Vankúše pre pohovku

Rýchlo obnovte obvyklý interiér a pridajte na to poznámku originality a sviežosti. Dekoratívne prvky a dekorácie pomôžu: Krásne záclony, nezvyčajné lampy, nástenné maľby alebo panely. To isté platí aj pre aktualizáciu nábytku. Obnoviť pohovku a pritiahnuť pozornosť na nej pomôže svetlé, chytľavé akcenty: posteľná bielizeň, keid, dekoratívne vankúše.

Zvláštnosť

Dekoratívne vankúše, ako prvok zdobenie čalúneného nábytku, mnoho sto rokov sa objavil. Šil si z hodvábu, atlas, brokýty a boli orezané striebornými a zlatými vláknami. Boli predmetom luxusu a nájdené len v palácoch alebo domoch veľmi dobre. Koľko vankúšov bolo v arzenále majiteľa, bolo celkom možné posúdiť stupeň jeho finančnej pohody.

Dekoratívne podložky boli použité a nielen na dekoráciu. Mäkké, kompaktné produkty boli použité na jazdu, mohli by byť potopené počas cirkvi obradov. Nakoniec, v zimnom kroku, dokonale zahreli nohy.

Dnes sa tieto prvky nachádzajú v takmer každom dome. Používajú sa na spánok, pohodlné a pohodlné sedenie na pohovke, ako interiérová dekorácia. Vykonávajú sa v rôznych formách, majú inú veľkosť, šiť z rôznych materiálov.

Odrody

Pre plnené podložky sa používajú:

 1. Prírodné materiály (chmýří / perie, vlna, pohánka, vlna). Vankúš s pohánkou poskytuje dobrú masážnu akciu. Perie, wadded a vlnené podložky dokonale držia teplé a dávajú pohodlné pocity, keď sa na nich dotýkajú.
 2. Umelé plnivá.

Tieto zahŕňajú:

 • Porolon (spoľahlivý, odolný materiál, dokonale udržiava tvar vankúša);
 • latex;
 • Pamäťová pena (Nový generačný materiál schopný užívať tvar hlavy a udržiavať ho na podporu);
 • kokos;
 • Polyuretánový hlúpy (používa sa na ortopedické modely).

Ak sa vankúš pravidelne používa na spánok, to znamená, že je zmysel venovať pozornosť pružinovým blokom na jeho plnenie. Sú mäkké a pohodlné. Na vankúš je viac tuhý a tuhý, môžete pridať kokosové vlákno alebo termálnu vrstvu.

Pre šijacie kryty sa používajú silné a dostatočne odolné materiály (tapiséria, stáda, shenil).

Pokiaľ ide o formuláre a modely, v ktorých sú reprezentované moderné dekoratívne podložky, najčastejšie a najobľúbenejšie sú dnes nasledujúce možnosti:

 • Dumka (štvorcový vankúš);
 • Turecké (môže byť štvorcové alebo okrúhle s protidiam alebo semenami);
 • valček (hustý valcový valcový tvar, ktorý je umiestnený pod nohami alebo krk);
 • Prešívaný (model je zdobený dekoratívnymi čiarami).

Okrem dekoratívnych vlastností, vankúše pre pohovku majú a čisto funkčné charakteristiky. Ak chcete aktualizovať starú obľúbenú pohovku vôbec voliteľne ju zmenia na nový model – je to dosť na nákup nových vankúšov. Mnohí výrobcovia ponúkajú niekoľko možností pre vankúše pre SOFA „Baby“, „Mládež“, „Jubilee“ a iné modely.

Tipy na výber

Pri výbere vankúšov pre pohovku je potrebné odpudzovať z nasledujúcich nuancií:

 1. Účel. Ak sa pohovka používa na spánok a odpočinok, podložky musia byť dostatočne mäkké, elastické s optimálnou veľkosťou.
 2. Veľkosť. Pre malé, čisté pohovky bude vyhovovať rovnakým miniatúrnym podložcom. Pre priestranný a celkový nábytok je lepšie vybrať dekoratívne prvky väčšej veľkosti.
 3. Kontrast. Pre svetlé, nasýtené kvetmi a farbami, interiér vankúša môže byť zvolený v pokojnejšie a diskrétne sfarbenie a naopak.
 4. Formulár. Pre predĺženú obdĺžnikovú pohovku sú podlhovasté podložky najvhodnejšie. Pre pohovku vyrobené v klasickom štýle s vysokými ohnutými chrbtami sú štvorcové modely perfektné, a krása elegantného nábytku s vyrezanými nohami je výrazne zdieľajú zaoblené podložky s dekoratívnymi strapcami.
 5. Ornament. Vankúše môžu byť monofónne alebo primoked. V klasickom interiéri, zeleninovej alebo geometrickej tlači si východný interiér vyžaduje príslušný vzor.

Ako to urobiť sami?

Origine a nezvyčajne zdobia váš interiér je veľmi jednoduchá – dekoratívna podložka akéhokoľvek tvaru, veľkosti a dizajnu môže byť vyrobený s vlastnými rukami.

Tu sú niektoré jednoduché a jednoduché možnosti:

 • Ak chcete vytvoriť klasický štvorcový vankúš, musíte zakúpiť polyuretán ako balenie. Niekoľko vrstiev tohto materiálu umožní vytvoriť tuhú, elastickú podložku. Prípad je možné šiť z kapitoly Tick alebo akejkoľvek inej vhodnej tkaniny. Vonkajší puzdro je šité zo špeciálneho čalúnenia tkaniny, a aby bolo vhodnejšie odstrániť a umyť, je potrebné poskytnúť bočný zipsový zámok.

 • Aktualizujte pohovky vankúše s jarnou plnkou. Aby ste to urobili, musíte si kúpiť plsť, polyuretánová pena dobrej hustoty a špeciálne lepidlo.

Poradie práce je nasledovné:

 1. Pružinový blok je umiestnený po všetkých stranách.
 2. S pomocou lepidla sa vytvorí polyuretánová skrinka – základňa nového vankúša.
 3. Potom šiť dva kryty – vnútorné a externé.

Dekorácia hotového vankúša – najkreatívnejší a príjemný proces. To je to, čo vám umožňuje vytvoriť skutočne jedinečnú domácu dekoráciu. Pre dekoráciu môžete použiť nasledujúce možnosti materiálov a dizajnu:

 • Monofónne a tlačové vrkočky, s ktorým môžete vykonať krásnu lemovanie alebo vytvoriť malý applique;
 • Festo, okraj, čipky, saténová stuha, kefy (používané na orezávanie vankúše okolo obvodu);
 • kúsky materiálov rôznych farieb a textúr (dekorácia v „patchwork“ techniku ​​- patchwork);
 • Tlačidlá, kamienky, flitre, kamene, kovové nity, korálky, falošné;
 • Žiadosť;
 • vyšívanie;
 • ručne maľované;
 • Pomocou pletených pletených alebo háčkovaných krytov.

Nakoniec, vizuálny video tutorial na vytváranie originálnych dekoratívnych vankúšov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: