Tabuľky IKEA: Módne modely

Nábytok z švédskej značky IKEA dnes je známy všetkým. Tento populárny obchod ponúka svojim zákazníkom široký výber rôznych druhov kabinetu a čalúneného nábytku, ktoré sú charakterizované jednoduchosťou, kompaktnosťou, rôznymi farbami a štýlmi, funkčnosťou, bezpečnosťou a prijateľnou cenou. A tabuľky v tomto zozname – žiadna výnimka. Tento kus nábytku IKEA ponúka v rôznych verziách: pre obývaciu izbu, jedáleň, detské, spálne, ako kancelárske alebo záhradné posedenie.

Rozmery a formuláre

V IKEA si môžete vyzdvihnúť tabuľku pre všetky potreby a požiadavky. Väčšina modelov je prispôsobená pre malé priestory.

Pre usporiadanie malej kuchyne, Čo je jedáleň, švédsky výrobca nábytku ponúka veľa modelov:

 • Skladacie stoly (Norden).
 • S skladacou pult („Norberg“, „Norba“, „byurst“) – takýto stôl je pripojený k stene, v zloženej forme sa zmení na poličku a šetrí priestor.

 • S skladacími podlahami („IngAtorp“, „Mokkelby“) – Tabletop pozostáva z dvoch alebo troch častí, z ktorých jeden alebo dva z nich spúšťa. Ako sa počet ľudí zvyšuje pri stole, môžete zvýšiť oblasť stola, zdvihnite jednu alebo dve podlažia.
 • Úzke tabuľky (široká 60-70 cm).
 • Posuvné – V prípade potreby sa veľkosť dosky zvyšuje v dôsledku vkladovej rady.

Pre priestranné kuchyne a jedálne v IKEA si môžete vybrať veľké kolo („IngtorP“, „Lexvik“), Square („Byurst“, „olmstad“) alebo dlhé obdĺžnikové stoly („Ingtorp“). Tu nájdete aj Vysoké stolové stoly („BILSTA“).

IKEA sa staral o usporiadanie pracoviska. Modely uvedené v tejto kategórii sú veľmi rôznorodé a konfigurácie. Tu nájdete kompaktný trojuholníkový stôl stojan pod notebooku a tradičný veľký písací stôl s policami a boxmi. Pracovné miesta môžu byť rovnako rovné („Mickey“, „Chemneces“, „Bekant“, „Brusali“) a roh („Mickey“, „Bekant“). Samostatné písomné tabuľky sú vybavené ďalšími modulmi – stojaci pod monitorom, policami a zásuvkami.

Deti sú špeciálnym predmetom starostlivosti o IKEA. Tabuľky špeciálnych veľkostí vysoko od 43 cm. Sú to zvyčajne obdĺžnikový tvar s zaoblenými hranami, aby sa zabezpečila bezpečnosť dieťaťa počas hier a tried. V linke IKEA môžete nájsť originálny model detského písacieho stola („Fissat“) s nakloneným stolom, ktorý je regulovaný v závislosti od veku dieťaťa a piknikovým stolom v kombinácii s lavičkami.

Najväčšia škála foriem a veľkostí z tabuliek pre obývaciu izbu.

Tu nájdete modely so štvorcovým, okrúhlym, polkruhovým, oválnym, trojuholníkovým a obdĺžnikovým stolom hore. Môžu byť vybavené subdrigáciou tej istej formy alebo nie. Zaujímavý model tabuľky časopisy „Arcelstorm“, ktorý je redukovaný jedálenský stôl s skladacími polkruhovými podlahami.

Záhradné stoly IKEA sú prezentované v rôznych veľkostiach – od malých, vypočítaných na 1-2 ľudí, na modely pre veľkú rodinu (4-6 osôb). Forma z nich je celkom jednoduchý, bez potešení – okrúhle, oválne alebo obdĺžnikové.

Materiály a vzory

Pri výrobe tabuliek a tabuliek spoločnosť využíva tieto materiály:

 • Masívne drevo (borovica, dub, buk, breza, orech, agácia), preglejka z brezy, dyhy z popola, dub, orech. Drevené výrobky sa vyznačujú spoľahlivosťou, dlhou životnosťou. Pole brezy sa používa na vykonávanie nosiča nosičov, podpery, stolov, buk a dubov – pre spodné páskovanie, borovice – pre hlavné časti.

Drevo je pokryté priehľadným lakom, dyhom alebo akrylovou farbou. V niektorých modeloch je drevená pult neupravená. Toto je druh priestoru pre letu fantasy. Ak si želáte, tento povrch môže byť pieskovaný, pokrytý lakom alebo farbou v akejkoľvek farbe. Výrobok môže byť úplne drevený a môže mať len niektoré prvky z prírodného materiálu, ktorý je tiež úplne praktický.

Ak sú napríklad rámček stola a spodná vrstva stola sú vyrobené z drevotrieskovej dosky a hornú časť stola zo stromu, potom táto kombinácia robí nábytok lacnejší, ale zachováva si svoje funkčné vlastnosti.

 • Drevotrieskový a drevotrieskový doska. Drevené a drevotárky. Z nich robia dosky, spodky, police, nohy, dolnej časti zásuviek.
 • Kovový. Na výrobu kovových rámov stolov a dosiek v niektorých modeloch sa používa oceľ so špeciálnym práškovým povlakom.

 • Plastové ABS. Samostatné prvky tabuliek môžu byť plastové, ako sú police. Plasty tiež používajú na dekoráciu niektorých dosiek.
 • Napäté sklo Používa sa na výrobu tabier a preskolev.

Viac ako vývoj dizajnu každej tabuľky pracujú dizajnéri IKEA obavy, pretože tento typ nábytku by nemala byť nielen externe atraktívne, ale aj trvanlivé, spoľahlivé a bezpečné pre tých, ktorí ho používajú:

 • NábytokPre jedlá Z IKEA má pomerne jednoduchý dizajn. Najčastejšie je to stabilný dizajn na štyroch nohách so štvorcom, obdĺžnikovým alebo okrúhlym stolom. Okrúhle tabuľky môžu byť inštalované na jednom masívnom rezbách.
 • Chytený a kávové stoly Obývacia izba má rôzne štruktúry, ktoré vám umožnia ubytovať všetko, čo potrebujete pre príjemný pobyt na pohovke. Jednoduché návrhy – dať diaľkové ovládanie z televízora alebo dať šálku čaju, komplexnejší môže byť vybavený policami alebo úložnými boxmi novín, časopisov, obrúsky.

 • Napájacie stoly z IKEA je pomerne často vybavený kolieskami, takže sa otočia. Takýto zvlákňovací kus nábytku na kolesách sa môže ľahko pohybovať z miesta na miesto podľa potreby.
 • Vyzerá to zaujímavé konferenčný stolík Na podlahových nohách niklu s výškou asi 30 cm, vybavené zásuvkami pre konzoly a police pre noviny a časopisy.

 • Putspoled tabuľky Môžu mať tiež dizajn vo forme mesh metalic („Kvistbru“) alebo opletenia z ratanového koša s stolom (Sandhaug), v druhom prípade je veľmi výhodné na ukladanie nabíjacích zariadení (na základni sú otvory cez ktorý môžete natiahnuť kábel). V košíku kovového stola môžete uložiť guľatiny alebo teplé platené a môžete ho opustiť, aby ste zdôraznili vnútornú vzdušnosť. Takéto tabuľky sa ľahko pohybujú okolo bytu.
 • Nejaký Modely PTTtal Tables Predáva sa okamžite v súbore 2 alebo 3. Napríklad, „lakk“, „svalasta“, „Yuppertig“, „Niboda“, „Rissa“, „Vitche“. Posunuli sa a ako keby sa dali na druhý. V prípade potreby môžu byť použité ako dva samostatné nábytkové predmety.

 • Písacie stoly a tabuľky pre počítač majú širokú škálu riešení dizajnu. Môže to byť len tableta ležiace na štyroch alebo dvoch nohách a môže existovať celý komplex pozostávajúci z tabuľky pripojeného k stojanu.
 • IKEA ponúka svojim kupujúcim priamym aj rohom Písomné písacie tabuľky, Vybavené špeciálnou podporou pre kancelárske potreby, boxy a police pre papiere. Niektoré modely („Paul“) majú nastaviteľné tabuľky topy (až tri úrovne), to znamená, že takéto pracovisko bude rovnako vhodné pre mladší školák a pre študentov strednej školy.

 • V samostatnej kategórii pridelenej kategórii písacie stoly Séria SVALNES. To je druh kombinácie pracoviska a skladovacích priestorov, čo je nástenná konštrukcia, pozostávajúca z stolov so zásuvkami, zavesenými policami, úložným modulom s posuvnými dverami a vodidlami na upevnenie týchto prvkov. Táto kombinácia pozastavenia, ako bude zabalená vo vzduchu.
 • Toaletné stoly Z IKEA sú reprezentované tromi modelmi („Chemneces“, „Brimnes“, „Malm“). Model Hemnes je najviac elegantný. Elegantné oválne zrkadlo je inštalované na drevenom stole so skleneným povlakom, ktorý je podporovaný zakrivenými nohami. V modeli „Brimnes“ sú dve boxy pre dámske maličkosti s rastúcimi viečkami, na ktorých sú zrkadlá inštalované na vnútornej strane. Model „Malm“ má najjednoduchší dizajn v tvare P s jednou veľkou rozšírenou zásuvkou.

Skladacie modely

Jednotná pozornosť si zaslúži skladacie modely tabuliek IKEA:

 • Transformátor – skladací stôl alebo ako sa nazýva aj „kniha“ („Norden“). Tvorka je rozdelená do troch častí: stredná časť je najužšia a dve padajúce podlahy na oboch stranách. Pod stredom stola sa nachádza šesť zásuviek pre plytké kuchynské náradie. Zložené sa podobá tamba.
 • So zložitou skladania („IngAtorP“, „Mokkelby“, IKEA PS 2012, „Modus“, „Gamlebi“). Takéto modely majú tiež dosky oddelené špeciálnymi spojovacími prvkami pre tri časti, z ktorých dve sú spustené. Rozdiel tohto typu nábytku z transformátora je, že pri znížených podlahách môže byť použitý ako plnohodnotný stôl. Podlahy len zvýšia užitočnú oblasť svojich dosiek.

 • Zložené upevňovače steny („Narbu“, „Norberg“). Tento model je pracovná doska pripojená k stene, ktorá môže byť zložená, keď je priradená špeciálnemu držiaku. Takéto tabuľky sú ideálne pre malé miestnosti, kde každý centimeter námestia na účte.
 • Posuvný („Byurst“, „Ingtorp“, „Striedačko“, „Lexvik“, „Glivarp“, „Wangsta“). Je to konštrukcia, v ktorej sa povrchová plocha zvyšuje v dôsledku rozšírenia dodatočnej vkladovej rady uloženej pod stolom.
 • Zatiahnuteľný („Vitsha“, „Niboda“, „Risna“, „Lakk“, „Yuppertig“). Takéto modely sa predávajú raz dva alebo tri. Majú inú veľkosť a dať ako „Matryoshka“ jeden v inom a v prípade potreby môže byť menší stôl vždy ľahko tlačil z viac.

Farebné riešenia

Väčšina modelových tabuliek z IKEA as Základná má biely alebo čierny výkon. Modely vyrobené z poli najčastejšie majú prirodzenú farbu neošetreného stromu (od svetla na tmavšie odtiene). Sklenené stoly majú priehľadné dosky a kovové nohy.

Je tiež možné aj dvojfarebné pece nábytku: Tabletop farby svetlého dreva, nôh – wenge („skogst“) alebo biela („gamleby“, IKEA PS 2012, Lerkhamn), alebo čierna („Gamlared“, “ Kullaberg „). Viacfarebné modely v IKEA sú pomerne zriedkavé, preferencia je stále daná prirodzeným prírodným odtieňom. Niekedy v cieli možno nájsť červené, zelené, ružové farby.

Ako si vybrať?

Najprv musíte rozhodnúť, ktorá miestnosť je potrebný stôl a aké funkčné zaťaženie bude prenášať.

Pre kuchyňu, jedáleň

To je najzodpovednejšia voľba, pretože nábytok príjmu potravy musí byť vhodné pre všetkých členov rodiny, trvanlivý a krásny.

Výber nábytku pre jedálenský kút, je potrebné odpudzovať:

 • Spoločný štýlový koncept kuchynského priestoru (farba a textúra kuchynských fasád, zástera, textilný dizajn);
 • Trvanlivosť povlaku stolových dosiek, odolnosť voči mechanickým a teplotným účinkom;
 • Námestie, ktoré vyniká na umiestnenie tabuľky. Najviac optimálna je považovaná za šírku stola top 80-100 cm, pretože vám umožní slúžiť stole bez akýchkoľvek problémov. V tejto vzdialenosti bude musieť pridať ďalšiu 70 cm na každej strane (toľko miesta je potrebné na umiestnenie jednej osoby);
 • Počet členov rodiny, ktorí budú súčasne pri stole. Ak potrebujete stôl pre dvoch, takže nie narušiť vzájomné porozumenie v rodine, nie je potrebné kúpiť príliš široké a objemné modely;
 • Miesta jej umiestnenia. Takže pre umiestnenie cievok tabuľky sa model s okrúhlym stolom nezmestí. V tomto prípade je lepšie vybrať si pravouhlý alebo štvorcový model. Môže sa dať do okna a na stenu.

Pre obývaciu izbu

Stôl pre hlavnú miestnosť v dome je vybraná na základe dostupnosti voľného miesta v oblasti pohovky a štýl izby. Ak je dostatok miesta, je lepšie zvoliť možnosť s priestranným konferenčným stolom, ktorý môže byť doplnkovým miestom na ukladanie potrebných spoločností – konzol, časopisy, nabíjačky, knihy atď. Ns.

Ak existuje nedostatok priestoru, môžete venovať pozornosť týmto tabuľky, ktoré majú oveľa menšie rozmery a menej priestranné, ale je možné udržať potrebné veci na ruke.

V obývacej izbe si môžete umiestniť takzvanú konzolu, ktorá môže byť vložená do steny alebo v pohovke. Môže sa ubytovať obrázky, suveníry, stolovú lampu alebo malú televíziu. V systémovej konzole si môžete držať všetky druhy Trivia a uveďte ich do prútových košov.

Pre spálne

Budúcnosť je potrebná vec v interiéri ženskej spálne. Výber, by mal pokračovať z prítomnosti voľného miesta a všeobecného štýlu spálne. Obliekanie musí byť čo najkompatibilný, aby sa v ňom umiestnili mnohé poháre a rúrky s kozmetickou a šperkov.

Lepšie, ak je pult s ochranným povlakom, takže môže byť ľahko odstránený z neho, napríklad, prebudenie prášku alebo rozliate krém.

Pre pracovisko

Výber pracovnej plochy, tiež pokračujte z dostupnosti. Napríklad pre malú miestnosť s dobrou voľbou bude uhlový stôl. Môžete sa tiež pokúsiť dať priamku, ale nie široký, napísaný alebo počítačový stôl vedľa okna. Ukazuje sa, že okná pracoviska. Potom môže byť systém Windows umiestniť potrebné príslušenstvo do práce, ukladanie pri nákupe ďalších pamäťových modulov.

Okrem toho pri výbere pracoviska zohľadňujú možnosť umiestnenia na pracovisku počítača, ďalšie slúchadlá, kancelárske potreby, učebnice a notebooky. Dôležitou hodnotou je prítomnosť rôznych boxov, regálov, regálov. Ak je plocha zvolená pre dieťa, je lepšie vybrať modely s nastavením výšky tabuľky (od 59 do 72 cm).

Ak je potrebné, aby pracovisko bolo mimoriadne skryté z oka, je lepšie venovať pozornosť predsedníctvu, čo je druh kabinetu s dverami, po ktorom nasledujú regály a priamo na pracovisku sám. Skriňa je vyrobená takým spôsobom, že to môže ubytovať monitor, všetky drôty sú ukryté v samostatnom priestore, ale sú ľahko prístupné. Police – Odnímateľné. Ich výška môže byť upravená podľa ich uváženia.

Možnosti v interiéri

Pracovný stôl „Beckant“ na dvoch podpore je vynikajúcou možnosťou organizovania pracoviska v kancelárii.

Posuvný stôl „Odstránený“, doplnený mäkkými stoličkami „Henryxdal“, zaberá centrálne miesto v interiéri obývacej izby. Zdá sa, že zvyšok priestoru ho dopĺňa. Vzhľadom na prítomnosť posuvného mechanizmu za touto tabuľkou, aj najväčšia rodina môže ubytovať.

Model s skladacími podlahami Hemlabi vyzerá ľahko a bez ohľadu na neznázorne. Ak ho zložíte, miesta budú ešte viac.

Pink slúžiaci stôl sa stane palivom, ak potrebujete dať čaj alebo kávu náhle nádherných hostí. Kvôli prítomnosti skladacieho mechanizmu nevyužíva veľa miesta, môže byť ľahko skrytý v zásobníku alebo pre pohovku.

Prešívaný stôl vo forme križovatky „držiak“ s prútou dekor z oblasti kampane robí interiér v jedinečnom. V takom hrudi s ľahkosťou, existuje niekoľko veľkých planovín, ktoré sú tak príjemné zabaliť studenými zimnými večermi.

Ako si vybrať správne stoly a stoličky IKEA, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár