Všetko o APTLESOLU nad dverami

Od čias sovietskych budov sa nachádzali malé skladovacie priestory v apartmánoch, nazývaných MEERSERS. Sú spravidla pod stropom v priestore medzi kuchyňou a chodbou. V modernom obytnom plánovaní namiesto antlesle sa používa špeciálna skrinka, ktorá vykonáva úlohu oddielov medzi miestnosťami. Výška takejto skrine – z podlahy do stropu. Mezanín je neoddeliteľnou súčasťou väčšiny apartmánov, pričom sa vykonáva nielen praktická funkcia spojená s uskladňovaním vecí, ale aj dekoratívne. Podľa nových módnych trendov, vzhľad ANTHYLESOLA bol aktualizovaný a stal sa druhom vrcholu interiéru.

Zvláštnosť

Andrezol nad dverami je celkom kompaktný dizajn používaný na ukladanie malých vecí, ktoré zriedka používajú. Najčastejšie sa mezanín môže vidieť nad vstupné dvere v chodbe alebo na chodbe smerom k kuchyni, môžu byť umiestnené v kúpeľni alebo v spálni, a niekedy aj na balkóne.

Krásne vykonané dvere antlesle si vytvárajú svoj vlastný štýl a cítia pohodlie. Takéto zariadenie neobsahuje ďalších metrov užitočnej plochy, čo má za následok, že miestnosť alebo vstupná hala vyzerá priestranné, čo je obzvlášť dôležité pre malé apartmány.

Mezzanine pod stropom je usporiadaný v miestnostiach, kde je výška aspoň 2,6 m, a spodná časť takéhoto zariadenia musí byť najmenej 2 metre od podlahy. V opačnom prípade tento predmet interiéru zasahuje do ľudí, visí nad hlavami, čím sa vytvára nepohodlie.

Názory

Vzhľad mezanínu môže byť rôznorodý. Existujú samostatné vstavané skrine s najvyššou úrovňou pre skladovanie vecí, alebo to môže byť len otvorená polica.

Typy moderných antlesole:

 • Modulárna možnosť inštalovaná v skrinkách;
 • namontovaný pohľad, ktorý je pripojený pod stropom vo forme jednotlivých častí;
 • otvorená možnosť vo forme police alebo skrinky bez dverí;
 • uzavretá verzia s prítomnosťou dverí, ktoré zatvárajú veci od zvedavých očí a akumulácie prachu;
 • jednostranné, kde sú dvere inštalované len na jednej strane;
 • obojstranné swapové dvere.

Výber možnosti na vykonanie mezanínu závisí od veľkosti miestnosti, ako aj z jeho koncepcie štýlu.

Materiál

Súčasné drevoobrábacie materiály sa používajú na výrobu antlesle. Tu sú niektoré z nich.

 • Drevená drevotriesková doska (drevotriesková doska). Má rôzne farebné gamutu, veľkosti a hrúbku. Niektoré varianty VSP majú laminovaný film, ktorý zlepšuje vzhľad materiálu, takže je estetický. Je k dispozícii za cenu, ale môže prideliť formaldehydový pár do vonkajšieho prostredia.

 • Svorka jemnej frakcie (MDF). Spoľahlivý materiál, ktorý má dlhú životnosť a nízke náklady. Farbenie predstavuje širokú škálu, vrátane imitácie prírodného dreva.

Nedostatok MDF je, že je mimoriadne ťažké spracovať doma bez špeciálnych rezacích zariadení.

 • Prirodzené pole dreva. Ide o drahý materiál z prírodného dreva. Vysoké výkonové charakteristiky a prezentovaný vzhľad. Ľahko dostupné na more, lakovanie a rezanie. Nevýhoda sa považuje za vysokú.

Pri výbere materiálu na usporiadanie mezanín je potrebné zamerať sa na jeho prevádzkové charakteristiky, farbu a vlastné preferencie.

Dizajn

Andrezoli umiestnené v konkrétnej miestnosti sa vykonáva v jednom štýle. Zvážte množstvo populárnych dizajnových destinácií v interiéri, ktorý sa používa na ich vytvorenie.

 • Klasický štýl. Predpokladá priame a jasné formuláre, hladké povrchy. Produkty majú tmavý bohatý odtieň prírodných drevných materiálov. Je povolené mať stručný a prísny dekor.

 • Minimalizmus. Používajú sa materiály pastelových pokojných odtieňov. Dekor a kreslenie Nepoužívajte, dvere a steny mezanínu majú hladké povrchy s hladkosťou rovnakého typu textúry.

 • Krajina. Zahŕňa použitie dreva natreté v teplých farbách, ktoré zdôrazňuje prirodzenú textúru materiálu. V prípade potreby je možné použiť materiál napodobňujúci strom. Rustikálny štýl umožňuje použitie jednoduchých a non-náhradných armatúr.

 • Moderný. Dizajn rozlišuje prítomnosť hladkých a zaoblených čiar v kombinácii s teplými pastami. Je možné použiť ornament s rastlinnými motívmi. Materiál môže byť vo forme prirodzeného poľa alebo imitácie.

Pre mezanín je potrebné si vybrať nielen vzhľad, ale aj interné zariadenie – počet políc, dverí, prítomnosť skla, príslušenstva.

Krásne príklady

Pre kompaktné miesto vecí, ktoré sa očakáva, že budú zriedka používané, môžete použiť veľký mezanín umiestnený v kuchyni.

Andresol poskytuje možnosť uvoľniť užitočnú oblasť v miestnosti a zmierňuje veci z vrhu, ktoré vytvára zmysel pre priestor.

Pôvodná možnosť, výrazne ušetrí metrov štvorcových, je šatníková skriňa s mezanínom. Produkt sa považuje za málo populárne, ale praktickosť nestratila.

Keď je v chodbe dostatok voľného miesta, môžete zorganizovať galériu enezol, ktorý bude mať celý obvod múru.

Andresol, ktorý sa nachádza bezprostredne nad vstupné dvere, šetrí priestor a zdobí vstup do bytu.

Ako urobiť MEZZANO Urobte si sami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: