Plniace uhlové skrine

Rohové skrine vykonávajú dôležitú úlohu v každom dome alebo byte. Rozlišujú sa vysokou funkčnosťou, vďaka ktorej mnohé základné úlohy sú riešené v otázke uskladnenia.

Rohové skrine dostali širokú slávu kvôli vlastným vlastnostiam, aby používali zbytočné, na prvý pohľad, priestor. Zároveň ich kompaktnosť dáva štýlový obraz do každej miestnosti.

Formuláre

Rohové skrine môžu byť zaradené do formulára nasledujúcich odrôd:

 • Trojuholníkový. Vykonáva sa vo forme uhla, pričom pohľad zhora sa jasne jasne zobrazí trojuholník. Ich vnútorné rozmery vám umožňujú umiestniť veľký počet vecí;
 • Trapézový. Základom takýchto modelov je pravouhlý trapezík. Výhody takýchto výrobkov sú ľahké kombinovať s inými objektmi nábytku;

 • Pentagonálny. Toto je jedna z najbežnejších možností. Výhody ich sú, že sú objemní, ale vyzerajú, napriek tomu veľmi štýlovo. V ich priereze je ľahko možné vidieť Pentagon;
 • Radiálny. Má zaokrúhľovanie, vyzerať originál, organicky pozrieť na akýkoľvek interiér;
 • Pán. Na základe písmena „G“. Takéto predmety sú veľmi efektívne naplnia priestor.

Interná organizácia

Každá rohová skrinka má tri hlavné časti:

 1. Mezanín;
 2. Šatníková skriňa;
 3. Spodná časť.

Horné police sú určené pre veci, ktoré sa sezónne používajú a nepotrebujú každý deň. Patrí medzi ne cestovné tašky, topánky, klobúky.

V hlavnom oddelení sú vešiaky, na ktorých môžete uložiť letné bundy a demi-sezóny, ako aj horné zimné oblečenie.

Pod pojmom je spravidla topánka pre denné ponožky.

Tyče

Ak je hĺbka skrinky približne 55 cm, potom takéto parametre umožňujú kompaktne umiestniť rôzne položky. Môžete urobiť hĺbku viac, ale rohová skrinka nie je vždy možné „tlačiť“ na takéto rozmery.

Najlepšie je nainštalovať niekoľko prútov v centre, na ktoré sa nachádzajú závesy. Medzery pre umiestnenie kompaktného usporiadania vyžaduje asi 50 cm, takže pri plánovaní uhlovej kabinetu by sa mal tento faktor zvážiť. Lepšie pozdĺžna tyč ešte neprišla s ničím, to je kompaktne vhodný ako košele a vrchné oblečenie.

Crosschain na odev môže byť rôznych dĺžok. Je vhodné uložiť na ňom:

 • Bundy;
 • Sukne;
 • Pláštenky;
 • Dlhé šaty;
 • Denim obleky;
 • Špa.

Niekedy vám šírka umožňuje skladať dve tyče.

Pre vysoké uhlové skrine používajú takzvaný pantograf. Toto je rovnaký priečok, ktorý je možné zdvihnúť alebo vynechať so špeciálnym mechanizmom. Tam sú stacionárne a zatiahnuteľné police, ich výška je zvyčajne len viac ako 35 centimetrov.

Boxy a police

Rozšírené boxy sú užitočné a nevyhnutné, čo je ideálne na ukladanie:

 • Bielizeň;
 • Uteráky;
 • Ponožky.

Zásuvné koše sú plastové a sieťoviny. Podobné svietidlá sú funkčné a kompaktné, môžete uložiť malé veci, ktoré nemusia železo.

Poličky na topánky v spodnej časti rohovej skrinky sú naklonené aj zatiahnuteľné, tiež často existujú podložky pre topánky, ktoré spoľahlivo udržiavajú formulár. Takéto police sú namontované v spodných priestoroch. Môžu byť umiestnené v uhle a tiež mobil.

Rozšírenie džínsov a závesov nohavíc – to sú praktické zariadenia. Racionálne používajte špeciálny priestor, v ktorom sú príslušenstvo uložené v pozastavenom stave: väzby, opasky, šatky a podobné veci.

Niekedy sú namontované špeciálne police na ukladanie domácich spotrebičov: železo, vysávače, sušičky a t. D.

Praktická poloha vecí

Na správne usporiadanie sekcií, v prvom rade, je potrebné si predstaviť, akú oblasť bude zapojená. Aby ste to urobili, je potrebné najprv nakresliť systém rozloženia rozloženia.

Dĺžka je zvyčajne asi 60 centimetrov. Môže byť o niečo menej, ak sú police umiestnené písmená p a g. S zatiahnuteľnými policami sa nábytok stáva vhodnejším na použitie.

Skriňa môže byť vykonaná malá, ak bude uložená trochu vecí. Osoba môže byť zabezpečená, zatiaľ čo to bude stačiť na jednu malú položku na skladovanie oblečenia, ktorý bude umiestniť malé množstvo odevov a topánok.

V avidových módnych skrinkách často praskli z vecí, ktoré boli uvedené na jeden alebo dvakrát. Takáto kategória roztomilých dámy vyžadujú skrinky, doslova podporujú strop tak, aby obsadili všetky rohy miestnosti. Potom je tu šanca, že každá vec bude na mieste. Správne zariadenie a plnenie regálov a oddelení v takom skrine umožňuje racionálne postaviť všetky veci, ktoré budú vždy v dosahu.

Najvýraznejšie police sú veľmi funkčné. Tam môžeme dať položky, ktoré musia použiť celkom zriedka:

 • kufre;
 • Deky babushkina;
 • Extra vankúše;
 • boxy

a oveľa viac.

Vždy budú existovať položky, ktoré sú potrebné „neskôr“, ktoré môžu stále slúžiť a ľúto, že ich hodí.

Materiál

Veľa závisí od mechanizmov pripojených k dverám. Prichádzajú k ťažkým zaťaženiam, takže sa často zlomia. Valce sú výhodne vybrané takým spôsobom, že nerobia extra hluk v procese pohybu. Sprievodcovia sú vyrobené z hliníka alebo ocele. Hliníkové štruktúry sú menej trvanlivé, ale je to zjavné lacnejšie.

Steny skrinky sú vyrobené z drevotrieskových dosiek alebo prírodného dreva, pomerne často aplikované MDF.

Dvere môžu byť vyrobené z kombinácie materiálov – drevo, plastové, sklo.

Sklo, na jednej strane, rozširuje priestor, ale materiál je tento krehký, takže počas prevádzky takéhoto produktu sa odporúča pozorovať opatrenia a byť pozornejšie.

Výhody

Rohové skrine majú mnoho výhod v porovnaní s štandardnými lineárnymi modelmi. Medzi nimi:

 • Kapacita. Výrobok môže ubytovať obrovské množstvo vecí, domácich spotrebičov a vyzerá veľmi kompaktné;
 • Schopnosť vyplniť nepoužitý uhlový priestor v miestnosti, ktorý sa zdal zbytočný. Takže ušetrite užitočné oblasti a je vytvorený pôvodný dizajn miestnosti;
 • Ľahko a organicky nainštalovaný v akomkoľvek interiéri, ale vyzerajú prírodné a nepozorovane.
 • Schopnosť poskytnúť ďalšiu ľahkú miestnosť v prípade zrkadlových fasád dverí.

Ideálne skrine sú vhodné pre malé izby, formy a veľkosti. V tomto prípade môže byť najviac nezvyčajné. Rohové skrine sú dobré ako skutočnosť, že nábytok môže byť umiestnený blízko k nim, pretože dvere sa pohybujú pozdĺž sprievodcov, nie je potrebné si rezervovať dodatočný priestor. Takéto výrobky sú často inštalované medzi susednými stenami, je vhodné skryť vo vnútri komunikácie, výčnelkov alebo výklenkov s nimi.

Vo videu uvidíte tipy na výber materiálov a vnútorné vyplnenie šatníka.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: