Prútený nábytok pre chatu: Krásne možnosti v dizajne interiéru

Prútený nábytok na dávkovanie získava rastúcu popularitu. Tento nábytok zdobí nielen záhradné miesta, ale tiež vám umožňuje vytvoriť mnoho krásnych možností v interiéri vidieckeho domu. Okrem atraktívneho vzhľadu majú prútené štruktúry vynikajúci výkon.

Zvláštnosť

Prútený nábytok na dávkovanie je ľahké a elegantné štruktúry z prírodných a umelých materiálov. Výrobky sú krásne pozerá v exteriéri krajiny av interiéri miestnosti. Vysoké technické vlastnosti nábytku umožňujú využívať ho aj v podmienkach nepriaznivých účinkov vonkajšieho prostredia. Náklady na prútené štruktúry sú do značnej miery závislé od materiálu a výrobcu. Na modernom trhu je rozsah takéhoto nábytku pomerne veľký: od jednoduchých lacných súborov výrobkov do možností Elite Designer. V prítomnosti určitých zručností môžete urobiť pletené štruktúry sami.

Farebná paleta prútených štruktúr pre dávkovanie zvyčajne opakuje odtiene prírodných tyčí a viniča. Použitie syntetických materiálov, napríklad umelého ratanu, umožnilo vytvoriť nábytok rôznych odtieňov. Obrovskou výhodou prúteného nábytku je, že takéto výrobky dokonale zapadajú do akéhokoľvek interiéru.

Výhody a nevýhody

Charakteristiky typu prúteného nábytku bude vo veľkej miere závisieť od spôsobu použitia výroby a materiálov.

Všetky produkty tohto typu majú niekoľko spoločných výhod.

 • Neškodnosť. Na výrobu konštrukcií sa používajú len ekologické materiály.
 • Veľký sortiment rôznych modelov. Okrem toho, tkaný nábytok môže byť vyrobený nezávisle na vlastných náčrtoch.
 • Malá hmotnosť. Výrobky sa môžu ľahko pohybovať po krajine.
 • Dobrá odolnosť voči vlhkosti vám umožňuje používať takýto nábytok v interiéri aj domáci graf.
 • Vysoká pevnosť. Napriek vonkajšej jednoduchosti dizajnu sú tkané výrobky dosť silné a môžu vydržať zaťaženie až 500 kilogramov.
 • S náležitou starostlivosťou, prútený nábytok môže slúžiť mnoho rokov.

Stojí za to zvážiť, že prútené štruktúry nie sú bez nedostatkov.

 • Niektoré prírodné materiály, ktoré sa používajú na výrobu prúteného nábytku, sú citlivé na atmosférické vplyvy. Napríklad, iroking veľa v daždi, tyč štruktúry môže po sušení napučať a prasknúť.
 • Konštrukcie z väčšiny prírodných materiálov sú citlivé na teplotné účinky. Takéto položky nemožno uchovávať v blízkosti vykurovacích zariadení a pri prevádzke vonku, so silným teplotou tepla alebo mínus, by mal byť počas miestnosti odstránený čistý nábytok.
 • Napriek sile výrobkov, v prípade poškodenia jednej tyče, celý dizajn môže zamietnuť.

Materiál

Na výrobu prútených produktov na poskytovanie sa používajú prírodné aj umelé materiály. K dispozícii sú aj kombinované štruktúry z kombinácie rôznych typov tyčí. Najčastejšie pre výrobu nábytku využíva ratanový, vŕbový a abaca pobočky.

V zriedkavých prípadoch sa môžu použiť nasledujúce materiály na výrobu exkluzívneho nábytku a individuálnych prvkov dekorov:

 • Bambusové a bambusové čipy;
 • vodný hyacint;
 • morské riasy;
 • čerešňa;
 • sortiment.

Prírodný a umelý ratan

Rattan je najobľúbenejší materiál na tkanie nábytku. Je to ošetrené stonky tropickej rastliny kalamu. Výrobky z takéhoto materiálu sa nevzťahujú na kategóriu lacného. Prírodné ratanové vzory sa vyznačujú trvanlivosťou a vysokou pevnosťou. Ak používate takéto výrobky na chate na záhradu, v zlom počasí sa odporúčajú zakryť film, schovať sa pod baldachýnom alebo vložiť do miestností. Od zrážok alebo teploty kvapiek tyčí môžu byť pokryté trhlinami.

Polyrantang nie je nič viac ako syntetické vlákno vytvorené umelo na báze polyetylénu a gumy. Materiál je plastové tyče rôznych dĺžok a hrúbky. Nábytok zo syntetického ratanu má skôr väčšiu odolnosť voči negatívnym vonkajším faktorom, než produkty z prírodných stoniek. Napriek vysokej kvalite výrobkov zo syntetických vlákien je cena z nich nízka.

Vinič

Riadok na tkanie nábytok je buck. Drucks Willow sa ľahko pracujú a majú vynikajúcu odolnosť voči vlhkosti a teplotám. Takýto nábytok bude vynikajúcou možnosťou pre inštaláciu na úseky pre domácnosť a terasy vidieckych domov. Servisná životnosť stavieb z viniča závisí od výrobcu a spôsob výroby a spracovania výrobku. Objekty z prvého vŕbu vo vzhľade sú mierne horšie ako ratanové produkty a vyzerajú nie tak drahé a elegantné. Napriek tomu, prútený nábytok z viniča je veľmi obľúbený.

Manila Penka

Hembo alebo Abaca je prírodné vlákno, ktoré sa ťaží od listu konope banány. V závislosti od ktorej časti listov bola vlákna odstránená, kvalita materiálu a nábytku, ktorý je vyrobený z toho. Podľa ich štruktúry Abacus je dosť odolná a hrubá. Takýto materiál je vysoko odolný voči vode. Konopy sa nepodarí a neuskutočňuje sa vo vode, takže na dlhú dobu sa použila v námorníctve na výrobu káblov a laná. Farba GAMMA ABAKI je reprezentovaná prirodzenými radami: zo žltých tónov na takmer čiernu. Pri výrobe nábytku sú tyče veľmi pevne, takže hotové výrobky sú schopné odolať veľkým zaťaženiam.

Názory

Použitie spôsobu tkania môže byť prakticky akýkoľvek nábytok.

Najčastejšie môžete spĺňať nasledujúce možnosti pre chatu:

 • hojdačka;
 • stoličky a pohovky;
 • Súpravy z stoličiek;
 • Journal a malé jedálenské stoly;
 • Stoličky hojdania.

Pozastavené hojdačky sú častým atribútom oblasti krajiny. Tento dizajn je populárny nielen u detí, ale aj u dospelých. Prútené hojdačky najčastejšie vyrobené vo forme hojdacích stolov. Produkt sa suspenduje na odolné laná na masívny strom v záhrade alebo inom odolnom konštrukcii. Prútané stoličky, pohovky, stoličky a stoly môžu byť použité nielen pre usporiadanie vidieckeho domu, ale aj na vytvorenie okolia v otvorenom priestore.

Prútevné produkty sa líšia v niektorých konštrukčných prvkoch.

Niekoľko typov nábytku.

 • Bez karcassu. Trvanlivé základne pre takýto nábytok sú silné palice, ktoré hrajú tuhé rebrá.
 • S Karcasom. Ako základ, pevné tyčinky z kovu, plastového alebo dreveného rámu, ktoré sú nasiaknuté v hlavnom materiáli.
 • Rám zo stromu. Tento typ prúteného nábytku je väčší odpor a spoľahlivosť v dôsledku pevného rámu.

Existuje niekoľko technikových tkanín nábytku. Z použitých metód závisí od vzhľadu dizajnu. Výrobky sú najatraktívnejšie, pri výrobe, z ktorých sa naraz používalo niekoľko techník.

Najčastejšie sa uplatňujú tieto typy tkaní:

 • Jednoduché;
 • lano;
 • Jednoduché a sofistikované techniky otvorenia.

Ako si vybrať?

Pri výbere vhodného prúteného nábytku pre chaty, v prvom rade, musíte navigovať na stránke inštalácie, ako aj na jeho kvalitu. Poznať všetky funkcie materiálov používaných na výrobu konštrukcií, môžete ľahko vybrať najlepšiu možnosť pre záhradu aj domov. Záhradný nábytok by sa mal dobre vyrovnať s negatívnym účinkom vonkajšieho prostredia a majú vynikajúcu silu. Ak chcete nainštalovať na ulici, je lepšie používať objekty z polyar. Takéto výrobky lepšie prenášajú teplo, chlad a negatívny vplyv atmosférických zrážok.

Dom bude dokonale hľadať nábytok z prírodných aj umelých materiálov. V tomto prípade je dôležité zohľadniť štýl interiéru. V moderných interiéroch budú biele prútený nábytok alebo štruktúry dobre vyzerať dobre, čo sú kombináciou rôznych materiálov. Produkty s rámom z kovu a opletenia z prírodných tyčí.

Pri nákupe potrebujete tiež vziať do úvahy krajinu, v ktorej bol nábytok vyrobený. Produkty z Číny majú dobrú kvalitu. Väčšina tejto krajiny prichádza s ratanovým nábytkom, ktorý sa vyznačuje pomerne prijateľnou cenou. Okrem toho, čínski majstri napodobňujú štýlové dizajnové výrobky z Európy. Prútený nábytok z európskych krajín sa vyznačuje vysokou cenou. Vytvorenie originálnych článkov sprievodcu, uchýliť sa k kombinovaným tkáčskym technikám a kombinácia rôznych materiálov.

Úspešné príklady

Prútené hojdačky vo forme pozastaveného kresla sa rozlišujú atraktívnym dizajnom, vysokou pevnosťou a pohodlím.

V záhrade si môžete vybaviť malú rekreačnú oblasť. Ak chcete nainštalovať pletené produkty, nebudete potrebovať veľa miesta. Tkanina baldachýn nad pohovkou sa skryje pred slnkom v horúcom letnom dni.

Sada bieleho nábytku z umelého ratanu dokonale zapadá do takmer všetkých krajinných dizajnov. OpenWork Tweaving robí výrobky viac rafinované.

Prútejšie štruktúry kvôli ich ľahkom a kompaktnosti sú ideálne pre priestory malej oblasti.

Lacné výrobky z Willow Pozrite sa do interiéru, nie horšie ako položky z prírodného ratanu.

Prútený nábytok môže prekvapiť originálnym dizajnom a neobvyklým formulárom.

O krásnych verziách návrhu prúteného nábytku pre poskytovanie zobrazenia v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár