Ortopedické počítačové stoličky: Typy a hodnotenie najlepšie

Ortopedické stoličky sú maximálne pohodlie a záujem o chrbticu užívateľa, ktorý vykonáva opis približne 3-4 hodiny. Aký je vlastnosť takéhoto produktu a ako si vybrať vhodný model – poďme hovoriť v tomto článku.

Zvláštnosť

Hlavnou výhodou ortopedickej stoličky pre počítač je jeho schopnosť prispôsobiť sa fyziologickým vlastnostiam používateľa čo najpresnejšie. Teda Zaťaženie z chrbta, dolnej časti chrbta, je eliminovaná riziko končatín. Podobné nastavenie modelu sa dosiahne z dôvodu použitia synchronomechanizmu. Z hľadiska konštruktívnych prvkov sa tieto mechanizmy odlišujú ortopedické modely od iných.

Okrem, Maximálne zabezpečiť anatomický účinok umožňujúci dvojitý chrbát, Nastaviteľné odnímateľné lakťové mäso a opierka hlavy, prítomnosť nastaviteľného zastavenia Pod spodnou časťou chrbta, možnosti zmenia výšku sedadla a polohu chrbta.

Vo slova, ortopedická stolička čo najviac opakuje siluetu užívateľa, podporuje a vyloží určité zóny pásu. To sa dosahuje tenkými nastaveniami prvkov produktu.

Preskúmanie druhov

V závislosti od funkcií dizajnu Môžete zvýrazniť niekoľko druhov ortopedických stoličiek.

Na zadnej strane

Jedným z najlepších vývojov výrobcov ortopedických stoličiek je späť, pozostávajúci z 2 polovice. Tieto polovice sú vzájomne prepojené gumovým zapínaním, čo umožňuje chrbtom zmeniť a prispôsobiť sa užívateľovi s najmenšou zmenou polohy tela. Pokiaľ ide o jeho činnosť, takýto chrbát je porovnateľný s lekárskou korzetom – neblokuje prírodné pohyby, ale zaisťuje bezpečnú podporu chrbtice počas ich vykonávania.

Ortopedické stoličky môžu byť podmienečne rozdelené na 2 skupiny – tie, ktoré majú nastavenie polohy chrbta a tie, ktoré sú zbavené takéhoto. Samozrejme, prvé pohodlnejšie, ale aj viac.

Úpravou

Nastavenie určitých parametrov je možné vykonať s otáčaním skrutky alebo presunúť špeciálnu páku. Zvyčajne sa nachádzajú pod sedadlom. Pokiaľ ide o použitie, je to vhodnejšie pre páky.

Úprava sa môže uskutočniť v širokom alebo úzkom rozsahu. Pre ľudí strednej výšky je často neprichádzajúci. Ak je však používateľ pod priemerom alebo vyšší, je veľmi dôležité, aby sa rozsah nastavenia sedadla dostatočne široký. V opačnom prípade nebude sedadlo schopné stúpať alebo zostúpiť do požadovanej výšky. To znamená, že ľudia majú nízky alebo vysoký rast na používanie výrobku bude nepohodlný.

Aj predseda môže byť rozdelená do menovania. Prvá skupina je produkty určené pre zamestnancov kancelárií. Používajú sa doma aj v kancelárii. Je to celkom rozpočtový a stredný model, ktorý má minimálne potrebné možnosti. Spravidla nemajú lakťové opierky (alebo majú neregulované) a opierky hlavy, tkanivo alebo aerosette sa používa ako shreat.

Prečítajte si viac  Rohové skrine so zrkadlom

V samostatnej kategórii stojí za zvýraznenie kancelárskych ortopedických stoličiek pre hlavu. Účelom takéhoto výrobku nie je ľahké zabezpečiť pohodlie a bezpečnosť pri práci, ale aj na preukázanie vyššieho sociálneho postavenia, stav používateľa. Je možné kvôli prítomnosti v stoličke širšieho sedadla, masívne chrbát, pomocou prírodnej alebo umelej kože ako povrch. Nie vždy, ale pomerne často sada možností v týchto modeloch rozšírili.

Tretia skupina je predsedovia pre deti a adolescentov. Produkty sú prispôsobené fyziologickým vlastnostiam tejto skupiny užívateľov, väčšina modelov sa transformuje, pretože dieťa rastie.

Štvrtá skupina ortopedických stoličiek – modely pre hráčov. Títo ľudia trávia kolosálny počet hodín pred monitorom, takže stoličky sú nevyhnutne vybavené vysokým chrbtom, opierkou hlavy a podrúčkami, ktoré možno nastaviť niekoľkými parametrami.

Materiál

Keď už hovoríme o materiáloch ortopedickej stoličky, zvyčajne znamenajú nasledujúce prvky.

Priečny materiál

To je základom výrobku. Môže to byť plast a kov. Na prvý pohľad je plastová verzia horšia ako kov v kvalite. ale Moderné opevnené plasty je rovnaká záruka mnohých rokov prevádzky produktu. Okrem toho plastové kríženi znižujú hmotnostný a nákladový model.

Ak si voľba padla na model s kovovým krížom, preferencia je dať jedným kusom, a nie tím.

Materiál opláštenie

Najdrahšie a úctyhodné sú stoličky, orezané s pravou kožou. ale Tento materiál „nedýcha“ a neprináša vlhkosť, takže môže byť nepríjemná prevádzka, najmä v horúcom období.

Slušná výmena bude umelá koža. TRUE, NIE DERMATIN (tiež nenechá vlhkosť a vzduch, rýchlo smúti a stráca tvar) a eco. Ide o hygroskopický materiál charakterizovaný dlhodobou prevádzkou a atraktívnym vzhľadom.

Pre viac rozpočtových modelov sa bežne používa čalúnený materiál. Rozlišuje sa hygroskopickosťou, praktickosťou a trvanlivosťou. Je pravda, že kvapalina vyliala na takom tkanive sa pripomínajú na mieste.

Aeroseca je meshový materiál, ktorý sa používa aj pri výrobe ortopedických stoličiek. Napríklad pre pevne späť. Sám sa materiál nepoužíva na plné modely a zvyčajne kombinuje s tkanivou možnosťou.

Materiálne koleso

Demokratické modely môžu mať plastové kolesá, ale sú krátkodobé, príliš ťažké. Zdá sa, že analógy kovov budú slúžiť dlhšie. Je to naozaj, ale je dôležité, aby boli gumené. V opačnom prípade budú takéto valce poškriabať vonkajšie pokrytie.

Optimálnou možnosťou je nylonové a gumové kolesá. Sú trvanlivé, ale aj jemné podlahy nepoškodzuje.

Hodnotenie najlepšie modely

Zvážte to najlepšie Obľúbené modely Ortopedické sedadlá počítača.

Prečítajte si viac  Tabuľky na kolesách: Pros a nevýhody

Samurai S-1 METTA

Demokratická hodnota produktu domácej značky. V tomto prípade je kreslo charakterizovaná dostatočným množstvom možností poskytujúcich jeho bezpečnú a pohodlnú prevádzku. Zadná časť anatomického tvaru s dôrazom na dolnú chrbát je pokrytá anténou, ktorá zaručuje dobré vetranie.

Základňa podrúdrostí a krížov sú metalické (že rarity pre rozpočtové modely). Nevýhody – absencia nastavenia lakťových listov a koniec pre spodnú časť chrbta, opierky hlavy. Dôležitým pridávaním – predseda je určený pre ľudí nad priemerným rastom, jeho sídlo sa nezvýši pomerne vysoko, čo robí prevádzku predsedu nepohodlného pre ľudí s nízkym rastom.

Komfortné sedenie Ergohuman Plus

Drahší model, avšak zvýšenie cien je odôvodnené. Produkt má funkciu nastavenia lakťových opierkov, 4 parametrov polohy polohy, vybavené opierkou opierkou a možnosťou swingu s fixáciou v určitej polohe.

Kovové kríže zabezpečuje spoľahlivosť a stabilitu modelu. Príjemný „bonus“ – dostupnosť práškov na šaty na zadnej strane chrbta.

DuoRest alfa A30h

Funkcia tohto modelu z kórejskej značky je vlastné operadlo 2 polčas, čo poskytuje maximálnu a anatomicky lojálnu podporu pre užívateľa. Produkt má možnosť nastavenia sedadla a naklonenia, prispôsobiteľných podrúdrostí s mäkkým čalúnením. Ako čalúnenie, tkanina, ktorá nemení napätie a jeho vzhľad počas celého obdobia prevádzky. Nevýhodou mnohých zvážených plastov. Žiadne sťažnosti na jeho kvalitu, však, užívatelia sa domnievajú, že cena predsedu stále znamená použitie kovovej podpory.

Kulik System Diamond

Ak hľadáte nielen pohodlný model ortopedickej stoličky, ale aj úctyhodné (kreslo pre hlavu), stojí za to venovať pozornosť tomuto produktu od talianskeho výrobcu.

Pre veľmi pôsobivé množstvo (od 100.000 rubľov) je užívateľ ponúka širokú stoličku s nastaviteľnými prvkami, orezanými prírodnou alebo umelou kožou (na výber 2 farieb – čierna a hnedá). Tento model poskytuje unikátny značkový hojdač. Neexistujú žiadne negatívne recenzie v sieti na tento model – toto je uskutočnenie pohodlia a štýlu.

„Bureaucrat“ T-9999

Ďalší solídny model pre hlavu, ale za prijateľnejšiu cenu (do 20.000-25 000 rubľov). Predseda je široká a zároveň má prípustné zaťaženie až 180 kg, ktoré je vhodné pre veľmi veľkých používateľov. Model je vybavený nastaviteľnými lakťovými opierkami a opierkou opierky hlavy, lumbarským zameraním.

Ponukový materiál – umelá koža v mnohých farebných možnostiach. Nevýhody zvyčajne zahŕňajú plastové kríže, nemožnosť nastavenia operadla vo výške a hĺbke.

Gravitonus! Nohy

Model od ruského výrobcu pre deti a adolescentov. Hlavnou črtou a dôstojnosťou výrobku je jeho schopnosť „rásť“ s dieťaťom. Model je transformátor, vhodný pre deti 3-18 rokov.

Prečítajte si viac  Modulárne skrine

Ortopedické vlastnosti dizajnu predpokladajú prítomnosť adaptívnych dvojitých operadiel a sedlových sedadiel. Sedadlo je zároveň umiestnené pod miernou zaujatosťou na chrbát, ktorá sa vyhýba posunu zo stoličky. Pre nohy je stojan (odnímateľný). Materiál – priedušná ekologická ekologická, maximálne zaťaženie – 90 kg.

Zostatok tesoro zóny

Čínska ortopedická stolička, optimálne vhodná pre hráčov. To sa vykonáva pomocou nastaviteľnej opierky hlavy a podrúdrostí, široký rozsah nastavenia zdvíhania sedadla (stoličky je vhodné pre obidva ľudí s vysokým aj nízkym rastom), synchrónny hojný mechanizmus.

Model vyzerá veľmi pevná, ako materiál sa používa umelá koža. Mnohí používatelia nazývajú tento produkt optimálny z hľadiska kvality, funkčnosti a ceny.

Ako si vybrať?

Nestačí len sedieť na stoličke a cítiť sa pohodlne v ňom. Prvé dojmy môžu byť klamlivé. Aj keď by sa mali zvážiť aj pri nákupe.

Venujte pozornosť nasledujúcim kritériám.

  • Dostupnosť synchromechanizmu, ktorej úlohou je prispôsobiť sedadlo a späť na vlastnosti používateľa, čo výrazne znižuje zaťaženie chrbtice.
  • Pravá chrbta ortopedickej stoličky, ktorá je v kontakte v kontakte so zadnou časťou používateľa v maximálnych možných bodoch.
  • Schopnosť nastaviť polohu sedadla a dozadu. Venujte pozornosť tomu, že po úprave výšky sedadla, sedadlo nezmizlo dole pod hmotnosť používateľa.
  • Prítomnosť funkcie úpravy lakťovej opierky umožňuje nielen urobiť aplikáciu stoličky vhodnejšie, ale aj aby sa zabránilo rozvoju skoliózy. Je to nesprávna pozícia neregulovaných lakťov, ktorá je jedným z dôvodov poruchy tela, najmä u adolescentov.
  • Prítomnosť bedrovej stop zabezpečuje vykladanie bedrá. Ale len za predpokladu, že sa zameriava na zónu používateľa. Preto by mal byť tiež nastaviteľný. Ak toto pravidlo nie je rešpektované, potom v takomto zastávke nielen tam nie je žiadny bod, okrem toho bude príčinou nepríjemností a bolesti v chrbte.
  • Prítomnosť opierky hlavy pomáha vyložiť krk, obnoviť krvný obeh v tejto zóne. Tento prvok je obzvlášť potrebný, ak má stolička nízka chrbát. Avšak, ak je posledná a má dostatok výšky, nenahrádza opierku hlavy. V ideálnom prípade by mal byť a nastaviteľný.

Pri výbere výrobku stojí za to zaplatiť pozornosť na maximálne povolené zaťaženie výrobku. Ak je užívateľ pomerne veľká osoba, je lepšie uprednostniť modely so širokým chrbtom na kovový kríž.

Ak plánujete nielen pracovať, ale aj pohodlne relaxovať na stoličke, vyberte si model s nastavením polohy operadla. Niektoré produkty vám umožňujú podniknúť polovicu pozície. Dodatočná komfort poskytne vankúš zahrnutý a zatiahnuteľnú podnožku.

Prehľad ortopedickej počítačovej stoličky na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: