Steny v detskej izbe

Výber nábytku pre deti je jedným z najdôležitejších u tých, ktorí čelia rodičom. Najčastejšie sa zastavia na detskej stene. Prečo – povedzte mi v tomto článku.

Čo to je?

Detský nábytok by mal byť pohodlný, reagovať na všetky požiadavky ergonómie, účinne plniť ich účel, dopĺňať celkovú štýl, majú ekonomické vonkajšie rozmery. Všeobecne platí, že reagovať na všetky vymenovania detských priestorov, obmedzené, spravidla, len fantáziou a energiou dieťaťa.

Detský nábytok môže byť rozdelený do štandardnej skrinky, na ktorú sme všetci boli zvyknutí a kombinovať, kombinovať rôzne moduly na účel. Vykonáva sa na objednávku podľa jednotlivých veľkostí.

Jasný príklad jej je moderný detský nábytok nábytku. Bude uspokojiť potreby dieťaťa, berúc do úvahy jeho zvyky.

Ako si vybrať správne?

Tu sú niektoré požiadavky, na ktoré potrebujete venovať pozornosť:

 • Zhoda a rast (Jednoduché použitie v dôsledku dodržiavania výšky a hĺbky modulov, jednoduchosť otvárania dverí a zatiahnuteľných prvkov, primerané usporiadanie rukovätí). Ako dieťa rastie, nábytok sa bude musieť zmeniť. Vyberte si steny, takže niektoré časti môžu byť vymenené – je to praktickejšie.
 • Naturalita materiálov. Uistite sa, že výrobok nemá silný chemický zápach, nie sú žiadne položky, ktoré môžu byť rozbité, napríklad, hračky.

 • Spoľahlivosť spojovacích a kvalitných armatúr. Nespoľahlivá fitness môže časom odpočinúť alebo bude podporovať deti. Prítomnosť veľkého počtu dverí s nízkym dverným otváraním je traumatický a mikrolify môžu byť vybuchnuté pod váhou dieťaťa. Uprednostňujú sa zatiahnuteľné položky alebo uistite sa, že dvere neohrozujú strúhanku.
 • Harmonické dekorácie. Zdržať sa použitia jasných farieb spôsobujúcich stresu očí a nervový systém. Uprednostňujú pastelové, prírodné farby a jasné nechať tam byť malé farebné akcenty.

Celkové kritérium pre výber steny sa stáva územom miestnosti do troch častí:

 • hranie;
 • Kreatívne (vrátane tréningu);
 • Rekreačné (určené pre odpočinok).

Ako budete rásť, toto alebo táto časť sa stáva významnejšou. V závislosti na tomto, miesto na spanie, regály, písaný alebo počítačový stôl bude pridaný do stien ukladajúcich hračiek a vecí, miesto na skladovanie športu a iných predmetov, ktoré zodpovedajú koníkom.

Pre novorodencov a predškolákov

V prvých rokoch života dieťaťa, rodičia sa presunuli s túžbou, aby boli neustále vedľa dieťaťu nerozlišovať oddelené deti a oddeliť ho. V tomto prípade, na radu psychológov, je potrebné vytvoriť určitú hranicu medzi zónami, racionálne uskutočnenie, ktoré stoja stojany a skrine sa stávajú.

Prečítajte si viac  Jedálenské stoly z dubového masívu

Ak je príležitosť alokovať samostatnú miestnosť, potom okrem spálne, budete potrebovať impozantnú skriňu pre deti „veno“.

Nábytková stena v tomto prípade by mala byť vybavená nasledujúcimi sekciami:

 • na ukladanie osobných vecí;
 • pre hračky;
 • Pre rôzne detské doplnky;
 • pre hygienické zariadenia;
 • Pre techniku ​​používanú v detských (napríklad pre hudobné centrum, ohrievač, lampa).

Pripomeňme, že záväzné položky novorodenca by nemali ukladať s hračkami a oblečením.

Takýto nábytok by mal byť vyrobený z prírodných materiálov bez použitia toxických náterov. Fasády sú vítané bez ostrých uhlov as koncovými okrúhlosťami. Ak existujú veci, ktoré potenciálne ohrozujú dieťa, ktoré sa môže dostať, keď začne plazenie alebo chôdza, musia byť odstránené vyššie alebo prevenciu prístupu pomocou špeciálnych ochranných zariadení.

Spolu s rastom dieťaťa sa objavujú nové úlohy, s ktorými by sa mal jeho okolitý nábytok vyrovnať. Okrem nábytku, ktorý spĺňa potreby spánku a rekreácie, potrebu vytvoriť a s ním pracovné plochy, zatiahnuteľné a vstavané stoly.

Výška všetkých štruktúr by mala byť v súlade s rastom dieťaťa.

Je potrebné zabezpečiť, aby všetky perá v hojdačkách a výsuvných prvkoch tiež zodpovedali rastu a vysoko kvalitné armatúry im umožnili ich používať. To pomôže naučiť dieťa nezávisle a dôveru v ich silu.

Je potrebné predvídať zvýšený počet vecí a vhodných priestorov, regálových regálov a hračiek, ktorých počet sa tiež zvýši. Rozšírenie plytkých boxov bude miesto ukladania kancelárskych potrieb, materiálov pre tvorivosť a iné veci.

Pre školákov

Väčšina prestavby a opravy miestnosti sa vyskytuje, keď sa dieťa pohybuje z materskej školy do školy. Niektoré z rastúcich ciel mu pomôžu správne organizovaný priestor.

V závislosti od modelu môže byť stena obsahovať stôl pre písmeno, počítačovú tabuľku s miestom na inštaláciu systémovej jednotky alebo výklenkov na inštaláciu technológie. Spanie môže byť zabudovaný alebo nainštalovaný v výklenku.

Prečítajte si viac  Šatník s mesolom

Police by mali byť umiestnené tak, aby bolo vhodné nájsť potrebný predmet kedykoľvek. Vzhľad nábytku a okolitého pozadia by nemali odvrátiť pozornosť od vzdelávacieho procesu.

V tomto veku je potrebné zohľadniť stanovisko dieťaťa ako hlavného používateľa nábytku. Právo vybraný krásny a pohodlný nábytok vytvára pozitívny postoj k štúdiu a pomôže vyučovať poriadok a disciplínu mladšej školy.

Pre tínedžerov

Ak hovoríme o oddelení priestoru v témagerovej izbe, potom okrem pracovnej a spálňovej izby, potrebuje zvláštnu obývaciu izbu. Nábytková stena tu bude pôsobiť ako separátor medzi hlavnou zónou, kde sú priatelia a príbuzní a zóna určená len pre majiteľa.

Uhldinové, m tvarované tvaru p a psov budú úspešne vyrovná. A prvok spájajúci susednú stenu a oddelenú časť môže byť obdĺžniková aj trapézová. Ohnuté fasády môžu poskytnúť vzhľad takejto estetiky a prúdenia náhlavnej súpravy.

Ak chcete pridať ľahkosť do takejto oddielu, môžete použiť nestráženú časť menšej hĺbky, pridajte otvorené police alebo dokonca integrovať akvárium alebo TV.

Zvitky alebo zaokrúhľovania na mieste priechodu z jednej časti miestnosti do iného sa pohybujú pohodlnejšie. Bilaterálny prístup k obsahu procesu oddielu pomôže racionálne používať miesto a šetriť čas.

Jedna z najobľúbenejších možností, ktoré teenageri vyberú, je prevod spálne na hornú časť steny. Spodná časť takéhoto objektu nábytku môže zaberať veľkú pracovnú plochu s nainštalovaným počítačom a miestom na písomné diela.

Pre rôzne deti

V dizajne moderných detských izieb sa musíte odkloniť od typického oddelenia farebných riešení na prísne boyish a priateľku. Všetky druhy odtieňov modrej, zelené, fialové upokojujúce nervový systém, zatiaľ čo odtiene červenej a oranžovej budú ďalšie kauzatívne činidlo pre nezbedné dieťa.

Ak vaše dieťa nepotrebuje farebnú terapiu, odvážne používajú neutrálne farby a odtiene (béžová, káva, mlieko, broskyňa, hnedá). Pokračovať zo záujmov dieťaťa. Metóda tlače fotografií vám umožní zdobiť fasády s postavami z karikatúr, filmov, kníh. Ak je dieťa rád dopravy alebo motýle, dajte mu potešením vidieť ich vedľa neho.

Prečítajte si viac  Stolička Hanger - originálny detail pre kompaktný apartmán

Rozdiely vo výbere nábytkových stien pre deti rôznych pohlaví môže byť len skutočnosť, že v prípade chlapcov, vzhľadom na ich viac aktívnych hier, je potrebné vziať do úvahy spoľahlivosť náhlavnej súpravy a montáž proti stene (ak sú povinné).

A v prípade dievčat môžete dovoliť viac dekoratívnych prvkov vo forme zložitých rukovätí, mriežkových fasád, alebo pomocou rôznych typov skla, lesklé lesklé povrchy, a len prítomnosť veľkého počtu otvorených políc, na ktorých môžete dať tak roztomilá dievčina.

Ak sú deti dva alebo viac, sú rôzne pohlavie a vek, potom môžete použiť dve separačné techniky:

 • Priečny (alebo pozdĺžne, ak je miestnosť široká) – v takej miestnosti, s dostatočným osvetlením, stena môže byť možnosť oddielu.
 • Diagonálny – Somes pre malé apartmány, kde sa uhol stáva individuálnou zónou a stredom sa používa ako spoločné.

Nábytok aj v najmodernejšej miestnosti doma, keď je rozdelený, musí byť funkčný, vezmi si malý priestor, ale byť priestranný a uspokojiť všetky potreby ľudí žijúcich v ňom. Detské steny – najziskovejšie riešenie vo všetkých ohľadoch vyššie uvedené problémy.

Toto video vám poskytne ešte viac nápadov na úspešný dizajn.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: