Pohovky s podrúčkami

Nie je možné si predstaviť domov bez pohodlného pohovky. Je potrebná v obývacej izbe, ktorá je nevyhnutná pre zlepšenie spálne, relevantné v kuchyni a v niektorých typoch izieb zapadajú do haly alebo na lodžii. Medzi veľký výber modelov, pohovky s podrúčkami používajú najväčší dopyt nákupu. Majú rad funkcií a sú prospešné na pozadí analógov bez bočných stenov.

Vlastnosti a výhody

Sofas s podrúčkami sú plnohodnotným dizajnom. Sú spoľahlivejšie, trvanlivé v prevádzke, pretože okrem dekoračnej funkcie sú bočné časti rám rámu. Takýto nábytok sa rozlišuje veľkou životnosťou: Vďaka bočným stensom je zaťaženie telesa počas transformácie rovnomerne distribuované, takže časti sú chránené pred uvoľňovaním.

Takéto modely sú kompaktné v zloženej forme, ľahko ovládateľné, vyzerajú plné. Často bočné steny sú pohovka, zdôrazňujúc luxus materiálu a neobvyklý dizajn dizajnu.

Modely s podrúčkami sa nachádzajú v pohovkách s rôznym transformačným mechanizmom. Bez nich žiadny modelový rad čalúneného nábytku. Sú to súčasť modelov:

 • Kniha. Tento transformačný mechanizmus sa podobá otvoreniu knihy (zdvíhanie sedadla, pri ktorom je zadná časť nezávisle znížená);

 • Eurobook. Je analóg kníh s malým rozdielom (sedadlo nie je len zdvíhané, ale aj mierne zatlačte dopredu);

 • Kliknite na tlačidlo. Pripomína knihu s malým rozdielom (sedadlo je zdvihnuté na kliknutie, potom spustené, súčasne skladacie chrbát);

 • Delfín. Mechanizmus je skrytý v krabici pod sedadlom (sedadlo sa zvinie dopredu, potom sa zdvihne do požadovanej výšky);

 • Akordeón. Princíp fungovania tohto mechanizmu je podobný napínaniu kožušiny Harmoniky (sedadlo sa vytiahne dopredu, zatiaľ čo dvojitý chrbát sa automaticky zloží do dvoch častí);

 • Ďalekohľad. Aby ste sa rozložili pohovku s týmto mechanizmom, budete musieť zatlačiť sedadlo, kým sa nezastaví, potom vyberte rohož a dajte ju na ľavú vrchu;

 • Puma. V tomto prípade sa pohovka zmení na posteľ, ak zdvihnete hornú sedačku, potom zatlačte odchádzajúcu spodnú časť, až kým sa nezastaví, zaberajte jeho vrch, aby sa posunula dopredu a vynechala na podlahu, po ktorej zostáva znížiť späť ; \ T

 • Zberač. Je to pomerne jednoduchý dizajn, v ktorom najprv zatlačte sedadlo, potom sa spustili späť;

 • American Clamshell. Mechanizmus dvojitého doplnku, ktorý sa má vytiahnuť, a potom nasadenie odkazov;

 • Francúzsky pazúr. Je alternatívou pre Američanov s tým rozdielom, že modulárne rohože sú vyčistené pred skladaním zo sedadla.

Okrem toho sú vzory s podrúčkami charakterizované bohatým výberom štýlu. Myšlienky takýchto pohoviek sú odlišné, takže nábytok je vybraný individuálne pod určitým dizajnom miestnosti alebo v štýle existujúceho interiéru, musí byť harmonizovaná s farbou čalúnenia. Model je starostlivo premyslený: Každá zložka čalúneného nábytku by mala niesť funkčné, praktické a estetické zaťaženie.

So všetkými výhodami pohoviek s podrúčkami, niektoré modely majú jeden malý mínus: v malej miestnosti, bočné steny môžu spôsobiť stupelosť, ak sú vysoké. Neodporúča sa v tomto interiéri a tvrdé drevené podrúčky.

Typy pohoviek s podrúčkami

Moderné nábytkové spoločnosti produkujú rôzne modely pohoviek s podrúčkami. Podľa konštruktívnych prvkov sú pohovky rovné, uhlové a modulárne (ostrov). Zvážte ich:

 • Priame modely Univerzálne a dokonale zapadajú do interiéru akejkoľvek, dokonca aj malej miestnosti.Môžu byť umiestnené na stenu alebo stred miestnosti a v niektorých prípadoch a uhle.

V prvom uskutočneniach sú lakťové opierky zvyčajne jednoduchšie, ale v uhlových a modulárnych modeloch sú často vyrobené vo forme komplexného dizajnu s kombináciou materiálu.

 • Rohové pohovky s podrúčkami častejšie dajte uhol. Sú to skutočné zistí, kde je záleží na doslova každý centimeter užitočnej plochy. Častejšie takéto pohovky dali roh miestnosti, aj keď niekedy zdobia centrálnu časť miestnosti.

 • Možnosti ostrova S podrúčkami sa stanú s väčšou pravdepodobnosťou vyzdobiť centrálnu časť priestrannej miestnosti, ktorá je chytľavým prízvukom interiéru.

 • Modulárne uhlové konštrukcie Súvisí s tým, že ak sú rozdelené, každý prvok zostane jednou lakťovou opierkou. V malých apartmánoch sa takéto modely môžu používať samostatne (napríklad hlavná časť – ako pohovka pre rodičov, uhlové s hrčeou – pre dieťa, pričom ho uviedli s bočnou stenou na stenu ako alternatíva k detskej postieľke). V ostatných prípadoch je uhlová časť viac ako kreslo s jednou opierkou, takže nemôže byť použitá ako detská posteľ.

Odrody

Pokiaľ ide o pristávacie miesta, pohovky s podrúčkami môžu byť určené pre jedného, ​​dvoch, troch, štyroch a piatich miest. Záleží na štandardoch konkrétneho nábytku, ktorý stanovuje svoje parametre dĺžky sedadla. Island modely môžu ubytovať oveľa viac ľudí.

Modely nahradenia postele sú najčastejšie vypočítané na jednej, dve miesta. Menej často sú 3-miestne. Posledné pohovky sú veľmi priestranné av prípade potreby umožňujú hosťom usporiadať hostí alebo fit threesome (rodina s dieťaťom).

Okrem hlavných druhov výrobcovia produkujú originálne modely (napríklad pohovku s chrbtom a jednou lakťovou, ktorá sa nazýva koza, štruktúry s podrúčkami na nohách a iných. ).

Čo sú lakťové opierky?

Napriek zdanlivej jednoduchosti sú lakťové opierky každého modelu jedinečné. Vyznačujú sa stupňom tuhosti, formy, funkčnej, dizajnu a rozmerov. Na základe toho materiál ich výroby.

Tvar bočných tvárí je rôznorodý. V závislosti od zvoleného riešenia môžu byť jednoduché rovné, zakrivené, úzke, široké, tenké, okrúhle, vlnené alebo valcové tvary, hladké alebo vyrezané.

Spravidla sa modely vykonávajú so zaoblenými hranami (aby sa vylúčili zranenie). Okrem toho, ich výška je odlišná: ak dizajn poskytuje klasický model, zvyčajne má nízke lakťové opierky. V kreatívnych modeloch môžu byť tieto prvky vysoké.

Rôznorodá a štruktúra podrúdrostí. To môže byť univerzálny nosníčka, skladacie návrhy, modely s policami v lakťoch, so skladaním (stúpajúci) jazda na koni a nastaviteľné zdvíhanie, tajné výklenky, odnímateľné obklady, rovnako ako ohýbanie a ponukové verzie. Modely pohoviek s otváracím podrúčkami – jeden z najvyhľadávanejších.

Podložka

Laktištály Sofas Multifunkčné. Často ich dizajn poskytuje ďalšie podšívky, čo umožňuje urobiť malý čajový stôl z bočnej steny. Takýto príjem prispieva k organizácii dodatočného pracoviska v malom byte, napríklad v dizajne bytu – štúdio.

Podšívka – jedinečný príjem, ktorý sa používa len v pohovkách s podrúčkami. Nie sú to len doplnky k celkovému dizajnu, ale funkčný príjem, ktorý v závislosti od modelu a požadovanej atmosféry môže ušetriť užitočnú plochu a usporiadať potrebné položky (napríklad Textilný suchý zipsový organizátor pre šijacie oblečenie alebo lampu Pohodlné čítanie kníh).

Takéto doplnky lakťových listov sa vykonávajú z rôznych materiálov: môže to byť nadzemné údržče z dreva alebo preglejky, pletené čiary a iných organizátorov.

Okrem toho, prekrytia na lakťových opierkách pre pohovky môžu byť vyrobené s vlastnými rukami. Ďalšie informácie nájdete v podrobnostiach vo videu.

Materiál

Konštrukcia akejkoľvek pohovky sa vykonáva z rôznych materiálov. Záleží na modeli, stupeň tuhosti rohože, zvolený puzdro, plnivo, čalúnenie materiálu.

Pre lakťové opierky

Podmienečne sa všetky existujúce odrody modelov lakťovej opierky môžu rozdeliť do troch typov:

 • mäkké;
 • drevené;
 • Kombinovaný.

Mäkké podrúčky sú vhodné, pretože nie sú nemožné ublížiť alebo zasiahnuť. Vzhľadom k prítomnosti mäkkého nábytku, zmäkčujú akúkoľvek ranu. Vďaka svojej bezpečnosti sú takéto modely dobré ako rozkladacia pohovka pre detskú izbu.

Návrh drevených opierok môže byť vyrobený z MDF alebo Woodyho poľa. Okrem toho je často doplnené kovovými (chrómovými) prvkami.

Kombinovaná verzia bočných častí je vhodná a umožňuje kombinovať ich najlepšie vlastnosti (mäkkosť, objem, funkčnosť a ochrana nečistôt).

Čalúnenie

V modernej výrobe čalúneného nábytku využíva niekoľko čalúnených materiálov. Okrem obalu, ktorý uzatvára samotný blok, spoločnosti používajú prírodnú kožu, letoesum, tapisérie nábytku, velúr, stádo a jacquard.

Originálna koža je praktická, odolná voči oderu a mechanickému poškodeniu, tvorbe prachu a nečistôt. Okrem toho, vzhľadom na samotný materiál, takéto modely vyzerajú elegantné v každom interiéri.

Druhá poloha je obsadená náhradami kože, ktorá stojí trochu lacnejšie, ale aj horšie ako kožené čalúnenie.

Textilné kryty sú menej praktické, absorbujú všetko: z nečistôt a vlhkosti až po mikroskopický prach. Takéto čalúnenie je však vždy jasné a originál, pretože použitie tlače v interiéri je jedným zo zaujímavých konštrukčných techník.

Výplň

Blok je mäkký pohovka rohože. Jeho elasticita a stupeň tuhosti závisí od typu plniva, ktorý je rozdelený na prírodné a syntetické vlákna, ako aj oceľové pružiny.

Blok je pružina alebo chybná:

 • Možnosť Bez prameňov Vykonáva sa z latexu, polyuretánovej peny, strottrofibera a coyru.

 • V bloku s nezávislými pružinami Výrobcovia používajú oceľové skrútené pružiny a jednotlivé textilné kryty pre každý prvok.

 • Springs Bonnel Jednoduchšie: sú zostavené do mriežky a prepojené, ako aj rámec kovovej mriežky. Rovnako ako v samostatnom type, hornej a dolnej časti pružín sú doplnené nábytkovým peny. V bloku s ortopedickým účinkom je tu tesnenie rohože kokosové vlákno.

Rámec

Najspoľahlivejší a praktický zbor pohoviek s podrúčkami dnes je kovový rám. Oceľové prvky sú pomerne trvanlivé, takýto základ je rezistentný na hmotnostné zaťaženie a denná prevádzka.

Okrem kovu sa strom zúčastňuje na ráme rámu. To je pravidlo, že je to mriežková základňa s elastickým latom, ktoré bránia ohnutiu akejkoľvek rohože. Sú umiestnené krížovú dĺžku v rovnakej vzdialenosti od seba.

Beret najlepšie drevo je považované za brezové, hoci často výrobcovia ho nahrádzajú bukovou alebo borovicou.

Farba

Farebná paleta pohoviek je rôznorodá a zahŕňa všetky farby z neutrálnej až svetlé a šťavnaté. Jediným rozdielom farebných riešení čalúneného nábytku je absencia ostrých a kričiacich odtieňov. Bez ohľadu na zvolenú farbu pohovky, mu nevyhnutne stlmil a ušľachtilý.

Okrem dizajnu v jednej farbe (keď sa lakťové opierky vykonávajú v tóne hlavného čalúnenia), dizajn môže byť kontrast. Zvlášť často to možno vidieť v modeloch s drevenými bočnými stenami. Môže to byť napríklad čierna pohovka s bielymi podrúčkami alebo zeleným modelom s béžovými alebo hnedými tvárami. Kontrast závisí aj od štýlu miestnosti, takže je vybraný takým spôsobom, aby neporušil harmóniu nápady.

Krásne nápady na dizajn interiéru

Zvážte niektoré zaujímavé možnosti umiestnenia pohovky s podrúčkami v interiéri:

 • Biela pohovka s výrazom čalúnenia a dreveným funkčným lakťom môže ozdobiť miestnosť v hnedých a bielych tónoch. Aby bol nábytok harmonicky zmestil do interiéru miestnosti, môžete zopakovať bielu farbu v prídavných prvkoch (záclony, nástenné maľby, stolové lampy). Je žiaduce, aby bol tieň podrúdrosti a nábytku identický. Zriedi sa svetlý kontrast béžový odtieň (ľahký laminát alebo koberec);
 • Gotická čierna pohovka Sprint a zaoblené bočnice môžu ozdobiť tmavú spálnu alebo obývaciu izbu s čiernymi interiérovými predmetmi. Ak chcete vyplniť miestnosť svetlom a zbaviť sa šera, stojí za to vyzdvihnúť dve svetelné tóny: biela a béžová. Môžete poraziť podlahu a steny s ľahkou béžovou béžovou a lusterom vybrať si bielu farbu;
 • Ak rozmery miestnosti umožňujú a chcú si vybrať špeciálny štýl, Ako svetlý prízvuk miestnosti stojí za to zvoliť fialové rohové pohovky s mäkkými podrúčkami stručného formulára. Nábytok je lepší v centre miestnosti. Farba pohovky sa môže opakovať v málo (napríklad v dekorácii kresiel). Pri použití studených farieb v interiéri musíte pridať teplé farby: jasné vzory, béžové police, rámové rámy a t. D. Podpora neobvyklej myšlienky dizajnu môže byť originálne lampy vo forme guličiek;
 • Ak potrebujete zorganizovať uhol na maximum, musíte dať pohovku, ktorých lakťové opierky môžu byť vyplniť rôzne užitočné maličkosti. Bude dobré pozrieť sa na model s uhlom a policami, ako aj bočná časť stromu, na vonkajšej strane, z ktorej budú funkčné police. Môžu dať knihy, disky a dokonca aj vázu. Model s kombináciou farby a textúry bude oživiť aj najviac nudného interiéru. V tomto prípade budete potrebovať koberec v tóne čalúnenia, pár vzorov a nízky stôl v tóne jedného z tónov pohovky.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: