Steny pod TV

Obývacia izba je považovaná za najviac útulné a krásne miesto v dome, takže jeho moderný dizajn nie je možné si predstaviť bez takéhoto dôležitého predmetu technológie ako TV. Aby sa vo večerných hodinách mohli rodina spojiť pre pohodlné sledovanie správ, filmov alebo televíznych prehliadok, je potrebné v interiéri miestnosti správne naplánovať situáciu a pohodlne vložiť obrazovku.

Dnes, obývacia izba poskytuje mnoho spôsobov, ako inštalovať techniky, ale steny pod televízorom sú obzvlášť populárne.

Tento typ nábytku nielen harmonicky zapadá do všeobecného pohľadu na miestnosti, ale tiež napĺňa špeciálnu atmosféru domova. Existujú rôzne typy stien. Okrem špeciálneho výklenku pod televízorom sú tiež dodatočne vybavené rôznymi oddeleniami, regálmi, skrinkami, kde môžete ľahko umiestniť reproduktory, tuner, časopisy a knihy.

Vďaka tomuto náplne môže byť dizajn používaný rôznymi spôsobmi: racionálne skladovať veci, čo ušetrí priestor obývacej izby, zatvorte prázdnu stenu v miestnosti. Okrem toho, bohatý výber produktov, uľahčuje výber steny pod akýmkoľvek štýlom dizajnu obývacej izby.

Zvláštnosť

Stena televízora je jedinečný modul, ktorý sa skladá z kombinovanej súpravy skrine, ktoré sú vyrobené v jednom dizajne. Tento typ konštrukcie je teda jeden veľký systém na ukladanie riadu, oblečenia, vecí a iných položiek.

Preto jedna z hlavných výhod steny môže byť považovaná za univerzálnosť a kapacitu, je tiež praktické a ľahko ovládateľné.

V moderných modeloch steny, môžete tiež splniť nezvyčajnú kombináciu sekcií, ako je napríklad televízny stojan a dekoratívne obchodné okná. Rozmery nábytku a hĺbka výklenku pod zariadeniami sú vybraté v závislosti od rozmerov samotného televízora. Pre inštaláciu plazmovej obrazovky bude potrebných viac rozsiahlych častí.

Pri výrobe stien podľa objednávky môžete navyše zabezpečiť šatníkovú skriňu na oblečenie alebo iné moduly, často v kompletnej množine takéhoto nábytku zahŕňa sklenené dvere a zavesené stropy, ktoré robia pôvodný dizajn.

Tak, že stena je obzvlášť vybavená do vnútra miestnosti, je potrebné vziať do úvahy nielen svoju veľkosť, ale aj typ registrácie, takže je žiaduce vybrať modely s dekorovými prvkami, ktoré dopĺňajú štýl miestnosti.

Hlavným rysom tohto typu nábytku je považovaný za jeho obrovský výber. K dnešnému dňu, bez veľkého obtiažnosti si môžete kúpiť stenu pod televízorom z rôznych materiálov akéhokoľvek tvaru, veľkosti a dekorácie.

Modely

Medzi obrovský výber nábytku, mini steny pod televízorom, ako aj modul s uhlovým konfiguráciou, sú vo veľkým dopytom. Vyzerajú krásne v miestnosti, zaberajú minimálne rezidenčné miesto a umožňujú vám racionálne udržať veci.

Okrem toho sa rozlišujú nasledujúce modely steny:

 • Šmykľavka. Je multifunkčný a kompaktný modul, ktorý robí miestnosť priestrannú a ľahšiu. Na stranách takéhoto dizajnu môže byť šatníková skriňa na oblečenie alebo pozastavené kriedy. Krásne vyzerá snímka s krbom.

 • Trumpa. Vhodné pre milovníkov zdržanlivosti a minimalizmu. Blízko The Thumba môže byť vyškolený. Ak je miestnosť malá oblasť, potom ušetriť priestor, táto verzia nábytku je možné kombinovať s počítačovým stolom alebo na pracovisku. V tomto prípade je televízor suspendovaný na stene pomocou balkózií alebo umiestnených na samotnom Tombe.

 • Nástenná skrinka. Ide o modulárny dizajn s výklenkom, v ktorom je pec skriňa namontovaná. Najmä populárny je vstavaný typ steny s posuvným alebo nespevneným systémom mechanizmov.

Materiál

Stena pod televízorom by nemala byť nielen krásna, ale aj vysoká kvalita. Preto by sa mala venovať veľká pozornosť materiálu, z ktorej bol nábytok vyrobený. Na výrobu týchto modulov sa používajú najmä dva typy surovín:

 • Prírodné drevo z rôznych plemien. Takéto steny sú silné, trvanlivé a drahé. Tieto návrhy sú spravidla získané so podmienkou, že dizajn miestnosti sa nezmení už mnoho rokov.
 • Rezivo. Je to MDF, drevotriesková doska, drevostavba. Aj keď vo svojich vlastnostiach sú steny vyššie uvedených surovín výrazne horšie ako drevené výrobky, sú dobre spracované a kombinované s rôznymi možnosťami ukončenia. Zvlášť krásny vzhľad lesklých povrchov.

Pred nadobudnutím nábytku z drevotrieskových a drevovláknitých dosiek je potrebné ich požiadať o osvedčenie o kvalite a prítomnosti platných ukazovateľov formaldehydových. Ak je v surovinnom materiáli formaldehyd až do 10 mg, to neprekročí rýchlosť a nábytok je považovaný za bezpečný pre ľudské zdravie. Nedávno sa aktívne aktivuje kombinácia prírodných a umelých políc a fasády a fasáda je vyrobená z masívu, a rámec drevotrieskovej dosky. V konečnom dôsledku je výsledok sofistikovaný a drahý.

Dôležitým ukazovateľom pre stenu televízora je tiež považovaný za príslušenstvo. Spravidla sú moderné modely nábytku zdobené plastovým, hliníkovým, skleneným a zrkadlovým prvkom. Tento typ dokončenia dáva výrobku jedinečný vzhľad a zdôrazňuje jeho statický smer.

Príslušenstvo by malo byť vysokokvalitné a neškodné pre zdravie, takže v zrkadle a sklo nie je dovolené vyžarujú olovnú rýchlosť a ortuť. Okrem toho, hrúbka dekoratívnych prvkov hrá obrovskú úlohu v nábytku, môže to byť viac ako 5 mm, inak, v prípade ťažkého nakladania alebo zrkadla môže prasknúť.

Neodporúča sa získať moduly zozbierané na skrutiek. Toto je najviac krátka a lacná metóda pripojenia.

Pokiaľ ide o montérované stenové štruktúry, mali by byť tiež trvanlivé a vysoká kvalita. Neodporúča sa zavesiť detaily nábytku na stenách sadrokartónu, pretože nevydrží veľké zaťaženia.

Rozmery

Pred umiestnením steny s modulmi, musíte vedieť nielen oblasť miestnosti, ale aj výšku, hĺbku, šírku samotného nábytku. Rozšírené veľkosti sú vybrané v závislosti od toho, čo bude v stene.

Tak napríklad polica pre knihy alebo oddelenie pre riad so sklenenými regálmi môže byť výška nie viac ako 40 cm. Ak potrebujete pohodlné miesto na uloženie vonkajšieho oblečenia, výška skrinky musí byť minimálne 1.5 metrov.

Nedávno, väčšina rodín preferuje kúpiť malé steny. Ale takéto mini modely nemôžu ubytovať všetky detaily domáceho kina. Vyzerajú krásne a kompaktné, ale nie sú určené na inštaláciu veľkej televízie, pretože hĺbka výklenku v moduloch nepresahuje 30 cm. Stojí tiež zvážiť, že malá hĺbka nábytku znižuje objem boxov a skrine, vizuálne zvýšenie priestoru priestoru.

Preto sa pre hromadné izby odporúča úzky dizajn, bude to dbať na steny a línie ich diagonálne.

Farebné riešenia

Dôležitým bodom pri nákupe site je považovaný za výber farby. Od tohto ukazovateľa je, že všeobecný pohľad na miestnosť závisí. Farebná schéma je vybratá v závislosti od veľkosti miestnosti, stylistiky interiéru a prevládajúcich odtieňov v miestnosti.

V modernom dizajne sa používajú tri typy farebných kombinácií:

 • Monofónny. S touto kombináciou sú všetky položky v interiéri vybrané v jednej farbe, ale v rôznych odtieňoch. Napríklad, napríklad hnedá dokonale harmonizuje so sivou, môžete ho tiež dopĺňať s bielym alebo čiernym. Je možné vytvoriť niekoľko jasných prechodov vo vesmíre, ale všetko by malo byť mierne.
 • Harmonický. Toto sú originálne kompozície z rôznych, ale zatvorenie farieb tónov. No sa pozrite do párovej modrej a zelenej, červenej a oranžovej.
 • Kontrast. Táto kombinácia sa skladá z rôznych odtieňov, ale zároveň harmonicky dopĺňajú. Napríklad žltá s modrou, zelenou s fialovou. Dizajn v takomto sfarbení je spravidla kreatívny a aktívnych ľudí.

Stojí za zmienku, že akékoľvek farby môžu byť použité pri navrhovaní dizajnu, najdôležitejšie je, že jeden odtieň dominuje v miestnosti, a všetci ostatní môžu byť aplikované v malých doplnkoch a detailoch.

Tak napríklad, miestnosť je maľovaná v hlavnej farbe, ale pre krásu a originalitu je doplnená rôznymi odtieňmi nábytku.

 • Spravidla sú steny pod televízorom vyrábané V hnedej farbe, Vychádzajúc z tmavého a konca svetlých béžových odtieňov. Často sú tiež nezvyčajné súbory-biela alebo čierna stena. Musia starostlivo vybrať príslušné príslušenstvo a dekorové položky. Napriek elegantnému výberu farieb, hnedý nábytok vždy zostane najviac módne. Stena v takomto dizajne dá miestnosti pocit pohodlia a stability.

Okrem toho sa dokonale zapadne v akomkoľvek štýle, pretože jeho farba je dobre kombinovaná so zelenou, bielou béžovou a rovnomernou modrou farbou.

 • Čierna farba Je to považovaný za najchladnejší nádych v palete, čo môže spôsobiť úzky pocit. Ale ak je v stenách steny a iný nábytok zvolený vo svetelnom tóne, potom môžete bezpečne experimentovať a dať čiernu stenu. S touto kombináciou sa ukáže veľký kontrast.
 • Šedý je neutrálna, ale nebráni mu byť dobré pozadie pre viac kontrastov. Preto, ak miestnosť musí byť krásne zvýrazniť zónu, potom v ňom môžete bezpečne premiešať. Jeho tmavé odtiene sú harmonicky vhodné pod červenou alebo horčicou stien a stredné tóny nájdu nezvyčajnú kombináciu s fialovou, ružovou a zelenou.

 • Osobitná pozornosť si zaslúži Biely tón. Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam farieb môžete urobiť miestnosť veľkú. Treba tiež zaznamenať, že biela sa považuje za vynikajúcu párty pre všetky farby. Obzvlášť dobre sú biele steny v malých obývackých izbách.
 • Čo sa týka Béžový, Potom je to tiež jeden zo zástupcov neutrálnych farieb. Napriek jeho invisive sa BEIGE dokonale kombinuje so všetkými jasnými farbami. Najčastejšie sa kombinuje s azure, ružové, fialové a tyrkysové. Stena v takomto tóne zdôrazní krásu stropu, podlahy a bude pôvodné pozadie pre jasnejšie dekorácie.

Okrem výberu farby steny budete musieť tiež kompetentne vyzdvihnúť so zodpovedajúcim povrchom. Rozlišovať matný, lesklý a rovný povrch. Preto, ak chcete získať útulný, kamennú atmosféru pri vytváraní dizajnu, odporúča sa uprednostňovať stavby s matnými hlbokými tónmi. Pre jednoduché možnosti interiéru zapadajú lesk.

Ako si vybrať

Tak, že stena pod televízorom spokojná s jeho vzhľadom a slúži mnoho rokov Pri kúpe, dodržiavajte určité pravidlá voľby, a to:

 • Štýl nábytku by mal byť identický s interiérom. Preto, ak je v miestnosti prítomná klasická verzia nábytku, nie je možné kúpiť minimalistické steny kovu alebo skla.
 • Zodpovedajúce veľkostiam televízora a rozmerov modulu. Pred začatím nákupu je potrebné merať všetky parametre techniky. Navyše musí byť stena minimálne 100 mm viac šírky a hĺbka z televízora.
 • Kvalitný materiál. Je žiaduce uprednostniť prirodzený strom, je to trvanlivé a spoľahlivé v prevádzke.
 • Nádoba. Stena je zakúpená niekoľko rokov, takže všetky komponenty jej detailov musia byť vysoká kvalita.

Ak je tento typ nábytku zakúpený do obývacej izby, potom je potrebné vyrábať svoje umiestnenie vopred a racionálne používať vnútorné plnenie. Malé modely stien s minimálnym zaťažením sa odporúčajú do spálne, objemové štruktúry s policami a skrinkami sú vhodné.

Ako nájsť

Často v dizajne miestnosti hlavným prvkom je televízor, takže celý koncept interiéru bude závisieť od jeho umiestnenia. Pred inštaláciou alebo zavesením TV, budete musieť podrobne preskúmať usporiadanie miestnosti, a už z toho požiadal o vyplnenie miestnosti s nábytkom a dekormi.

Spravidla, aby ste sa mohli ubytovať steny pod televízorom, vyberiete si dlhú stenu, len tam môže byť obývacia izba, pretože majú dvere a okenné otvory. Samostatná pozornosť si zaslúži miestnosti s prehlbovaním. Sú vybavené priestrannými výklenkami, ktoré sú najlepším miestom pre malé steny, stoličky, pohovky.

V mnohých izbách na záchranu užitočnej plochy je priestor rozdelený na ostrovy. S touto dizajnom sa modul na základe televízie odporúča vložiť do centra, čím sa zdôrazňuje rekreačná oblasť. V tomto prípade by mala byť obrazovka vo vhodnej polohe. Veľkosť televízora a steny sa musia zvoliť podľa miestnosti.

Napríklad, napríklad v miniatúrnej obývacej izbe, obrovská matrica s nábytkom skrinky sa nezmestí. Je nežiaduce umiestniť stenu vedľa okien, pretože slnečné svetlo bude mať deň prezerania.

Nedávno, v dizajne obývacích izieb, môžete nájsť pomerne zaujímavú kombináciu steny pod teplotou s krbom. Samozrejme, že máte útulný krb v miestnosti, to je sen každého, ale neodporúča sa dať ho vedľa nábytku. Preto v tomto prípade je krb namontovaný v rohu miestnosti a modul je umiestnený pozdĺž jednej zo susedných stien.

Je tiež dôležité zabezpečiť, aby televízne zdroje osvetlenia. Dobrá možnosť môžu byť malé lustre alebo vstavané lampy s minimálnym jasom.

Dekor

Po vybratí steny a vloží do miestnosti, zostane vykonávať konečné ťahy a premýšľať o pôvodnom dizajne, v ktorom sa nábytok a celý nábytok miestnosti zlúčil do jedného štýlu. K krásnemu nakresliť priestor na stranách dizajnu, môžete stráviť plagáty v ráme, koláže, maľby alebo štýlové fotografie.

Zároveň by všetky prvky dekorov nemali byť hádzané a nie na urýchlenie pozornosti pri sledovaní televízie.

Nezvyčajne sa pozerajú na mini steny uzavreté v rámci drevených alebo bambusových dosiek alebo dreva. Aj počas realizácie opravárenských prác, stena, v ktorej je plánovaný modul, sa odporúča rovine s fotografickými tapetami alebo web s originálnymi ornamentmi, takže to vyzerá na pozadí nábytku. Ak je v stene, kde bude televízor stáť, výklenok otvorený, potom sa môžete držať kvetmi na stene na stene.

Štýlový a krásne pozerať na nábytkové regály. Rôzne suveníry, figúrky, vázy, sviečky a kompozície zo sucha.

Príklady pôvodného dizajnu

K dnešnému dňu je trh nábytku reprezentovaný širokou škálou výrobkov, najmä úžasné steny stien. V poslednej dobe, Hill Roller Cinifs pod TV v klasickom štýle sú vo veľkom dopyte, rovnako ako sklopné moduly s policami pre knihy. Praktické a multifunkčné steny s šatníkom okolo televízora.

Aby bol nábytok sledovať výhru na celkovom vnútornom prostredí, možno použiť rôzne návrhy dizajnu:

 • Stena, kde je televízorová inštalácia plánovaná na reorganizáciu umelého kameňa alebo tehál. Pomôžu tiež nezvyčajne prideliť zónu kina, takéto materiály ako drevo, koža, tkanina a farebné panely tiež pomôžu. Ak sa v miestnosti dominujú svetelné tóny, potom je televízna oblasť najlepšie tmavšia a naopak.
 • Bude neznesečne vyzerať ako zóna okolo modulárneho dizajnu, ak ju ozdobíte obrázkami a existuje niekoľko regálov alebo regálov pre suveníry. V tomto prípade musí byť farba nábytku harmonizovaná s stenami a podlahou. Alternatívne môžete nainštalovať svetelnú stenu, uhlovú pohovku tmavých burgundových farieb a modrých záclon.

 • Ak je v stene výklenku otvorený, potom môžete urobiť dekoratívny rám zo stromu alebo pozlátenia v chrbte alebo okolo nej. V tomto prípade by získaný prvok dekoru nemal prekročiť 30 cm tak, aby technika „dýchala“. Aby sa pohľad na zobrazenie miestnosti ukázal, je potrebné umiestniť iné položky, ktoré dopĺňajú interiér v miestnosti. Nezvyčajne v tomto dizajne bude vyzerať nízky drevený stôl čiernej.
 • Ak je v klasickom štýle, vyzerá to, že izba s prírodným nábytkom a krbom, potom pre renesanciu, steny s rezbármi, masívnymi lustrami a dekorovými prvkami s pozlátením sú vybrané. Samozrejme, na tomto pozadí „bujnej“ dekor, moderná technika bude vyzerať nepríjemné, takže pre TV sú zavesené konštrukcie. Sú doplnené dekoráciami alebo starými soškami a závesy sú vybrané z ťažkých tkanín.

 • Ak chcete skryť televízor z očí, môže byť skrytá v stene s zatváraním dverami alebo shirmou. Alternatívne je možné použiť tvarovanie, dverové kupé alebo drevený rám. Dvere musia vyzdvihnúť farebný rozsah stien alebo nábytku, takže kompozícia sa bude zlúčiť do jedného.
 • Izba stojí za to, že technika nevyzerá kontrast. Napríklad dobrá možnosť je stena pod TV hnedej a steny orezané v béžovom tóne. Na túto kompozíciu budú vhodné aj veľké vonkajšie vázy alebo hrnce s kvetmi. Zároveň sú hrnce lepšie vybrať pod tieňom nábytku.

Ako namontujte stenu pod televízorom, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: