Pohovky z paliet

Niekedy chcem zasiahnuť okolité interiérové ​​objekty okolo neobvyklých objektov, vytvárať niečo s vlastnými rukami, ale nie sú vždy vhodné nápady. Jeden veľmi zaujímavý a celkom jednoduchý výkon, môžete volať pohovky vyrobené s vlastnými rukami z drevených paliet.

Funkcie, profesionálov a nevýhody

Sotva takýto kus nábytku sa zmestí do obvyklého mestského bytu s klasickým interiérom, ale pre vidiecky dom sa stane skutočným nálezom. Stojí za to zvážiť podrobnejšie, ako urobiť taký kus nábytku s vlastnými rukami, venovať pozornosť tomu, ako ju umiestniť a zdobiť. Neviem, že nie každý, je to naozaj tak dobré a ľahko stelesnené.

Hlavným znakom takejto pohovky je, že je vytvorený z niekoľkých drevených paliet, ktoré vlastne nesú meno „palety“ a bežne sa používajú na prepravu rôznych tovarov (vo veľkých množstvách), ktoré sú pevné so špeciálnym filmom alebo postrojom.

Použite tieto zásobníky na vytvorenie nábytkových výrobkov – myšlienka je relatívne nová a veľmi populárna. S opatrným vykonaním práce, v dôsledku toho, môžete získať pekný a nezvyčajný kúsok rustikálneho nábytku, ktorý sa nestane nielen užitočnou časťou miestnosti, ale aj štýlovo dopĺňa jej interiér.

Samozrejme, pohovky z paliet majú svoje výhody a nevýhody, ktoré môžu úplne vážne ovplyvniť konečné rozhodnutie o svojej existencii vo vašom byte alebo v krajine. Zvážte viac, aké sú výhody a nevýhody takéhoto objektu nábytku.

Výhody pohoviek z palety:

 • Významné úspory Finančné prostriedky. Výroba pohovky sa zvyčajne strávi zo štyroch až desiatich alebo dvanástich paliet – v závislosti od veľkosti nábytku. Náklady na jeden taký drevený subjekt je 70-100 rubľov, takže celkové náklady na rám takejto pohovky – v rámci tisíc rubľov.
 • Takéto palety v jednej inštancii majú Celkom pohodlné veľkosti a budovy. Štejšie drevené jumpery sú upevnené v určitej vzdialenosti od seba a sú pevné kolmo umiestnené tyče, ktoré tvoria veľkosť palety 100 až 120 cm. Vytvorte priestrannú pohovku z takýchto výrobkov je veľmi jednoduchá.
 • Atraktívny vzhľad. Pohovky z paliet na diaľku sa podobajú nábytkárskym produktom v podkrovnom štýle s ľahkým rustikálnym štýlom poznámky, ako aj Provence, Marine – v závislosti na dekor.
 • Podľa veľkosti miestnosti môže byť táto pohovka veľmi Je výhodné zdôrazniť interiér, Dať mu viac štýlový a moderný pohľad.

Toto plusy končia. Ako sa ukázalo, Existuje oveľa viac mínusov takýchto pohoviek:

 • Žiadna dokonalá čistota. Dokonca aj úplne nové palety sú často veľmi znečistené, preto sa dá dostať veľa času.
 • Keďže palety sú vyrábané na priemyselné účely a nie sú určené na nábytok, nie sú vždy hladké a elegantné. Často sú tu nerovnomerne viazané prepojky, dokonca držať nechty, ktoré možno ľahko zraniť.

 • Palety nemajú dokonale hladký povrch. Tak, aby neboli zranený na lepenie drevených častí a nepripojte sa k hlavám, je potrebné dbať na to, aby bola vyhladená všetka drsnosť. Proces brúsenia môže trvať dosť sily a značného množstva času.

 • Na výrobu použitia paliet Najlacnejšie časti dreva nie je najlepšia kvalita. Pri absencii potrebného spracovania v dizajne, rôzne parazity môžu ľahko začať: drevené chrobáky alebo dokonca termity.
 • Pohovka z palety potrebný povinný povlak so špeciálnymi lakmi. Ide o to, že aj keď je dokonalá hladká hladkosť dosiahnutá s povrchovým brúsením po chvíli, drsnosť a nezrovnalosti sa môžu vyskytnúť znova.
 • Čistiaca zložitosť. Pod dizajnom a medzi jeho detailmi sa veľké množstvo prachu akumuluje pomerne rýchlo. Ak chcete čistotu, musíte niečo vymyslieť, pretože niektoré časti podlahy a pohovky sú neprístupné.

Je zrejmé, že existuje pomerne niekoľko minút nábytku z drevených paliet, ale nestratíte srdce a dajte ruky, pretože absolútne každý z nich môže byť eliminovaný, čím sa zabráni možným problémom v budúcnosti.

Ako to urobiť sami?

Vzhľadom k tomu, pohovka z palety je univerzálnym kusom nábytku, nie je možné ho kúpiť v obchodoch, existuje niekoľko možností, Ako sa môžete stať vlastníkom takéhoto neobvyklého produktu:

 • Objednať Individuálnych podnikateľov, ktorí zakladajú svoje aktivity na výrobu a predaji takýchto nábytkových položiek. Ale v tomto prípade bude musieť preplatiť, pretože náklady na takéto pohovky sú oveľa nižšie ako náklady označené osobami tretích strán.
 • Výroba Personál pohovky.

Na výrobu takejto položky nábytku môžete nájsť dosť zaujímavých master tried na internete. Nedovoľte, aby štúdium materiálu na SAMONEK, pretože výroba pohoviek nie je taká jednoduchá záležitosť, pretože sa môže zdať na prvý pohľad. Proces obsahuje mnoho malých, ale dôležitých nuansy postihujúcich kvalitu výrobku.

Pred výrobou drevenej paletovej pohovky, vyzbrojené všetkými potrebnými nástrojmi. Na upevnenie dohromady, drevené prvky môžu potrebovať samoobslužné skrutky, špeciálne kovové rohy, skrutkovač, kladivo a skrutkovač.

Okrem toho, že sa spustí priamo na štruktúru pohovky, je potrebné pripraviť palety. Je potrebné starostlivo čistiť a v prípade potreby ich umyť, a po úplnom sušení stojí za to chôdza na povrchu brúsneho papiera, vyhladzovaním všetkých nezrovnalostí.

Zvážte viac informácií Pokyny pre výstavbu pohoviek z palety, po štúdiu každého kroku krok za krokom:

 • Pre výrobu pohovky Priemerná veľkosť bude potrebná v priemere šesť alebo siedmich paliet, ale mali by ste si kúpiť niekoľko častí viac, pretože rôzne časti paliet bude pokračovať, aby ich navzájom pripojili, konštrukciu lakťov a ďalších prvkov (malý chrbát). Ak chcete, aby sa uhlová pohovka z eurovných paliet, budú potrebovať o niečo viac.
 • Musí stanoviť na plochom povrchu už pripravených a maľovaných paliet, umiestnenie na prednú časť. V tomto štádiu je navzájom spojené s pomocou rohov, drevených koľajníc a barov. Takže upevnite dve palety.

 • Zostávajúce palety sú narezané na polovicu, pretože pôjdu na výrobu chrbtcov a podrúdrostí.
 • Ďalšia etapa Tam bude dodatočné spracovanie drevených častí so špeciálnou kompozíciou odolnou voči vlhkosti, čím sa zabezpečí bezpečnosť povrchu a predĺženie životnosti výrobku.
 • Na pár palety, ktoré sa dotknú podlahy, sú pripojené špeciálne nohy z drevených barov. Ak je potrebné neustále presunúť predmet nábytku, môžete na ňu pripojiť trvalé kolesá.

 • Lepené palety sú nainštalované na seba a pevné. Dolná platforma pre budúcu pohovku je vytvorená, potom, čo sú priložené časti zadnej a lakťovej opierky.
 • Na ochranu sedadiel z nečistôt a prachu je najlepšie ich uložiť so špeciálnym materiálom. Najlepšie využite trvanlivý agrofiber. Hore na tomto materiáli a mali by ste dať matrace a dekoratívne vankúše.

S podrobnejšími master triedy na výrobu takýchto pohoviek nájdete ďalej.

Výroba matraca

Málo stačí vybudovať rám drevených paliet, je tiež potrebné vybaviť prvkami, ktoré poskytujú pohodlie. Ak to chcete urobiť, bude potrebné vyrábať alebo zakúpiť matrace a vankúše, vhodné pre váš produkt.

Podrobnejšie zvážte, ako robiť vankúše pre pohovky z palety s vlastnými rukami, ako aj najúspešnejšie možnosti pre dekor tohto nábytku.

Najprv sa musíte zoznámiť so zoznamom materiálov potrebných na výrobu matracov a vankúšov pre pohovky z palety:

 • Hlavná časť bez toho, ktorá výroba matrac nebude fungovať – ​​plnivo. Materiály, ako je polyuretánová pena, najbežnejšia pena guma, mäkké synteps alebo lacnejšie ekologické syntetipety sú perfektné ako plnivo.
 • Pre čalúnenie matraca je potrebné zvoliť príslušný materiál. Vynikajúca možnosť bude nábytkové tkaniny – sú trvanlivé a odolné voči opotrebeniu. Keďže pohovky tohto typu sú pomerne často umiestnené na pouličných terasách, bude vhodné kúpiť materiál s impregnáciou repellent.

 • Urobiť trochu viac matraca, najčastejšie zabalené s fayiber. Konečná povrchová úprava je zapojená až po tom – rezaním nábytku alebo naplnená špeciálnym prípadom.
 • Na výrobu externého krytu bude potrebné šijacie potreby. Je lepšie používať stroj, pretože krížový krémový prípad nebude taký silný a praktický.
 • Možno budete potrebovať rôzne dekoratívne prvky, ktoré budú slúžiť pre dekorácie pohovky.

Okrem toho, že začnete robiť matrace a vankúše pre palety, Niektoré triky by mali byť oboznámení s niektorými trikmi, ktoré pomôžu urobiť produkt pohodlnejšie a vhodnejšie pre rekreáciu:

 • Pre väčšiu mäkkosť a dávať objemovú penu. Je potrebné pevne naplniť kryty tohto materiálu tak, aby neboli žiadne miesta s hrudkami a oblastiami s medzerami.
 • Nepoužívajte jednu vrstvu penového listu, pretože matrac bude veľmi tvrdý a nepohodlný.
 • Je potrebné vybaviť matrace so špeciálnymi strunami, ktoré ich pomôžu opraviť na drevenom ráme.
 • Ak ste si vybrali penové strúhanky, syntupy alebo iný materiál, ktorý je oddelenými časticami, je najlepšie vybaviť vankúš alebo matrace s dodatočným vnútorným puzdrom pľúc, priedušného materiálu.

V procese priamej produkcie matraca musíte dodržiavať určitú sekvenciu. Podrobnejšie zvážte podrobnejšie pokyny pre vytváranie matracov pre pohovky drevených paliet:

 • Ak chcete začať, je potrebné určiť plniaci materiál a (v závislosti od toho) určiť alebo jeho potrebné veľkosti alebo požadované množstvo.
 • Ďalej (v závislosti od hrúbky a dĺžky matraca a vankúše) vytvorte vzory z tkaniva čalúnenia, vzhľadom na všetky potrebné príspevky na ošetrenie okrajov a švov.

 • Je tiež potrebné zvážiť, ako budú zviazané prvky pripojené k matracu. Najlepšie, že ich konce sú vo okrajoch produktu.
 • Po skonci externého krytu ho vyplňte pripraveným materiálom. Najlepšie je vytvoriť model na skryté blesk – pre jednoduchosť prevádzky.
 • Po dokončení plnenia matracov a vankúšov je potrebné zatvoriť zips a postarať sa o ďalšiu dekoráciu a potom – upevnite výrobky na drevenom ráme pomocou väzieb.

Možnosti dekor

Najčastejšie dekoratívne prvky (používa sa nielen na ozdobenie pohovky z paliet, ale aj pre ich funkčné vybavenie) sú mäkké vankúše a matrace. Niekedy sa môžu zdať príliš nudné, takže Je potrebné postarať sa o pridanie všetkých prvkov.

Docela štýlová a jednoduchá myšlienka, ktorá umožňuje robiť matrac alebo vankúše pohodlnejšie a viac štýlové, je koziacim poter. Je to celkom jednoduché, aby to bolo potrebné, je potrebné umiestniť povrch matracov a vankúše, identifikáciu bodov, v ktorých bude materiál ťahaný. Potom musíte zamiesiť a upevniť vlákno.

Dodatočná dekor (v kombinácii s kravatu) môže byť dekoratívne kamene a tlačidlá, upevnené vo vybraniach na chrbte a vankúše. V oblasti sedadla bude tento dekor nevhodný, pretože môže dodať veľa nepríjemných pocitov, držať sa na oblečenie a poškriabanie pokožky.

Docela roztomilý a sofistikovaný dekoratívny prvok bude na chrbte a vankúše. Ak chcete len ozdobiť podrobnosti o Ryushami, je najlepšie využiť hustú bavlnenú čipku. Štíhla čipky je ideálna pre tvár tváre výrobku, cez tkaninu nábytku.

Okrem toho, ďalšie malé vankúše s rôznou výšivkou vyrobenou pomocou výtlačkov alebo vzorov dekoratívnych kameňov môže byť celkom dobrý dekor.

Môžete ozdobiť nielen vankúše, ale aj samotné drevené prvky. Pomocou decoupage môžete zdobiť povrch nenápadných výtlačkov a zloženie zloženia pomôže poskytnúť nábytku ľahké štýly retro. Okrem toho môžete zdobiť všetky externé prvky (bočné časti a podrúčkami) pomocou tlačiarenských vlastných rúk.

Možnosti ubytovania

Dizajnéri ponúkajú nasledujúce riešenia:

 • Drevené palety nábytok Aj keď to vyzerá veľmi štýlové a moderné, ale zmestí sa ďaleko od každého interiéru, takže budete musieť myslieť vopred všetky podrobnosti o umiestnení pohovky tohto typu.
 • Drevené paletové pohovky – dokonalá možnosť. Voľné miesto na nádvorí vidieckeho domu vám umožní ticho spracovať všetky detaily potrebné na výrobu predmetu nábytku, a tiež plne postaviť. Krajinný pozemok zahŕňa veľký počet možností na umiestnenie takéhoto objektu nábytku.
 • Táto pohovka bude vyzerať skvele v obývacej izbe vidieckeho domu. Môžete vytvoriť veľký rohový produkt, ktorý bude vyzerať dobre, pričom je blízko dvoch kolmých stien. Pred takýmto pohovkou môžete dať malý stôl a úplný jedálenský stôl, pre ktorý je dostatok miesta pre celú rodinu.

 • Tento kus nábytku bude vyzerať dobre a altánok. Malo by to však byť čo najvážnejšie, aby sa zabezpečilo, a zohľadniť formu samotnej štruktúry, čo spôsobuje, že pod ňou pohovka. Napríklad priama pohovka sa nebude veľmi dobre pozrieť do altánok vo forme šesťuholníka, takže bude potrebné umiestniť palety pod požadovaným uhlom.
 • Okrem toho táto pohovka nájde svoje miesto a Ulica veranda, v blízkosti domu a v predbežných súdoch a dokonca aj na balkóne.

Možnosti môžu byť najviac odlišné. Hlavnou vecou je ukázať fantáziu, ale zároveň nezabudnúť na zdravý rozum.

Ak beriete do úvahy všetky užitočné odporúčania, v takom nábytku nebudete sklamaní.

Foto v interiéri

Štýlová biela pohovka z paletách, doplnená sivým matracom, ľahkých vankúšov s tlačou a stôl na kolesách, vyrobený rovnakým princípom.

Model viacúrovňovej pohovky, pozostávajúcej z troch „podlaží“, je ideálny pre miestnosť, v ktorej sa nachádza domáce kino. Tento kus nábytku nielen vyzerá štýlovo, ale tiež vám umožňuje zostať sledovať filmy s celú rodinu.

Malé paletové pohovky zdobené bielymi matracmi a svetlými farebnými vankúšmi sa stanú vynikajúcou možnosťou relaxovať na otvorenom balkóne horúci letný deň.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár