Prejdite na stoličky: Čo to je, ako si vyberiete a meníte?

Konektory – Moderný vynález, ktorý pomáha pracovať v pohodlí, pohybovať sa po miestnosti a znížiť zaťaženie na zadnej strane. Ale s nesprávnou prevádzkou, a najmä pri pokuse o hojdanie na takejto stoličke, môže dôjsť k poruche. Najčastejšie deformácia je náchylná na krížovú výpravu stoličky. V tomto článku zvážte, prečo je táto položka potrebná a ako ju nahradiť sami.

Čo to je?

Cross – to je trvanlivá náhradná časť stoličky, na ktorú sú pripojené kolesá počítača a ktoré je podporou samotného stoličky. Je to dizajn s lúčem odchodom zo stredu do obvodu, ku ktorým sú valce pripojené, a plynový výťah je upevnený v centrálnej časti. Berie na najväčšiu časť zaťaženia, rovnomerne ho distribuovať na kolese so sídlom v kruhu.

Funkcie a funkcie

Pre úplné pochopenie, aký je kríž pre stoličku, Stojí za to rozhodnúť so všetkými funkciami a funkciami.

 • Udržateľnosť. Prvým a najdôležitejším rysom kríža – je zabezpečiť stabilitu stoličky. Podľa pokynov na použitie vám umožní vylúčiť prevzatie a pádu používateľa a zabezpečiť bezpečnosť prevádzky.
 • Mobilita. Prítomnosť stoličiek valcových kolies uľahčuje pohyb na nej okolo miestnosti, bez toho, aby sa dokonca vstával. Môžete jednoducho presunúť stoličku do inej miestnosti, zatiaľ čo nemusíte ho zdvihnúť a pretiahnuť do rúk.
 • Silový. Dnes výrobcovia používajú výlučne vysoko triedy trvanlivé materiály na výrobu modelov. Sú odolné voči konfiguračným zmenám, zaťaženie zmení a zabezpečiť integritu dizajnu na dlhú dobu.
 • Moderný dizajn. Odnímateľný kríž vám umožňuje vybrať presne taký detail, ktorý dokonale zapadá do interiéru miestnosti a priamo pod týmto modelom sedadla.
 • Štandardný. Jednou z vlastností celého kríža je, že takéto uzly sú vyrobené podľa jednej technológie, čo uľahčuje nahrádzanie zlyhaného konštrukčného prvku. Plus, to robí spôsob nezávislého odstránenia základne pre akýkoľvek iný podobný kríž.
 • Pevné kríže. Ak užívateľ bráni veľkej mobilite stoličky, je vždy možné vymeniť kolesá na tzv.

Tieto funkcie tvoria výhody oproti obyčajným stoličkám. Ide o tieto výhody, ktoré umožňujú stoličky na kolesách dobývať kancelárie a domy v rôznych krajinách.

Odrody

Existujúce modely sa líšia v rôznych parametroch. Ďalej ich zvážte trochu viac.

Materiál

Rozsiahly výber materiálov vám umožňuje vyvinúť modely pre akýkoľvek typ interiéru.

 • Drevo – Veľmi populárna a štýlová možnosť, najčastejšie používaná na výrobu stoličiek podľa objednávky pre dôležité osoby. Použite iba odolné druhy dreva a kovové suroviny použitie pre stred. Kolesá sú pripojené k rukávu s uzáverom.

 • Drevo + oceľ – možnosť, ktorá zahŕňa krásu drevených modelov, ale zároveň úplne vylúčiť problémy s drevom. Funkcia je, že kovový rám pripája pevnosť, odolnosť voči deformácii a opuchu z vlhkosti.

 • Chrómová oceľ – Táto možnosť je rozpočet, silný, odolný voči korózii a pomerne ľahko vymeniť.
 • Leštený hliník – relatívne drahá možnosť, ale sila týchto produktov odôvodňuje cenu. Hliníkové kríže môžu vydržať zaťaženie až 160 kg.

 • Plastový – najbežnejší materiál, väčšina predávaných stoličiek má presne základ. Plastové krížové riešenie, existuje veľa modelov s rôznymi dizajnom, odoláva ťažkým zaťaženiam.

 • Nylon – Docela trvanlivá možnosť pre relatívne málo peňazí. Mínus sa stáva, že takýto kríž je náchylný na poruchy pri pohybe ťažiska na jednej strane, potom nezávislá oprava rozbitého lúča je takmer nemožná.

Rozmery

Pre klasifikáciu, tri parametre používajú krížové veľkosti. Priečny priemer. Od stredu lúčov môže mať priemer 480 až 700 mm, takže sa rozhodlo zdieľať tieto veľkosti na cieľovej skupine kupujúcich.

 • Pre deti a adolescentov. Pre túto kategóriu používateľov sú vyvinuté modely, ktoré sú určené pre relatívne menšie zaťaženia a majú menšiu veľkosť. Priemer krížov pre takéto sedadlá je 480-580 mm.

 • Pre kanceláriu a prácu v počítači (dospelí). Toto je najbežnejší model krížov, ktorých priemer sa pohybuje v rozsahu 600-680 mm. Odoláva väčšiemu zaťaženiu v porovnaní s predchádzajúcimi, určený pre väčšie sedadlá.

 • Pre manažérov (dospelí). Najväčší a najvýhodnejší prechod, má priemer viac ako 700 mm, čo poskytuje jednotnú distribúciu zaťaženia z masívnych sedadiel, umožňuje nainštalovať stoličky so sklopnými chrbtami, pretože je lepšie odolať pohybu ťažiska Pre jednu stranu.

Priemer hmyzu plynu. Existujú 2 možnosti.

 • Hole 50 mm – Najobľúbenejší vzhľad, väčšina plynových výťahov má tento priemer rúry. Používané v rozpočtových modeloch, a preto umožňuje opraviť prácu oveľa lacnejšie.
 • Hole 38 mm – pre modely s masívnym kreslám (pre manažérov) z segmentu Premium.

. Priemer otvoru pre kolesá. Existujú aj 2 veľkosti, ktoré by sa mali zvážiť, pokiaľ ide o opravu kríža.

 • 11 mm – najčastejšie riešenie sa nachádza vo väčšine krížov, a preto nie sú žiadne problémy nájsť kolesá pre akýkoľvek typ podlahového materiálu.
 • 10 mm – Zriedkavo sa vyskytla otvor, nie je funkčný z predchádzajúcej verzie, používa sa v drevených a dizajnérskych kríže.

Dizajn

Posilnenie návrhov sa dosahuje pomocou trvanlivých materiálov a posilňujúcich častí. Dodatočný výpočet, dvojité zváranie švov, pripevnenie oceľových rohov a vlákien prvky umožňujú stoličke odolať ťažkým zaťaženiam v porovnaní s rozsiahlymi modelmi. Na spodnom povrchu základov z kombinácií materiálov, zátky, ktoré robia prevodník silnejší.

Ktorý je lepší?

Výber možností na trhu je pomerne široký, ale existujú parametre, ktoré budú správne vyzývať, ako sa hádať s novou podporou kresla. Hlavným kritériom, ktorý určuje vzhľad kríža a jeho sila je materiál. Najlepšie je kúpiť chróm kovový tuhý dizajn. Ak to nevyhovuje štýlu, môžete zvážiť špeciálne obloženie požadovanej farby. Ďalej by ste mali rozhodnúť o veľkosti dizajnu, nezabudnite na korešpondenciu veľkostí otvorov priečníkov a iných prvkov stoličky. Nemali by ste mať príliš malé dôvody pre malé sedadlá, inak predseda bude príliš objemné a nevyvážené. Venujte pozornosť otvorom pre kolesá, vo väčšine stoličiek je zástrčka, ktorá je v prípade rozpadu ľahko vymeniť.

Náhradu výmeny

Na nezávisle nahradenie kríža vo svojej stoličke musíte pripraviť miesto práce. Celý povrch stojí za zmienku s novinami alebo olejom. Ak chcete odstrániť z stoličiek na kolesách kríža, budete potrebovať krížový a plochý skrutkovač, kladivo a ruky.

 • Pre lepší prístup otočte kreslo s krížovým zariadením a nainštalujte ho v stabilnej polohe.
 • Samostatné sedadlo stoličky, opätovné načítanie skrutiek, s ktorými je pripojená k PR (položka, ktorá spája spodnú časť kreslu s GAZLIFT).
 • Zdvihnite plochý skrutkovač, ktorý drží gazlift a nedáva ho skĺznuť z diery kríža (vpravo v strede). V prítomnosti puzdra, musíte ohýbať plastové zámky a opatrne ho zatlačte.
 • Odstráňte potrubie z otvoru priečku, pretože na to sa ľahko roztrhne, kým nevyjde.
 • Vnútri plynových kaziet sú malé časti a mazivá, ktoré môžu vypadnúť pri demontáži. Mazanie môže cítiť celú miestnosť a malé detaily sa stratia – nemali by ste to dovoliť.
 • Vytiahnite kolesá zo starého kríža, ktorý pripojil malé úsilie.
 • Nahradiť staré očakávania nového a v opačnom poradí, zbierať návrh.

V kancelárskych stoličkách s oceľovým crossowom je súbor zástrčiek a na každý lúč bude nosiť puzdro. V tomto prípade je potrebné odstrániť puzdro z každého lúča a pri demontáži kríženia odstráňte všetky viditeľné zátky. Nemali by ste sa snažiť variť oceľ prechádza sami alebo lepiacim plastom – nedostanú bývalú silu.

O tom, ako si vybrať kríž pre stoličky, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: