Pravidlá pre výber tabuľky s policami

Moderný nábytok by mal byť nielen krásny, ale aj funkčný. Našťastie, dnes nábytkové továrne produkujú veľa podobných modelov. Patrí medzi ne praktické a pohodlné stoly s policami. S týmito interiérovými položkami by sa malo založiť bližšie a zvážte podrobnosti svojich charakteristických vlastností.

Výhody a nevýhody

Tabuľky, doplnené regálmi, vychutnať si závideniahodnosť v spotrebiteľoch. Vychutnávajú sa dospelí aj veľmi mladé domácnosti. Je to spôsobené tým, že môžete pracovať pre taký nábytok, udržať dôležité dokumenty a priečinky po ruke, ako aj naučiť, umiestnenie kníh a notebookov na police.

Nasledujúce parametre zahŕňajú pozitívne vlastnosti takéhoto nábytku:

 • Sú to multifunkčné. Užívatelia môžu pracovať pre rôzne veky. Použite ich na rôznych účely.
 • Vysoko kvalitný a priestranný stôl, vybavený plukmentmi, je schopný ušetriť voľné miesto v miestnosti, pretože vďaka svojej prítomnosti nemôžete kúpiť prídavný stojan s policami, pretože už budú prítomné v tabuľke.
 • Dnes je na trhu prezentovaný dostatočný počet praktických tabuliek s policami. Takýto nábytok má spravidla kompaktné veľkosti a ľahko sa zmení na priestranný model. Táto kvalita je obzvlášť dôležitá v našom čase, pretože väčšina spotrebiteľov nevlastní priestranné a veľké bývanie.
 • Stojí za zmienku, že dnes výber tabuliek s policami je veľký, viac ako kedykoľvek predtým. To naznačuje, že vhodný produkt bude schopný vyzdvihnúť aj najkrajšieho kupujúceho.

Ideálny nábytok na trhu neexistuje a tabuľky s policami majú tiež svoje nevýhody, aj keď nemôžu byť nazývané vážne. Užívatelia napríklad, že veľký počet potrebných predmetov na policiach vytvára nedbalý vzhľad nábytku, aj keď sú opatrne usporiadané a organizované.

Treba tiež poznamenať, že mnohé tabuľky s policami sú drahšie ako obvyklé varianty klasického dizajnu, pretože počas ich výroby sa vynakladá oveľa väčší materiál.

Názory

Existuje niekoľko typov tabuliek s policami. Stojí za to podrobne zvážiť.

Všetky tabuľky s policami sú rozdelené do formy:

 • Klasické sú obdĺžnikové priame modely, ktoré najčastejšie umiestnené v blízkosti jednej z stenách v miestnosti.
 • Rohové štruktúry sú lepšie úsporné miesto. Spravidla sa vložia do voľného rohu miestnosti.
 • Kolmý. Tieto možnosti majú pracovnú dosku viac pôsobivých veľkostí. Práca pre podobné návrhy sú najpríjemnejšie a pohodlné.

Odlišné od seba a regály sami:

 • Stacionárne alebo vložené;
 • Pozastavené;
 • Vo forme nočných stolov;
 • Zatiahnuteľný.

Tabuľky s policami sú tiež rozdelené do nasledovných typov:

 • Študent. Zloženie takýchto modelov obsahuje veľkú písomnú zónu. Študentské tabuľky sú často vybavené priestorom na inštaláciu počítača, avšak mnohí odborníci odporúčajú jasne rozdeliť zóny listov a prácu pre PC. Takéto štruktúry sú najčastejšie vybavené otvorenými regálovými nadstavbami umiestnenými nad hlavnou tabuľkou.

 • Stôl so zásuvkami a policami. Takéto modely sú funkčné a priestranné. Sú ideálne pre detskú izbu, pretože môžu ľahko umiestniť mnoho kníh a iných užitočných položiek.

 • S namontovanými policami. Modely s pozastaveným dizajnom sú vhodné v otázke prevádzky a neobsahujú veľa izieb v miestnosti. Psychológovia odporúčajú kontaktovať takéto výrobky v usporiadaní detí a vysvetliť to skutočnosťou, že mladí užívatelia, ktorí majú takéto „pracovné“, sa budú rozvíjať v organizáciách a koľaje.

 • S regálom. Väčšina stolov s regálmi eliminuje majitelia od potreby získať ďalší stojan, ale dnes mnohí výrobcovia produkujú praktické a funkčné produkty kombinujúce oba prídavky. V takýchto vhodných konštrukciách existuje mnoho izolovaných oddelení, dokonale vhodné na ukladanie dokumentov, cenných papierov, notebookov, časopisov, albumov a iných podobných položiek.

 • S nižšími nadstavbami. Takéto štruktúry sú sotva vhodné pre študentov alebo študentov, pretože majú viac kompaktných veľkostí. Mnohé položky na takýchto dosky nebudú môcť ubytovať (iba počítače alebo notebook). Minimálny súbor doplnkov pre takýto nábytok zahŕňa hornú poličku vo forme tableta na stolovú hornú časť, bunky pre disky a zatiahnuteľnú poličku pre klávesnicu.

 • S poličkou na nohe. Tam sú tiež malé písomné a počítačové stoly s poličkou na nohe. Takéto detaily sú spravidla kompaktné a môžu byť uložené len malé objekty. Nevýhodou takýchto návrhov je, že pri práci za nimi sa môžete náhodne dotknúť vecí na policiach a hodiť na podlahu.

Materiál

Pri výrobe tabuliek sa používajú nasledujúce materiály.

 • Drevo. Modely z prírodného dreva sa líšia nielen krásnym vzhľadom, ale tiež spoľahlivosť, trvanlivosť a životné prostredie. Pri výrobe nábytku sa používajú takéto skaly, ako je dubová, matice, Gevent, javor, borovica, breza a somší. Tam sú také výrobky, ktoré sú drahé, ale v procese operácie ukazuje len z najlepšej strany.

 • MDF, LDSP. Tieto materiály sú lacnejšie ako prírodné drevo, sú odolné voči opotrebeniu a nemechanickému poškodeniu. Nábytok z nich však vyzerá jednoduché a bežné. Treba tiež spomenúť, že v zložení LDSP sú škodlivé látky – formaldehydové živice, ktoré majú negatívny vplyv na ľudské zdravie. Môžete sa chrániť pred ich vplyvom kúpou tabuľky z LDSP triedy „E-1“ alebo kus dyhy.

 • Kovový. Kovové stoly zaberajú vedúcu pozíciu v pevnosti a trvanlivosti. Nebojte sa teplotných rozdielov, pravidelnú prevádzku a mechanické poškodenie. Nákup takýto model by mal brať do úvahy, že to bude vyzerať organicky v modernejších interiére. Pre klasiku sa táto tabuľka nezmestí.

 • Sklo. Pri výrobe niektorých tabuliek s policami použité sklo. Vyzerá to, že nábytok je veľmi zaujímavý a elegantný, ale je potrebné zaobchádzať s ním opatrne nepoškodiť krehký materiál. Najčastejšie takéto návrhy majú pevné kovové rámy.

 • Plastový. Takýto nábytok je lacný. Plasty nie je predmetom hniloby a ľahko maľovať do rôznych farieb, ale takéto výrobky je ľahké poškodiť a mnohé z nich sú vyrobené z toxických lacných plastov, takže by sa mali priblížiť s plnou zodpovednosťou.

Rozmery

Malý desktop s regálmi nie je horší ako veľké modely, pokiaľ ide o funkčnosť, ale malo by sa poslať podľa jeho výberu a zvážiť rozmery dizajnu. Napríklad v priestrannej izbe sa kompaktná tabuľka nebude pozerať v žiadnom harmoniku. Pre takéto podmienky, priestranný model s šírkou tablety od 70 cm a hĺbkou 60 cm. Samozrejme, že pre viac kompaktných priestorov by ste si mali vybrať malé výrobky, ktoré nezaberajú veľa priestoru.

Farba

Populárne farby tabuliek s policami sú nasledujúce.

 • Biely;
 • Sivá a čierna;
 • Odtieň wenge;
 • Všetky odtiene hnedej;
 • Neutrálna béžová;
 • Krém;
 • Slonoviny;
 • Prírodné odtiene neinknutého stromu.

Štýl

Pre klasické súbory bude najvhodnejší drevený stôl (prírodný) jednoduchý a nekomplikovaný dizajn. Mal by existovať veľa dekorácie v takomto modeli.

V moderných interiéroch (type high-tech), kovové stoly so sklenenými prvkami budú perfektné. Ak chcete priniesť produkt zo stromu do takéhoto prostredia, odporúča sa vybrať monochromatické kópie čiernej, bielej alebo sivej farby.

V minimalistickom súbore to stojí za to spochybniť najjednoduchší a nenápadný stôl, bez výzdoby. Čím ľahšie bude vyzerať ako nábytok, harmonický to bude vyzerať v takomto interiéri.

V interiéri štýlu Provence sa nachádza prírodné drevené stoly pastelov a svetelných tónov.

V populárnom štýle Loft môžete nainštalovať takmer akýkoľvek model. Stôl môže byť centrálnym, modernejším alebo dokonca klasickým. Tento „podkrovný“ štýl vám umožňuje kombinovať mnoho detailov súvisiacich s rôznou štýlou.

Dekor

Na police tabuliek môžete mať nielen papiere, ale aj rôzne prvky dekorov. To môže byť fotografie vo vhodnom tieni, stolové maľby, dekoratívne lampy, viacfarebné vázy, živé kvety, figúrky a iné podobné veci.

Dizajn

Návrh dizajnu sa musí priblížiť k hlavnému súboru štýlu aj farby. Poskytnite stôl v miestnosti, aby sa nepokryla pasáž a nezasahovala do domácností. Zasažiteľné kabíny s policami, miesto pod stolom, a nie na boku, pretože je to správna konštrukcia pracoviska.

Odtieň skladovania a dosiek by sa mali priblížiť k zvyšku nábytku v interiéri alebo účinne kontrastovaný. Hlavná vec nie je vytvoriť alyapurgický obraz, v ktorom oko nebude „držať“.

Ako si vybrať tabuľku?

Vyzdvihnúť stôl tak, aby to dokonale zapadol do interiéru a nevypadol z toho, ťahaním na pozornosť. Uistite sa, že kontrolujte dizajn, najmä ak je to zložité a multifunkčné: všetky časti v ju musí byť tesné a spoľahlivé pevné. Nábytok by nemal publikovať pískanie alebo iné podozrivé zvuky. Prehliadajte povrch políc a dosiek. Nemali by byť vnímané škrabance, čipy a iné podobné škody. Ak áno, boli nájdené, potom od nákupu tabuľky je lepšie sa vzdať v prospech iného modelu.

Ak si chcete kúpiť vysoko kvalitný, odolný a atraktívny produkt, potom lepšie kontaktujte populárny a známy nábytok značky: takže neznamená, že behom na nízkom kvalite modelu.

Slávne výrobcovia a recenzie

Lacné a funkčné modely s redaktorom Továreň „master“. Súdiac podľa recenzií zákazníka, produkty tohto ruského výrobcu sa vyznačujú krásnym dizajnom a spoľahlivým dizajnom. Nevýhodou takéhoto nábytku je len materiál, z ktorého je vyrobený – LDSP.

Neprekonateľná kvalita kladie s policami z talianskych výrobcov. Najčastejšie sú vyrobené z dreva a vyzerajú veľmi krásne. Kupujúci si zaznamenali hmotnosť výhod týchto výrobkov, ale prideľujú svoje vysoké náklady ako nedostatok.

Obrovská škála študentských stolov s policami a kapustovými písmenami nemecky Značka Moll. Kupujúci zanechávajú výhradne nadšené recenzie o produktoch tohto výrobcu. Iba najvyššia cena pre mnoho výrobkov môže narušiť spotrebiteľa.

Úspešné príklady a možnosti

Priame štruktúry sú častejšie nastavené v blízkosti steny. Je lepšie mať ich bližšie k oknu, aby bolo pracovisko pod prirodzeným osvetlením. Pre takéto prostredie si môžete vyzdvihnúť tmavý stôl, najmä ak je výzdoba miestnosti jasná.

Rohové štruktúry sú určené na inštaláciu v rohu. Môžu byť tiež umiestnené vedľa okna. Keďže takéto modely sa môžu zdať väčšie, odporúča sa vybrať jasné možnosti. Napríklad na pozadí fialovej, modrej alebo fialovej steny bude v ideálnom prípade v ideálnom prípade.

Na svetlom pozadí v priestrannej izbe bude pekné pozrieť sa na väčší rohový stôl s regálmi a malými kovovými časťami.

Tipy

Tabuľka musí byť umiestnená tak, že vzdialenosť medzi ňou a inými položkami umožnila osobe prejsť, sa nedotýkala nič. Dlhé návrhy budú dokonale umiestnené v blízkosti steny, bez obsadenia veľa priestoru a rohu – v rohu.

Modely s regálmi môžu byť umiestnené v strede miestnosti len vtedy, ak chcete s nimi vyrábať zón (napríklad v štúdiovom apartmáne). Ak nie ste prenasledovaný takýto cieľ, potom je lepšie nainštalovať nábytok v blízkosti múru, inak to urobí priestor blízko.

O tom, ako urobiť počítačový stôl z DSP orezávanie s vlastnými rukami, sledovanie nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: