Rohové stoličky: Odrody a pravidlá voľby

Zriedkavo je, aký interiér je bez čalúneného nábytku a najmä útulné stoličky. Zároveň okrem modelov tradičného typu používajú uhlové analógy veľké potreby nákupu. Materiál tohto článku povie o ich vlastnostiach, odrodách a pomôže určiť výber.

Zvláštnosť

Rohové stoličky sa líšia od tradičných analógov podkladového formulára. Najčastejšie sa skladá z dvoch prvkov. A tiež v rozsahu výrobcov existujú možnosti, kde je formulár zaoblený, a dokonca asymetrický. Rozdiel medzi modelmi môže tiež tvoriť fasádu, sedadlo môže byť štvorcové, s skoseným uhlom alebo okrúhlom.

Tento nábytok je univerzálny: je vhodný na ubytovanie na stene, v rohu a uprostred miestnosti. Zároveň v závislosti od návrhu a formy môžu byť uhlové stoličky umiestnené v miestnostiach rôznych účelov (v kancelárii, spálni, obývacej izbe, detskej, na glazovanej loggie alebo balkóna).

Môžu byť párové alebo jednotné, byť súčasťou nábytku alebo nezávislých prvkov nábytku.

Rohové stoličky sú mimoriadne, esteticky atraktívne a funkčné. Pomocou ich pomoci môžete zónovať interiér, prinášať nenápadnou organizáciou do neho a zvýraznenie sektorov hosťovských priestorov a rekreačných oblastí. V predajniach nábytku sú prezentované v širokom rozsahu, sa líšia v bohatej palete farieb. Zároveň si môže kupujúci vybrať možnosť vytvoriť konkrétny interiérový štýl.

Lakťové opierky pre takýto nábytok sú veľmi zriedkavé, len v dizajnérskych modeloch. V tomto prípade môže mať výrobok viac ako jednu lakťovú opierku. Súčasne môže byť sedadlo hlavnou jednou a doplnkou hustá rohož pre pohodlné sedenie. Dodatočný prvok môže byť stacionárny a odnímateľný.

Preskúmanie druhov

Existujúce modely uhlových sedadiel môžu byť klasifikované niekoľkými funkciami. Napríklad podľa typu, veľkostí a foriem sú rozdelené do možností pre dospelých a výrobky pre deti. Zároveň I Dospelí a detské modely môžu byť stacionárne a transformovateľné. Každý typ výrobku má svoje vlastné charakteristiky.

Modelové druhy modelov majú čalúnenie len z fasádnych strán. Za nimi sú zdobené lacnými technickými materiálmi, a preto nemôžu byť inštalované v strede miestnosti. Dajte ich do rohov, výber určitých priestorov pre konkrétne zóny. Takéto modely sa zakúpia v malej obývacej izbe a vstupnej hale, aby usporiadali Erkerovú a glaznú lodžiu.

Ostrovský nábytok, pokiaľ ide o ubytovanie, sa považuje za pohodlnejšie. To môže byť dodané oboje pozdĺž steny v rekreačnej oblasti a pred krbom, V strede miestnosti oproti pohovke, z oboch strán konferenčného stola, krb. Okrem toho môže byť tento nábytok modulárny a dokončil modulárnu konštrukciu pohovky. Modulárne systémy sú považované za jeden z najlepších, takýto nábytok je vhodné umiestniť v interiéri s rôznymi oblasťami.

Skladacie stoličky kombinujú funkcie stoličiek a samostatných lôžok. Môžu byť použité na ubytovanie padlých hostí. Miesto na spanie tvorí sedadlo a mäkkú podporu. Rozsah takýchto modifikácií je však malý.

Okrem toho je miesto na spanie vytvorené spojením uhlových stoličiek s prvkami modulárneho nábytku zakúpeného pre usporiadanie obývacej izby.

Vo forme modifikácie sú klasické námestie a obdĺžnikové, diamantové a zaoblené. Modely kruhového tvaru majú zaoblený späť, podobne ako segment kruhu. Všeobecne platí, že forma chrbta je monolitický jediný, pozostávajúci z dvoch prvkov, priamych alebo konkávnych, tuhých alebo mäkkých, koronárnych, vysokých alebo nízkych, s odnímateľnými vankúšmi bez nich.

Návrhy sú rozdelené do možností s nohami a bez nich. Výška podpery sa bude líšiť: V závislosti od modifikácie môže byť malé, iné modely viac ako stoličky s vysokými nohami. Zároveň, za účelom uloženia materiálu podlahy tváre, výrobcovia môžu dodávať výrobky na prekrytie gumových.

Pokiaľ ide o tvar nôh, môže to byť rovné, obdĺžnikové, okrúhle, kužeľové, vyrezávané, kučeravé.

Materiál

Pri výrobe uhlových stoličiek používajú rôzne suroviny. Rámy z drevotrieskovej dosky, MDF a dreva (buk, dub), ako aj kov. Najkratšie možnosti sú vyrobené z výrobkov na spracovanie dreva. Sú krehké a náročné opatrné obeh. Modely z dreva sú charakterizované trvanlivosťou a praktickosťou. Kovové analógy sú tiež trvanlivé, ich konštrukcie sú uzavreté, keď kovové prvky nie sú viditeľné a otvorené.

Ako plnenie sa používa pružinový blok alebo latex. Rozpočtové materiály sú polyuretánové penové a penové gumy, ale ich vlastnosti sú horšie ako iné analógy v praxi a trvanlivosť. Pokiaľ ide o čalúnenie pre uhlové stoličky zvyčajného a zaobleného typu, používa sa vo výrobe. Prírodné a ecocked, ako aj nábytok textil: stádo, shannil, tapisérie, velirur, jacquard.

Tipy na výber

Aby bol produkt dlhý čas a úspešne zapadnúť do interiéru konkrétnej miestnosti, Pri nákupe potrebujete venovať pozornosť:

  • formu a veľkosť výrobku;
  • Kombinácia jeho odtieňa s farbou interiéru;
  • praktickosť čalúnenia materiálu;
  • Spoľahlivosť rámcov a referenčných prvkov.

Okrem toho musíte vziať do úvahy stylist. Napríklad, Produkty s vyrezávanými podperami a chrbta sa úspešne zmestia do interiéru klasického štýlu. Analógy s laconickým tvarom bez dekorov budú vhodné pre štýl minimalizmus. Mäkké pohodlné rohové stoličky môžu ozdobiť moderné dizajn štýly, ar deco, brutalizmus. Bezrámové – zapadajú do interiéru štýlu lounge.

Tieto úpravy môžu byť umiestnené v Erkers a detských izbách.

Krásne príklady v interiéri

Ponúknuť Niekoľko príkladov úspešného výberu rohových stoličiek pre rôzne bytové miestnosti:

  • dve rohové stoličky s obývacou izbou;

  • Uhlové stoličky s mäkkým čalúnením a vankúšmi pre halu;

  • párové produkty s vyrezanými podperami a chrbtami;

  • Parné stoličky na usporiadanie rekreačnej oblasti;

  • Výber rohových stoličiek pre spálňu;

  • Model pre kuchynskú obývaciu izbu alebo krbovú zónu.

O uhlových stoličkách, pozri video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár