Skrinky pre cigarety

Medzi všetkými lamobivými výrobkami, snáď najvadrovejšie, sú tabakové výrobky. Každý, kto má záujem o fajčenie dobrých cigár alebo cigarill, vie, že cigary sú veľmi odlišné, snažia sa na mieste výroby z tých, ktoré boli uložené na pár mesiacov v písomnej tabuľke box. Aby sa predišlo takýmto zmenám a uložili produkt v pôvodnej forme, špeciálne skrine boli vynájdené pre cigarety, tiež nazývané Humorne.

Čo to je?

Humidor je špeciálna drevená úložná skrinka na cigarety. Je vyrobený z poréznych druhov dreva, napríklad cédr, ktorý absorbuje vlhkosť, a potom ho postupne dáva atmosfére, udržiavať konštantnú úroveň vlhkosti. Správna skrinka pre cigary je utesnená, má tesné steny a veko.

Lepšie, ak to bude vyrobené z dreva, Možnosti skla sa však nachádzajú. Potom, že cigary nie sú vystavené priamemu slnečnému žiareniu, okno môže byť uzavreté závesom. Humidor poskytuje správne skladovanie tabakových výrobkov v perfektnej teplote a vlhkosti pre nich.

Ako cigary pochádzajú z Kuby, kde európske klímu vládne vôbec, sú veľmi trpia našimi poveternostnými podmienkami. Napríklad najviac optimálna úroveň vlhkosti – približne 70%.

V európskom klíme tento ukazovateľ v priestoroch zriedka presahuje 30-40%. To je plné vysušením tabakových listov, z ktorých cigaru pozostáva z. Stávajú krehkými, stratia svoje aromatické vlastnosti.

Keď fajčenie, suchý tabak horí oveľa rýchlejšie a zdôrazňuje viac žieravý odparovanie, čo významne ovplyvňuje chuťové pocity.

Okrem toho sa obávajú nízkych aj nadmerne vysokých teplôt. Preto nemôžu byť uložené v chladničke. Výhodná teplota – 20-25 stupňov. Ďalším dôvodom, prečo chladnička pre domácnosť nie je vhodná na skladovanie, je to, že cigarové listy ľahko absorbujú zahraničné pachy. Vzájomné drevo zvolené ako neutrálne, aby nemali absorbovať zbytočné pachy.

Prečítajte si viac  Kabinet v interiéri obývacej izby

Ak uložíte cigary v príliš vlhkých izbách, môžu tancovať a ohnúť, môže sa na nich objaviť forma.

Bohužiaľ, ak takéto drahé a voňavé výrobky zmiznú z dôvodu nesprávneho skladovania.

Výhody a princíp práce

Avšak, humidor pomáha vyhnúť sa všetkým týmto problémom. Ako už bolo uvedené, je vyrobená z plemien dreva, ktoré nedajú ďalšie vonky a chrániť pred životným prostredím. Pomocou hygrostatu a zvlhčovača zariadenie podporuje v zásuvke konštantnú úroveň vlhkosti a teploty, ktorá poskytuje najlepšie podmienky skladovania.

V takejto kabinete sú cigary chránené pred všetkými škodlivými účinkami a môžu sa uchovávať roky. Týmto sa obavy, napríklad zberateľské exempláre. Skrinky so skleneným vekom sú prijateľné pre neustále aktualizované kompozície zberu tak, aby v nich neboli segment.

Takáto humárna skrinka je v súčasnosti prítomná v špecializovaných predajniach, ako aj súkromných zberateľov. Sú veľmi veľké a veľmi malé umiestnené na pracovnej ploche, čo ich robí pohodlným pre začiatočníkov fajčiarov alebo tých, ktorí nemajú rád cigár, ale zdieľajú ich s priateľmi a zákazníkmi. Dokonca aj malé cigarety majú všetky potrebné technické špecifikácie na udržanie zdravého mikroklímu vnútri zásuvky.

Robia to vďaka špeciálnemu mechanizmu vlhkosti. Gigrostat zamrzne úroveň vlhkosti v skrini a zobrazí ho na stupnici. Hydratačné kazety sa postupne odparia v atmosfére vlhkosti, ktorá ju podporuje na správnej úrovni. Moderné zvlhčovače používajú rôzne hydratačné mechanizmy, Zásada ich činnosti je však približne rovnaká.

Spočiatku bola cigareta skrinka pevne zatvárajúca drevenú skrinku s vodnou nádobou v rohu. Voda sa odparila do atmosféry, zvlhčovacej. Samozrejme, jej neustále potrebuje doplniť a pozorne sledovať vlhkosť. Potom sa s touto funkciou začala vyrovnať Hygrostat. O niečo neskôr, plavidlo začalo vymeniť vlhkú tkaninu v spodnej časti boxu, najmä u malých zvlhčovačov.

Moderné skrinky sa nelíšia z tohto princípu. Špeciálne kazety zabudované do krabice sú mokré a dali vlhkosť. Pre ich stav je tiež potrebné monitorovať a pravidelne naliať vodu alebo 50% roztok propylénglykolu. Odporúča sa urobiť raz za 1-2 týždne v prípade vody alebo raz mesačne – s riešením.

Treba poznamenať, že do kaziet sa môže naliať iba destilovaná voda. Predáva sa v lekárňach a tabakových predajniach.Neobsahuje zápach, rovnako ako baktérie a odpadky, takže to nebude môcť pokaziť vlhkosť.

Názory

Keďže správny mechanizmus vlhkosti je najdôležitejšia vec, ktorá je vo vlhkosti, musíte to vedieť Existuje niekoľko základných typov kaziet:

  • Najčastejšie a časovo testovaný čas je špongia, ktorý je impregnovaný vodou alebo maltou a umiestnený vo vnútri zásuvky. Toto nie je najspoľahlivejšia možnosť, pretože vyžaduje konštantnú kontrolu nad úrovňou vlhkosti a zavlažovania. Záleží na výrobcovi a kvalite špongie.
  • Špeciálny Akrylová pena môže absorbovať oveľa viac vlhkosti a dávať ho rovnomernejšie. Preto je táto metóda inovatívnejšia. Bohužiaľ, tak pena a špongia s tvrdým a prestanú absorbovať vlhkosť. Takže asi raz ročne potrebujú byť zmenené.
  • Elektronický zvlhčovač začne získať popularitu na trhu. Pozostávajú z hygrostatu a ventilátora a pracujú z napájania. Keď sa znižuje úroveň vlhkosti, spustí sa špeciálny senzor, vzduch sa nasáva v ventilátore a je poháňaný cez špeciálnu nádrž na vodu. Takže je obohatený o vlhkosť. Hlavnou výhodou takéhoto systému je účinnosť: Automatický hygrostat neumožní cigary vyschnúť.
Prečítajte si viac  Vyberte si uhlový stôl pre notebook

Podrobný prehľad o jednej z modelov kabinetu cigariet pozri ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: