Veľkosť skrinky

Tendencia k objednaniu nábytku pre váš domov je populárny po mnoho rokov. Teraz je to len zriedka kúpil hotový nábytok určitého druhu, najmä to platí pre šatník.

Tieto výrobky, rovnako ako iné, vyžadujú individuálny prístup. Zákazník si vyberie farbu a vyplňovanie šatníka, ako aj jeho konfiguráciu tak, aby sa dokonale zapadá do interiéru. Vedorci musí presne poznať rozmery takéhoto nábytku a schopnosť „zadať“ na určitom mieste.

Štandardný

Šatníková skriňa využíva veľký dopyt v dôsledku praktickejkosti, funkčnosti a atraktívneho vzhľadu. Dnes, mnohí, mnohí preferujú návrh autora, ale každý model musí byť v súlade so všeobecne uznávanými normami, hoci je to možné a odchýliť sa od nich.

Všeobecné kritériá pri výpočte veľkosti skrine:

 • Výška nábytku zvyčajne zodpovedá rastu človeka. Všeobecne akceptovaná výška skrinky má 2,1 m. Niektoré modely dosahujú výšku od 2,4 do 2,5 m.
 • Hĺbka je približne 60 centimetrov.
 • Šírka políc sa môže líšiť od 40 centimetrov do 1 m. Širšie to nemôže byť vykonané, pretože pod váhou oblečenia môžu pokrok.
 • Roda pod ramenami má zvyčajne dĺžku 80 cm na jeden meter. Ak to urobíte dlhšie, bude riadiť pri prevádzke.
 • Hĺbka políc podľa všeobecných noriem by mala byť 50 cm.
 • Tyč na krátke oblečenie musí byť umiestnená vo vzdialenosti 80 cm a na dlhé – 160 cm.
 • Boxy musia mať výšku 10-30 cm a šírky 40-80 cm.

Jednotlivec

Aby ste funkčne používali oblasť miestnosti, mali by ste si objednať skriňu individuálne pre špeciálne veľkosti. Takýto prístup skryje hluchý uhol, voľné miesto v blízkosti dverí, výklenku s nerovnomernými uhlami a zdobia interiér.

Vstavané modely sú pokročilé, pretože zaberajú malý priestor v interiéri. Krásna a veľkolepá pohľad na polomer a rohové skrine.

Ak sa zaoberáte dizajnérovi navrhnúť váš budúci nábytok, potom si môžete vybrať vnútorné vyplnenie skrinky podľa vašich osobných požiadaviek, ako aj výber externého dizajnu modelu. Môžete poskytnúť miesta na vyhľadanie neštandardných položiek.

Dizajn šatníka môže byť rôznorodý. Všetko závisí od predstavivosti dizajnéra a vašich preferencií.

S variabilnou hĺbkou

Kompetentne využívať pracovný priestor miestnosti, mnohí dizajnéri ponúkajú zastaviť svoju voľbu na dizajne skrinky s variabilnou hĺbkou.

Takýto model je rozdelený do zón. Časť pre šatník je dostatočne hlboká na pohodlné miesto oblečenia. Ďalšia časť môže byť použitá pod knihami alebo jedálmi, takže nie je potrebné, aby to bolo hlboké. Tak môžete zanechať viac voľného miesta.

Vlastnosti veľkosti materiálu

Ak chcete správne vypočítať veľkosť šatníka, začať, je potrebné určiť, aký materiál bude vyrobený. Zvyčajné stavebné materiály sú reprezentované štandardnými veľkosťami.

Shipónové dosky sa vyrábajú v takých veľkostiach: 2750 x 1830 mm, 2800 x 2700 mm a 2440 x 1830 mm. Detail môže mať maximálnu výšku alebo šírku najviac 2740 mm. Výber materiálu ovplyvňuje šírku modelu a hĺbka nezávisí od materiálov používaných vôbec.

Majitelia používajú rôzne možnosti pripojenia malých častí. Môžete použiť niekoľko skriniek, ktoré budú kombinované so spoločným posuvným systémom.

Akú hĺbku by mala byť?

Všeobecne akceptovaná hĺbka kabinetu sa považuje za 60 centimetrov. Pri navrhovaní sa má zohľadniť niekoľko faktorov, ktoré majú priamy vplyv na hĺbku nábytku:

 • So štandardnou hĺbkou modelu, vynikajúca kapacita a pohodlie používané.
 • Veľká hĺbka, ktorá môže dosiahnuť 90 cm, je charakterizovaná nepríjemnosťou, pretože veci v blízkosti steny dostanú dosť.
 • Úzka 30-centimetrová skrinka je pozoruhodná, pretože taká hĺbka neumožňuje veľa vecí. Takéto modely sa vyznačujú zlou stabilitou, najmä vysokou, takže sa navyše potrebujú pripojiť k stene. Špecialisti odporúčajú minimálnu hĺbku 40-50 cm.

Stále stojaci pri počítaní hĺbky skrine, aby sa zohľadnili príslušenstvo. Jeho hĺbka je vždy 10 cm menšia ako bežné rozmery produktov – toto miesto je obsadené posuvným fasádným systémom.

Výška

Výška skrinky môže byť iná. Ale ak hovoríme o štandardnej veľkosti, potom s výškou stropov od 2500 do 2700 mm, nábytok zvyčajne dosiahne výšku od roku 2000 do 2500 mm. Môžete si objednať štandardný výškový model alebo vyššie možnosti v 2700 mm a prakticky sa týka stropu.

Maximálna výška šatníka nesmie byť viac ako 2780 mm, pretože obvyklý list drevotrieskovej dosky má presne takú veľkosť. Ak chcete, aby bol výrobok od 3 do 3,5 m, potom bude musieť urobiť mezanín.

Optimálna voľba pre priemerný apartmán je výška skrinky 2400 mm.

Šírka

Šírka skrinky má priamu závislosť na veľkosti profilu. Štandardné parametre sú hĺbky 60 cm a šírka od 0,9 do 2,4 m. Hoci zavedená norma nie je a každý výrobca ponúka svoju vlastnú možnosť.

Pre spálňu bude široká šírka 2200 mm ideálnou voľbou, pretože táto možnosť vám umožní správne usporiadať celú skriňu, ako aj iné položky. Pre rodinu, ktorá obsahuje troch ľudí, môžete použiť šatník so šírkou 2 m. Komfort a pohodlie sú zaručené všetkým členom rodiny.

V detskej izbe alebo chodbe je šatník ideálny, ktorej šírka sa môže líšiť od 140 do 160 cm. Kompaktný model nebude mať veľa miesta a umožní vám úhľadne a usporiadané na usporiadanie všetkých položiek a prvkov šatníka.

Pre malé izby ponúkajú dizajnéri modely, ktorých šírka je 110 cm. Takáto šatníková skriňa je rozdelená do dvoch častí vo vnútri a zvyčajne má dve dvere. Najviac kompaktnejší je šatník so šírkou 80 cm. Trvá veľmi málo miesta, takže to môže byť vložené do malej chodby alebo na balkóne.

Minimálna šírka môže byť jeden meter, potom má skrinka len dve dvere. Úzke dvere sú charakterizované nestabilitou, čo povedie k spadnutiu fasád z dolných vodítov, takže by mali byť v šírke najmenej 45 cm. Ak veľkosť skrinky nedovolí používať takéto parametre, potom budete musieť opustiť posuvný systém a použiť opuchnuté dvere.

Maximálna výška skrinky nesmie byť vyššia ako 278 cm, pretože je to taká veľkosť, ktorá má sporák. Ak potrebujete vytvoriť široký model, potom sa skriňa zostava z dvoch modulov, medzi ktorými je oddiel umiestnený.

Rozmery sprievodcov

Ak chcete správne vypočítať počet dverí, mali by ste merať disk. Dvere sú menšie z výšky vonkajšej strany iba 4 cm. Šírka dverí však závisí od ich čísla. Pamätajte si, že dvere sa nachádzajú takým spôsobom, aby sa trochu navzájom postavili. Vzhľadom na túto skutočnosť by ste mali pridať 2 cm pre každé miesto prekrývania.

Napríklad, ak sa rozhodnete použiť iba dve dvere, ich šírka sa vypočíta takto: Šírka skrinky plus 2 cm a rozdeľte sa do dvoch. Ak používate tri dvere, potom bude výpočet vyzerať takto: šírka dňa plus 2 cm a rozdeliť tri.

Sprievodcovia pre dvere môžu mať maximálnu veľkosť 5 m. Sú vyrobené z hliníka. Táto šírka vám umožňuje používať od 4 do 7 dverí. Aby dvere neboli príliš ťažké, ich šírka by nemala prekročiť jeden meter.

Interiérové ​​plnenie

Šatníková skriňa zvyčajne obsahuje tyče, police a zásuvky. Môžete individuálne vyzdvihnúť počet vertikálnych častí. Môžu byť rôznorodou šírkou. Štandardná voľba je možnosť, keď každé dvere sú samostatným oddelením.

Je veľmi dôležité brať do úvahy hrúbku materiálu, pretože pri výpočte náplne skrinky zohráva dôležitú úlohu. Drevotriesková doska môže mať hrúbku od 16 do 18 mm. Ak vytvoríte niekoľko oddielov, potom produkt okamžite stráca asi 5 cm. Takzvané „mŕtve“ zóny vo vnútri sa môže objaviť, ak nábytok bude pozostávať z dvoch alebo troch dverí. Na takýchto miestach stojí za to vyhnúť používaniu zatiahnuteľných mechanizmov.

Je veľmi dôležité pri výpočte hĺbky plnenia brať do úvahy veľkosť mechanizmu pre dvere, ako aj slučky a rukoväte. Napríklad, ak má skrinka štandardnú hĺbku 60 cm, potom je návod vhodný pre zásuvku výlučne 45 cm, pretože slučka tváre a rukoväť.

Tyč musí mať dĺžku najmenej 55 cm. Výška jeho umiestnenia môže byť iná. Záleží na raste rodinných príslušníkov, takže sa môže líšiť od 1,5 do 1,8 m. S pomocou pantografu môže byť bar zdvihnutý a vysoko.

Často vo vnútri šatníka je umiestnená hrudník. Mal by to byť výška nie viac ako jeden meter. Jeho hĺbka závisí od celkovej hĺbky a nezabudnite odniesť šírku rukoväte. Zvyčajne odchádza 25 cm pre štandardnú rukoväť zásuvky. Ak chcete zvýšiť hĺbku boxov, môžete použiť ľadové gombíky, pretože nie sú vyčnievajú mimo predného panelu.

Správne umiestnenie priamo ovplyvňuje pohodlie používania. Odporúča sa odolať vzdialenosti medzi policami od 25 do 35 cm. Ale môžete sa odchýliť od týchto veľkostí, aby ste dosiahli lepší výsledok. Napríklad, pre pohodlné používanie hlbokých políc je potrebné, aby vzdialenosť medzi nimi má viac ako 35 cm.

Hoci mnohé sú preferované prítomnosťou niekoľkých malých „pruhov“ ako jedna priestranná. V tomto prípade to bude oveľa jednoduchšie usporiadať veci, vždy budete vedieť, čo a kde je.

Ako si vybrať?

Pri výbere šatníka je veľmi dôležité venovať pozornosť, z ktorého materiálov je tento nábytok vyrobený, ako aj jeho vzhľad. Trvanlivosť a pevnosť výrobku závisí od výberu surovín. Mnohé modely sú vyrobené z drevotrieskovej dosky a mdf.

Inovatívne technológie používané pri výrobe týchto materiálov sú garantom vynikajúcej kvality. Nábytok sa nebojí vlhkosti a mechanického poškodenia, a tiež dokonale odoláva rozdiely teploty.

Dnes mnohí výrobcovia nábytku kabinetu ponúkajú originálne riešenia, ktoré sú jednoducho nemožné obísť stranu. Obrovské obalové skrine s fotografiou a pieskovacími vzormi. Voľba fasád je tak rôznorodá, že každý kupujúci bude schopný nájsť perfektnú verziu v závislosti od osobných preferencií.

Vyššie uvedené parametre sú veľmi dôležité pri výbere šatníka, ale stojí za to zaplatiť náležitú pozornosť vnútornému vyplneniu modelu a jeho rozmerov.

Pri výbere modelu pre oblečenie by ste mali vážne priblížiť k výberu vnútornej náplne. To môže zahŕňať tyče, police, zatiahnuteľné boxy, sieťoviny. V závislosti na tom, ktoré oblečenie bude v ňom, interné zariadenie je už vybrané.

Na chodbe stojí za to vybrať takýto šatník, ktorý je charakterizovaný funkčnosťou a praktickosťou, ako aj krásnym dizajnom. Šatníková skriňa na chodbe sa aplikuje nielen na skladovanie vecí, môže tiež použiť ako zrkadlo, kreslenie dosky, vo forme otvoreného regálu. Môžete ho vybaviť svojou chuťou.

Ako sa vypočítať?

Najprv si musíte vybrať umiestnenie nábytku.

Mali by sa merať rozmery miestnosti s ruletinou. Je lepšie merať miestnosť na niekoľkých miestach, pretože dokonale hladké steny a uhly sú veľmi zriedkavé.

Stojí za to vziať do úvahy umiestnenie okien, rám dverí, prepínačov a batérií. Nezabudnite na Baguettes and Shendhs. Preto by sa mala v priemere zohľadnená celková veľkosť miestnosti od asi 5 do 10 cm.

Ak sa rozhodnete dať šatník medzi dvoma stenami, potom tento objav je potrebné merať v 5 alebo 6 bodoch a vybrať si menší.

Stále je potrebné vziať 5 cm na každej strane kvôli nezrovnalostiam stien. Ak sa skriňa nachádza za dverí, musíte zvážiť umiestnenie rukoväte dverí. Je potrebné správne vyzdvihnúť šírku výrobku tak, aby sa rukoväť nedotýka dverí skrine.

Je prísne zakázané nájsť skriňu v blízkosti elektroinštalácie. Pri výpočte hĺbky produktu je potrebné načítať 5 cm od prepínača, vchod.

Po práci všetkých vyššie uvedených výpočtov je možné správne určiť rozmery výrobku. Je potrebné vypočítať hĺbku, výšku a šírku skrine, ako aj veľkosť veka, dna a základne. Musí určite určiť, koľko do dverí a ich šírku.

Ak chcete kompetentne zorganizovať vnútorné vyplnenie šatníka, mali by ste sa rozhodnúť, aké veci a položky budú tam uložené. Existujú však všeobecne prijateľné pravidlá, ktoré by sa mali dodržiavať:

 • Police by mali byť menej v hĺbke 10-15 cm ako samotná skrinka. Pretože taká vzdialenosť zaberá mechanizmus posuvného systému fasád.
 • Šírka police vo vnútri môže byť od 0,4 do 1 m.
 • Výška medzi policami by mala byť asi 30 až 36 cm.
 • Rod pre závesy má dĺžku od 0,8 do 1 m. Ak kabinet obsahuje dva rúrky, potom musia byť umiestnené vo vzdialenosti 0,8 m od seba.
 • Stiahnuteľné boxy by mali byť šírkou od 0,4 do 0,8 m a od 10 do 30 cm výšky.

Nápady v interiéri

Rôzne modely vám umožní vybrať si dokonalú možnosť na usporiadanie vášho bývania tak, aby harmonicky zapadol do interiéru miestnosti. Krásne a veľkolepé pri pohľade na modely so zrkadlovými fasádami. Zrkadlá vizuálne urobiť izbu priestranné.

Pridajte interiér romantizmu a originality skrine s fotografiou. Úžasné kvety na fasádach poskytnú interiér nehy, štýlovej a originality.

V konštrukcii kabinetu, môžete stelesniť najviac odvážne nápady. Nebojte sa experimentovať s farebnými riešeniami. Môžete zdôrazniť kontrast vo farbách rôznych geometrických tvarov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: