizmov, ktoré získali veľa distribúcie medzi užívateľmi. Zvyčajne sú namontované na skrinkách s závesným krídlom. Charakteristickým znakom bola vysoká pevnosť, takže zariadenia bez špeciálnych ťažkostí sú pripojené na kompaktných vzoroch SASH a na dverách volumetrických nábytkových blokov. Vďaka kompetentne zvoleným závesom sa krídlo otvorí v pravom uhle, takýto roztok zabraňuje čerpaniu krídla a prispieva k ich udržiavaniu v jednej pozícii. Je vizuálne ťažké si všimnúť rozdiel medzi nad hlavou a polohardovými spojmi, ale sú. Ak je tehotná, potom môžete vidieť, že rameno faktúry dizajnu má pomerne pôsobivý ohyb – taká funkcia umožňuje krídlo v otvorenom stave, aby zakryl len polovicu konca stenovej fasády. Ak hovoríme o nadzemných slučkách, potom je koniec úplne zablokovaný.

Preto sa semi-roll mechanizmy zvyčajne používajú výlučne v skriniach s tromi dverami.

 • Klavír. Tieto slučky vizuálne pripomínajú kovové dosky. Sú pripojené k sebe s pántmi. Spravidla sú upevnené takým spôsobom, že jeden okraj krídla je úplne zablokovaný. S vizuálnou kontrolou sa niekedy môžu zdať nepraktické, ale klavírne slučky sú schopné udržať aj najmasívnejšiu dosku. Nie je náhoda, že ich meno dostali kvôli tomu, že masívne klavírne veko je zvyčajne fixované. Tieto výrobky sa často označujú ako inverzné, pretože spôsobujú najväčšie zverejnenie dverí. Závesy tohto typu sú upevnené na konci steny a vo vnútri.

Takéto mechanizmy boli rozšírené počas ZSSR, v moderných výrobkoch sú veľmi zriedkavé.

 • Karta. Ich dizajn je veľmi podobný klavírnym závesom, ale sú praktickejšie, pretože takéto pánty zvyčajne nepodávajú po celej dĺžke klapky, ale len na niekoľkých miestach. Kartové slučky sú široko v dopyte pri inštalácii vstupných dverí, v objektoch nábytku, sú zriedkavo, len v objemných štruktúrach z dreveného masívu s ťažkými dverami.

V súčasnosti môžu kartové závesy vidieť, možno, výhradne v nábytku starej vzorky, na ťažkých nočných stoloch a všetky druhy vinobranie truhly.

 • Vnútorný. Použitie takýchto slučiek dáva zmysel len vtedy, keď je potrebné utopiť list v tkanine skrinky. V tomto prípade nepresahuje uhol otvoru otvorených dvierok 90 stupňov.

Podobné štruktúry vložené do penových skriniek alebo ťažké dvere.

 • Roh. Tieto slučky sú prezentované v dvoch verziách:
  • Karta – Poskytnite maximálne zverejnenie krídla; Uhol otvorenia môže byť 15, 60, 135, 165 a 270 stupňov, často majú negatívny uhol zverejnenia, takže sa zriedka používajú na nábytkové predmety;
  • Nábytok – sa rozšíril v šatníkových izbách a kompaktných kuchynských častiach.

 • Tajomník. Kombinovať závesy kariet, ako aj typu nad hlavou. Hlavný rozdiel od všetkých ostatných podobných modelov – Kompaktné veľkosti. Tieto slučky sú optimálne pre rolety s horizontálnym typom otvoru.

Tajné slučky nie sú len pripojené k povrchom, sú havarované priamo do dizajnu.

 • Andresol. Takéto návrhy sú tiež dopytom po moduloch s horizontálnym otvorom. Majú však malé rozdiely s predchádzajúcim typom. Mechanizmus najmä znamená prítomnosť bližšieho a páky, takže môžete otvoriť dvere bez akýchkoľvek ťažkostí.

 • Galéria. Sú optimálne v situácii, keď je potrebné upevniť krídlo s nepočujúcimi fasádou.

Poskytujú maximálne zverejnenie.

 • Lomberry. Vyzerať ako mezanín, jediným rozdielom je, že v bloku dverí sú havarované vareným mechanizmom.

 • Pendum. Tieto závesy poskytujú schopnosť odhaliť krídlo na 180 stupňov. Štruktúrne sú trochu ako kartové slučky, ale s tým rozdielom, že v nich je uvedených len niekoľko mechanizmov závesov. Sú navzájom fixované, takže dvere sa môžu hýbať v akomkoľvek smere neobmedzenej.

Takéto slučky neboli rozšírené, v domácom zariadení sú dosť zriedkavé.

 • Pohltiť. Predstavujú jednu z odrôd kyvadiel kyvadla. Sú namontované na vrchole, dole a v rohoch krídla. Zvyčajne sa tieto prvky nachádzajú na sklenených fasád, ako aj na tenkých dverách kuchynských skriniek.

 • Kolotoč. Skladacie závesy v ľuďoch sú známe ako „krokodíly“. Názov je vysvetlený ich neštandardnými druhmi, ktoré sa pripomínajú ústa plazov. Model je optimálny pre použitie na všetkých skladacích dverách, inštalovaných hlavne v kuchynských slúchadlách.

Charakteristickým znakom tejto konštrukcie je znížený na skutočnosť, že je otvorená jedna klapka dvere bez toho, aby sa prekrývali ďalšie.

Montaja Metóda

Stojí za to vyčleniť niekoľko druhov.

 • Slide-On. Štruktúrne táto slučka vyzerá ako skladacie zariadenie. Bar môže byť pripojený k dverám oddelene od hlavných prvkov závesu a páka môže byť na ňom upevnená na skrutkach. V prípade potreby môže užívateľ ovládať svoju polohu vzhľadom na úroveň dosky.
 • Key-Hold. Táto slučka vizuálne pripomína vyššie opísanú verziu, ale s tým rozdielom, že v upevňovacej zóne sa podobá malým tlačidlom. To vám umožní vytiahnuť na páku predskrutkovanú skrutku.
 • Klip. Pôvodný model, v ktorom je západka k dispozícii pre páku spojky s pásom.

Zriedkavý

Existujú niektoré iné odrody príslušenstva, ktoré sa vyrábajú oveľa menej. Niekedy idú do súboru s nábytkom, takže by mal existovať základný pohľad na ich prevádzkové charakteristiky.

 • Rámec. Takéto závesy sú väčšinou nepostrádateľné pre sklenené fasády s dreveným rámom.
 • S falošným upevňovačom. Spravidla, na upevnenie štvortaktných slučiek, je potrebné vytvoriť vybranie z frézovacieho zariadenia priamo v poli nábytku. Ak z určitých dôvodov to nie je možné, môžete si kúpiť závesy s falošnými spojovacími prvkami. Jediný mínus sa považuje za nemožnosť regulácie krídla bez demontáže mechanizmu.
 • Pre okuliare. Táto skupina zahŕňa všetky typy závesov používaných na upevňovaciu krídla so zrkadlom alebo povrchom skleneného povrchu. Sú to nad hlavou, ako aj interné.
 • Plot. Vizuálne podobné kartovým závesom typickým. Namiesto dosiek sa však tu používajú špeciálne kolíky.

Materiály a dizajn

Nábytkové slučky sú vyrobené z rôznych kovov. Hlavná požiadavka na materiály sa stávajú ich schopnosťou držať formu a nie deformovať aj s najsilnejšou hmotnostnou záťažou. Kov musí byť odolný voči dlhodobej prevádzke. Motory z nehrdzavejúcej ocele a mosadze. Vyznačujú sa dlhým prevádzkovým obdobím, sú takmer nemožné prelomiť. Okrem, Tieto kovy nie sú vystavené hrdzaveniu a deformácii. Obyčajná oceľ sa používa o niečo menej často, pretože pod pôsobením vlhkosti je oxidovaný. Takéto modely sú lacnejšie, ale majú obmedzené použitie, najmä sa neodporúča inštalovať ich v komplexoch nachádzajúcich sa na ulici alebo v interiéri s vysokou vlhkosťou (kuchyňa, kúpeľňa, sauna).

Rozmery

Rozlišujú sa nasledujúce veľkosti typu štvortaktných závesov nábytku:

 • Typický priemer je 35 mm;
 • s šálkou hĺbky 12-14 mm;
 • Vzdialenosť od šálky na okraj fasády – 17-20 mm;
 • Vzdialenosť od stredu šálky na spodnú / hornú hranicu fasády je do 100 mm;
 • Vzdialenosť od šálky do krídla – do 4-5 mm;
 • Vzdialenosť medzi montážnymi otvormi je 45 mm a L52 mm;
 • Vzdialenosť od montážneho otvoru na stenu nábytku je 37 mm;
 • Šírka – od 60 do 75 mm;
 • Dĺžka produktu – až 120 mm.

Ako vyzdvihnúť?

Správne vybrané nábytkové armatúry sa stanú ručiteľom dlhého používania nábytkového modulu, preto je potrebné venovať pozornosť nielen cene výrobku, ale aj na jeho funkčné charakteristiky, a to:

 • Určite špecifikujte spôsob otvárania krídla a jeho rozmery; Tak malé fasády potrebujú kompaktné canopies a opak;
 • Pred nákupom produktu je potrebné starostlivo preskúmať navrhovanú slučku, prítomnosť trhlín, dents, čipov a iných defektov nie je povolené;
 • Príslušenstvo nábytku sú nevyhnutne vystavené certifikácii v našej krajine, takže si vyžadujú dokumenty potvrdzujúce súlad so sanitárnymi a technickými predpismi; spoľahlivých dodávateľov, ktorí by mali byť vždy k dispozícii;
 • Vyberte si iba špecializované obchody, ktoré ponúkajú zákazníkom originálny tovar; Kvalifikovaní manažéri predaja pomôžu vybrať si optimálny model štýlu a poskytnú všetky potrebné informácie o vlastnostiach inštalácie a údržby zariadení;
 • Uveďte, či sú bližšie zahrnuté – moderné nábytkové slučky sa vyrábajú v dvoch verziách – s blikajúcimi alebo nie; Účinok tohto zariadenia je porovnateľný s tlmičom nárazov, poskytuje najviac tiché a hladké zatváranie krídla, zabraňuje otrasom dverí na konci; Nepochybnou výhodou modelov s takýmto prídavkom je zvýšiť odolnosť voči mechanickým zaťaženiam, ochrane pred únikom oleja, ako aj zvýšenie celkovej životnosti nábytku; Loop s bližšie patrí do kategórie nastaviteľnej, resp. Poskytujú navzájom najviac hustých susedných povrchov;
 • Zmerajte priemer – pre hrubé fasády, preferencia je lepšie, aby sa modely, v ktorých tento parameter zodpovedá 45 mm, a dobrý roztok bude pružinová slučka spätného pohybu; Pre tenké vhodné mini príslušenstvo.

Ako opraviť a nastaviť?

Pre inštaláciu bude nábytková slučka potrebovať nasledujúce nástroje:

 • Ceruzka;
 • vrták;
 • skrutkovač;
 • úrovni;
 • fréza;
 • skrutkovač;
 • Skrutky.

Sekvencia práce obsahuje niekoľko krokov.

 1. Značenie. Umiestnenie závesu je určený, od okraja fasády, ktoré potrebujete ustúpiť na 10-15 cm. Odstránenie medzi príchytkami v tomto prípade by malo byť najmenej 50 cm.
 2. Otvory. Vŕtačka je vytvorená elegantné otvory pod otvormi v súlade s označením. Pre pohodlie môžete dať dvere na pevnom horizontálnom povrchu.
 3. Inštalácia. Pripravený otvor je umiestnený v slučke, bez opravy jeho umiestnenia, pokiaľ ide o výškové parametre fasády nábytku. Ďalej sú zaznamenané segmenty v rámci samoľúbovej skrutky, vykonáva sa baldachýn.
 4. Inštalácia dverí. Po prvé, Markup sa vykonáva, všetky miesta sú pevné, fasáda je hostovaná. Ďalej musia byť navzájom kombinované dve časti slučky. To sa zvyčajne vykonáva pomocou seba-rezerv, otáčanie ich, je potrebné nastaviť polohu slučky vzhľadom na skrinku.
 5. Korekcia fixácie. Po dokončení inštalácie fasády musíte nastaviť slučky vo všetkých troch smeroch – horizontálne, vertikálne, ako aj relatívne k hĺbke inštalácie.

Aká jednoduchá a rýchlo inštalácia slučiek nábytku sa môžete naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár