Posuvný gauč

Každý z nás, výber nábytku v byte (pohovka, posteľ, pohovka alebo takehta), si myslí predovšetkým o pohodlnom odpočinku a pohodlí. Ale v dávnych časoch, napríklad pohodlná posteľ na spánok alebo voľný čas mohol dovoliť len zástupcom bohatých tried, chudobných boli spokojní s jednoduchými návrhmi.

Dnes si každý z nás môže dovoliť nielen pohodlný, ale aj štýlový nábytok, najmä pohovka gauč, rôzne formy, ktoré spĺňajú potreby aj tých najvracnejších kupujúcich.

Zvláštnosť

Pohovka – nepostrádateľným prvkom miestnosti, ktorý je schopný plynulého na akúkoľvek konštrukciu, zdôrazňuje originalitu chuti vlastníka. Zároveň je to miesto pre pohodlný pobyt av prípade, že ide o posuvnú možnosť, ekonomické používanie metrov štvorcových.

Rozdiel medzi posuvným gaučom z jej „staršieho“ kolega pohovky – malá veľkosť a nedostatok plného chrbta. Takýto model má svoje vlastné vlastnosti: malá vo veľkosti, nemusí mať lakťové opierky, ale pôvodný dizajn akéhokoľvek gauču, určite nahradí tieto údaje.

Slovo „gauč“ má francúzske korene, v Rusku sa objavilo v XIX storočí, a prekladá z jazyka frankov ako „lôžko“, „malý posteľ“, alebo jednoducho, pohovka pre ležanie alebo pohovku s čelenkou.

Napríklad model „Lodge“, ktorý bol „Pisch“ módy na súde Louis XV, pôvodne vyzeral ako posteľ s osem nôh bez heepu. Na takomto nábytku bol zvyčajný, že sa bude zbierať v diaľkovej ére: to je presne to, čo boli stretli sekulárne dámy svojich hostí a kavalírov počas Napoleonu.

Dnes sa môžete stretnúť s pohovkou s podrúčkami a chrbtom a bez nich, môže mať nohy, a z rôznych typov a tvaru, môže mať iný geometrický tvar – uhlové alebo obdĺžnikové, a byť vyrobený v rôznych štýloch.

Funkcia posuvného gauč je jeho kompaktnosť a demokratická cena. To znamená, že takýto model je k dispozícii všetkým segmentom obyvateľstva.

Odrody

Študovanie rôznych variácií pri vykonávaní gauču, DIVA je uvedený, ako rôznorodý výber modelov prezentovaných na trhu nábytku je:

 • Kovové pohovky Môže dokonale pridať záhradný dizajn alebo pridať zvýrazniť dizajn malej oblasti krajiny.

 • Posuvný gauč – Tachta sa stane jasným miestom v interiéri obývacej izby, a z ľubovoľnej veľkosti. Dokonale sa zmestí v obývacej izbe a do kancelárie. Aj keď je model slobodný. Aj keď sa vyrábajú pohyby pre dvoch ľudí. Je to posuvný model, ktorý vám umožní relaxovať na ňom, a naopak, premýšľať o vážnych veciach a záležitostiach.

 • Pohovka pohovky V malom byte sa stane vynikajúcou príležitosťou premeniť útulnú izbu do malého spálne: posuvný model bude plnohodnotná spálňa.

Ako však v kuchyni, keď veľká spoločnosť môže mentálne hovoriť o čaj, a zostať hosť na to v noci.

 • Model s dvoma podrúčkami, Jedným z nich slúži ako čelo, nazvaná „banket“, bude ohromiť ktorúkoľvek z jeho sofistikovanosti. Takéto posteľ, podobnejšie ako kráľovské, je dosť sebestačné, takže jeho okolitý nábytok „bol vybraný“.

 • Dnes sa objavil nový účel – lekárske, Najmä kozmetika a masáž. Takýto typ tohto modelu dnes možno vidieť v lekárskej kancelárii lekára av masážnom salóne a v kozmetike. O vlastnostiach modelu závisti nie je len pohodlný stav pacienta, ale aj kvalita špecialistu.

Povinné detaily tohto modelu – skladanie späť, schopnosť nastaviť výšku kreslu a otáčať ho v rôznych uhloch.

Lekárske pohovky dnes sa vyrábajú v troch verziách.

 • Najímspornejší model – mechanické, spoľahlivé a mať jednoduchý transformačný mechanizmus.
 • Couches s hydraulickým zdvíhacím systémom, Ako mechanické môžu byť dvoj- a tri – sekcia. Hlavný rozdiel z predchádzajúcich je schopnosť regulovať výšku pomocou pedálu.
 • Najpohodlnejšie modely – elektrické. Každá sekcia je v nich regulovaná samostatne, ktorá vytvára špeciálny komfort pre zákazníkov. Takéto pohovky sú vybavené špeciálnym elektrickým pohonom, ktorý z nich robí drahé.

Funkčnosť

Malé pohovky sú veľmi rôznorodé z hľadiska jeho funkčnosti: drevené, plastové, kože-upheaval, dvojité, transformátory, skladacie a posuvné, že nielenže šetria priestor vo vašej izbe, ale aj budete môcť priniesť značný prínos na náklady našich funkcií.

Kompaktný model, posuvné a skladacie sa stáva skvelým miestom na spanie, napríklad vo veľkej kuchyni. V modernej dobe, kuchyňa dlho prestala byť miestom len na stravovanie a umývanie riadu. V dnešnej kuchyni môžete získať hostí, v tomto prípade, pohodlný a kompaktný nábytok tu bude taký, ako to môže byť.

Šálky, posuvné dĺžka, roll-out na boku a šírku, ktoré majú zásuvku, sa stáva skvelým miestom na uloženie množstva vecí, jedál alebo oblečenia.

Najmä sú relevantné v detskej izbe. Vhodné posuvné misky s ortopedickým matracom, ktorý sa šíri na dve miesta, je poskytované tesne pod rastom dieťaťa. Jej ľanová zásuvka bude ubytovať veľa užitočných vecí z šatníka mladého člena rodiny. Pre najmenšie a odnímateľné strany, chrániť dieťa pred pádom počas spánku.

Tuhý povrch spálne bude užitočný pre chrbticu dieťaťa.

Pokiaľ ide o dizajn, neexistuje žiadny limit na dokonalosť tu: zdobené v štýle karikatúry postavičiek, vo forme báječných domov, automobilov, jasných a nezabudnuteľných, všetci si všetci zaslúžia milovať deti navždy. Pre staršie deti ponúkajú výrobcovia takéhoto nábytku rôzne farebné riešenia a výtlačky, v dôsledku čoho bude gauč zariadený s teenagerovou izbou.

Záležitosti čalúnenia

Výber pohovky vo vašom byte alebo dome, uistite sa, že premýšľate o čalúnení nábytku. Jeho materiál závisí od toho, aký druh miestností to bude ozdobiť. Dnes si môžete vybrať gauč od:

 • umelá koža;
 • Zmiešané materiály (syntetika a bavlna);
 • prírodná tkanina (velúr, koža, vlna);
 • Microfibers (bavlna, teflón a polyester).

Model kože je vhodný pre kuchynskú miestnosť, ktoré sa nebudú báť alebo kvapky teploty ani špinavé miesta. Môžete použiť a čalúnenie z mikrovlákna a velúr, sú dokonale čistení.

Gauč v škôlke by mal byť funk, Anti-Vandal tkanina, ktorá trpezlivo zbúrať všetky detské žarty. Ideálna možnosť by bola model s odnímateľnými krytmi.

Koža a stádo sa zmestí a v prípade, že máte domáce zviera.

Ale v obývacej izbe si môžete objednať model z akéhokoľvek čalúnenia, lacného a praktického. Ak vaši hostia fajčia, vyberte čalúnenie z kŕdľa alebo kože – tieto materiály nebudú absorbovať pachy.

Populárne modely

Samozrejme, najobľúbenejšie modely posuvného gaumu sú multifunkčné, To znamená, že deň hrá úlohu pohovky av noci – postele. Sú vybavené zásuvkami pre posteľnú bielizeň. Populárne používajte jedno aj dvojité pohovky.

Obrovské množstvo „malých lôžok“ je zastúpené v IKEA, kde sa vzájomne dopĺňajú demokratickú cenu a kvalitu vykonávania.

Rozpočtové modely majú často dva matracy, a dať dopredu ďalšiu základňu, dostanete manželskú posteľ namiesto kompaktného gauči. Dva vankúše v súprave vytvoria pohodlné chrbát.

Drahšie modely sú vybavené dvoma matracmi, vankúšmi a zásuvkami. Tieto produkty vykonávajú 4 funkcie: pohovky, postele – single a dvojité, plus dve impozantné miesta na skladovanie odevov alebo bielizne.

Môžete nájsť pohovky a tri boxy – to všetko závisí od vašej túžby.

V IKEA, široký výber detských pohovov, ktoré uložia merače a peniaze, a tu je potrebné povedať o matracich, pretože zdravie a držanie postúpenia detí závisí od nich.

Výber matracov

Pre pohodlný spánok a blahobyt počas dňa je potrebné vyzdvihnúť matrac s určitým plniva pre gauč. Spať na penovej gume, t.j., možno expandovaný moderným elastickým materiálom. Avšak, lekári trvajú na pružinovom bloku, alebo skôr na nezávislom pružinovom bloku.

Princíp jeho „práce“ je založený na nesúvisle s každým druhým prameňom. Každý z nich je balený v tkaninovom vrecku a prichádzajú do kontaktu na niekoľko bodov. Týmto spôsobom sa dosiahne možnosť, aby sa v rovnakom čase používali. Matrac sa stáva mäkkou a pohodlnou vďaka tomu, že vo vnútri je tiež prítomná a prídavná vrstva chrániacich materiálov, ktorá umožňuje dizajn, aby bol dokonalý na prispôsobenie sa tvaru tela.

Ak táto možnosť nie je vhodná z akéhokoľvek dôvodu, môžete si vybrať chybné matrace s rôznymi plninami:

 • polyuretánová pena;
 • latex;
 • periothek;
 • Duchaphil.

Takmer všetky z nich sú hypoalergénne a majú tiež ortopedické vlastnosti.

Podrobnejšie o typy matracov a ich obsahu povie nasledujúce video.

Tipy na výber

Výber vhodného modelu a počúvanie odborného poradenstva, rozhodnúť o nasledujúcich momentoch:

 • miesto, kde stoja posuvný gauč – Kuchynské, spanie alebo detské izby;
 • pre ktoré je model určený: Náhradné miesto pre hostí alebo trvalé miesto na spanie;
 • Veľkosť gauči – jeden alebo spánok spolu;
 • Model pre dospelých alebo detí. Pre deti je potrebné opäť vybrať model, pretože dieťa na ňom bude len spať, ale aj skočiť;
 • Štýl a čalúnenie – Záleží na konštrukcii miestnosti a pomocou modelu.

Vzhľadom na všetky vyššie uvedené chvíle môžete urobiť svoj domov neuveriteľne štýlový a útulný, ak sa „usadí“ pohodlný posuvný gauč.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: