Rohové skrine v detskej izbe

Detské – to je špeciálny priestor v dome, na organizáciu interiéru, ktorého sa musí priblížiť so špeciálnou starostlivosťou. Koniec koncov, interiér tejto miestnosti má priamy vplyv na náladu svojho malého nájomcu, vytvorenie jeho osobnosti.

Jedným z dôležitých položiek interiéru škôlky je skrinka. To, čo by malo byť závislé od veľkosti miestnosti, štýl interiéru, veku dieťaťa, jeho koníčko, objem vecí, ktoré by sa mali uložiť v skrini.

Pomerne často v dizajne priestoru detských izieb používajú uhlové skrine.

Vlastnosti, výhody a nevýhody

Rohová skrinka, ktorá sa nachádza v rohu miestnosti, vám umožňuje mimoriadne efektívne organizovať priestor miestnosti pre dieťa, bez straty vzácnych centimetrov a uvoľnenie miesta pre hry v strede miestnosti. Môže uložiť pomerne veľké množstvo vecí, od hračiek a končí detským oblečením a obuvou.

Konštrukcia takejto kabinetu poskytuje maximálnu bezpečnosť pre dieťa:

 • Montáž na stenu;
 • nedostatok uhlov, ostré výčnelky, sklenené vložky, zrkadlá;
 • umiestnenie zásuviek v spodnej časti a priečku horného;
 • Použitie ekologických materiálov.

Hlavnou nevýhodou takéhoto nábytku je ich vyššia cena v porovnaní s konvenčnými konfiguračnými skrinkami.

Názory

Dnes si môžete kúpiť širokú škálu rohových skriniek pre detskú izbu.

Ak majú rodičia otázka zatknutia dospievania, pre ktorú vzhľad hrá obrovskú úlohu pri komunikácii s rovesníkmi, najvhodnejším riešením bude inštalácia šatníka, v ktorej môžete ubytovať leto a zimné oblečenie, Rovnako ako topánky, klobúky, nižšie a bielizeň. Vynikajúcou možnosťou pre takéto účely môže byť šatníková skriňa, ktorá môže byť vložená v akomkoľvek uhle. Strecha a bočné steny nemajú žiadny nábytok. Okrem toho, s pomocou šatníka, môžete skryť rôzne rúry, lúče, stĺpce. Vnútri, môžete umiestniť police na oblečenie, obuv, vešiaky a tyče pre vonkajšie oblečenie, kreslenie košov pre bielizeň.

Pre deti menej, ktorých hlavné aktivity majú stále hru, je lepšie si vybrať šatník s oddeleniami a na oblečenie a pre hračky.

Pomerne často v dizajne škôlky používajú rôzne návrhy nábytku:

 • Lôžko + rohová skrinka. Rohová skrinka môže byť umiestnená v spodnej časti (posteľné podkrovie nad ním) alebo na boku postele. V takejto súprave môžu existovať ďalšie skrinky alebo police umiestnené nad lôžkom alebo stranou skrinky;
 • Písanie tabuľky + šatníková skriňa + posteľ. Miesto na spanie je zvyčajne na druhej úrovni, na strane – miesto na skladovanie (skrinka), na nižšej úrovni – pracovisko. Táto sada je celkom funkčná a zaberá malý priestor. Je vhodné používať ho v malých miestnostiach;
 • Detská stena. Môže byť vysoký trest, a možno so zásuvkami alebo s komoderným, alebo kombináciou týchto dvoch možností.

Rohové skrine v tvare môžu byť:

 • Trapézový. Tento typ je niekoľko priamych skríň spojených diagonálnym prvkom. V diagonálnom prvku sú nainštalované dvere hojdačky. V priamom skrinkách sa dvere môžu posunúť;
 • S priamym uhlom. Jedná sa o dva alebo viac rovných skriniek, spojené v uhle 90 stupňov. Skryté v rohovom priestore je naplnené stenovými policami.

Aj v interiéri škôlky v neprítomnosti voľného miesta na podlahe môže byť použité stenové rohové skrine. Môžu uskladniť rôzne veci v dieťaťu, ktoré používa, nie veľmi často, napríklad, staré hračky, knihy, posteľná bielizeň.

Rozmery

Výber šatníka, stojí za to venovať pozornosť svojim rozmerom, ktoré musia nevyhnutne korelovať s veľkosťou miestnosti a voľným priestorom prideleným na inštaláciu skrinky. Ak je miestnosť malá, potom by mal tento kus nábytku mať aj malú veľkosť.

Malo by sa zohľadniť aj a rast dieťaťa bude tiež schopný dosiahnuť najvyššiu poličku, je pre neho vhodné používať zásuvky.

Najlepšie je objednať nábytok pre deti priamo pod veľkosť miestnosti, veku dieťaťa, jej štylistických a funkčných funkcií.

Materiál

Každý detský nábytok musí byť vyrobený z vysoko kvalitných environmentálnych materiálov. Najlepšie, ak je to pole brezy, dubov alebo popola.

Ale nie každá rodina má možnosť kúpiť taký nábytok pre svoje dieťa, pokiaľ by ho nemilovali. V tomto prípade sa takéto materiály ako MDF a drevotrieskové dosky prichádzajú na záchranu. Hlavná vec je, že pri výrobe nábytku nepoužíva formaldehydy.

Nábytok z prírodného dreva je vysoko hmotnosť, trvanlivosť a náročná starostlivosť. Nábytok z drevotrieskovej dosky a MDF sa ľahko inštaluje, ale menej trvanlivý.

Farby

Farba nábytku pre deti má dôležitý význam. Klasická možnosť – biela. Psychológovia sú presvedčení, že táto farba v interiéri môže pomôcť relaxovať a má mierny upokojujúci účinok na emocionálny stav osoby. Alternatívne môžete použiť béžovú farbu, ktorá má tiež všetky vyššie uvedené vlastnosti. Ale nemalo by to mať možnosť mať len bielu farbu v miestnosti v miestnosti. Je potrebné ho zriediť.

Pre toto je perfektné:

 • Červená – dávať dôveru a veselosť;
 • Orange – zlepšuje kreatívny potenciál, udržuje zmysel pre pohodlie, podporuje chuť k jedlu. Uhlová skrinka môže byť oranžová alebo môže byť kresba v oranžových tónoch;
 • Žltá – zlepšuje pozornosť koncentrácie, podporuje dobrú náladu. Žltá môžu byť steny alebo dvere skrine;
 • Zelená – prírodná farba prispieva k pokoju a mieru. Môžete ozdobiť skriňu v zelených tónoch, aby ste pomohli dieťaťu upokojiť a relaxovať;

 • Modrá – zlepšuje spánok. No, ak bude časť skrinky v modrých odtieňoch, ktorá priľaháva k rekreačnej oblasti;
 • Purple – Color Creative Natur. Ale ak pri nákupe skrine pre voľbu detí sa zastaví na fialovej, potom psychológovia odporúčajú lepšie vybrať najjasnejšie odtieň tejto farby.

V každom prípade, pred výberom farby skrine, mali by ste sa poradiť s dieťaťom, pretože to bude hlavným užívateľom tohto predmetu interiéru a nie jeden rok. Ak farba zvolená dieťaťom kategoricky nemá rád rodičov, môžete sa pokúsiť zostať na jasnom odtieni tejto farby.

Ako si vybrať?

Z toho, ako správne bude nábytok v škôlke zvolený a aký racionálne bude priestor organizovaný v ňom, ako celková nálada dieťaťa a rozvoj určitých vlastností jeho charakteru bude. Preto, keď si vyberiete skriňu, musíte navigovať podlahu, vek, štýl správania vášho dieťaťa.

Ak rodičia si kúpia skriňu pre dievča, je lepšie dať prednosť jemným tónom (biela, béžová, stlmená šalát), viac rafinovaného štýlu, venovať pozornosť detailom, dekorácii. Koniec koncov, mnohé dievčatá sa chcú cítiť ako princezná.

Skriňa pre chlapca musí byť viac laconický dizajn v stlmených farbách (modrá, zelená, oranžová). Dvere skrine môžu byť zdobené obrázkami obľúbených položiek z karikatúr, hier, slávnych ľudí alebo automobilov.

Ak je úlohou vybrať si nábytok pre dve deti, potom musíte venovať pozornosť tomu, že skriňa bude musieť byť udržiavaná dvojnásobne viac vecí, znamená to, že musí byť zlučnejší a funkčný.

Nábytok v miestnosti u detí u detí musí byť harmonicky kombinovaný a byť laconický. Bude upokojiť dieťa a urobiť z neho vyváženejšie. Refrakcia uzavretého a nie veľmi spoločenského dieťaťa prispeje k jasnejším nábytkom s aktívnymi detailmi hry.

Ak má dieťa v miestnosti trvalé neporiadok, potom dieťa láska k čisteniu pomôže skriňu s hojnosťou závesov, boxov, políc. Potreba vyplniť tieto priestory budú donútiť dieťa starostlivo zložiť veci na miesto.

Pri nákupe kabinetu, musíte venovať pozornosť kvalite výrobku, starostlivo preskúmať. Maľovanie na všetkých povrchoch by malo presne klamať, nemali by byť žiadne škrabance, oddelenia, nesprávne lepenie. Všetky mechanizmy (slučky, zatiahnuteľné boxy) musia fungovať a dvere by mali presne zavesiť.

Ako sa starať?

Starostlivosť o uhlovú skrinku nie je odlišná od starostlivosti o inú kabinetový nábytok. Ale pred nadobudnutím takéhoto výrobku, stojí za to požiadať predávajúceho, ak neexistujú osobitné pravidlá a prevádzkové podmienky. Niektoré nátery povlaky zle reagujú na prebytočné slnečné svetlo, takže spočiatku sú umiestnené mimo okenných otvorov.

Drevo, MDF, drevotrieskové dosky – materiály používané pri výrobe nábytku, ktoré sú dobre absorbované vlhkosť. Preto s náhlymi kvapkami vlhkosti sa môže deformovať nábytok v dôsledku opuchu alebo sušenia. Toto je možné zistiť zle pokročilé boxy, ktoré nie sú zatvorené na koniec dverí. Trhliny sa môžu objaviť aj na povrchu nábytku, škrabancov. Preto je také dôležité zabezpečiť správnu starostlivosť o nábytok.

Základné pravidlá starostlivosti o uhlové skrine sú nasledovné:

 • Skrinky by nemali byť umiestnené v tesnej blízkosti vykurovacích zariadení;
 • Na udržanie nábytku v dobrom stave je potrebné, aby teplota na mieste prevádzky nie je nižšia ako +15 a vlhkosť je 55-75%;
 • Nábytok by sa mal zozbierať presne podľa schémy alebo zveriť tento proces profesionálnemu zberu nábytku;
 • Povrchy nábytku, konštrukčné prvky a príslušenstvo by mali byť chránené pred mechanickým poškodením;
 • Je potrebné pravidelne utrite nábytok z prachu vlhkou handričkou z mikrovlákna;
 • Keď sa objavia škvrny, sú utierané mydlom a utrite suché;
 • Okuliare v uhlovej skrinke (ak sú k dispozícii) sú purifikované špeciálnym riešením pre sklo;

 • Nadmerné úsilie by sa nemalo vykonávať pri zverejňovaní zásuviek a dverí;
 • Aby sa zabezpečila dobrá práca pohyblivých prvkov, je potrebné pravidelne namazať slučky a železničné železničné koľajnice;
 • Nepreťažujte boxy a police, inak zlyhajú a opravia ich;
 • Nenechávajte mokrú hadi na povrchu skrine, aby sa zabránilo deformáciám;
 • Potreba chrániť nábytok z rozliatia tekutiny. Musí byť okamžite vyhladené handričkou;
 • Zdvihnite nábytok nasleduje najodolnejšiu časť. Ak potrebujete presunúť skrinku na iné miesto, nemali by ste ho vytiahnuť za nohou (môže to oslabiť ich upevnenie);
 • Dopravný nábytok len v rozloženom stave.

Krásne domáce interiérové ​​nápady

 • Rohová stena so spánkovým miestom v mliečnych tónoch pre dievčatá.
 • Boy Room s uhlovým skrinkou v kombinácii s pracoviskom.

 • Rohová skupina pre veľké deti.
 • Rohová skriňa so zabudovaným rastúcim posteľou.

V tomto videu môžete zvážiť uhlovú skrinku pre detskú izbu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: