Pozastavené ratanové stoličky: Vlastnosti, odrody a výber

Štýlové prívesky stoličky z prútia Rattan možno nájsť len v najzaujímavejších interiéroch mestského bytu, v krajine chate alebo na domácom pozemku. Dajte nám prebývať na tajomstvách tejto popularity tohto typu nábytku.

Zvláštnosť

V dizajne štandardného bytu, zostavený bez nejakého premysleného štýlu, Rathanag jednoducho nie je namontovaný. Toto je veľkolepé a veľmi elegantné riešenie bude smiešne pozrieť sa v blízkosti drevených lôžok a falošných stoličiek. Aby bolo suspenzné kreslo skutočné „zvýraznenie“ interiéru, budete musieť urobiť veľa úsilia. Ale uistite sa, že to stojí za to. Predseda bude útulná dovolenka destinácia pre unavenú po pracovnom dni dospelých a nezvyčajnej hernej oblasti pre deti.

Knihu môžete vždy prečítať, sledovať televíziu a dokonca pracovať s notebookom.

Pozastavený kreslo je možné umiestniť do rôznych rohov bytu.

 • V obývacej izbe. Toto je najnáročnejšie miesto, pretože v priestrannej hale môžete vždy nájsť malý kútik, v ktorom budú vytvorené podmienky pre mier.

 • V spálni. Dobrá predstava o umiestnení stoličky, v tomto prípade môžete odísť do dôchodku a relaxovať, ale nie v posteli, čo nie je vždy pohodlné, ale v špeciálne vybavenej stoličke.

 • U detí. Vaše dieťa určite ocení toto rozhodnutie, pretože pre detský kreslo z ratanu otvára veľa príležitostí pre hry: to bude pre nich hojdačky, dom alebo miesto na čítanie a úniku s gadgets.

 • Na lodžive a verande. Ak sa vám tento dodatočný priestor zvýrazní ako rekreačná oblasť, kde môžete pokojne čítať, obdivovať otvorenú scenériu alebo raňajky v tichu, potom sa do tohto konceptu harmonicky zmestí.

Výhody a nevýhody

Rovnako ako akýkoľvek iný model nábytku, prútené ratanové stoličky na pozastavení majú svoje výhody a nevýhody.

Najprv zvážte pozitívne strany.

 • Silový. Pre každú pozastavenú stoličku je tento okamih jedným z najzákladnejších, pretože bezpečnosť používateľov závisí od toho. Rattan Product môže vydržať zaťaženie do 100-150 kg.
 • Flexibilita. Samozrejme, otáčkania nie je možné porovnávať s ortopedickými sedadlami, ale je schopný meniť jeho tvar, nastaviť na anatomické vlastnosti osoby (hmotnosť, držanie tela a polohy tela).
 • Malá hmotnosť. Hmotnosť pomerného dizajnu nepresahuje 20-25 kg, takéto zaťaženie môže ľahko odolať akéhokoľvek stropu alebo špeciálnej podpory.
 • Ľahká starostlivosť. Všetky povrchové čistenie sa znižuje na spracovanie suchou handričkou alebo vysávačom.
 • Trvanlivosť. Rattan je schopný odolať aktívnej prevádzke do 30-40 rokov. Okrem toho, počas tejto doby nie je deformované a nezmení jeho vzhľad. Rattan nie je možné predať – jeho forma zostáva nezmenený, aj keď je plnou osobou sedí každý deň.
 • Estetika. Rotan tkanie má veľmi dekoratívny vzhľad a harmonicky vyzerá v rôznych štýloch (ekologicky, krajina, provence a moderné).
 • Bezpečnosť. Rattan je charakterizovaný environmentálnou priateľskou schopnosťou, nezvyšuje prchavé toxické látky. Okrem toho, tieto stoličky nemajú ostré rohy, takže nemôžete byť zranený.
Prečítajte si viac  Puff s úložným boxom: odrody a tajomstvo voľby

Avšak a bez nedostatkov. Môžete zvýrazniť niekoľko negatívnych bodov.

 • Stolička je ťažké vstúpiť do interiéru. Po prvé, je to odelmetrické, preto nie je vhodné pre malé miestnosti. Po druhé, tkanie z viniča vhodne hľadá do klasiky, provence, moderného a ekologického štýlu, ale v interiéroch, ktoré sú zariadené v barokovom koncepte, bude to nevhodné.
 • Montážne ťažkosti. Ak je kreslo uchovávaná na podpore, je potrebné prekrývať sa. Ak ste neskôr chcú preniesť na iné miesto, budete potrebovať náročnú demontáž.
 • cena. Skutočne praktický dizajn vyrobený v štýlovom dizajne je dosť drahý. Vždy však môžete nakupovať modely z umelého ratanu, ceny, za ktoré budú na objednávku nižšie.

Odrody

Prívesné stoličky prezentované v maloobchodných predajniach môžu mať rôzne formy.

 • Klasický. Tento produkt má všetky funkcie štandardných stoličiek: zadná časť sedadla a lakťov. V podstate sa nelíši od podlahových modelov, je to len jej nohy a pripojte ho na strop. Hlavnou výhodou produktu je vysoká úroveň pohodlia. Môže byť vyrobený jedným užívateľom a pre dvoch.

 • Hojdačka. Tieto hojdacie stoličky sa technicky podobajú tradičným hojdačom, ale zároveň urobili elegantne. V takýchto modeloch je sedadlo doplnené upevňovacími prvkami na oboch stranách. Najlepšie hojdačky sa pozerajú na ulici, sú upevnené na veľkej vetve stromu. Avšak, v izbách zdobených v štýloch ECO alebo LOFT, budú tiež veľmi vhodné.

 • Loptička. Hemisferický dizajn podobný čiastočne rezanému vajcu. Môžete nájsť na predaj ako modely pre jednu osobu a dvojité vzory. Neexistujú žiadne lakťové opierky, žiadne backs. Avšak, dizajn je zatvorený, takže je žiaduce, aby sa vložili malé vankúše, aby sa nevytvorili nepohodlie pre chrbát.

 • Cocoon. Možno najpohodlnejší model, ktorý zvonka pripomína pletené koberec vo forme kvapky. V takom kresle je vhodné čítať knihu. Optimálna možnosť pre tých, ktorí nemajú samostatnú miestnosť, ale chcem byť v samote.
Prečítajte si viac  Dresser pod TVP: Vlastnosti, odrody, tipy na výber

Upevnenie

Niekoľko spôsobov, ako opraviť sedadlá.

Na strop

Tento typ upevňovacieho prostriedku vyžaduje výpočet – je veľmi dôležité vedieť vopred, ako pozastavená stolička ovplyvní stav prekrývania stropu. Riešenie je neuskutočniteľné pre natiahnutie a zavesené stropy, ako aj v prípadoch, keď celkové zaťaženie dosky bude viac ako 100 kg. S týmto uskutočnením zostane stolička stacionárne a nebudete môcť usporiadať ju z miesta na miesto.

Na pozastavení

Typ balérií vám ušetrí z mnohých hádok. Ak technické vlastnosti miestnosti poskytujú vnútorné lúče, potom je možné jednoducho pripojiť hlavný rámec, a potom, čo je spoľahlivá fixácia, aby sa puzdro.

Na stánku

Dizajn na stojane nevyžaduje žiadne inštalačné úsilie, pretože podpora je už spočiatku kompletná so stoličkou. Ak si želáte, môžete ho vždy preniesť z miestnosti do miestnosti, dať ho na ulicu a vrátiť sa do miestnosti. Tento model má len jednu nevýhodu – ťažkopádne, pretože spolu s vrstvou stoličkou je veľa priestoru.

 Typ ratanu a farby

Vyberte prirodzený a umelý ratan. Prírodné je tropická liana kmeň, špeciálne spracovaná a sušená. Prírodné materiály môžu mať pohodlnú formu, prispôsobiť sa funkciám osoby. Prírodný ratan je environmentálne bezpečný, necíti chemikálie a vyzerá skvele dokonca neošetrené. Absolútne hypoalergénne. Zároveň sa prirodzený ratan bojí voda, riziko chýb a húb, vývoj plesní nie je vylúčený.

Okrem toho je ratan lepší postarať sa o priame slnečné svetlo, pretože pod pôsobením ultrafialu stráca jas jeho farieb.

Umelý ratan nereaguje nikde. V podstate je to flexibilný polymér.

Výhody takýchto materiálov zahŕňajú nasledovné.

 • Praktickosť. Plastov nie je hrozná voda, nebojí sa ani návrhu alebo ultrafialového zariadenia, pretože môže byť použitý v otvorenom vzduchu.
 • Odolnosť voči deformácii. Aj keď sa na povlaku objavia škrabance, stále nie sú obzvlášť viditeľné.
 • Ľahká starostlivosť. Povrch sa ľahko čistí najjednoduchším čistiacim prostriedkom, dokonca aj bežným roztokom mydla.
 • Umelý ratan Môžu byť vykonané v mnohých farebných riešeniach, takže model môže byť v harmoniku vstúpiť do rôznych interiérov.

Avšak, umelý ratans.

 • Ťažký. Plastové nemožno nazvať ľahký. Ak chcete usporiadať takúto stoličku z miesta na miesto, budete musieť urobiť určité úsilie.
 • Vôňa. Plastové, najmä nové, vyžaruje svetlo syntetickú vôňu, a to môže spôsobiť nepohodlie ľuďom s citlivým zápachom.
Prečítajte si viac  Všetko o sklenených regáloch

Výrobcovia

Najslávnejší výrobca prútikových stoličiek z ratanu je Spoločnosť IKEA. Sortimentová čiara tohto výrobcu obsahuje niekoľko sérií, z ktorých najobľúbenejšie je Svinga: Takéto modely majú kovový rám, a sedadlo je vyrobené z prírodného ratanu. Navrhuje sa v niekoľkých farebných verziách: modrá, biela, béžová a hnedá.

Kreslo je vhodné na použitie na ulici a v interiéri.

Celkom v dopyte na trhu výrobkov z prírodného ratanu od výrobcu „Rattan nábytok“. Táto spoločnosť má vlastnú výrobu nachádzajúcu sa na ostrove Java a všetok tkaný nábytok je vyrobený ručne. Umelé ratanové stoličky vyrábajú mnoho ďalších výrobcov, najmä medzi nimi prideliť Spoločnosť RAMMUS.

Tipy na výber

Pred výberom domu, Je potrebné venovať pozornosť nasledujúcim parametrom.

 • Rozmery výrobku. Pred nákupom musíte merať výšku stropov v miestnosti a vykonať merania miesta, kde plánujete nainštalovať stoličku.
 • Kvalita. Predávajúci vám musí ukázať certifikát potvrdzujúci kvalitu a environmentálnu bezpečnosť stoličky. To platí najmä vtedy, ak ide o umelý ratan, pretože základný plast môže zvýrazniť škodlivé látky.
 • Materiál Musí vyzerať úhľadne, nemôže byť škvrny, drsnosť a praskanie.
 • Rámec musí byť trvanlivý.

Venujte pozornosť flexibilite materiálu.

Ak je vrkoč voľne ohnutý pod tlakom, potom sa s častým používaním bude deformovať. Ale nadmerné statické statické nie je dobré znamenie, pretože bude nepríjemné sedieť na podobnej stoličke. Uistite sa, že strávite test: Sadnite si na stoličke a oceňujete, ako pohodlné sedíte v ňom, je tam niekto, kto vyliezť na chrbát a či dizajn nie je vyhodený.

Recenzie Recenzie

Všeobecne platí, že recenzie zákazníkov o ratanových stoličkách sú najpozitívnejšie, ale všetci vedomie, že pri nákupe výrobku by sa mala venovať osobitná pozornosť kvalite materiálu. V obytnej miestnosti je lepšie využiť prírodné ratanové produkty – sú to pekné pľúca a nevytvárajú zaťaženie na stropné dlaždice.

Okrem toho sa líšia v dekoratívnosti a estetike. V dome takéto kreslo nebude čeliť vlhkosti, ultrafialovým a hmyzom parazitmi.

A tu Pre ulicu je preferencia lepšie dať umelé tkanie. Takýto ratan sa vyznačuje odolnosťou voči všetkým nepriaznivým vonkajším vplyvom a krajinný dizajn nie je tak náročný na prirodzenosť materiálu ako usporiadanie obytnej miestnosti.

Rattan Susded Chair Prehľad v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: