Pravidlá pre výber ortopedickej stoličky

Nie je to obvyklé, že sa zachrániť zdravie, a najmä na zdravie vašich vlastných detí. Štatistiky ukazujú, že asi desať percent študentov po ukončení štúdia má problémy s chrbticou. Ale ak v škole nie je možné sledovať svoje dieťa, potom pre domácnosť je už dlho vynájdená asistenta – ortopedická stolička.

Čo je ergonómia?

Pod ergonómiou pracoviska je zvykom zvážiť vhodnosť človeka a okolité predmety na bezpečné zábavné. Položky musia byť po ruke, nič by sa nemalo rozptyľovať od práce alebo štúdia.

Táto mladá veda je založená na takýchto základných disciplínach ako psychológie, medicíny a fyziológie. Vďaka jej, prevencia chorôb pohybového aparátu dochádza k zvýšeniu kvality práce.

V posledných rokoch sa Ergonómia stala záujem o najvyššiu úroveň. V základných triedach mestských škôl sú staré strany a stoličky nahrádzajú ortopedickými možnosťami. A nie je prekvapujúce, pretože až do veku dospelosti existuje konečná tvorba chrbtice dieťaťa. Ak do konca školy je chrbtica už skrútená, potom v priebehu rokov sa dá cítiť. Scolióza nie je len oneskorením z armády, ale aj vážnej choroby. V priebehu rokov sa môže naliať do iných komplikácií – srdcové zlyhanie, radiculitída, osteochondróza.

Obzvlášť starostlivo pre túto otázku, musíte sa priblížiť rodičom dievčat.

Koniec koncov, stále musia porodiť. Počas narodenia sa chrbtica zažíva kolosálne zaťaženie, aby umožnili zovretie nervov v žiadnom prípade.

Názory

Ortopedické stoličky sú rozdelené do niekoľkých typov. Každý z nich je určený na určité účely a úlohy:

 • So sedlom (to je tiež nazývané stoličky). Muž sedí na neho, ako kôň a chrbticu „si myslí, že sediace stojany, takže chrbát berie rovnú pozíciu. Chrbtica v tejto polohe nerozbijú krvný obeh, je obzvlášť dôležité správne dýchať a nie veci.
 • Top podpora. Muž sa líši (kvôli uhlu sedadla naklonenia), vďaka čomu nie je úzka. Všetky zaťaženie sa posunie na nohách, kolená odpočíva v špeciálnom vankúši. Celý dizajn je upravený pod určitou osobou, ktorá je vhodná pre dospelých a deti.

 • Stolička na kolesách, Kto vie, ako „tanec“, alebo „tanec“ stoličky. Sa líši od prvej možnosti, pretože sedadlo nie je pevné, vestibulárne zariadenie je pripojené k práci. Spine sa zvykne na rovno späť, čo znamená, že človek sa javí ako zvyk udržať chrbát hladko.
 • Deti s chrbtom. Zadná strana stoličky opakuje anatomický výkres zadnej časti sediacich. Lakťové opierky umožňujú dieťaťu zvyknúť si na pozíciu rúk. Táto stolica „rastie“. Je zarovnaná vo výške a pre rast dieťaťa môže byť uhol sklonu kontrolovať. Stolička-transformátor predávaný pri vysokej cene, má veľké veľkosti. Ale raz trávia peniaze, môžete ho použiť až do konca školského vzdelávania, pretože je to univerzálne.

 • Ergonomický počítač. Najčastejšie sa používa v kanceláriách av prostredí počítačových hráčov.
 • Dynamický. Špeciálne navrhnutá možnosť pre aktívne deti je stolička pracuje na princípe hojdacej stoličky. Nie je to tajomstvo, že po dlhom posedení pri stole je vhodné urobiť malý náboj a nohy. S touto stoličkou môže byť nabíjanie vykonané bez zanechania tabuľky.

Materiál

Najčastejšie ortopedické stoličky sú vyrobené z dreva alebo metalplastic. Drevené stoličky, spravidla, domácej produkcie, pretože na území bývalého sovietskeho zväzu problémov so surovinami sa nevyskytuje. Ich výrobné technológie už dlho vypracovali.

Ortopedické stoličky z Metalplastic prišli z európskych krajín a Severnej Ameriky. Plastový je skôr lacný materiál, takže výroba výrobkov z nej je rozšírená v krajinách kapitalistického sveta.

Kovové odrody majú viac regulačných mechanizmov v porovnaní s dreveným. Plnivo sedadla môže byť prírodné materiály a umelé materiály. Najčastejšie používané súvisiace s polyuretánovou penou substanciou, hornou tkaninou.

Rozmery

Nemá zmysel pre prvej zväzky kúpiť vysokú ortopedickú stoličku. Niekto si môže myslieť, že je lepšie vziať okamžite „na pestovanie“. Bohužiaľ, možno našťastie, to nie je stolica, ale zdravotnícke zariadenie.

Pre ekonomických rodičov výrobca špeciálne vytvára výškovú nastaviteľnú stoličku. Môže byť použitý nie jeden desaťročie a nielen dieťa, ale aj dospelá osoba.

Farba

Dnešný výber farieb nie je len veľký, ale obrovský. Môžete si vybrať v klasickom štýle drevenej stoličke a môže byť v Ultramoderne. Nie je to tajomstvo, že deti milujú exotickú farbu. Žltá, oranžová, svetla zelená – Čo sa v špecializovanom obchode nespĺňajú iba farby.

Len si pamätajte, že svetlé odtiene sú často špinavé a tmavé farby nie sú len univerzálne, ale ľahko spracované. Stačí chodiť s vlhkou handričkou a produkt bude znova ako nový.

Príslušenstvo

No, ak sa valčeková základňa tohto typu stoličiek pozostáva z piatich valcov, ktoré neposkytujú bezprecedentné na povrchu. Inak pravdepodobnosť, že stolička bude nestabilná. Ak je to potrebné presne stabilným základom, mali by ste sa pozrieť na možnosti, ktoré nemajú žiadne valce. Bohužiaľ, takéto zásady stacionárneho typu sa môžu pohybovať len zdvíhaním. To isté platí pre dynamické ortopedické stoličky.

Stojan, ktorý sa nachádza na podpore reťazí, sa vykonáva z rovnakých materiálov ako sedadlo. Pri úprave hlavného sedadla mení svoju výšku. To znamená, že stolica tohto typu dizajnu možno použiť mnoho rokov.

Stojí za to mať na pamäti, že sedadla sa predáva samostatne.

Ak by bol byt už má kancelársku stoličku, potom môže byť vybavený týmto prekrytím. Vplyv jej činnosti bude rovnaký ako zo špeciálneho lekárskeho produktu.

Okrem toho je ponúkaný v obchode a polohe. Toto je mriežka, ktorá je pripojená k zadnej časti kancelárskej stoličky.

Vďaka nej môžete:

 • Jednoduchá práca chrbtice.
 • Normalizujte krvný obeh.
 • Zlepšiť všeobecný stav a blahobyt, zbaviť sa chronickej únavy, pretože existujúca podpora chrbtice prispieva k celkovej normalizácii celého tela.

Často existujú prípady, keď sa vydáva ortopedická stolička alebo predseda na opravu na lekárske svedectvo.

Stolička prispieva k presmerovaniu zaťaženia z bedrovej sekcie na bokoch a kolenách, v niektorých prípadoch – na hornej strane chrbta. Denné použitie v páre s inými lekárskymi schôdzkami vedie k zlepšeniu v stave chrbtice. Jeho zakrivenie môže byť zastavené.

Štýl

Ortopedické stoličky môžu byť vykonávané v štýle mládeže. Sú obzvlášť populárne v hrách. Okrem všetkých opísaných vlastností majú takéto stoličky pohodlné pristátie. A to je veľmi dôležité pre počítačových hráčov, ktorí možno povedať, že spať nad monitormi.

Stoličky vyrobené v detskom štýle sú vhodné pre hry a detské izby. Môžu byť inštalované medzi hračkami ako ďalšia časť interiéru.

V univerzálnom štýle by sa mali vybrať nápravné stoličky pre kancelárske priestory. Sú rovnako vhodné pre verejné a súkromné ​​podniky.

Dekor

Niektorí výrobcovia idú splniť svojich zákazníkov a plniť jednotlivé objednávky v oblasti dekor. Tkanina, ktorú môže mať sedadlo a stojany operadla.

Niektoré fotopris alebo firemná farba sa najčastejšie používa v kancelárskych priestoroch. Väčšina firiem má svoje vlastné logo, slogan a farbu. Firemné farby sú hlavným rozdielom, vďaka ktorej spotrebiteľ nájde spoločnosť, ktorú potrebujete medzi konkurentmi.

Dizajn

Definitívne zmeny a dizajn ortopedickej stoličky. Takže, najmä niektoré modely môžu byť vybavené podrúčkami a ostatnými – nie. Predseda najvyšších úradníkov je vybavený opierkami hlavy pre osobitný trh.

Ak nemôžete pridať do hotových rozhodnutí úprav, pretože sú hmotnostnou výrobou, potom v dizajnéri – jednoduché. Užitočné vlastnosti nábytku sa uložia, ale vzhľad sa môže radikálne zmeniť.

Ako si vybrať?

Ergonomická stolička pre správne držanie tela by sa malo vybrať poradenské s odborníkom. Vo vyspelých prípadoch, podobne ako akýkoľvek liek, ortopedická stolička je napísaná lekárom na opravu. Ak na to zanedbávate, môžete situáciu len zhoršiť.

V profylaktickom účely by sa malo vybrať stoličku na správne vedenie chrbta. Pre študenta si môžete vybrať stoličku a stoličku so založeným na kolenách. Takéto návrhy neobsahujú veľa priestoru a ich sviatok je možné vždy odstrániť v hre. Mimochodom, stolička s podporou sa často používa v prostredí umelcov a zásuviek.

Ak je pre dieťa vybrané ortopedické kreslo, potom stojí za to venovať pozornosť detskej stoličke, pretože väčšina škôl používa podobné vzory. Takéto stoličky „rastú“ s deťmi, môžete si kúpiť aj špeciálny stôl. Najlepšie je ísť do obchodu spolu s deťmi. Oni si vyberú obľúbený farebný nábytok a dizajn.

Dôležitou súčasťou ortopedických stoličiek sú podrúčky. V moderných modeloch sú ľahko odstránené a upevnené späť. V čase dokončenia domácich úloh je žiaduce ich vyčistiť, umožní, aby sa učeník udržal späť v rovnom stave.

Pre milovníkov, stráviť svoj voľný čas na notebooku alebo na videohry. Okrem toho, že je vhodné použiť, tiež neumožňuje, aby sa chrbtica zakrivená. Stolička musí byť stredná tvrdosť, ak je sedadlo a chrbát pevná, začnú prinášať nepríjemnosti. A z mäkkého chrbta a nebude zmysel.

Je veľmi dôležité, ak je možné výrobok modifikovaný časom. Napríklad, ak má vymeniteľné kryty. Nie je to tajomstvo, že malé deti ako jasné farby a tínedžeri sú mierní. A z toho vyplýva, že je ľahšie zmeniť farbu, než ísť na novú ortopedickú stoličku. Áno, a tlačiť z princípov Ergonómie Zvyčajné umiestnenie vecí je kľúčom k pravej polohe. Častá zmena pracoviska negatívne ovplyvňuje študentov.

Je potrebné, aby boli detské orthostivé. Nohy by nemali visieť vo vzduchu. Jeho zakrivené chrbát by mal skončiť v oblasti ramena. Takýto dizajn spôsobuje, že krčka maternice a bedrovej chrbtice je v správnej polohe.

Certifikáty kvality musia zaručiť environmentálnu bezpečnosť výrobku. Nekupujte ho v prvých predajniach nábytku, je lepšie navštíviť špecializované. Ale väčšina ľudí si zvykla sedieť v kancelárskych stoličkách a pre takí ľudia by mali zvážiť prekrývanie možností. Nielenže na pracovisku upgrade, ale tiež odstránia zaťaženie z chrbtice. Sú lacnejšie ako plnohodnotné ergonomické štruktúry, a na zachránených peniazoch si môžete poskytnúť kúpiť niečo iné.

Výhody a nevýhody

Deti sú takmer nemožné vysvetliť, prečo je potrebné správne sedieť. Sedia, pretože je to vhodné. Jedna ruka sa nachádza na stole, druhý po celú dobu vo vzduchu, chrbtica zažíva kolosálne zaťaženie a na konci „vzdať sa“, to, že to, že. Zvyk vedie k ireverzibilným dôsledkom.

Odhad storočí Deti urobil lekcie na bežných drevených stoličkách a otázka zdravia bola tak akútne stála. Pozícia, v ktorej im deti sedeli, aby udržali držanie tela, najmä preto, že mnohé stolice boli vybavené špeciálnym stopovým popruhom. Roky prešli, a takéto nábytkové výrobky nestiahli do existujúceho interiéru miestnosti, ľudia radšej kúpiť krásne kuchynské rohy a čalúnený nábytok. Tento nábytok však nie je vhodný pre rastúce telo. Hlavnou výhodou špeciálneho ortopedického nábytku spočíva v tom, že nepokazuje zdravie osoby, ktorá sedí za ním.

Mnohí rodičia považujú hlavnú nevýhodu ergospokojovanej jeho ceny. Bohužiaľ, nie všetci rodičia si môžu dovoliť kúpiť tento nákup. Ale či stojí za to zachrániť vaše dieťa v budúcnosti, pretože priechodné roky pre lieky opustí niekoľkokrát viac peňazí?

Slávne výrobcovia a spätná väzba z ortopedistov

Ortopedické stoličky ruských aj zahraničných výrobcov sú prezentované na domácom trhu. Medzi nimi sú pridelené:

 • US Medica. Na základe názvu nie je ťažké uhádnuť, že táto spoločnosť je zo Spojených štátov amerických. Toto je zrejmý vodca v segmente zdravotníckych zariadení vrátane ortopedických. Spoločnosť je hlavným dôrazom na kvalitu svojich výrobkov, aby sme nedostali dôveru medzi kupujúcimi.
 • ONGO. Výrobca z Nemecka, ktorý bol predložený na viac ako jeden rok na domácom trhu. Okrem funkčných charakteristík, nábytok z tejto spoločnosti zapadá do akéhokoľvek interiéru. Jej dizajnéri každý rok predstavujú inovácie v segmente orthostov.

 • Yamaguchi. Japonský výrobca. Známej skutočnosti, Japonci sú dlhé pečene. S cieľom zachovať zdravie svojich zamestnancov sú kancelárske centrá tejto krajiny vybavené špeciálnym ortopedickým nábytkom. Robotická produkcia vám umožňuje významne ušetriť zamestnancov o mzdách, vďaka ktorej je cena yamaguchi produktov veľmi demokratická.
 • SmartStool. Mladá spoločnosť pochádza z Petrohradu. Napriek tomu, že bola založená len v roku 2011, vďaka tvrdohlavosti svojej hlavy a navrhovaných kvalitných výrobkov, značka súťaží so slávnymi výrobcami.

Mimochodom, ortopédia prideľujú týchto výrobcov. A výber, ako vždy, zostáva pre kupujúceho. Niekto si vyberie slávnu značku a niekto sa odpudzuje zo svojej finančnej situácie.

Ale jedna vec môže byť povedané pre istotu – ergonomické stoličky z týchto vysoko kvalitných výrobcov.

Úspešné príklady a možnosti

Mnohí umelci, ktorí strávia dlhú dobu na svoje diela, ktoré sú oboznámení s pocitom, keď sú nohy „horenie“. Toto zaťaženie, ktoré sa cíti. Chrbtica nerobí to potrebné vedieť o sebe, až kým nervový nerv. Preto je veľmi dôležité vybrať si správne ortopedické stoličky pod jeho fyziologickými vlastnosťami. Najlepšie, ak bude mať podporu pre kolená.

„Tanec“ stolička sa zmestí do domácností a pre kreatívne práce. Takýto nábytok nezaberá veľa miesta a ľahko odstraňuje na čas letnej dovolenky. Je ľahké sa pohybovať po miestnosti v dôsledku valčekovej základne.

Dynamická stolička určená špeciálne pre hyperaktívne deti. Jeho dizajn umožňuje počas dlhodobého hľadiska odstrániť zaťaženie z bokov a chrbtice, bez toho, aby sa vstával z sedadla. To možno vykonať v hernom formulári.

Osobitný rozvoj kancelárskych priestorov prispieva k zvýšeniu pracovnej starostlivosti. Na konci pracovného dňa idú domov vo vyvýšenej nálade, ako chrbtica po celú dobu nedostali významné zaťaženie.

Ďalej sledujte video revíziu ortopedickej detskej stoličky SmartStool.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár